Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לפני שהולך לראות רכב

אריאל1111
שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. 

בתהליך של חיפוש רכב למשפחה. 

ראיתי מודעה ביד 2 של פיאט טיפו. קראתי עליה קצת בפורום ולא הצלחתי לברר נקודה אחת- היא אמינה? מדגיש שאני נוסע בתוואי רגיל,כבישים מסודרים וכו'.. בערך 20k בשנה. 

בנוסף הרכב נמכר דרך טרייד אין 700 רחובות. (קובי חלפון), ראיתי במדריך הנעוץ לקניית רכב שממליץ לא להתקרב למגרש פרטי, זה מגרש פרטי? מישהו מכיר ויכול לתת חוו"ד? אמין? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר ברחובות ולא שמעתי על המגרש הזה בחיים.

כן, זהו מגרש פרטי. 

מגרש/חברת ליסינג/טרייד/השכרה/פרטי,

היסטוריית טיפולים מלאה זה בגדר חובה לדעתי.

דוח סליקה זה גם חשוב, אך בחלק מן המקרים לעיל הוא לא רלוונטי בשל החוסר בביטוח מקיף.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? מוזר.. כתוב שהוא וותיק "טריד אין רחובות" זה השם לפי האינטרנט.

עדיין מתלבט אם לוותר על העיסקה, אשמח לעזרה. 

אם כבר מרחובות, יכול להמליץ על מכון בדיקה אמין? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט טיפו נחשב רכב אמין ממה שידוע לי, אין לי ניסיון עם הרכב. 

הטרייד אין של קובי חלפון יחסית מוכר מהסיבה שהוא עובד עם הסוכנות והמוסך של קיה זני רחובות, יצא לי לטפל במוסך שם והעפתי מבט על הרכבים שעומדים במגרש, חלקם הגדול יוצאי ליסינג של זני ליסינג או משהו כזה ומן הסתם טופלו במורשה קיה אך שאר הרכבים כנראה הגיעו מעסקאות טרייד אין. 

בסוכנות אגב אמרו לי שאין להם קשר ישיר אליו והוא מטעם עצמו ולא הטרייד אין הרישמי של הסניף. 

אני מניח שהייתי מוכן לרכוש דרכו רכב מסוג קיה שכנראה התגלגל אליו דרך לקוח שהגיע לטיפול או רכב שהגיע מהליסינג של זני. 

במקרה של רכב מסוג אחר הייתי מסתכל על הרכב כמו רכב מסוחר לכל דבר ועניין.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, הרכב לפי מה שאמרו בטלפון, יד 2 ששניהם מפרטי. 50k שזה ממש קצת.. מחיר 34. 

השאלה היא האם הבדיקת רכב מכסה את החשש שיש משהו לא תקין ברכב ולכן נפטרו ממנו עם קילומטראז נמוך..? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. לבדיקה מגיעים אחרי שעשית את כל הבדיקות שלך. 

בקש היסטוריית טיפולים מלאה של הרכב שמתעדת את הקמ של הרכב- אם אין כזאת וותר על הרכב. 

תבקש התחייבות לשלדה כולל קצה שלדה לפני הבדיקה, בבדיקה תיקח בחשבון שבסבירות גבוהה מכונים ברחובות מכירים את בעל המגרש לכן הייתי מעדיף להתרחק קצת או ללכת למישהו שאתה סומך עליו. 

תעשה סיבוב על הרכב, נסה לאתר משהו חריג, רעשים וכו. 

אם עד כאן הכל בסדר נראה שאפשר להתקדם לזכרון דברים+טופס גילוי נאות ולרכוש.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, אריאל1111 כתב:

באמת? מוזר.. כתוב שהוא וותיק "טריד אין רחובות" זה השם לפי האינטרנט.

עדיין מתלבט אם לוותר על העיסקה, אשמח לעזרה. 

אם כבר מרחובות, יכול להמליץ על מכון בדיקה אמין? 

