Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכשתי דלתות, המחיר שלהן עלה, מבקשים ממני תוספת או ביטול הזמנה

Opel Astra GSI
שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

רכשתי בסוף ספטמבר השנה 10 דלתות פנים באחת מחברות הדלתות הגדולות בארץ בעלות של כ-19 אש"ח כולל מע"מ מדידה, התקנה, הובלה, צוהרים ידיות כו'.

במעמד ההזמנה ציינתי במפרוש בפני המוכר שאת הדלתות אצטרך רק באיזור ינואר 2022.

המוכר אמר שאם ארצה שהמחיר ישמר, עלי לשלם את מלוא הסכום בעת ההזמנה ולא מרגע ייצור הדלתות.

שילמתי את מלוא הסכום תוך שבוע ימים מרגע קבלת המחיר כיוון שהיה ברור שהמחירים יעלו בהמשך הדרך. הזמנתי גם בתקופת החגים כשהיו מבצעים.

היום התקשר אלי המוכר, אמר שממחר בצהריים יש עליית מחירים של 250 ש"ח לדלת ועלי להזמין מודד ולצאת לייצור הדלתות/לספוג את עליית המחירים/לבטל הזמנה.

כמובן שאין לי יכולת להזמין מודד כיוון שאין עדיין רצפה וטיח.

לצערי, בחוזה בינינו לא דאגתי לציין שאת הדלתות אני צריך רק בינואר 22, מנגד אין סעיף בחוזה שמחייב אותי לזמן מסויים בו אני חייב להתקין/למדוד אותן. או לפחות לא ראיתי סעיף כזה.

מה החוק אומר?

נשמע לי תמוהה.

כמו שהזמנתי מטבח ושילמתי לפני כ3 חודשים, גם אם יהיו עליות מחירים, לא מאמין שיתקשרו אלי להגיד שעלי להוסיף כסף.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הזמנה יש בדרך כלל דמי ביטול. מכיוון שדלתות זה ייצור על פי מידה, לא ניתן בדרך כלל לבטל אחרי שירדו ליצור . במקרה שלך לא אמורה להיות בעייה של ביטול אלא רק דמי ביטול כמו שכתוב בחוזה =טופס ההזמנה זה החוזה. המצב הנוכחי, מחירי חומרי הגלם עולים, היצרן לא רוצה לספוג עליית מחיר ולמעשה ירידה בריווחיות שלו, אבל אין כאן סיבה לדרוש תוספת מה עוד ששילמת את מלא הסכום לדבריך. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעוניין לבטל את ההזמנה, לא סתם הזמנתי ברגע שראיתי שהיו מבצעים.

מנגד, לא מעוניין לשלם שקל נוסף. 

מה החוק אומר במקרה זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שיש חוק , יש נוהג. פתוח לפרשנות. 

זכותך לבטל. אגב מה הטיעון של החברה, למה יש תוספת תשלום? האם יש/הייתה התנייה לתוקף המחיר?  אם שילמת הכל , בדרך כלל אין עילה לבקש תוספת.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את עלות הדלתות, המדידה, היצור וההתקנה סגרת בהזמנה, כך שעליית המחירים לא אמורה להתבע ממך. מה משנה לחב' מתי ימדדו , ייצרו ויתקינו הרי הכל שולם מראש, פשוט לא ברורה לי הדרישה לתוספת עלות. אולי סעיף מצליח.

מה בדיוק כתוב בטופס ההזמנה, אולי יש בו  משהו שעלול לשמש את החב בביסוס התביעה להפרש עליות.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה טוענת שהם קיבלו היום התראה שישנה עליית מחירים ב250 ש"ח לדלת החל ממחר בצהריים.

הזמנות שלא יתקבלו לייצור עד מחר בצהריים יספגו את העלייה.

אותי עם כל הכבוד זה לא מעניין. במעמד ההזמנה צייני במפורש מול מנהל הסניף שעימו ביצעתי את ההזמנה שההספקה צפויה להיות בינואר 22, מנגד הוא אמר לי שהוא לא יכול להתחייב על מחיר עד ינואר 22, ולכן אם ברצוני לשמור על המחיר עלי לשלם את מלוא הסכום, וכך גם עשיתי. אך לא הייתי חכם מספיק לציין זאת בחוזה את מועד ההספקה.

מנגד אין שום סעיף מגביל אחרי שעברתי על כל החוזה שאני חייב להזמין מודד תוך X זמן מרגע ביצוע התשלום או כל סעיף אחר שיכול להגביל אותי.

אגב, כששאלתי אותו, אם אני משלם את מלוא הסכום, והיה וכן תהיה ירידת מחירים, האם אקבל את ההפרש? קיבלתי תשובה שלא ף. אי לכך, נדרש להיות הוגנים ולספוג את העלייה בידיוק כפי ששנינו חשבנו שיקרה ולכן נתבקשתי לשלם את מלוא המחיר במעמד ההזמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מהסוף:

האם אתה עדיין רוצה שהעסקה תצא לפועל (גם במחיר של התחלת מלחמה קטנה עד שתשיג את מבוקשך, קרי: שהם יעמדו בתנאי העסקה שהם הציבו) או שאתה מעדיף לוותר על השרותים שלהם וללכת לחברה אחרת כתוצאה ממקרה זה ?

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני ממש לא בקי בכל החוקים אז ממש מסקרן אותי איך זה ייסגר, אל תשכח לעדכן- 

אם אתה שואל אותי אז אפילו בלי ההסכמה שבעל פה שהתשלום מראש מגן מפני עליית מחירים, אז החוזה מחייב ומה ששילמת שילמת, ברור שלא אתה אמור לספוג עליות מחירים אחרי שכבר שילמת (כמו שהפוך- ירידת מחירים גם לא תשפיע). אבל זו רק דעה לא מבוססת על כלום חוץ מהיגיון :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, איציק נ. כתב:

בוא נתחיל מהסוף:

האם אתה עדיין רוצה שהעסקה תצא לפועל (גם במחיר של התחלת מלחמה קטנה עד שתשיג את מבוקשך, קרי: שהם יעמדו בתנאי העסקה שהם הציבו) או שאתה מעדיף לוותר על השרותים שלהם וללכת לחברה אחרת כתוצאה ממקרה זה ?

לא מעוניין לבטל, מעוניין בעסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנקודת מבט של הדיוט בענייני משפט: ההזמנה ההיא חוזה המחייב את שני הצדדים. אתה קיימת את חלקך (שילמת את כל הסכום). עכשיו על הצד השני לקיים את חלקו (לספק את הדלתות). כמובן בתנאי שאין איזה סעיף שמאפשר לו להעלות את המחיר, ושאתה הסכמת לו בחתימתך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילמת את מלא הסכום על החומרים . מה שנשאר זה שהוא יקיים את חלקו , כל הקשר ביינך לבין היצור / עלויות וכו' לא נוגעות אלייך במיוחד שזה לא מצויין בחוזה.

למשל בדירות זה שונה כי מפורש בחוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בדירות זה מפורש. את ההצמדה (בדרך כלל למדד תשומות הבניה) תשלם רק עם חלק המחיר שטרם שולם. כם ברכישת רכב בעת התשלום אתה מבטיח מחיר, חוץ משינויי מיסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...