Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשים או גברים, מי יותר אדיב בכביש?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, מייק24 כתב:

כנראה אחרי הכל הנהיגה של הנשים יותר זהירה (אדיבות זה כבר נושא שאפשר לדון עליו)

ובשורה תחתונה הן מעורבות בפחות תאונות

אני לא יודע אם נשים מעורבות בפחות תאונות, אני נוטה להסכים שנשים מעורבות פחות בתאונות חמורות (שעולות יותר כסף לחברת הביטוח). גברים לוקחים יותר סיכונים בכביש, ולרוב יש מתאם בין מהירות וסגנון הנסיעה לבין חומרת התאונה. (לא דומה תאונת פקק ב 20 קמ"ש עם נזק לפגושים בלבד, לתאונה של עקיפה בפס לבן בכביש הערבה על 120 קמש)

עריכה אחרונה על ידי דור--
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 28 דקות, מייק24 כתב:

תראו, כל אחד פה יכול לספר סיפורים כמה שבא לו..

תכל'ס, כשבאתי לחדש ביטוח לרכב

אמר לי הסוכן: אם יש לך נהגת בביטוח תקבל הנחה (הנחת נקבה)

וסתם המלצה לכל המתעצבנים בכביש

קחו ת'חיים באיזי, גם אם משהו נוהג גרוע זה לא אומר עליכם כלום

וחבל שמקרה כזה או אחר בכביש, יהרוס לכם את כל היום..

אני גם התפלאתי מזה כחידשתי את הביטוח שלי. התיאוריה שלי היא שנשים גורמות להרבה תאונות בלי להיות מעורבות בהן פיזית. למשל, סטייה פתאומית מנתיב בלי להסתכל במראה תגרום לרכב לידה להכנס בקיר, בזמן שהנהגת "הסוטה" ממשיכה את נסיעתה כרגיל בלי להרגיש דבר. או למשל נהיגה איטית בנתיב השמאלי תגרום לפקק ענק ולנהגים התקועים הרחק מאחור לעקוף מימין - מה שמעלה את הסיכוי לתאונות בצורה דרמטית, בזמן שהנהג החולמני בכלל לא מודע לזה שקילומטר מאחוריו קרתה תאונה. או למשל, בלימה פתאומית לפני רמזור ירוק (תופעה מאוד מוזרה שאני רואה אצל נשים בלבד)- שוב תגרום לנהג שנוסע מאחוריה לסטות ולהתנגש ברכב שלידו, בזמן שהנהגת, תמשיך לעבר הצומת בלי להיות מודעת למה שקרה והנהגים הנפגעים יתקעו בצומת מאחורי רמזור שהתחלף כבר וכו וכו.

עריכה אחרונה על ידי laplug
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 18.10.2021 בשעה 16:18, Ron Poh כתב:

כל המגיבים כאן, תעשו ניסיון... גשו לנשותיכם/חברות וכו'. תשאלו אותן את השאלה שנשאלה לגבי האדיבות.
תחזרו עם התשובה ואז כשיהיה לנו כמות זהה של עונים (עונות) משני המינים. נגלה את האמת לאמיתה.

לגבי חלק מהתשובות שניתנו פה, הם שובינסטיות ברמה קשה. 

אחרי כתיבת הודעה באורך הגלות שמתייחסת לרוב ההודעות בדיון, הבנתי שזה מיותר ועקר. אז הלכתי ושאלתי את כל הנשים שנתקלתי בהן בשעה האחרונה, ועוד איזה גבר שעובד איתי פה. חד משמעית - נשים טוענות שנשים יותר אדיבות; גברים טוענים שגברים יותר אדיבים. אנקדוטה מעניינת - בהנתן זה שיש קצת יותר נשים מגברים בעולם (וגם בישראל), אפשר להסיק מזה שרוב העולם חושב שנשים יותר אדיבות. מה זה אומר על העובדות ועל המציאות? כנראה לא הרבה. 

לגבי תאונות וכל מיני טענות על נהיגה בטוחה וכו' - עובדתית, כאמור, נשים פחות מעורבות בתאונות. כמו שהרבה פה אומרים שנשים נהגות גרועות, מהחוויה האישית שלי - רוב הנשים בגילי שנסעתי עמן, הן נהגות מעולות. רוב הגברים שנסעתי עמם - הם נהגים טובים, אך פזיזים לעתים ולוקחים סיכונים מיותרים פה ושם. אבל אחרי שכל זה נאמר - זה בכלל לא רלוונטי לדיון. הדיון הוא על אדיבות, לא על כישורים מוטוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני - הרוב המחלט של נהגות שנהגתי איתן הן זהירות. הן ממש, אבל ממש לא נהגות מעולות. ההיפך הוא הנכון.

עובדתית (נתמך על ידי מחקרים) לנשים יש בעיה של התמצאות במרחב. לא סתם ב95% מהמקרים שתראה רכב גדול נוסע על 2 נתיבים ברחוב צר תדע שמדובר בנהגת.

זה כמובן משפיע על כל האספקטים של הנהיגה.

הצד השני של המשוואה הוא שבד"כ גברים יותר פזיזים ובוטחים בעצמם יותר ומגיעים למצבים שנשים לא מגיעות אליהן.

בלי קשר - צריך לזכור שרוב הנהגים על הכביש הם גברים, וודאי וודאי כשמדובר על רכבים כבדים ועל עבודות של רוב היום על הכביש וכמובן שיש לזה השפעה על הסטטיסטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ויש, אבל דבר אחד בולט, ללא קשר לתאונות, דיברנו על אדיבות. 

