Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חזרתם לעבוד מהמשרד או שעדיין בקפסולות?

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

עבדתי בתור מפתח בכיר וlead developer ב3 חברות שונות מרחוק (נשים בצד את עניין הבית לרגע) , מסטארטאפ , דרך אמזון וחברה באמצע בגודל בשנים האחרונות.

זה הכל עניין של הרגלי עבודה.

יש סלאק , יש זום , יש draw.io ובסופו של דבר אם כבר בגלל שזה כתוב ולא מבוסס על tribal knowledge הכל גם נשמר הרבה יותר אוב (לדעתי) ומאפשר הרבה פחות context switching לאנשים שמובילים כמה וכמה דברים על פני הרבה צוותים.

אין אמת אבסולוטית של מה עובד , והצוות אכן צריל להיות מקשה אחת, אבל אחרי שמתרגלים לזה שלא כל הצוות יושב ביחד ומתנהלים בהתאם - אני לא מצאתי שום הבדל בקצב, אם כבר כרגע - לגמרי הקצב שלנו מסחרר (ועם שעות עבודה נורמאליות) יותר מתמיד.

(ולהבהיר - אף פרוייקט שעבדתי עליו חוץ מאחד נקודתי ביותר לא היה ״סולו״ ובזמן הזה גם עשיתי מנטורינג ואונבורדינג לכמה וכמה אנשים ואני עובד עם כמה צוותים דיי קבוע)

לפני 4 שעות, Gosser1860 כתב:

נראה לי זה הפוך, כלומר בגלל שפיתוח תוכנה זה ספורט קבוצתי אז זה נוח יותר מהמשרד. ברור שלמשפט הזה יש הרבה סייגים, פרויקטים יחידניים, תפקידים שבהם אין כל כך עבודת צוות וכו. 

זה גם תלוי בצוות. בתקופת הקורונה עברתי כמו שאר הצוות מ-3 ימים במשרד ל-100 אחוז בבית ולא הייתה שום השפעה על התפוקה. ראש הצוות בכל מקרה היה ביבשת אחרת... בכל פעם שנדרשה אינטרקציה/תגובה, כולם חתרו במהירות למגע דרך slack וערוצים אחרים. חוץ מזה כולם היו מקלידים היטב ורהוט ומהר...

משום מה, כנראה בגלל שילוב של אופי אנשי צוות ואופי מוצר (שונה לגמרי ומסובך יותר) - זה לא עובד במקום הנוכחי. 

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, DareDevil כתב:

אצלי בעבודה זה יכול להשפיע לרעה על הלקוחות עם האישורים שהם צריכים. אישור פשוט יחסית אני לא יכול להוציא. זה אפילו לא עבירת ביטחון מידע או משהו שסודי שאסור למסור. לצערי יש המון לקוחות שמפסידים כסף. הבעיה היא לך תסביר למנהל רשת ואנשי אבטחת מידע אצלנו את הבעיה והפתרון. על דברים יותר קלים עושים לי בעיות. זה חבל כי זה סתם יותר מדי עבודה. 

אם היינו עובדים מהמשרד זה לא היה קורה. 

אני לא עוסק בפיתוח תוכנה או חומרה, אני עובד במשרד. רוב העבודה בכלל יכולה להיעשות באינטרנט. כמעט ולא צריך היום להגיע למקום העבודה.

בדיעבד אני רואה שיש לי שיפור בעבודה בבית, נוח פי כמה מעבודה במשרד שדורשת מינגלינג, יחס לסביבה או באופן כללי לדבר עם אנשים.

בעיות שצצות, אם בכלל.. יכולות להיפתר בשיחת טלפון או whatapp. 

לקוחות יכולים דרך המייל\טלפון. חוץ מקדר שההנהלה דורשת להגיע. אין היגיון. 

לא יודע היכן אתה עובד אך נשמע שבכללי אינך מרוצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Gosser1860 כתב:

מסכים על כל מה שכתבת. בגדול פיתוח תוכנה (ועוד הרבה מקצועות אחרים) זה ספורט קבוצתי (למעט כמה תפקידים שהם יותר "סולו"). וזה הרבה פחות נוח כשזה מהבית.

