Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למכונת קפה אמיתית

TheOne23
שימו לב! השרשור הזה בן 734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זאת הקופסה שיש לי:

https://www.tightvac.com/products/tv5-tightvac

כמובן שזה לא ווקום מוחלט. בסגירה האויר יוצא. ובפתיחה צריך ללחוץ על השסתום כדי שתוכל לפתוח. שומר את הקפה מצוין בלי להתאמץ.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, amosbmw כתב:

אני קונה קילו קפה, שם 250 גרם בתא של המטחנה שלי (זה תכולתו) ושאר ה750 גרם נכנסים בדיוק לקופסת ווקום שיש לי.

לא מומלץ לשמור שם פולים יותר מ 24-48 שעות גג. הם סתם מתחמצנים והטעם נפגם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, amosbmw כתב:

זאת הקופסה שיש לי:

https://www.tightvac.com/products/tv5-tightvac

כמובן שזה לא ווקום מוחלט. בסגירה האויר יוצא. ובפתיחה צריך ללחוץ על השסתום כדי שתוכל לפתוח. שומר את הקפה מצוין בלי להתאמץ.

איפה קונים? 

לי יש קופסא שבמכסה יש לחצן להוצאת האוויר,   

image.png.b65f4169ad1d55c55f4c2220557e3ac4.png

לצערי היא נפלה לאחרונה ונסדקה. אמנם לא שבר שמאפשר כניסת אויר אבל גם כך הגיע זמנה.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נרכשה ברוויל פרו . ראיתי הרבה סרטונים על כיול המכונה , בינתיים לא מצליח לכייל ומקבל קפה די מימי ומר.
השתמשתי בסלסלת דאבל (זו עם הרבה חורים) -סוג הסלסלה לכוס 1.
לקחתי 18 גרם פולים-אולי כאן הבעיה וצריך לקחת פחות ?
בשאיפה לקבל כ36 גרם  משקה-לא מצליח לקבל כמות כזו, מקבל פחות.
טחינה פנימית על 4,חיצונית על 6,5,4 -חשבתי שאצליח לקבל טעמים שונים ,כל פעם יצא קפה מר ולא טעים.
האם צריך להתאים בין שתי הטחינות במטרה לקבל פחות מרירות ?
זמן החליטה 19 שניות .

רוצה להגיע למשקה מאוזן ולא מר - האם ישנן הגדרות  כלשהן שיקרבו  אותי למטרה?
תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את המכונה הזו ועד לא מזמן גם אני לא הצלחתי להגיע לתוצאות טובות.

החלפתי לפולים טובים יותר מבית קלייה מקומי והתוצאות נהיו ממש ממש טובות.

אצלי הבורר הפנימי מכוון על 5 והחיצוני על 2.

שוקל 18 גרם במדויק (כשיש לי כח להשקיע. כשאין לי אני פשוט משתמש ברייזר שמגיע עם המכונה), מפזר טוב עם WDT, דוחס חזק מאוד ומחבר את הידית.

9 שניות עד שקפה מתחיל לטפטף החוצה.

30 מ"ל קפה בסוף התהליך שמתקבל לאחר 35 שניות.

יש לי עדיין לאן להשתפר אבל הקפה כבר יוצא ממש מוצלח.

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה.
באילו פולים מדובר ?
נושא הסלסלות +בחירת כמות המשקה(כוס 1 או 2 כוסות) די מבלבל אותי .
אשמח לקבל הסבר פשוט במה להשתמש -איזו סלסלה +כמות כוסות .
רק אדם אחד במשפחה שותה אספרסו .

אם הקפה מתחיל לזרום אחרי 9 שניות ,בחרת בסלסלה דאבל ולחצת על כוס 1, נכון ?

עריכה אחרונה על ידי Octavia-TSI11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 בתי קלייה ממכרים שאחריהם הקפה שלכם לא יהיה אותו דבר

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001393614

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

קניתי לי flair באמאזון, כדי שיהיה לי אספרסו כשאני רוצה משהו חזק יותר ממקינטה ויש לי כוח להתעסק עוד קצת.

