Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב חסכוני ואמין שיהיה נוח לנסיעה של 80 ק"מ פעמיים ביום כל יום

ידית
שימו לב! השרשור הזה בן 902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד היום הייתה (ועודנה...) קורולה 2006 לנסועה של 46 ק"מ יומי 4 פעמים בשבוע

עקב שינויים הנסיעה קפצה ל160 ק"מ יומי 6 פעמים בשבוע לא מתאים לקרולה בעיקר מבחינת עלות הדלק וגם נוחות הנסיעה לא משהו

מחפש משהו הרבה יותר חסכוני (אין תקציב להיברדי) וקצת יותר נוח (לא ידני) וכמובן אמין 

נוסע לבד ולא צריך ביצועים מיוחדים או שנתון מתקדם

העיקר כמה שיותר זול גם בקניה (שלא אצטרך להוסיף הרבה על הקרולה) וגםבתחזוקה שנתית.

מה ממליצים??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מאזדה 2 תהיה יותר חסכונית?

והאם נוחות הנהיגה כמו קורולה או פחותה ממנה?

הבנתי שהספייס סטאר אמנם חסכונית אבל לא נוחה כלל, האם זה משמעותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב שלך? 

לדעתי בנסועה כזאת עדיף רכב דיזל. 

רנו מגאן דיזל נוחה מאוד, חסכונית עם מנוע חזק ואמינות יחסית טובה. 

החלקים יותר יקרים מבטויוטה והסיכוי לתקלות גם גבוה יותר אבל עם נסועה כזאת אני מניח שהוצאות הדלק יהיו יותר גבוהות בקורולה מהסיכוי שאולי תהיה תקלה ברנו.

קיימות אופציות נוספות כמו קיה ריו דיזל, סיטרואן c3 כולם מגיעים לצריכה של כ1/20 קמ לליטר.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב הוא כמה שאמכור את הקרולה (מניח 10k היא כמעט עם 300k ק"מ) ואני יוסיף כמה שצריך (רוצה לא לעבור את ה10,000)

אבל מלחיץ אותי תקלה פתאומית שתעלה יקר או דברים כאלה לכן פחות מדבר אלי רנו מגאן

אין לי צורך במנוע חזק רק שיעלה את העליה לירושלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב כזה לרכב דיזל אתה תקנה בעיקר צרות של מישהו אחר. אלה בדרך כלל רכבים שנרכשים בידי אנשים שנוסעים הרבה כך שיהיה מדובר ברכב בלוי מאוד.

טויוטה קורולה היא מכונית אמינה וגם לא בזבזנית במיוחד, בתקציב הזה ואם אין לך סכום נוסף להוסיף כדי להתקדם מבחינת שנתון אני חושב שעדיף לך להישאר עם הרכב שלך שאתה מכיר ולדאוג לתחזק אותו כך שישאר תקין.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 20 אלף ש"ח לא תמצא רכב אמין, נוח וחסכוני לנסיעה יומית של 160 ק"מ.
הקורולה שלך, אמינה ככל שתהיה גם כבר לא צעירה והסיכוי שלך למצוא את עצמך תקוע בצד הדרך די גבוה, עם נסיעה שכזו
"קצת" מעל התקציב רנו קפצור רצוי דיזל

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חושב שבנסועה כזאת הקורולה 2006 לא תעמוד, מדובר בכמעט 50,000 קמ בשנה. 

אמינה ככל שתהיה הקורולה יש בלאי ועייפות החומר וזה ידרוש לא מעט החלפות חלקים. 

אולי כדאי לשקול התקנת מערכת גז בקורולה ולנסוע עד שלא יהיה משתלם עוד לתקן.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ על רכב דיזל, משום שכמו שצויין זו נסועה מאד גבוהה.

מאידך, בתקציב הנוכחי שלך בעיקר "בסקטור" של דיזל, כפי שגם ציינו תקנה צרות של אחרים.

מצטרף להמלצה להסב את הרכב לגז במידה וזה אפשרי מבחינתך (הגבלה ברישיון לחניונים לא מאווררים). שים לב, לא מזמן רצו להעלות את המיסוי על הגפ"מ, לא יודע מה הייתה ההחלטה לגבי זה אבל שווה לעקוב במידה ואתה הולך על האופציה הזו.

לחבר הייתה אותה דילמה, רכב יחסית ישן שיקר בביטוח ובדלק, אך בתקציב שלו לא היה ניתן להשיג רכב אמין ושמור כמו שלו. 

מהי צריכת הדלק שלך כיום בקורולה?

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום 1 ל14 כמעט רק בין עירוני

לפני 4 שעות, daniel204 כתב:

אולי כדאי לשקול התקנת מערכת גז בקורולה

האם ברכב כ"כ ותיק שווה לעשות את ההסבה לגז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב של 20 אלף שח ונסועה גבוהה הייתי לוקח רכב אמין ועמיד,פחות לראות צריכת דלק, כי עלות התקלות ברכב דיזל למשל, תבטל את החיסכון בדלק.

לדוג' יונדאי i30 במודל כמה שיותר גבוה לפי התקציב (גיר לא רובוטי)

יפני או קוריאני 

עריכה אחרונה על ידי DROR748
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על ידני בלבד.

גיר ידני מצליח להוציא את המיטב מהרכב.

אני נוסע 110 ק''מ ביום מטבריה למירון הלוך חזור, רק עליות.

קניתי איביזה ידנית 1400 ב20 אלף ש''ח, מצליח להוציא איתה בתוואי הזה 1/15.

עריכה אחרונה על ידי GABIUBOGI

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו לפני , רכבים בתקציב כזה צריכים להיות אמינים ולעשות את העבודה . גם במחיר של 80 שח יותר לדלק כל חודש (1000 שח שנתי) . 
ההוצאה השנתית על דלק תהיה זניחה מאד בהשוואה לתיקון הראשון והשני במוסך של רכב עם תקלות חוזרות. 

מציע לך להגדיל את התקציב ולחפש את הרכב הכי צעיר שטופל הכי טוב מבין כל הרכבים שעולים בחיפוש שלך .

• מעניין 1

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה 1.4 ידנית אופציה לא רעה, אבל היא לא נוחה.

אפשרות נוספת זאת פיאסטה ידנית, אבל היא חלשה יותר, וקצת תדרוש התעסקות עם ההילוכים ומאמץ בעליות לירושלים.

יש גם את הספלאש 1.2 ידנית, לא יודע איך היא מבחינת נוחות, אבל היא חסכונית ואמינה.

אופציה יקרה יותר זאת ההונדה ג'אז, רמינה מאוד וחסכונית ואפילו מרווחת ביחס לקטגוריה.

עוד אופציה מעניינת אבל קצת קשה למצוא קילומטראס שפוי אלו הדיזליות של סיטוראן c4, c3  יש גם אפילו ידניות.

עריכה אחרונה על ידי דור--
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, GABIUBOGI כתב:

אני נוסע 110 ק''מ ביום מטבריה למירון הלוך חזור, רק עליות

מעניין !

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...