Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון מהיבואן יהיר מתנשא טיפשי או לגיטימי ואף נדרש?

Ronithen
שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 43 דקות, שביט כתב:

השנקל שלי:

בישראל לתחב"צ יש סטיגמה של מעמד נמוך. רוב אלה שנוסעים בתחב"צ הם חיילים, אוכלוסיה מבוגרת או קשת יום, ולכן יש אנשים שמתפדחים לנסוע באוטובוסים. 

אפשר למצוא רכב מיני / סופר אמין וזול, בן מספר שנים, שלא יקרע אותך כמעט בתיקונים, ושעלות אחזקתו תרד אפילו מה1500 ש"ח חודשי שהוזכרו פה. 

באמת לא ברור איך אנשים הגיעו לפה ל-1500 שקל בחודש 

הדלק לא יעלה יותר מ400 שקל לחודש לדעתי

באוטובוס אני מגיע לעבודה בחצי שעה אז ברכב הרבה פחות! ככה שבחינת צריכת דלק זה מינימום

הביטוח אולי יקר אבל דלק+ביטוח ממש לא מגיע 1500

אנשים עושים טיפולים אחת לשנה או כמה חודשים לא מבין איך הגיעו 1500???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 21 דקות, Ronithen כתב:

באוטובוס אני מגיע לעבודה בחצי שעה אז ברכב הרבה פחות! ככה שבחינת צריכת דלק זה מינימום

אוקיי, כמה זה לדעתך?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל אחורה בשירשור, עשו לך כמה וכמה פעמיים סימולציות של עלויות משוערות. תראה איך זה מתאסף ומגיע.

אולי קשה לך להאמין, כי מעולם לא החזקת רכב משלך, וזה מחזק את הדעה שאתה צריך לעשות הערכה כלכלית וקצת להתעמק בזה יותר לפני רכישה. מאיפה אתה? אולי אופניים חשמליים יספיקו לך להגיע לעבודה?

• אהבתי 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Ronithen כתב:

פירטתי לך באחת ההודעות שלי את החישוב החודשי שלי.

מעבר לכך עוד מספר אנשים פירטו לך גם (חלקם אם לא רובם יותר מנוסים ממני בהרבה).

רוב המסגרות שנתנו לך כוללות ירידת ערך. הבנת מה זה אומר?

אני מזמין אותך לפרט את הסימולציה החודשית לאחזקת רכב כפי שנראה לך.

הרבה אנשים ציינו כולל אני שתחילה בכלל רצוי שתעשה סדר "בראש" מבחינה כלכלית.

אתה קוםץ מדבר לדבר מבלי להבין ולשמוע מה אומרים.

בנוסף, נשמע שהסיבה היחידה שאתה שוקל לקנות רכב כי "מבאס" לך תחב"צ. 

ציינו פה קודם באחת ההודעות הקודמות (שמקווה שטרחת לקרוא) שלרכוש רכב דורש שני דברים

צורך אמיתי

ויכולת פיננסית.

מהצורה שרשמת עד עכשיו נשמע שאין לך את שניהם.

מקווה שתעשה בחירה נכונה ומושכלת.

ערב טוב ומבורך - קופר.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הוצאות שנתיות - רישוי, ביטוח, טיפולים. בחלוקה ל-12 ובסטטוס של נהג צעיר ללא ותק ביטוחי הן יכולות להגיע בקלות ל-600-800 ש"ח לחודש: 100 ש"ח לרישוי (בקבוצה נמוכה), 400-500 ש"ח לביטוח (זה 5,000-6,000 ש"ח בשנה), 200 ש"ח לטיפולים (זה מצטבר - טיפול שנתי במוסך יעלה בין 500-1500 ש"ח ויותר (חלק ב-12 לצורך חישוב חודש) תלוי מה נעשה בו, ויש כל מיני הוצאות מחזוריות שמתחילות במגבים כל שנה ומגיעות לסט צמיגים כל 3-4 שנים, גם אם אין נקרים.

