Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה רלוונטי. כשקובעים שהמעסיקים בכיינים ומנצלים את העובדים צריך להיות מספר כלשהו.

אם אני אקבע דבר כזה אני אצטרך לתת מספרשלדעתי הוא הגהול וזכותו של כל אחד להסעים או לא להסכים איתי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא אמרתי שהמעסיקים מנצלים את העובדים אלא שהמעסיקים בכתבה מתבכיינים על זה שעובדים מבקשים העלאות שכר ושהם לא מצליחים למצוא אנשים שיבואו לעבוד.

גם עניתי לך מה זה שכר הוגן. 

למה צריך להיות מספר? עובד כללי בסופרמרקט זה כמו עובד כללי במפעל של חומרי נפץ? אתה יכול לראיין כמה מועמדים, לשאול אותם מה ציפיות השכר שלהם ומשם רק אתה יכול להחליט כמה מתאים לך לשלם. אם אף אחד מהם לא מסכים להצעה שלך, איפה הבעיה?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מי שמסרב לעבוד לא יחיה על חשבון מי שכן עובד אין שום בעיה אבל לא זה המצב.

ברור לחלוטין ששכר ותנאים נקבעים לפי היצע וביקוש אבל כשהביקוש מווסת על ידי ב"ל שמי שכן עובד משלם כדי שהוא לא יעבוד זה לא תקין.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא מצב תקין ולא מספיק זה, גם רוצים להעלות את שכר המינימום ולזמבר עוד יותר את המעסיקים.

אבל זאת המציאות, לא חדש שהמדינה אוהבת להערים קשיים על כל דבר, ואם בא מישהו שפנה למודעה ורוצה לעבוד ואתה לא מוכן לשלם לו מספיק ובמקום זה פונה לכתבה בכיינית בדה מרקר, בעיה שלך.
כתוב שם שהביקוש הגדול זה למהנדסים, קשה לי להאמין שמהנדס ילך לעבוד דרך התחת בשחור + יקבל דמי אבטלה במקום להתקדם בקריירה שלו בעבודה במקום נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל להתייחס לשכר כאל מספרזה לא נכון כי צה שלשוב זה כוח הקנייה של אותו הדכר.

כשמעלים את המינימום מייקרים את מה שעובדי הייצור מייצרים ואז שוב הם נשארים באותו המקום.

ולגבי מהנדסים, תתפלא כמה עוברים ומבקשים עבודות הביתה בשחור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, yor2 כתב:

לאן נעלמו העובדים בישראל? אם תשאלו מעסיקים, הם פשוט לא מצליחים למצוא כאלה. אף שהאבטלה בישראל עדיין גבוהה, הביקוש לעובדים אדיר ויש במשק מספר שיא של 137 אלף משרות פנויות, לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הביקוש הגדול ביותר הוא למהנדסים, ואחריו לתפקידים זוטרים יותר, כמו עובדי מכירות, מלצרים, עובדי ניקיון ומאבטחים

כשיש קורונה ,וניתקת את האוגר מהגלגל שלו ע״י יציאה לחל״ת, גרמת לו להרהר במה שהוא עושה ואולי שהוא מעדיף לעשות משהו מכניס יותר מאשר להיות עובד קבלן לעמוד 10 שעות בכניסה לקניון עבור מינימום, או למלצר ללא שום תנאים, רק לחיות על טיפים,ועם יציבות מקצועית שתלויה בגלי תחלואה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא התנתק מהגלגל וגילה עטינים מלאים שאפשר לינוק מהם בלי לעבוד. פה זה מתחיל ונגמר.

אני לא מכיר שומר אחד בקניון או מלצר אחד שהיתה לו אופציה לעבוד יותר קל עם יציבות ושכר גבוה יותר והוא אמר לא תודה, אני ממשיך למלצר.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש קשר לקורונה?

תדירות הכתבות היא פעם בשנה בערך גם לפני הקורונה.

זה עבודות קשות שגם "נחשבות" לגרועות אז אף אחד לא רוצה להיות עובד כללי במפעל.

בשביל אותו שכר מינימום הייתי הולך למכור עכברים בksp.

במזגן מול מחשב ולא במפעל בתת תנאים.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אומר שאם זו גם עבודה בשכר מינימום והיא הרבה יותר קלה פיזית מאשר לעבוד במפעל.

אז העבודה במפעל צריכה להיות מתוגמלת ביותר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Night Driver כתב:

זה רלוונטי. כשקובעים שהמעסיקים בכיינים ומנצלים את העובדים צריך להיות מספר כלשהו.

אם אני אקבע דבר כזה אני אצטרך לתת מספרשלדעתי הוא הגהול וזכותו של כל אחד להסעים או לא להסכים איתי.

