Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חזרתם לעבוד מהמשרד או שעדיין בקפסולות?

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבדתי מבחירה במודל היברידי של 3 ימים במשרד ו-2 בבית עוד ב-2015. הצוות הספציפי שלנו היה מסונכרן היטב עם שיטת העבודה וזה נמשך ככה עד לקורונה. בצוותים אחרים עבדו בכל מתכונת שאפשר להעלות על הדעת, כולל עבודה מהבית ביבשת אחרת. פרוגרסיביים בקטע טוב.

דווקא עכשיו, בעבודה הנוכחית, עברתי ל-4:1 (רק יום אחד בבית) - גם הפעם מתוך בחירה חופשית -  וזאת משיקול פרקטי לגמרי - הצוות שלנו מתפקד טוב יותר כשהוא מתקשר פיזית בחלל החדר (סטארט אפ זעיר). אז עדיף לטובתי ולטובת כולם ולטובת העסק שאני חפץ ביקרו לעבוד במתכונת שמונעת תקלות לפני שהן מתרחשות.

חוץ מזה סיגלתי איזה אורח חיים/הרגל/נתיב תחבורה שגורם לי ללכת לא פחות מ-7 ק"מ ברגל בכל יום שאני מגיע לעבודה. בבית אני לא זז מילימטר. טוב לבריאות.

עריכה:

בנוגע לשעות עבודה - בול מה שכתב ליביו (טוב נו, עבדנו באותו מקום מיבשות שונות). שעות העבודה בבית חופפות למשרד, וחוץ מבלתמ"ים/השקות המחשב יוצא למנוחה באותה שעה בערך.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, Gorpi כתב:

אחי, זה לא נשמע טוב. אולי לרענן?

אחרי 4 שנים, כשיש הrsu שמפשירים בכל רבעון?

נסתדר עם עבודה במשרד..

• מצחיק 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרנו לעבוד מלא כבר קרוב ל7-8 חודשים.

פייר? זה מבאס. אבל הלחץ שהיה ירד משמעותית.

העבודה שהייתה בקורונה (כשעבדנו מהבית) הייתה רצחנית כי הרבה אנשים עברו לתחום (כי הוא חיוני).

עכשיו עובדים מהמשרד אבל הלחץ ירד משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד בעיקר מהבית, הולך למשרד כשבא לי. לפני הגל הרביעי היינו במודל היברידי, עכשיו חזרנו למודל חופשי יותר. לא מכריחים מישהו שמפחד להדבק להגיע. מקווה שישאר ככה. אני חושב שהשנה וחצי האחרונות היו אמורות להספיק לכל מנהל ממוצע בהייטק להבין שיש גם יתרונות לעבודה מהבית. או לפחות אין סיבה לא לאפשר את זה למי שמעדיף ומראה שהוא עובד כרגיל 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודה שלי אני עובד מעט מהמשרד, ורוב הזמן עובד בשטח ונוסע בכבישי הארץ. גם בתקופת הקורונה וגם היום, אין הרבה שינוי. אני מגיע למשרד בעיקר כדי לקחת רכב של העבודה ולנסוע בו.

בתקופת העבודה מהבית היו קצת פחות מרגיל אנשים במשרד.

אבל לפי המצב הקטסטרופלי בכבישים בכל הארץ בחודשים האחרונים, כבר לא נשאר אף אחד שעובד מהבית. 2020 תיזכר לטובה מבחינת התנועה בכבישים. 

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל החיבה שלי לעבודה מהבית, אני רוצה לציין שיש הבדל משמעותי בין עבודה במשרד לעבודה בבית, מבחינת יעילות והספק, בכל מה שקשור לדברים שמצריכים אינטרקציה עם עובדים אחרים.

במשרד כשאני רוצה לסגור איזו נקודה לא מובנת, אני ניגש לבחור שעובד איתי. אם שנינו לא מסכימים על הגדרה מסויימת, ניגשים ביחד לארכיטקט, ולפעמים קוראים לעוד מישהו, מציירים סכמה על הלוח, ותוך 10 דקות מגיעים להסכמה.