באיזור תעשיה יש כמה לדעתי.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט טיפו נחשב רכב פשוט אמין וזול.

אין סיבה לרכוש ממגרש פרטי, "וותיק" ככל שיהיה, עדיף מאדם פרטי או מחברה מוכרת / טרייד של יבואן.

מגיעים למגרש פרטי רק אם יש לך קושי משמעותי בהשגת מימון, או שמדובר ברכב נדיר מאוד. 

וגם אז כל מה שיגיד הסוחר (אפס תאונות, היה ליסינג פרטי נהג יחיד, אוטו סופר וחזרה, וכאלה ..) יוגדר כ"דעה אישית" ואסור שישחק חלק בהחלטה אם לרכוש או לא.

ובכל מקרה - גם אם הכל מושלם - אתה לא רוכש או מתקדם לבדיקה באותו יום שראית את הרכב לראשונה.

תישן על זה יום יומיים, תעכל ותבדוק כל מה שנאמר, תשווה מחיר ומצב הרכב מול רכבים דומים בלוחות, תסתכל על העובדות בלבד, ואז תגיע להחלטה מושכלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לעשות בדיקה בקומפיוטסט מודיעין למשל, לא מאוד רחוק משם.

לגופו של עניין- תבדוק טוב טוב היסטורייה וסליקה, וגם בעצמך אם נראה לך מתאים, נוח, תעיף מבט על הפחחות ועל המנוע אם הוא יבש, ועל ההגה אם הוא בלוי וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי היסטוריה, קבעתי איתו שנוסעים לפיאט להוציא היסטורית רכב. מה הכוונה מנוע יבש? 

אגב, באמת מכון בדיקה יקח סיכון לרמות בבדיקה (שהוא נותן עליה אחריות) רק כי הוא מכיר את בעל המגרש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, אריאל1111 כתב:

אגב, באמת מכון בדיקה יקח סיכון לרמות בבדיקה (שהוא נותן עליה אחריות) רק כי הוא מכיר את בעל המגרש? 

עד כמה שאני מבין, העניין הוא כזה:

בפועל, המכון כמעט לא נותן אחריות כלשהי על רכיבים משמעותיים.

יש דברים שמראש מופיע בטופס הבדיקה שאין עליהם אחריות, כמו מערכות חשמל או מערכת היברידית, בלמים ועוד. זה משתנה בין מכוני הבדיקה.

על המנוע הבודק כותב כמעט תמיד: לבדוק נזילות, רעשים במנוע וכדומה.

על הגיר כמעט תמיד כתוב נקישות או משהו דומה.

(אני לא אתפלא אם יתברר שהם אפילו לא כותבים את זה כל פעם מחדש, אלא זה שמור ככה במסמך הבדיקה).

לך תוכיח, כשתגיע אליהם עם בעיה, שהיא לא קשורה לדברים הנ"ל.

אז מה בכל זאת שווה המכון?

ראשית, כדי להבין האם הרכב עבר תאונה ואם כן, מהי חומרתה.

שנית, בעל-פה הבודק מסביר למזמין הבדיקה מה מצב הרכב, באופן קצת יותר מציאותי.

כאשר יש קשר (כלשהו) בין המוכר לבודק, החלק השני הזה פחות אמין (כי אין אחריות על הנאמר בע"פ).

באופן כללי לגבי קניה ממגרש:

תחשוב בהיגיון. מגרש הוא עסק. עסק שצריך להרוויח.

אם הוא מוכר לך רכב במחיר השוק, ועל אחת כמה וכמה זול ממחיר השוק, בכמה הוא קנה אותו ולמה?

הגיוני שמדובר ברכב אחרי תאונה קשה, או עם בעיה מכאנית קשה שהוא מצליח להסתיר.

נכון, אי אפשר לומר שתמיד זה מה שקורה. אבל זו הסיבה שממליצים לא לקנות ממגרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...