יש עקומת למידה מסוימת, אבל הוצאתי קפה טוב מהפולים של נגרו בזמן יחסית קצר (הבחור אדיב מאוד ועוזר גם בוואצאפ למתקשים).

מדהים מה שמכונה בפחות מ1000 שקל יכולה להוציא, אם אתה משאיר רק מה שבאמת חשוב לאספרסו, וכבר עכשיו הקפה יצא יותר טעים מרוב בתי הקפה שהזמנתי בהם אספרסו לאחרונה. אני מניח שיקח עוד הרבה ניסיון להגיע לקפה מושלם, אבל המגבלה פה היא המיומנות שלי ולא הציוד.

כמובן שהפשרה פה היא "טקס" ארוך - לוקח לי 7.5 דקות להוציא כוס קפה מרגע תחילת חימום המים, ועוד 2 דקות לכל כוס נוספת/ניקוי של הבלאגן שעשיתי. לא מתאים לכל אחד, אני רגיל למקינטה ככה שזה לא כזה נורא בשבילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השבוע היתה לי הארה. טחנתי 200 גרם פולי קפה במטחנת תבלינים. מיד אחרי זה הכנתי כוס אספרסו, היה מעולה. אבל אחרי יומיים הכנתי שוב אספרסו מאותו קפה טחון והיה לו טעם מבאס. לא חדש לי שהקפה הכי טעים זה קפה שנטחן באותו רגע, אבל בחיים לא הרגיש לי כזה באסה לשתות קפה. למחרת נשברתי והזמנתי מאמאזון מטחנה ב40 דולר של krups כדי לטחון כמות מדוייקת לפני ההכנה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.12.2021 בשעה 22:26, TheOne23 כתב:

^^
כתבה בדיחה על גבול הממומנת, אם יוניקו לא ברשימה אז זה לא רציני.

בית קליה הכי טוב בארץ בפער.

לטעמי זה דווקא נגרו, וזה גם מצחיק שהוא לא ברשימה.

כל אחד וטעמו אני מניח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, nadavd4 כתב:

מדהים מה שמכונה בפחות מ1000 שקל יכולה להוציא, אם אתה משאיר רק מה שבאמת חשוב לאספרסו, וכבר עכשיו הקפה יצא יותר טעים מרוב בתי הקפה שהזמנתי בהם אספרסו לאחרונה. אני מניח שיקח עוד הרבה ניסיון להגיע לקפה מושלם, אבל המגבלה פה היא המיומנות שלי ולא הציוד.

כתבת נכון - בסוף זה טחינה עם מים חמים ולחץ.. כל השאר זה בונוס/דרך להגיע לאותה תוצאה ושמירה על יציבות של הטעם בצורה הרבה יותר טובה/מהירה.

לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

השבוע היתה לי הארה. טחנתי 200 גרם פולי קפה במטחנת תבלינים. מיד אחרי זה הכנתי כוס אספרסו, היה מעולה. אבל אחרי יומיים הכנתי שוב אספרסו מאותו קפה טחון והיה לו טעם מבאס. לא חדש לי שהקפה הכי טעים זה קפה שנטחן באותו רגע, אבל בחיים לא הרגיש לי כזה באסה לשתות קפה. למחרת נשברתי והזמנתי מאמאזון מטחנה ב40 דולר של krups כדי לטחון כמות מדוייקת לפני ההכנה.

אחרי שתתרגל, תנסה לטחון במטחנה יעודית לקפה ותראה שהkrups תהיה עם טעם מבאס :)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה הארה כשהשתמשתי באותו קפה בדיוק, אבל אחרי שנטחן במטחנה טובה ואחידה - הטעם היה פשוט יותר טוב. הבונוס הוא שאני יכול לטחון דק מאוד גם עבור קפה שחור, וההבדל בינו לבין קפה שחור קנוי הוא שמיים וארץ.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...