בבית הייתי מתקשר לבחור. נגיד שתופס אותו, מנסים להעלות את האכיטקט בשיחה, אבל הוא בדיוק מכין צהריים לילדים והבחור הרביעי בדיוק יצא רגע. אז צריך לתאם מועד לשיחה בעוד שעתיים שלו, או בכלל מחר ואז לנהל את השיחה בזום או וובקס או אפליקציה אחרת, שבה אחד לא שומע, השני במיוט ולצייר סכימה זה בכלל סיפור... ככה מבזבזים שעות...

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

עם כל החיבה שלי לעבודה מהבית, אני רוצה לציין שיש הבדל משמעותי בין עבודה במשרד לעבודה בבית, מבחינת יעילות והספק, בכל מה שקשור לדברים שמצריכים אינטרקציה עם עובדים אחרים.

מסכים על כל מה שכתבת. בגדול פיתוח תוכנה (ועוד הרבה מקצועות אחרים) זה ספורט קבוצתי (למעט כמה תפקידים שהם יותר "סולו"). וזה הרבה פחות נוח כשזה מהבית.

שמתי לב גם שאנשים משנים את יום העבודה שלהם (שעת התחלה וסיום) בצורה כזו שזמן החפיפה קטן אפילו יותר, נאמר במשרד רוב האנשים נמצאים בין 10-17 אז בבית השעות השתנו ויש את אלו שמתחילים הרבה אחרי 12 וכאלו שמסיימים לפני 17, לא קל כשצריך לתאם בין אנשים.

לפני 49 דקות, יבגניפ כתב:

משאיר לך יותר זמן לפורום, מה רע?

בשביל זה יש זמני קומפילציה, לא ככה?

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Gosser1860 כתב:

מסכים על כל מה שכתבת. בגדול פיתוח תוכנה (ועוד הרבה מקצועות אחרים) זה ספורט קבוצתי (למעט כמה תפקידים שהם יותר "סולו"). וזה הרבה פחות נוח כשזה מהבית.

כן רואים שיש בגדול 2 סוגי אנשים (בתכלס ספקטרום שלם): אלה שרוצים לעבוד מהבית ואלה שרוצים לעבוד מהמשרד.

בגלל זה אתה רואה פיתוח תוכנה כספורט קבוצתי וקשה לך - אני מצד שני מבסוט על רוב הזמן מהבית. פעם בשבוע במשרד אבל זה מה זה קדר, צריך להתלבש, לנסוע וזה... לא מתאים.

אבל אני כן מסכים עם חלק ממה שאתה ופינדר אומרים - במיוחד לגבי שעות העבודה וחופשים. [וגם אני עם איזה 300 חלונות פתוחים ואני מתקשה מאוד להציג את מה שחשוב בזמן שאני משתף מסך😅]

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

בגלל זה אתה רואה פיתוח תוכנה כספורט קבוצתי וקשה לך - אני מצד שני מבסוט על רוב הזמן מהבית. פעם בשבוע במשרד אבל זה מה זה קדר, צריך להתלבש, לנסוע וזה... לא מתאים.

נראה לי זה הפוך, כלומר בגלל שפיתוח תוכנה זה ספורט קבוצתי אז זה נוח יותר מהמשרד. ברור שלמשפט הזה יש הרבה סייגים, פרויקטים יחידניים, תפקידים שבהם אין כל כך עבודת צוות וכו. 

כשהיו לי פרויקטים שבהם לא היתה מעורבות משמעותית של אחרים, אז לא הפריע לי בכלל לעבוד בבית (אפילו היה פרויקט כזה באחד הסגרים, אז בכלל). אבל כשפרויקט הוא משותף לכמה אנשים זה לטעמי יותר נוח מהמשרד.

עבורי זה לא כזה קדר כי אני גר קרוב למשרד, והטקס של להתלבש ולהגיע לעבודה עוזר לי לשמור על מסגרת. מצד שני מאוד חשובה לי הגמישות מצד מקום העבודה, בין אם זה להתחיל מאוחר ולסיים מאוחר, להגיע באמצע היום או בכלל לתת כמה ימים רצופים בבית. כלומר כן מרכז העבודה הוא במשרד אבל עם גמישות במידת הצורך.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחילת המגפה כמעט אף אחד לא הגיע למשרד, אחרי הגל השני היה תקופה שחזרנו ליומיים בשבוע שדי מהר הופסקו, משבוע שעבר התחלנו לחזור יומיים בשבוע  ומחודש הבא 3 ימים.

