Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטוניק 2021 שאלות

ברוך 11
שימו לב! השרשור הזה בן 892 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי סטוניק חדש  כ שבוע לאחר קבלת האוטו החלו בעיות בהנעת האוטו שלא אותרו ע"י החברה, רק לאחר 5000 ק"מ עלו על הבעיה והיה צורך להחליף גלגל תנופה.

צריכת הדלק גבוה כ 12.9 ק"מ/ליטר מחוץ לעיר.

התחממות יתר לגיר בפקקים.

האם למישהו בפורם זה גם קרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש קשר ישיר בין צריכת הדלק לגלגל התנופה. הצריכה אם היא בינעירונית בלבד בתנועה זורמת נחשבת בהחלט גבוהה. 

השאלה אם אתה תקוע בפקק בכביש 6 זה נחשב מבחינתך בינעירוני?

מציע שתנסה לעשות בדיקה מול המשאבה תעשה טיול בערב כשהכבישים ריקים ותבדוק כמה צריכה לאחר המילוי בסוף הטיול.

לגבי התחממות הגיר תופעה מוכרת אך לא נפוצה מאוד בגיר DCT של קיה \ יונדאי אצלי גם החליפו מצמדים וגלגל תנופה ב40 אלף בקיה סיד שהייתה מבלה המון בתנועה עירונית ופקקים.

כשאתה רוכב על הברקסים בפקק את מחמם את המצמדים ואז הרכב מתריע שצריך לעצור ולקרר את הגיר לפני שתמשיך בנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שתופעת התחממות הגיר בפקקים והצורך לעצור בצד נעלמה כבר בדגמים החדשים, וגם היתה נפוצה בעיקר ברכבים הגדולים יותר של הקונצרן. מבאס לדעת שלא...הסטוניק היתה לי בראש כרכב עתידי אבל הזחילה הזאת בפקקים זה משהו שצריך לקחת בחשבון מבחינת השלכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם באמת בוצעו שיפורים ב-DCT החדשים של קיה ויונדאי והאם אמינותם ושרידותם בתנאי נסיעה "ישראליים" (פקקים, חום, אבק ורמת טיפול בינונית) השתפרה?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סטוניק חדשה כ 3 חודשים.

לא נתקלתי בשום בעיה כמתואר, מתווה הנסיעה הוא בעיר בעיקר אבל בנתניה אין יחסית הרבה פקקים.

הצריכת דלק נראתה גבוהה בהתחלה והשתפרה לאחר שהרכב גמע כ 3000 קילומטר.

כרגע הצריכה היא בסביבות 12 קילומטר לליטר.

הדגם שלי הוא GT LINE שכולל start stop.

לפני 49 דקות, spidrman כתב:

האם באמת בוצעו שיפורים ב-DCT החדשים של קיה ויונדאי והאם אמינותם ושרידותם בתנאי נסיעה "ישראליים" (פקקים, חום, אבק ורמת טיפול בינונית) השתפרה?

נראה שנעשו שיפורים בדגם למנוע בעיות. אני משווה לסקודה יטי שהייתה לי.

הטורים עולים אוטומטית בתחילת נסיעה ל 1100 סלד למנוע מצב קלאץ חצי לחוץ.

צריך לדעת לנהוג בתיבה כזאת.

להימנע ככל האפשר להתקדם עם חצי ברקס לחוץ. או לעזוב ברקס ולתת לרכב לנסוע לאט או לעצור. 

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, spidrman כתב:

לא יודע לגבי דגמים נוכחיים, אבל למיטב הבנתי בטוסון הנוכחי ובספורטאז' שאמור להגיע יש גיר משופר (שהם קוראים לו דור שני). קראתי את זה בכתבה מחול לאחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, 

זו שאלה האם לתיבות הללו יש באמת יתרון ללקוח בעולם בו רבים רבים מזדחלים זמן רב בפקקים או בתנועה עירונית.

אם ב-4 שנים חסכנו 5000 ש"ח בדלק (קצת בולשיט...לא באמת התיבה היא שתקבע בסופו של יום מה תהיה צריכת הדלק) אבל נאלצנו כמה פעמים לעצור בצד ולצנן את הגיר ואז נתקענו והוצאנו סכום דומה או גבוה (הרבה) יותר על החלפת מצמדים ורובוט ונילווים (והמשמעות מעבר לעלות, להשבתה וכיו"ב היא שכל מיני אנשים שאנחנו לא יודעים כמה הם באמת מיומנים שמפרקים לנו את הרכב , אכן יחזירו את כל הברגים חזרה למקומם....)

אולי המחאה הבאה צריכה להיות "יוחזרו התיבות הפלנטריות לאלתר" (בטח עכשיו אחרי שנפטרנו מהגרועות שבהן ונותרנו עם תיבות טובות, אמינות ויעילות, יחסית)

ואולי אני טועה...

