Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשים או גברים, מי יותר אדיב בכביש?

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 889 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חד משמעית כן, שאני מקבל יחס טוב על הכביש זה תמיד גבר.

אני באמת לא יודע אם זה קטע בפסיכולוגיה שלהם או שהם פשוט לא יודעת לנהוג.

בחיים לא יצא לי לראות נהגת אדיבה ואני הרבה על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ALÞћÃ כתב:

נשים, בייחוד אם נתקלת בהן כשהן בתוך ספורטאז' אורבן טופ ובכניסה לכיכר רב נתיבי. שים את חברת הביטוח בסטנד ביי.

מניח שלא נתקלת אף פעם באישה בפורש קאיין/X5/ריינג׳ רובר.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מצחיק 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור קצר: 

אני נוהג לתדלק בתחנת שלק שהיציאה ממנה היא לכביש יחסית עמוס. תמיד צריך לחכות פרק זמן של דקה או יותר כדי שהכביש יתפנה.

פעם אחת, היה רמזור אדום בכביש הנ"ל ורציתי להשתלב מתחנת הדלק לכביש. סימנתי לנהגת שאני מבקש להשתלב. היא עשתה לי אצבע משולשת 😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להכליל לנושא האדיבות לחיוב,

אבל לעניין נהיגה אגרסיבית ומסוכנת, חיתוך נתיבים ללא איתות, אי שמירת מרחק, האצות פתאומיות ומהירות מופרזת  - חד משמעית גברים (ובד"כ גברברים).

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר טוב שלי יש תאוריה של-70% מהנשים יד שמאל מרותכת לצופר.

אני לא בטוח שזה נכון, אבל מה שבטוח--אנשים במדינה הזו צופרים הרבה הרבה יותר מדי.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני רואה בהרבה נושאים בפורום שאנשים רואים אצבעות משולשות בכמויות. האמת, הייתי בטוח שזה משהו שבקושי שרד את באג אלפיים, ושכל השימוש בזה היום הוא בצחוק או בקטע אירוני/מודע לעצמו.

מתברר שטעיתי ממש.

לגבי נושא השרשור, אף פעם לא הרגשתי שיש איזו הסללה מינית באגרסיביות/אדיבות בכביש. חלק ניכר מהנהגים שאני פוגש, גברים ונשים כאחד, מתנהגים כמו רפש נושמת. ובכל מקרה, אני יודע שאם הייתם נוסעים ליד בת הזוג שלי (או אחת מרשימה די ארוכה של נשים שנסעתי איתן), הייתם פוגשים נהגת אדיבה למדי.

אז לעניות דעתי, יש פה קצת הטיית אישוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה המגדר, הרוב נוהג בצורה גרועה. לפעמים אני מאבד פעימה או שתיים כשאני צריך ללחוץ על הבלם. לצערי זה חלק מהאינטראקציה החברתית הלחוצה שיש בישראל. קשה לבוא בטענות לאנשים פה. אנחנו עם עם פוסט טראומה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהיגה של נשים לא בכוונה,פשוט מעצבנת. 

לא מכליל יש נהגות עם ראיית כביש מצויינת ויש גברים עם ראיית כביש מחורבנת,אבל לרוב זה הנשים.

אני חותך קצת ונוסע מהר ויוצא לי לעשות ״רייסים״בכבישים ריקים שיש לידי רכב מעניין.. . 

אבל תמיד,לא מקפח זכות,אני בצומת רואה שיש אדום לא נכנס כמו כולם ונתקע באמתע הצומת.

סתם בכביש בעיר ויש כיכר עם פקק ויש נתיב שבן אדם רוצה לעבור?במקום שיחכה שעה מסמן לו עם היד תעבור. 

מכיר הרבה גברים ככה.המון.

היה לי שבוע שעבר מקרה פשוט הזוי,אני עומד בפקק בכניסה למשה דיין(כביש 4)ב8 בבוקר,רואה בתחילת המראה פיקנטו שבמקום לעמוד בסוף הפקק התקדמה לאט לאט עם איתות עד אלי ובקשה להכנס.