וכאמור - לשיטתי, ורבים כאן לא מבינים למה, ירידת הערך גם היא חלק מהתחשיב. הרי אם לא תחסוך באופן שוטף איך תחליף את הרכב בעוד כמה שנים? לרכב חדש מדובר ב-800-1000 ש"ח לחודש ויותר, לרכב בן כמה שנים פחות, אבל זה עלול להתקזז על ידי הוצאות יותר גדולות במוסך.

על סכומים אלה הוסף דלק, כבישי אגרה, תיקונים קטנים, אולי איזה קנס או השתתפות עצמית בתיקון אחרי תאונה או תיקון של איזה מכה קטנה - כל אלה הם חלק מעלות החזקת הרכב. סתם, דוגמה: לפנינכמה חודשים מצאתי על המכונית שלי מכה, כנראה שאיזו משאית שפשפה את קשת הגלגל. נזק שטחי, אבל מכוער. התיקון עלה 3500 ש"ח ושילמתי מהכיס, כי ההשתתפות העצמית ועלית מחיר הביטוח לשנים הקרובות היו עולות יותר. אלה הוצאות לא צפויות, אבל קורות מדי פעם לכל אחד.

@לירון .ה.למה אופניים חשמליים? אולי עדיף לדווש? אנחנו לא מכירים את תוואי הנסיעה של הבחור.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

יש הוצאות שנתיות - רישוי, ביטוח, טיפולים. בחלוקה ל-12 ובסטטוס של נהג צעיר ללא ותק ביטוחי הן יכולות להגיע בקלות ל-600-800 ש"ח לחודש: 100 ש"ח לרישוי (בקבוצה נמוכה), 400-500 ש"ח לביטוח (זה 5,000-6,000 ש"ח בשנה), 200 ש"ח לטיפולים (זה מצטבר - טיפול שנתי במוסך יעלה בין 500-1500 ש"ח ויותר (חלק ב-12 לצורך חישוב חודש) תלוי מה נעשה בו, ויש כל מיני הוצאות מחזוריות שמתחילות במגבים כל שנה ומגיעות לסט צמיגים כל 3-4 שנים, גם אם אין נקרים.

וכאמור - לשיטתי, ורבים כאן לא מבינים למה, ירידת הערך גם היא חלק מהתחשיב. הרי אם לא תחסוך באופן שוטף איך תחליף את הרכב בעוד כמה שנים? לרכב חדש מדובר ב-800-1000 ש"ח לחודש ויותר, לרכב בן כמה שנים פחות, אבל זה עלול להתקזז על ידי הוצאות יותר גדולות במוסך.

על סכומים אלה הוסף דלק, כבישי אגרה, תיקונים קטנים, אולי איזה קנס או השתתפות עצמית בתיקון אחרי תאונה או תיקון דל איזה מכה קטנה - כל אלה הם חלק מעלות החזקת הרכב.

@לירון .ה.למה אופניים חשמליים? אולי עדיף לדווש? אנחנו לא מכירים את תוואי הנסיעה של הבחור.

רשם שלוקח לו חצי שעה בתחבורה ציבורית, והוא תמיד מגיע בשנייה האחרונה, בגלל זה שאלתי מהיכן הוא? מניח שיותר קשה לדווש בחיפה מאשר תל אביב.

ולהגיע לעבודה אחרי דיווש לפעמים צריך מקלחת, לא מכיר את תנאי העבודה שלו.

אולי יחלוק איתנו?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי. אבל אני מכיר גם חיפאים שמדוושים לעבודה והביתה, ולא על רצועת החוף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבור שיש הרבה דברים כפי שאחרים כמוני ציינו שאפשר "לשתף" כדי להקל על הייעוץ וההכוונה.
יש שלל חלופות ומגוון רחב של דרכים להתנייד כפי ששניכם ציינתם.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינימום של המינימום הוצאות לרכב זה טסט, ביטוח, דלק ותחזוקה. נניח גרוטאה יפנית אמינה שאין לה כבר ירידת ערך ונניח שמכנית היא אמינה לחלוטין (הנחה אופטימית אבל נניח).

טסט + ביטוח חובה + צד ג בלבד לנהג ותיק יהיה 300 שקל לחודש מינימום.