שמתי לב גם שאנשים משנים את יום העבודה שלהם (שעת התחלה וסיום) בצורה כזו שזמן החפיפה קטן אפילו יותר, נאמר במשרד רוב האנשים נמצאים בין 10-17 אז בבית השעות השתנו ויש את אלו שמתחילים הרבה אחרי 12 וכאלו שמסיימים לפני 17, לא קל כשצריך לתאם בין אנשים.

זה מה שקרה לי - בתקופה של הסגרים התחלתי ימי עבודה ב1-2 בצהריים וסיימתי ב11 בלילה,הרגשתי חזרה בן 16 בחופש הגדול - הלכה כל השגרה, מה גם שאסור לצאת/לנשום/לעשות משהו בסגרים אז זה פשוט התגלגל ככה.

אני בתפקיד שלי נותן שירותי ייעוץ ללקוחות(ב99% מהזמן יום עבודה שלם אצל הלקוח), מעשית תפקיד שאפשר לעשות בהתחברות מרחוק אבל לפני הקורונה כמעט ולא היה דבר כזה לא להגיע ללקוח אם כי כולם היו בקו גדרה-חדרה(כולל כמה ב-ים) את המשרד הייתי רואה בממוצע פעמיים בחודש(וגם זה וולנטרי, כי אם אני לא אצל לקוח זה לא משנה אם אני מגיע למשרד או לא אף אחד לא יבדוק - שוב, לפני הקורונה) הרבה פעמים בצחוק הייתי אומר שהאוטו הוא המשרד שלי.

מאז הקורונה התחלתי לעבוד מרחוק אצל הלקוחות, ועדיין כשיכולתי פשוט עבדתי מהמשרד - ככה אני ממסגר לעצמי את העבודה והשעות מצד אחד, ומצד שני אני לא צריך למצוא את עצמי לתפעל דברים שאני לא מתעסק בהם מהמשרד(לא צריך לתפעל אחזקה של קפה/חלב וכו׳ בקצב של יום עבודה לדוגמא) להתעסק בסדר וניקיון יותר מהרגיל והמשלוחים מה10bis יקרים יותר בגלל שאין הזמנות מרוכזות.

לי כיועץ העבודה מרחוק הרגישה כאילו אני נותן שירותי תמיכה כאילו אני ממש עובד בcall centerים מהודו או דומיה, וזה מבעס כי זה הורג לדעתי הרבה מהקשר המקצועי עם הלקוח - התקשורת מרגישה הרבה יותר מאולצת.

לאט לאט יותר לקוחות רוצים שנבוא אליהם לעבוד כמו פעם ואני שמח על זה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, אליהו שבת כתב:

לא יודע היכן אתה עובד אך נשמע שבכללי אינך מרוצה

אתה חד אבחנה. אני לא מרוצה בעליל. ככה זה כשיש לאנשים צרות עין על כל דבר שאתה עושה גם אם זה מאה אחוז.

לפני 37 דקות, noknok כתב:

לאט לאט יותר לקוחות רוצים שנבוא אליהם לעבוד כמו פעם ואני שמח על זה.

באיזה תחום אתה עוסק?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך לציין שתרבות הזום שינתה את צורת יום העבודה, גם אחרי החזרה למשרדים.
לפני הקורונה, היו עושים ישיבות עבודה פיזיות ופגישות פעם בשבועיים בערך לכל פרוייקט פעיל. הפגישות האלה היו תופסות חצי יום לפחות כי היה צריך לנסוע ולחזור. עכשיו בגלל שזה קל נגיש וזמין, על כל שטות קטנה עושים ישיבת זום ובקושי נשאר זמן לעבוד בתכלס. למשל הבוקר שרפתי שעה על איזו מצגת בזום למישהו לא חשוב. לפני הקורונה על דבר כזה היה נהוג לשלוח מייל עם החומר ואיזה הסבר קצר וזהו. לך תתרכז עכשיו בלעבוד אחרי שטיגנו לך את המח ב 4 ישיבות כאלה מ10 בבוקר עד 3 בצהריים.