הנמרות בשעות הבוקר ואחר הצהריים, לא רואות בעיניים. וזה גורף. פשוט בזמנים האלה יש אולי פחות נהגים גברים בסביבה, אבל מי שכן שם עובר את החוייה בעצמה גבוהה 😐 אני נתקל בזה ברמה יומית באזור המגורים כאשר הנמרות מגיעות לאסוף מחוגים. הן "חייבות" לעמוד "על הדלת" של הגן/מעון/בית על מנת לקחת את הגורים. ואם הכסא משמאל, אז גם לעמוד עם דלתות פתוחות שחוסמות את המעבר בכביש עד שיסיימו את משימת ההושבה/סידור החפצים ושליחת עוד כמה הודעות. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.10.2021 בשעה 15:16, ALÞћÃ כתב:

נשים, בייחוד אם נתקלת בהן כשהן בתוך ספורטאז' אורבן טופ ובכניסה לכיכר רב נתיבי. שים את חברת הביטוח בסטנד ביי.

בול! 

כשאני רואה ספורטאז' (בד"כ לבנה) בשעות הבוקר אני בודק שהמצלמת רכב שלי עובדת.

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, daniel.asu כתב:

אז הלכתי ושאלתי את כל הנשים שנתקלתי בהן בשעה האחרונה, ועוד איזה גבר שעובד איתי פה. חד משמעית - נשים טוענות שנשים יותר אדיבות; גברים טוענים שגברים יותר אדיבים. 

....

הדיון הוא על אדיבות, לא על כישורים מוטוריים.

שאלת דוגמאות ספציפיות או באופן כללי? כי אם באופן כללי, אז כל אחד מגדיר אדיבות באופן שונה.

אגב, זה שהן מעורבות פחות בתאונות, לא מעיד על כישורים מוטוריים.
1. באופן עובדתי, גברים מבלים יותר זמן על הכביש = סיכוי גבוה משמעותית לתאונות.
דבר נוסף, כישורים מוטוריים זה דבר אחד, וזהירות זה דבר אחר.

2. גם הנהג הטוב ביותר עלול להיקלע לתאונה אם הוא לא זהיר מספיק, מכיוון שבכביש אתה לא לבד (מספיק דביל שהחליט לצאת לעקיפה מולך בפס לבן ובכביש ללא שוליים לברוח אליהם).

מניסיוני יש נשים שהן נהגות מעולות ויש פחות, אבל רובן ככולן אובר זהירות (לפעמים עד כדי הסתכנות). הזהירות הנשית באה לידי ביטוי במגוון אספקטים בחיים, לדוגמה- בניית תמהיל תיק השקעות.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, מייק24 כתב:

גם נוצרים מעורבים בפחות תאונות בישראל.

סטטיסטיקה לא משקרת אבל שקרנים משתמשים בסטטיסטיקה.

האם יש לך מחקר שעבר סטנדרטיזציה?

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, daniel.asu כתב:

אנקדוטה מעניינת - בהנתן זה שיש קצת יותר נשים מגברים בעולם (וגם בישראל), אפשר להסיק מזה שרוב העולם חושב שנשים יותר אדיבות. מה זה אומר על העובדות ועל המציאות? כנראה לא הרבה. 

כנראה שיש יותר נשים כי כמה גברים נהרגו בגללם בתאונות דרכים 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, דור-- כתב:

באופן עובדתי, גברים מבלים יותר זמן על הכביש = סיכוי גבוה משמעותית לתאונות

נכון מאד.
מתי לאחרונה ראית נהגת מונית או נהגת משאית? הרוב המכריע במקצועות הנהיגה הם גברים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשים נוהגות בעיקר בעיר, מסיעות למסגרות.

גברים יוצאים ב2 בלילה מנהריה לבאר שבע כי מישהי ענתה "כן" על "ערה?"

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

נכון מאד.
מתי לאחרונה ראית נהגת מונית או נהגת משאית? הרוב המכריע במקצועות הנהיגה הם גברים.

לפני חודש לקחתי את המשאית שלי לטיפול ובזמן שהייתי שם הגיעה נהגת משאית, הם(המוסכניקים, בניהם) דיברו עליה בתור "הנהגת" (בניגוד ל"נהג של x" כמו שהם מדברים על כולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, daniel.asu כתב:

אחרי כתיבת הודעה באורך הגלות שמתייחסת לרוב ההודעות בדיון, הבנתי שזה מיותר ועקר. אז הלכתי ושאלתי את כל הנשים שנתקלתי בהן בשעה האחרונה, ועוד איזה גבר שעובד איתי פה. חד משמעית - נשים טוענות שנשים יותר אדיבות; גברים טוענים שגברים יותר אדיבים. אנקדוטה מעניינת - בהנתן זה שיש קצת יותר נשים מגברים בעולם (וגם בישראל), אפשר להסיק מזה שרוב העולם חושב שנשים יותר אדיבות. מה זה אומר על העובדות ועל המציאות? כנראה לא הרבה. 

נשים טוענות שנשים יותר אדיבות בכביש כי בינם לבין עצמם הם נותנות באדיבות.

כל הבעיה כשמגיע גבר מולם הן צריכות להוכיח שהסטיגמות על נהגות לא נכונות והן לא פראייריות על הכביש

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...