דלק יהיה לפחות 300 שקל בחודש גם אם הרכב כמעט לא זז.

תחזוקה מינימלית זה איזור ה100 שקל בחודש אם רק מחליפים פילטרים מגבים ושמן. נניח אפילו שכלום ברכב לא מתקלקל ושצמיגים לא מחליפים עד שהם לא מתפוצצים.

יצא לי 700 שקל לחודש שזה לא קורה לאף אחד במציאות. מספיק שקצת נוסעים ברכב, נניח 1,000 קמ בחודש ולא 500 בחודש, וישר משלמים יותר גם על דלק וגם תיקונים ומגיעים בקלות ל1,000 שקל מינימום, וזה בנסיעה על משפחתומטית יפנית ישנה.

רכב יותר "סקסי" וחדש שיש לו ירידת ערך יביא אותך כמו כלום ל1,500 שקל לחודש, וצפונה.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נניח וקנית רכב ישן ב5000 שקל שאין לו ירידת ערך.
נזרום איתך על 400 שקל בחודש דלק.
יש לך ביטוח, לנהג חדש זה משהו כמו 6000 ש"ח בשנה כלומר 500 ש"ח בחודש.
יש לך אגרת רישוי, עם טסט זה בערך 1000 שקל בשנה? 83 ש"ח בחודש.
יש לך טיפול שנתי? טיפול "קטן" במוסך מורשה מ. התחבורה שלא עובד בשחור לא יעלה פחות מ300 ש"ח. 25 ש"ח בחודש.
כבר הגעת ל1008 ש"ח בחודש על המינימום שבמינימום. וזה לפני כל מיני דברים לא צפויים. יש שנים שצריך להחליף צמיגים, או לעשות טיפול גדול.

אם אתה נוסע חצי שעה באוטובוס לעבודה, במקומך הייתי שוקל להמשיך ככה ולהשתמש באוטו רק בסופי שבוע ולסידורים שלא נוח לעשות באוטובוס. אבל לא הייתי שולל קניית רכב, כי בישראל רכב פרטי זה חופש התנועה האמיתי היחיד שיש ובחיים צריך קצת יותר מעבודה-בית- עבודה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, לירון .ה. כתב:

רשם שלוקח לו חצי שעה בתחבורה ציבורית, והוא תמיד מגיע בשנייה האחרונה, בגלל זה שאלתי מהיכן הוא? מניח שיותר קשה לדווש בחיפה מאשר תל אביב.

ולהגיע לעבודה אחרי דיווש לפעמים צריך מקלחת, לא מכיר את תנאי העבודה שלו.

אולי יחלוק איתנו?

לנסוע באופניים זה לא ריאלי 

המרחק והזמן מכפיל ואף משלש את עצמו

נראה לי שעדיף לעדכן אתכם שפשוט קבעתי נסיעת מבחן לכמה

רכבים, ספארק, יאריס, פיקנטו 

בכנות לא הייתי רוצה אף אחת מהם

ולא הייתי רוצה בכלל יד ראשונה 

קורולה /לנסר/יוניק בת כמה שנים מספקת אותי לחלוטין, לא צריכה להיות חדשה מהאריזה אני רק רוצה מכונית ולא לא רק מטעמי שופוני

כפי שחלק מכם חושב אלא מטעמי צורך נוחות ובעיקר ומעל הכל עצמאות 

בסוף שבוע אני רוצה לברוח מהמציאות המטורפת שלי לרדת למכתש רמון או לגליל תחתון להנות מהטבע ולחזור מוצ"ש לקראת חזרה לראשון וגם לקחת את האחיינים שלי לטיול או סתם לא להיות תלוי בחברים 

עצמאות עצמאות עצמאות 

תחבורה ציבורית שלא פעילה בשבת לא מסוגלת לספק את זה ולא רק בשבת 

לא רוצה לרדוף אחרי אוטובוסים לא רוצה להחליף אוטובוסים בדרך לעבודה 

וכן אני לא מסתיר את זה שיש לי אי נוחות מהיותי בוגר ותלוי בתחבורה ציבורית 

ואני לא אוהב את ההשוואות של כמה מהאנשים פה על מהנדסים שנוסעים ברכבות ואוטובוסים, אני לא הם