• אהבתי 1
  • מבאס 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.10.2021 בשעה 13:43, motior כתב:

בספטמבר עבדנו רק מהבית (לא שהיו הרבה ימי עבודה)

בשבועיים הראשונים של אוקטובר חצי במשרד חצי מהבית
וכעת חזרנו למשרד באופן מלא

המנכ"ל לא אוהב את העבודה מהבית... מנהלי דרג ביניים מנסים לשכנע שאפשר לעבוד 1-3 ימים מהבית בשבוע גם אם אין קורונה

עדכון מהיום - הודיעו לנו שהחל מנובמבר נעבור לעבוד יום בשבוע מהבית (ללא קשר לקורונה).
אותי זה משמח

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

צריך לציין שתרבות הזום שינתה את צורת יום העבודה, גם אחרי החזרה למשרדים.
לפני הקורונה, היו עושים ישיבות עבודה פיזיות ופגישות פעם בשבועיים בערך לכל פרוייקט פעיל. הפגישות האלה היו תופסות חצי יום לפחות כי היה צריך לנסוע ולחזור. עכשיו בגלל שזה קל נגיש וזמין, על כל שטות קטנה עושים ישיבת זום ובקושי נשאר זמן לעבוד בתכלס. למשל הבוקר שרפתי שעה על איזו מצגת בזום למישהו לא חשוב. לפני הקורונה על דבר כזה היה נהוג לשלוח מייל עם החומר ואיזה הסבר קצר וזהו. לך תתרכז עכשיו בלעבוד אחרי שטיגנו לך את המח ב 4 ישיבות כאלה מ10 בבוקר עד 3 בצהריים.

תמיד שנאתי ישיבות גם פיזיות וגם בזום. רובן פשוט בזבוז זמן מוחלט. מאז שיש זום, טיגון המוח מתגבר והפרודוקטיביות יורדת. אני מנסה להבריז מישיבות כלל האפשר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד כרגע רק מהמשרד (גם בתקופת הקורונה ובסגרים שהיו),

אבל עובר לעבוד במקום שעובדים בו היברידי, בין יומיים לשלושה במשרד ובהתאם לכך בין יומיים לשלושה בבית. נראה לי איזון די טוב.

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ שרשור בן 213 ימים 😁

מה קורה אצלכם היום אחרי עידן של ״סוף״ קורונה? 

אצלינו כבר תקופה ארוכה מבקשים להגיע למשרד ל 3 ימים בשבוע. אך בפועל לא הקפידו ולא בדקו, ורוב העובדים הגיעו הרבה פחות מזה.

עכשיו התחילו ממש לחפור על העניין וזה קצת מבאס. הפקקים, הנסיעה המיותרת, הזמן שנשרף על ״טוב אז מה אוכלים היום״ וכו׳.. לא כיף.

אז איך זה אצלכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורשים להגיע יומיים בשבוע למשרד.

הרוב מקפידים, כולל אלו שגרים רחוק (המשרד ברמת גן והאנשים שגרים רחוק נמצאים במרחק של כשעתיים נסיעה במקרה הגרוע).

אצל בת הזוג גם דורשים להגיע יומיים בשבוע, אבל פחות מקפידים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמובן שאני ממשיך לקבל קהל. מקפיד על מסיכות לכולם (מעוגן בנהלי משרד הבריאות). כמובן שכל שאר המגבלות לא קיימות יותר.

הבן שעובד חלקית במשרד וחלקית מהבית (פיתוח תוכנה) ממשיך באותה מתכונת, עם הרבה גמישות בשעות העבודה.

הבן השני, זה שמהנדס תעו"נ בתעשיה מסורתית, החליף מקום עבודה, ומבלה את שעות העבודה במשרד. מתנת הפרידה שלו מהמפעל הקודם היתה תעודת מחלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני מתחילת הקורונה מגיע כל יום למשרד, פספסתי אולי יום יומיים בשיא הקורונה,  אבל מבחינת דרישה רק שלשום הבוס שלח מייל שאנשים יגיעו לפחות יומיים בשבוע, נראה אם זה יתפוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...