המנכלית אצלנו מישומה מאוד דוחפת לחזור למשרד למרות שבכל תקופת הקורונה התפוקה של העובדים לא נפגעה אלא אפילו להפך.

רוב העובדים בעיקר אלו שמגיעים קצת מרחוק בכלל לא מרוצים מהעניין ולדעתי גם אין הצדקה ממשית לחזרה הזו, לדעתי לחייב מעבר ליום אחד להגיע למשרד במקרה שלנו זה לגמרי מיותר.

אני ספציפי ככה או ככה מגיע פעמיים - שלוש בשבוע גם בכל תקופת הקורונה כי אני חיוני לתחזוקת כל המערכות והשרתים שעוד יושבים פיזית אצלנו אז לי החזרה הזו למשרד פחות מורגשת חוץ מיזה שיש עוד אנשים שמקרצצים לי על הראש פיזית ולא בTeams.

חברת האם הגלובאלית אגב לא ממש החזירה אף אחד לעבוד מהמשרדים ובלי קשר לזה עוד לפני הקורונה יש לה כמה מאות עובדים שפזורים ברחבי העולם שעבדו מאז ומתמיד מהבית.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי בתור מפתח בכיר וlead developer ב3 חברות שונות מרחוק (נשים בצד את עניין הבית לרגע) , מסטארטאפ , דרך אמזון וחברה באמצע בגודל בשנים האחרונות.

זה הכל עניין של הרגלי עבודה.

יש סלאק , יש זום , יש draw.io ובסופו של דבר אם כבר בגלל שזה כתוב ולא מבוסס על tribal knowledge הכל גם נשמר הרבה יותר אוב (לדעתי) ומאפשר הרבה פחות context switching לאנשים שמובילים כמה וכמה דברים על פני הרבה צוותים.

אין אמת אבסולוטית של מה עובד , והצוות אכן צריל להיות מקשה אחת, אבל אחרי שמתרגלים לזה שלא כל הצוות יושב ביחד ומתנהלים בהתאם - אני לא מצאתי שום הבדל בקצב, אם כבר כרגע - לגמרי הקצב שלנו מסחרר (ועם שעות עבודה נורמאליות) יותר מתמיד.

(ולהבהיר - אף פרוייקט שעבדתי עליו חוץ מאחד נקודתי ביותר לא היה ״סולו״ ובזמן הזה גם עשיתי מנטורינג ואונבורדינג לכמה וכמה אנשים ואני עובד עם כמה צוותים דיי קבוע)

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו (בת"א) המשרדים פתוחים לכל דכפין, אבל אין חובת הגעה. למרות זאת רוב העובדים (מתכנתים) מרגישים יותר נוח לעבוד מהמשרד ולכן הנוכחות כמעט מלאה.

באופן אישי, בגלל שאני עוסק בחומרה וצריך את המעבדה שלי, הגעתי למשרד כמעט כל יום גם בתקופת הסגרים. כיום אני במודל היברידי עם לפחות יום אחד בשבוע מחוץ למשרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פינדר כתב:

ככה מבזבזים שעות...

אצלי בעבודה זה יכול להשפיע לרעה על הלקוחות עם האישורים שהם צריכים. אישור פשוט יחסית אני לא יכול להוציא. זה אפילו לא עבירת ביטחון מידע או משהו שסודי שאסור למסור. לצערי יש המון לקוחות שמפסידים כסף. הבעיה היא לך תסביר למנהל רשת ואנשי אבטחת מידע אצלנו את הבעיה והפתרון. על דברים יותר קלים עושים לי בעיות. זה חבל כי זה סתם יותר מדי עבודה. 

אם היינו עובדים מהמשרד זה לא היה קורה. 

אני לא עוסק בפיתוח תוכנה או חומרה, אני עובד במשרד. רוב העבודה בכלל יכולה להיעשות באינטרנט. כמעט ולא צריך היום להגיע למקום העבודה.

בדיעבד אני רואה שיש לי שיפור בעבודה בבית, נוח פי כמה מעבודה במשרד שדורשת מינגלינג, יחס לסביבה או באופן כללי לדבר עם אנשים.

בעיות שצצות, אם בכלל.. יכולות להיפתר בשיחת טלפון או whatapp. 

לקוחות יכולים דרך המייל\טלפון. חוץ מקדר שההנהלה דורשת להגיע. אין היגיון. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...