אמרתי לה שראיתי אותה מדלגת על הפקק וזה היה ממש לא בטעות ומפה קיללה ואחלתי לה שלילה ויום טוב. 

נשים פשוט פחות מחוברות להגה וזה למה בטיולי נהיגה/מסלול יש רוב מוחלט של גברים. 

נהיגה פשוט לא מעניין אותן. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקר, יום ראשון ללימודים, פקק מכביש 4 200 מטר מצומת רופין, עד החניה ברופין (אלי תזמן שעה וחצי)

נהגת לפניי ב108 עוצרת ב"תן זכות קדימה" שיש בפניה ימינה שלנו, עבור אלו שמשתלבים מהרמזור בצד הנגדי של הכביש. אין שום רכב, היא פשוט חולמת. ממשיכה לנסוע, כיכר ראשונה כולנו מתקדמים ישר לפקק האימתני, נהג אחד מסכן מאותת שמאלה כדי לנסוע לכיוון הנגדי ולהשתחרר מהצרה הזו, הוא מסמן לה עם היד גם את כיוון הנסיעה שלו... והפעם היא לא עוצרת, נכנסת ומצמצמת את המרחק בינה לבין הרכב שלפניה.

כמובן שאני נשארתי לעמוד במקום ונתתי לו שיעבור.

לנשים יש מין רגשות נחיתות חברתיים שכנראה באים לידי ביטוי בכביש, שלא ידרכו עליהן יעקפו אותם ויוציאו אותן פראייריות. חרדה וחולמנות בכביש הן גם סממנים שאני נתקל בהם כמאפיינים יותר נשים בכביש.

אצל גברים הנהיגה הגרועה מתבטאת בדברים אחרים שעיקרם הם ביטחון עצמי מופרז וחוסר ציות לחוקי התנועה.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם פות"ש וכמה חברה שהגיבו ואימתו.

לפי הסטטיסטיקה האישית שלי, חד משמעית, נשים כמעט ואף פעם לא נותנות לי להשתלב.

ברוב המכריע של הפעמים שרכב נתן לי להשתלב לנתיב שלו, הנהג היה ממין זכר.

פתגם סיני אומר: "אנשים ג'אחרים מזהים תגובות כג'אחריות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים חשבתי שרק אני שם לב לדברים האלו.

כנראה זו תופעה אמיתית.

לדעתי בגלל שיש להם שם רע שהם לא יודעות לנהוג הם צריכות להוכיח שהם....

ובמיוחד מול גבר

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום דבר נגד נהיגה של נשים.  יש ויש לא רוצה להכליל.

מנהלים, אם הסרטון לא ראוי בבקשה למחוק. 

"תן לה לנהוג!"

עריכה אחרונה על ידי banji man
  • מצחיק 9
  • רעיון טוב! 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה עניין של אדיבות, נשים לרוב לא קוראות את הסיטואציה בכביש עד הסוף (יש גם גברים כאלה) , לעשות דווקא כולם עושים.

מה שיותר מעצבן אותי זה אנשים שכשאתה אדיב אליהם מרגיש כאילו הם עושים דווקא, לדוגמא, נתתם למישהו להשתלב בפקק , הפקק התקדם והנהג רדום ואדיש מה שגורם לך באותו הרגע לשאול את השאלה "למה עשיתי את זה?!"

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הבדלי מינים: אני שמתי לב שלרוב נשים יעשו יותר טעויות של חוסר בטחון/הססנות וגברים יעשו יותר ״טעויות״ אגרסיביות כמו לחתוך בפראות, לזגזג בין נתיבים במהירות מוגזמת ושאר פנינים. 

הסיפור של לא לתת להשתלב זו מכת מדינה חוצה מגדרים ומגזרים ועוד מעצבן בעניין הזה זה כשאני נותן להשתלב ויש מישהו מאחורי, הוא מתעצבן עליי שנתתי.

יחסית לאחד העמים הפראיירים בעולם, חשוב פה מאוד לאנשים לא לצאת פראיירים בדברים הכי מטופשים

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 889 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...