עריכה אחרונה על ידי spidrman

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך, מנסה להסביר את זה לאנשים עוד מימי הקורולה 2008. קצת מאוחר להיא שהרגע פתחה שאלה בנושא:

ואגב את אותה שאלה אני שואל את עצמי לגבי היברידיות מזדקנות:

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק נורמלית אם הנסיעה משולבת, אצלנו זה 12.5 משולב (עיקר הנסועה יקנעם-נשר בשעות עומס).

התחממות בפקקים נובעת אך ורק משגיאות נהיגה. פשוט אסור לרכב על הקלאץ', כמו שלא רוכבים עליו בגיר ידני. ניתן להימנע מזה בקלות, כשלא נותנים לאוטו לגלוש עם בלם לחוץ, או מהירות זחילה מאד קטנה עם גז קטן. פותחים טיפה (באמת טיפה) יותר מרחק ונותנים לאוטו לנסוע. אם אשתי (מאד רחוקה מכל דבר מוטורי) מצליחה, סימן שזה לא דורש קשב והרגלים מיוחדים, רק הטמעת נהיגה נכונה, זה הכל.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאד בעד DCT, יש לי שני רכבים עם תיבה כזאת.

יש לה יתרונות נוספים:

הרבה פחות איבוד כוח, החלפה סופר מהירה.

מסכים לגמרי עם RK, צריך ללמוד לנהוג ברכב כזה.

גם כך החשמליות שישלטו בעתיד יהיו ללא תיבת הילוכים...

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג על ה 1.0 טורבו (2019 עם ה 120 כ"ס) המפוארת
נסיעות זחילה מהשרון להרצליה בפקקים - נהיגה רגועה 1:17-1:20 - את ה S&S אני מכבה תמיד
לא מתחמם בפקקים (מניח שצריך להבין את עקרון המצמד ולתפעל בהתאם)
מאוד מרוצה מהרכב!

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.10.2021 בשעה 14:31, spidrman כתב:

אם ב-4 שנים חסכנו 5000 ש"ח בדלק (קצת בולשיט...לא באמת התיבה היא שתקבע בסופו של יום מה תהיה צריכת הדלק) אבל נאלצנו כמה פעמים לעצור בצד ולצנן את הגיר ואז נתקענו והוצאנו סכום דומה או גבוה (הרבה) יותר על החלפת מצמדים ורובוט ונילווים (והמשמעות מעבר לעלות, להשבתה וכיו"ב היא שכל מיני אנשים שאנחנו לא יודעים כמה הם באמת מיומנים שמפרקים לנו את הרכב , אכן יחזירו את כל הברגים חזרה למקומם....)

אולי המחאה הבאה צריכה להיות "יוחזרו התיבות הפלנטריות לאלתר" (בטח עכשיו אחרי שנפטרנו מהגרועות שבהן ונותרנו עם תיבות טובות, אמינות ויעילות, יחסית)

ואולי אני טועה...

לא כל התיבות הרובוטיות בעייתיות ולא אם אתה נוהג עליהן נכון.

אגב, זה לא רק חיסכון בדלק אלא לרוב גם ביצועים טובים יותר.

החלפת מצמדים ורובוט אמורה להיות מכוסה באחריות. העלויות אגב, לפחות ב-VAG לא מאוד גבוהות ממה ששמעתי (הכול יחסי כמובן).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אינני איזה מתנגד גדול לתיבות הרובוטיות ואפילו יש לנו כזו בבית (חד מצמדית בפיאט 500 שאשתי כל כך אוהבת).

אינני בטוח שהאחריות מכסה אצל כל היבואנים החלפת מצמדים עקב שחיקה (בלאי) אבל הארגומנט הוא האם אני מוכן בשביל עוד 3 עשיריות שניה מאפס למאה ובשביל 5% חיסכון בדלק (שני הדברים-במקרה הטוב) לחכות חצי שעה בשוליים עד שהגיר יתקרר או להיתקע עם הרכב או בלי רכב כשאיזה מתלמד מפרק לי אותו במוסך...? 

זה כמובן יכול לקרות בכל תיבה, גם בפנטרית וגם בידנית אבל יש לי תחושה שבראיה סטטיסטית לא באותה תדירות ולא באותו קילומטרז'...

אני מניח שלדילמה אין תשובה ברורה, על כל רכב צריך להסתכל כמכלול, גם הרובוטיות אינן זהות, יש כאלה שפועלות מהר וחלק (VAG למשל), יש כאלה שקצת יותר מגמגמות (אמנע מהדוגמא) וכל אחד עושה את חשבונותיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תנהג באופן גס וחריג, לא תטגן אותה. כנ"ל, אגב, רובוטית חד-מצמדית, אין שום הבדל בעניין הזה. כנ"ל גם ידנית - תיסע על חצי קלאץ', תשרוף אותו.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק שבגיר רובוטי אתה לא מפעיל את הקלאץ אלה הרובוט (מחשב).

אתה צריך ללמוד את הרובוט בגיר ולהבין מה לא לעשות כדי שהוא לא ישרוף לך את הקלאץ.

אישית אני מעדיף כבר פלנטרי או ידני.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 892 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...