לא מסכים. המדינה כבר קבעה לך מה הוא שכר "הוגן" לעבודות כאלו בדמות שכר מינימום. משם זו כבר החלטה של מעסיק. תיאורטית מחר כל חברות הטכנולוגיה היו יכולות להחליט פה אחד שהשכר למתכנתים הוא מינימום. קבוע ועקבי. אולי רק איזה כמה בודדים בכל חברה יקבלו שניים-שלושה שקלים לשעה יותר, אבל לא מעבר. אחרי כמה שנים תראה את כל האוכלוסייה משלמת מחיר על זה ותראה את אותם השרשורים גם בעבודה שאינה נתפסת כעבודת מינימום כיום. 

בסוף אם מעסיק לא מוצא עובדים זה או עניין של חוסר מזל, או לרוב תנאים (לא רק שכר) שאינם תואמים את תחושות התגמול של עובדים. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אנשים פונים למודעות דרושים אבל לא רוצים לעבוד בתנאים שמציעים להם, המעסיק פשוט צריך להוציא יותר כסף. בין אם זה על שיפור התנאים של העובדים או העלאת המשכורות שלהם או גם וגם. לא להתבכיין בדה מרקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, ניקו פ. כתב:

לא מסכים. המדינה כבר קבעה לך מה הוא שכר "הוגן" לעבודות כאלו בדמות שכר מינימום. משם זו כבר החלטה של מעסיק. תיאורטית מחר כל חברות הטכנולוגיה היו יכולות להחליט פה אחד שהשכר למתכנתים הוא מינימום. קבוע ועקבי. אולי רק איזה כמה בודדים בכל חברה יקבלו שניים-שלושה שקלים לשעה יותר, אבל לא מעבר. אחרי כמה שנים תראה את כל האוכלוסייה משלמת מחיר על זה ותראה את אותם השרשורים גם בעבודה שאינה נתפסת כעבודת מינימום כיום. 

בסוף אם מעסיק לא מוצא עובדים זה או עניין של חוסר מזל, או לרוב תנאים (לא רק שכר) שאינם תואמים את תחושות התגמול של עובדים. 

קודם כל שכר המינימום הוא לא מה שהמדינה קבעה כשכר לעבודה כלשהי אלא שכר מינימלי שנדרש כדי להתקיים. אני לא מכיר בקרב השכנים שלי מישהו שמציע מינימום על משרה כלשהי (הכי נמוך שאני מכיר מציע 35 התחלתי).

כל מה שאתה אומר על מציאת עובדים ומוכנות לעבודה היה נכון אם כולם היו עובדים אבל אם יש יותר מובטלים ממקומות מוצעים (ובכל התחומים) אז זה מלאכותי ואותם דורשי עבודה דורשים שכר לא ריאלי (במילים אחרות, הם מעדיפים לחיות על חשבוננו במקום להרויח את קיומם).

אם לא היה מי שמממן אותם הם היו עובדים במה שיש ובמקביל מחפשים יותר טוב.

לפני 3 דקות, Potato כתב:

במפעלים הבעיה היא גם שמתחלף דור.

ומפעלים לא ערוכים לשינוי הזה,ובעיקר לא יודעים להתמודד איתו אז צועקים בדה מרקר

יודעים, נערכים ומתמודדים.

אני יודע שכשהחרט שלי יחליט שדי לא יהיה חרט אחר במקומו ואני כבר מוכן עם תחליף טכנולוגי שיעבוד בהתראה של חודשיים. כנל לגבי רוב בעלי המקצוע של הדור הותיק.

גם לעובדים כלליים מוצאים פתרונות טכנולוגיים שהופכים להיות נגישים יותר ויותר.

לפני 38 דקות, Potato כתב:

רק אומר שאם זו גם עבודה בשכר מינימום והיא הרבה יותר קלה פיזית מאשר לעבוד במפעל.

אז העבודה במפעל צריכה להיות מתוגמלת ביותר.

היא מתוגמלת יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי עם slow ride.

לא מבין את הכעס כלפי מי שבוחר לא לעבוד ולהתקיים מביטוח לאומי או כל צינור אחר - כל עוד זה חוקי אין עם זה שום בעיה.

אם לאדם משתלם יותר לשבת בבית מאשר לצאת ממנו, למה שיצא ממנו ?

כרגע, למעסיקים יש 2 אפשרויות אם ברצונם לגייס עובדים כרגע:

1.לשפר ת"ש.

2.לפעול מיידית לביטול הכדאיות של לשבת בבית.

פרסומת במסווה של כתבת "אין מי שמוכן לעבוד" זה טוב לתקופה בעתיד שבה יהיה פחות כדאי לשבת בבית, ככה שכשאנשים יחפשו עבודה הם יזכרו שראו פרסומת על איזה מקום שמחפש עובדים ואז המקום הזה שוב יוכל לבחור מתוך פול.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...