Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוהה לגבי מכון בדיקה מסוים במיקום לא שגרתי

TZR84
שימו לב! השרשור הזה בן 925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

*** אני מדגיש מראש ואומר שאין לי הוכחות לרמאות / פלילים וכו' והמטרה של הפוסט היא לא להכפיש אלא פשוט לשתף בהרגשה שלי ולהבין מה עומד מאחורי זה ***

אחותי חיפשה רכב משומש בתקציב מסוים. במסגרת החיפושים נמצאה יונדאי איוניק מודל 2018 מליסינג. הרכב נמצא באחד ממתחמי המגרשים המרובים במרכז (כן אלה שעל בלוק קטן מגרשים של 10 חברות שונות) והוא של חברה גדולה ומוכרת והמחיר היה מפתה ומפתיע בתקופה הזאת מתחת למחירון.

אז מה הבעיה? הרכב ליסינג נהג יחיד, עם ק"מ גבוה מאוד של 113 אלף ק"מ ב3 שנים.  נמצא כי יש ספר טיפולים מלא ובזמן והרכב עבר תיקונים קוסמטיים בפח. 

למרות הק"מ הגבוה , הליסינג וחוסר ההתלהבות שלי היא החליטה שזה מתאים לה משיקוליה ואז צירפה אותי לעניין רק כדי לבדוק את הרכב ותקינותו.

ניגשתי למגרש בדקתי את הרכב ואכן ראיתי שבוצעו תיקוני צבע בפגוש הקדמי ובדלת האחורית (קשה לפספס כי צבעו כל כך גרוע שנשארו שאריות צבע על פסי קישוט והגריל), ראיתי שהשמשה הקדמית הוחלפה (סמל שונה בפינה משאר החלונות) . תא הנוסעים נראה בסדר וגם כשפתחתי את תא המנוע לא ראיתי משהו חריג כמו הזעות, נזילות או קורוזיה.

חיברתי בחשאי גם סורק OBDII לא מצא כלום.

לקחתי את הרכב לסיבוב הנסיעה הרגישה בסדר למעט כמה דברים:

* שמתי לב לרעידות בעמידה ולהחלפה לא נעימה בין הילוך 1 ל2 (גיר רובוטי כפול מצמד כנראה שהק"מ כבר משפיע והמצמדים שחוקים)

* משהו בשילוב ההיברידי לא עובר חלק כשהבנזין מתעורר ולא זכור לי שזה ככה

* הרגיש לי שהבולמים חלשים והרכב לא משכך טוב 

* במהירות גבוהה ההגה משך ימינה (היו גם צמיגים סינים שחוקים שרעדו במהירות גבוהה)

סיימתי את הסיבוב ומיהרתי לפגישה, אחותי נשארה שם והחליטה למרות כל מה שאמרתי לקחת לבדיקה ולא ויתרה על הרכב.

הסוכן במגרש אמר שאין בעיה ללכת לבדיקה ואז בצמידות ליווה אותה כמעט יד ביד למכון בדיקה שנמצא בדיוק באמצע בין כל המגרשים (מיקום קצת חריג) בלי ממש לשאול אותה לאן הולכים אלא פשוט מין קבע לה עובדה.

הבדיקה בוצעה ושולמה על ידי אחותי וקיבלנו טופס בדיקה, מה אני אגיד לכם כאילו רכב חדש מהחברה.

לא שמו לב שהשמשה הוחלפה, אין שום אזכור לתיקון צבע מקדימה אלא רק לדלת, שום מילה על הרעידות, המערכת ההיברידית, הבולמים החלשים והסטייה ימינה של ההגה.

טופס כמעט נקי. בגדול נרשם נקישות בהעברת הילוכים (הכסתח הרגיל שאולי פה זה לא כסתח בכלל אין לדעת), לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה והיסטורית טיפולים, צמיגים יבשים ועל התיקון בדלת מאחורה.

בהערות: לא נבדקה המערכת ההיברידית / חשמלית ואין אחריות לגיר מעל 70 אלף ק"מ.

כח מנוע 137 כ"ס בבדיקה (כן ק"מ גבוה מאוד אבל רק 4 כ"ס אבדו - מה אני אגיד לכם אריה אמיתי המנוע הזה ?!?!?!).

בשיחה עם אחותי הסתבר שהבוחן "המליץ" לה לקחת את הרכב הוא לא מצא כלום רציני. כששאלתי אם הסתכלה על הבדיקה מה עשה נראה שבדק אותו על ליפט ואז בדיינו כזה. לא יצא איתו לנסיעה מחוץ למקום (שזה מוזר מאוד).

בסוף היא רכשה את הרכב והמגרש היה הוגן הסכים להכניס את הרכב למוסך מורשה ולעבור על הליקויים שאני מצאתי.

ממה שהבנתי ממנה אכן בוצע לרכב כיוון פרונט, הוחלפו 2 כריות בולם קדמי (או משהו בסגנון), צמיגים סינים (חלאס עם זה כבר) דנדשים מקדימה, הגיר עבר עדכון גרסה או כיול כלשהו ויש שיפור.

וכאן בעצם התהייה שהתעוררה לי עם שילוב של הרגשה לא טובה, האם בגלל המיקום של המכון יתכן כי שם איזה התקשרות בעייתית בין המגרשים שמספקים את הלקוחות לבין המכון הזה שמספק את ההמלצה לקנות?

איך יכול להיות שהבדיקה יצאה כל כך נקייה ברכב כל כך "משומש" ובוצעה בצורה כזאת חפיפניקית? הליווי הצמוד של הסוכן וה"המלצה" של הבוחן הוסיפו לחשד שלי.

מעלה אצלי קצת תהיות וחשש האם פספסנו משהו בבדיקת הרכב.

