Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, ניקו פ. כתב:

אז אני לא מסכים איתך שזה לא בסדר. אני חושב שלא בסדר שהמדינה מאפשרת, לא שהבנאדם בוחר באופציה העדיפה עבורו.

אם המדינה לא הייתה מאפשרת, אז מעסיקים היו מורידים שכר עוד יותר ואומרים "לא רוצה לא צריך לך הביתה". פשוט עכשיו המדינה יצרה למעסיקים תחרות, בלי להתכוון (או כן) ונוצר מצב שיש תחרות גם לעובדים כלליים. זה המצב. עזוב טוב או רע. 

שוב, זה לא רק עובדים כללים ובעלי משרות dead end. אני מדבר על משרות של 14-15 ומעלה.

המעסיקים מוצאים אלטרנטיבות. יש פתרונות טכנולוגיים שנכון שדורשים השקעה כספית ולוגיסטית לא קטנה אבל בימים אלה היא נעשית ולעובדים האלה לא יהיה לאן לחזור.

היום רובוטיקה ואוטומציה הרבה יותר נגישים מבעבר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה כנראה מה שיקרה אם זה יהפוך לא משתלם להעסיק בני אדם. כרגע זה לא המצב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ניקו פ. כתב:

סקוזה, אבל האמת שלא קראתי שום כתבה בנושא הזה לאחרונה.

חשבתי שקראת את הכתבה מהלינק שהיה פה איזה דף אחורה...

ועזוב סקוזה, לא רוצה לא סקוזה, לא סקודה ולא סקאזי.

לפני כשעה, Night Driver כתב:

אם יש עבודהיותרטובה או שהוא בוחר לשבת בבית על חשבונו זה יותר מבסדר. לשבת בבית  על חשבונך (וזה מה שהוא עושה. אתה קורע את התחת בשביל שכר לא גבוהשממנו אתה מפריש עבורו) לא.

אני לא בטוח שהבנתי אותך עד הסוף.

אתה טוען שזה לא בסדר שאדם משתמש ברשת הביטחון שלו כנגד ניצול או תנאים גרועים או דברים קשורים?

לזה, בין היתר, היא נועדה. 

כן, כולם משלמים את החשבון. אבל, כולם זה כולל את אותו אחד שהחליט להשתמש ברשת הזו. גם הוא שילם על ה"זכות " הזו.

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

המעסיקים מוצאים אלטרנטיבות. יש פתרונות טכנולוגיים שנכון שדורשים השקעה כספית ולוגיסטית לא קטנה אבל בימים אלה היא נעשית ולעובדים האלה לא יהיה לאן לחזור.

ואתה חושב שהתהליך הזה לא היה זז קדימה במלא הכח גם אם לא הייתה פורצת הקורונה?

עבור הרבה יותר מדיי מעסיקים, עובד הוא נטל הכרחי. 

אם הם יכלו לקחת מכונה שתעשה את אותה העבודה, ולא תבקש משכורת ותנאים או חס וחלילה יום חופש, הם כבר היו לוקחים 2.

וזה עוד לפני הבלגאן של הקורונה. 

מה לעשות, עובדים הם בני אדם, ולא כל המעסיקים מבינים את זה. 

אז כן, עובדים היום על רובוטים שיחליפו בני אדם במטלות מסוכנות כמו עבודה בכורים גרעיניים. אבל, מפתחים במלא המרץ גם רובוטים שיחליפו פועלי ייצור (עבודה "פשוטה" בשכר נמוך גם ככה, שמי שעובד בה לא יכול לעבוד במשהו יותר רציני ברוב המקרים), יש דיבורים גם על להחליף את עובדי המזון המהיר (כ-ל הסטודנטים למשל שלא יוכלו למצוא עבודה בכלל בגלל זה, אולי בקושי בתור שליח או משהו), וגם בתחום המחסנים יש לא מעט חידושים והמצאות שגורמים לי בעצמי לחששות..

כך אוכלוסיית העולם גודלת בקצב המהיר ביותר שלה אי פעם, וכמות מקומות העבודה הזמינים רק קטינה מיום ליום.

מה אתה חושב שיקרה?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כן המצב. לא רק אני כיצרן מתחרה בסינים אלא גם העובד שלי מתחרה בעובד הסיני.  אני נלחם לעשות הכל בארץ אבל עם כל הרצון שלי כשלא אוכל להתחרות לא אייצר בארץ.

זו מגמה שקיימת וממשיכה כבר לא מעט זמן. בהתחלה זה היה מוצרים עתירי עבודה כמו טקסטיל ועץ, המשיך לתעשיות מזהמות כמו בתי יציקה ועיבודי מתכת והיום גם יצרני מוצרי צריכה. שכן שלי ממול (חברה מוכרת לזרועות טלויזיה) סגר את הייצור לפני כמה שנים תוך מכירת כל הציוד ושליחת כמעט כל העובדים הביתה. הוא מייצר הכל בסין ובארץ הוא רק מחסן.

Just now, ברווז כתב:

אני לא בטוח שהבנתי אותך עד הסוף.

אתה טוען שזה לא בסדר שאדם משתמש ברשת הביטחון שלו כנגד ניצול או תנאים גרועים או דברים קשורים?

לא בסדר כי לא לזה הרשת נועדה. היא נועדה למקרה שאין לך עבודה ולא כי אתהרוצה לשבת בבית עד שתמצא את החד קרן התעסוקתי שלך.

לפני 2 דקות, ברווז כתב:

הכח גם אם לא הייתה פורצת הקורונה?

עבור הרבה יותר מדיי מעסיקים, עובד הוא נטל הכרחי. 