הם יכולים לאפשר לעצמם כל רכב שרק ירצו וסתם כי בא לי ולא רק כי הם צריכים

עריכה אחרונה על ידי Ronithen
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Ronithen כתב:

קורולה /לנסר/יוניק בת כמה שנים מספקת אותי לחלוטין, לא צריכה להיות חדשה מהאריזה אני רק רוצה מכונית ולא לא רק מטעמי שופוני

כפי שחלק מכם חושב אלא מטעמי צורך נוחות ובעיקר ומעל הכל עצמאות 

בסוף שבוע אני רוצה לברוח מהמציאות המטורפת שלי לרדת למכתש רמון או לגליל תחתון להנות מהטבע ולחזור מוצ"ש לקראת חזרה לראשון וגם לקחת את האחיינים שלי לטיול או סתם לא להיות תלוי בחברים 

עצמאות עצמאות עצמאות 

תחבורה ציבורית שלא פעילה בשבת לא מסוגלת לספק את זה

אחלה, אחרי הרכישה תתכונן להוצאה במזומן של כ-1,500 שקל בחודש. חוץ מזה אני מעריך שתהנה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

נניח וקנית רכב ישן ב5000 שקל שאין לו ירידת ערך.
נזרום איתך על 400 שקל בחודש דלק.
יש לך ביטוח, לנהג חדש זה משהו כמו 6000 ש"ח בשנה כלומר 500 ש"ח בחודש.
יש לך אגרת רישוי, עם טסט זה בערך 1000 שקל בשנה? 83 ש"ח בחודש.
יש לך טיפול שנתי? טיפול "קטן" במוסך מורשה מ. התחבורה שלא עובד בשחור לא יעלה פחות מ300 ש"ח. 25 ש"ח בחודש.
כבר הגעת ל1008 ש"ח בחודש על המינימום שבמינימום. וזה לפני כל מיני דברים לא צפויים. יש שנים שצריך להחליף צמיגים, או לעשות טיפול גדול.

אם אתה נוסע חצי שעה באוטובוס לעבודה, במקומך הייתי שוקל להמשיך ככה ולהשתמש באוטו רק בסופי שבוע ולסידורים שלא נוח לעשות באוטובוס. אבל לא הייתי שולל קניית רכב, כי בישראל רכב פרטי זה חופש התנועה האמיתי היחיד שיש ובחיים צריך קצת יותר מעבודה-בית- עבודה.

זה בדיוק מה שרשמתי 

אני לא ביקשתי ייעוץ כלכלי ביקשתי עזרה בבחירת רכב להתנהל כלכלית אני יודע 

Just now, edward כתב:

אחלה, אחרי הרכישה תתכונן להוצאה במזומן של כ-1,500 שקל בחודש. חוץ מזה אני מעריך שתהנה :)

באמת לא ברור לי איך הגעת לזה אבל סבבה, אין לי הוצאות למעט זה ואני עובד אז לא אמורה להיות בעיה כל כך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם כך כדאי לחשוב על משהו בן 3-6 שנים עם אמינות סבירה. לדעתי יונדאי i20 זה רכב מוצלח בשבילך רק כי אתה מתכנן טיולים בסופ"ש וזה לא הכי נוח להידחס לi10 בנסיעות ארוכות. דווקא i20 אחלה גם לעיר וגם לסופ"ש. לקחתי את הרכב כמה פעמים בהשכרה וממש התרשמתי לטובה.

עריכה אחרונה על ידי edward

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצמאות בסוף שבוע "פעם ב" אפשר להשיג עם רכב שכור. זה מה שעשיתי עד לילד השלישי.

מתנהל בלי אוטו, בלי ביטוח/טסט/תיקונים/דלק - ויוצא לטיולים עם אוטו שכור.

היה זול להפליא בשורה התחתונה, בטח יותר מעכשיו עם רכב משומש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...