אשמח לשמוע את דעתכם.

(השמות של המגרש והמכון לא נרשמו מסיבות ברורות)

עריכה אחרונה על ידי TZR84

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההמלצות התדירות של חברי הפורום לחפש מכון בדיקה רחוק מאזור המגרש, סביר להניח שאתה לא טועה בתחושותיך.

מבחינת מכון הבדיקה, הוא כנראה כיסתח את עצמו מכל כיוון (לדעתי מישהו צריך לעשות לזה סוף. משלמים להם כל כך הרבה, והם לא אחראים כמעט על שום דבר).

מה תכל'ס?

אולי לעשות בדיקה מעמיקה ולראות אם יש בעיות מהותיות בגיר ו/או במערכות יקרות אחרות, ולפי זה להחליט מה הלאה.

רק הערה לגבי הכ"ס:  

אח שלי קנה לא מזמן רכב שעשה 190,000 ק"מ ולפי הבדיקה הוא לא איבד אפילו סוס אחד (הרכב נקנה מבן אדם פרטי וגם היה שמור ומטופל טוב).

אז לא בטוח שזה לא הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שווה לך להשקיע עוד 550 שקלים, קח את הרכב לעוד מכון בדיקה ותראה מה התוצאות שייתנו לך.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה השאלה בכלל?!

הרי ברור שמכון בדיקה שנמצא בלב איזור של מגרשי רכב, כלכלתו תלויה בהם. כך שגם אם אין קשר ישיר (שוחד), מכון כזה, אם לא "יפרגן" לרכבי המגרשים, יזכה להדרה מצידן והם ישלחו את הרכבים למבדק במקום אחר. לכן תמיד מומלץ לקחת את הרכב לבדיקה למכון שרחוק ממגרש הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שיום אחד מישהו יעשה עם זה משהו וייקח את הרישיון עסק של המקומות האלו.

אני התעניינתי ברכב נמגרש טרייד אין גדול.

המגרש של רשת מאוד מאוד מוכרת מאפשר לקחת לבדיקה או בעיר בו המגרש נמצא או בעיר סמוכה. האמת? דרישה די לגיטימית כי מדובר בשני ערים מהגדולות בארץ עם מבחר מכוני בדיקה.

אני בדכ לא לוקח רכבים למכוני בדיקה. אבל פה זה הרגיש מתבקש.

בחרתי במכון עם ציון גבוה מאוד בגוגל (4.7) ומעל 200 חוות דעת שנראו מאוד אותנטיות שדיברו על בדיקות מקיפות וקפדניות והתלונות היו בעיקר על מחיר גבוה וזמן בדיקה/המתנה ארוכים.

שאמרתי למגרש את השם של המכון בדיקה - הם התקשרו למכון ששלח נהג מטמעם שייקח אותי ואת הרכב לבדיקה וגם החזיר - מה שלדעתי מצביע על יחסי עבודה די צמודים בין השניים. לא הכרתי נוהל כזה באף מכון בדיקה.

מה זה אומר אגב? 

לא יודע.

המחיר לדעתי אכן היה גבוה באיזה 100₪ מהסטנדרט בשוקס.

לא היה תור וכל הבדיקה לקחה בלחץ חצי שעה. 

היה משהו קוסמטי אחד שהמכון לא גילה ושאמרתי לבוחן הוא תיקן והוסיף.

הוא מצא כמה דברים בבדיקה. כמו שנמצאו אצל פות״ש. אבל האם זה הכל? האם מסמסו כמה דברים חשובים? לך תדע.

והבעיה השניה היא כמובן מה המגרש יתקן. איך ובאיזה חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע נוותר על בדיקה נוספת, המגרש נתן אחריות של שנה למנוע ולגיר וחצי שנה לחלק מהמכלולים (מזגן, מתלים וכו'). אני מאמין שאם תהיה בעיה היא תצוץ בפרק הזמן הזה. למערכת ההיברידית/סוללה אין אחריות.

מה גם שהרכב צריך לעבור טיפול עוד כחודש בערך ונבקש לבדוק אותו ביסודיות אז אם יצוץ משהו נקווה שיתוקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Nakamichi כתב:

הם התקשרו למכון ששלח נהג מטעמם שייקח אותי ואת הרכב לבדיקה וגם החזיר

לפני כשעה, Nakamichi כתב:

המחיר לדעתי אכן היה גבוה באיזה 100₪ מהסטנדרט בשוק.

מישהו צריך לממן את הנהג שלוקח ומחזיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנוח דעתך.

את הספייסטאר שבחתימה קנינו באותו מתחם שאתה מדבר עליו.

סירבתי להפצרותיו של הסוכן ללכת למכון הבדיקה המדובר.

התעקשתי והלכתי למכון ידוע בעיר הסמוכה, שנחשב למחמיר וקפדן. אם תחפש עליו כאן בפורום, תמצא רק דברים טובים.

תור של 15 מכוניות ממתינות לבדיקה- אנחנו שהגענו עם הסוכן עצמו(!!!), נכנסנו בלי תור. דוך. עד שסיימתי את ענייני התשלום, הרכב כבר היה על הליפט. 

בינתים, כשאנחנו ממתינים, כל בוחן שני במכון מחליף כיפים עם אותו סוכן...

הרכב כמובן יצא בונבוניירה בבדיקה.

אין. אתה לא יכול לנצח אותם.

במזל, אחרי כמעט חצי שנה, ובדיקה+ישור קו במוסך הבית שלנו,  יצא שהרכב בסדר.

אבל באמת שזה רק מזל.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותך עושה שטויות, והיא תשלם על זה.

לא תחליף אותה. החיים בית ספר

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...