אם הם יכלו לקחת מכונה שתעשה את אותה העבודה, ולא תבקש משכורת ותנאים או חס וחלילה יום חופש, הם כבר היו לוקחים 2.

זהו שלא.

קודם כל יש את העניין של המוגר והבטוח שלא ממהרים לשנות כל עוד זה עובד סביר.

שנית, השקעה בציוד כזה היא הימור לא פשוט. מדובר בסכומים גדולים שאין מהם דרך חזרה. סתם כדוגמא, אתה יודע כמה רובוטים לריתוך עומדים חסרי מעש כי מי שקנה אותם לא הצליח לקלוט אותם (רובם מאוד לא פשוטים לתכנות)

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

לא בסדר כי לא לזה הרשת נועדה. היא נועדה למקרה שאין לך עבודה ולא כי אתהרוצה לשבת בבית עד שתמצא את החד קרן התעסוקתי שלך.

זהו שלא.

המדינה מאפשרת לך לשבת לחפש עבודה בנוחות.

זה לא שהוא זייף אחוזי נכות או משהו,בסך הכל משתמש בתנאים שקיבל מהמדינה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.10.2021 בשעה 17:56, Night Driver כתב:

מה זה שכר הוגן לדעתך לעובדכללי לא מקצועי?

תלוי בעובד ותלוי בעבודה, ותלוי בעיקר בקושי למצוא את העובד.

יש עובד כללי שיושב במשרד ומכניס נתונים למחשב, ויש עובד כללי שסוחב ארגזים במפעל בחום ובקור.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Potato כתב:

המדינה מאפשרת לך לשבת לחפש עבודה בנוחות.

זה לא שהוא זייף אחוזי נכות או משהו,בסך הכל משתמש בתנאים שקיבל מהמדינה.

חוק דמי אבטלה אומר שאם פוטרת אתה זכאי. אם עזבת חכה 90 יום לפני שתהיה זכאי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Night Driver כתב:

חוק דמי אבטלה אומר שאם פוטרת אתה זכאי. אם עזבת חכה 90 יום לפני שתהיה זכאי.

יש חורים בחוקים.

כולם מנצלים אותם לטובתם,אני בטוח שגם אתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, SlowRide כתב:

ומה יצא להם מזה? לדעתי שום דבר.

נכון בהיקפים קטנים, אבל אם כל המעסיקים יצאו לרחוב יש לזה סיכוי להגיע לעיתונים, ואם זה בעיתונים אז זה קיים ויתייחסו לזה (אולי).

בינתיים כתבות יח"צ במסווה של מצוקת עובדים בטוח לא יזיזו כלום.

אגב שכר, אולי הגיע הזמן להפסיק לחשוב במונחים של "שכר מכובד" או "שכר הוגן" ולתת לעובד להעריך את עצמו.

לתת שכר FIXED תלוי משרה זה רק גורם לעובד להקטין ראש כי אין לו שום סיבה לבלוט לטובה ואפילו ההפך - האינטרס שלו זה להתאמץ כמה שפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Katom כתב:

לפני 46 דקות, Katom כתב:

אגב שכר, אולי הגיע הזמן להפסיק לחשוב במונחים של "שכר מכובד" או "שכר הוגן" ולתת לעובד להעריך את עצמו.

לתת שכר FIXED תלוי משרה זה רק גורם לעובד להקטין ראש כי אין לו שום סיבה לבלוט לטובה ואפילו ההפך - האינטרס שלו זה להתאמץ כמה שפחות.

אבל זה כל הקטע של עבודות בשכר נמוך,אתה משלם קצת, מקבל קצת וזה מה שאתה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, Night Driver כתב:

זה כן המצב. לא רק אני כיצרן מתחרה בסינים אלא גם העובד שלי מתחרה בעובד הסיני.  אני נלחם לעשות הכל בארץ אבל עם כל הרצון שלי כשלא אוכל להתחרות לא אייצר בארץ.

זו מגמה שקיימת וממשיכה כבר לא מעט זמן. בהתחלה זה היה מוצרים עתירי עבודה כמו טקסטיל ועץ, המשיך לתעשיות מזהמות כמו בתי יציקה ועיבודי מתכת והיום גם יצרני מוצרי צריכה. שכן שלי ממול (חברה מוכרת לזרועות טלויזיה) סגר את הייצור לפני כמה שנים תוך מכירת כל הציוד ושליחת כמעט כל העובדים הביתה. הוא מייצר הכל בסין ובארץ הוא רק מחסן

הכוונה שאתה לא מנהל מפעל צדקה ועדיין משתלם לך להעסיק עובדים אנושיים. אני חושב שביום שזה יפסיק להשתלם המקצועות האלה יעלמו מזמן וימציאו דברים חדשים לאנשים לעשות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Potato כתב:

אבל זה כל הקטע של עבודות בשכר נמוך,אתה משלם קצת, מקבל קצת וזה מה שאתה צריך.

עדיין גם "קצת" זה טווח רחב ואני בטוח שגם בעבודות הכי "שחורות" יש קשת ועובד יכול להיות טוב ולהיות גרוע.

גם בעבודות בשכר נמוך יש מקום לאינדיבידואל והמשכורת (לדעתי) צריכה להתבסס גם על היכולות האינדיבידואליות שלו והתרומה שלו לארגון ולא בהכרח רק להגדרת התפקיד או מה שהוא עושה ביום-יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו תרומה יכולה להיות לעובד כללי או לסדרן סחורה ששווה להתאמץ ולייצר מודל שכר אחר?

אחד היתרונות בעבודות בשכר נמוך היא שהעובד יכול להיות ראש קטן.

אומרים לו מה לעשות והוא עושה,לא אומרים הוא יישב ישחק בטלפון.

זה מודל שנוח לאנשים.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...