Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג רפידות והתלבטויות נוזל בלם - פונטו איבו

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 11.10.2021 בשעה 17:22, nadavd4 כתב:

אני חושב שאתה מתכוון לדעיכה ולא בלאי.

בהנחה ואתה בולם כמו שצריך (בהיבט הספורטיבי) - זה נשמע ממש מפחיד. אני מכיר את הכביש הזה טוב ואף פעם לא הרגשתי שם דעיכה ב DS3 שלי (נתוני משקל וכוח דומים לשלך).

אגב, מה גודל הצלחת בפונטו? אולי אפשר בקלות יחסית להחליף לצלחת גדולה/עבה יותר, עם או בלי החלפה של קליפר.

בדיוק בגלל זה באתי לבדוק ולהתייעץ כי לדעתי משהו לא בסדר.
הצלחות 284 מ"מ, יותר מזה זה רק באבארט' לדעתי.

אני חייב לציין שבעליה אין בעיה, בירידה יש.
אני גם חייב לציין שאני גר על הכביש ועד שהחלפתי עבודה הייתי נוסע שם פעמיים (ולפעמים יותר) ביום, כך שהקצב שאני יודע לפתח שם הוא די גבוה גם מבלי לשבת על המגבלות.
יש פה שילוב של נק בלימה חריפות ושיפועי אורך גדולים יחסית (לפני הכלא, לפני הפנייה לבית אורן, 2 מתחת לאנדרטה) שגורמים לזה. אני כמובן אעבוד על עצמי - אבל תוך כדי, אשדרג נוזל בלם (בתקווה שזה יקרה בימים הקרובים).
אגב - החלטתי שעד יום המסלול הבא שאעשה עם הרכב (לוקח את הזמן ללמוד אותו קצת לפני שעולה איתו על מסלול) אמלא 5.1, מעניין אותי לראות אם יהיה הבדל.
להחליף לRBF תמיד אפשר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואו זה כלכך קשה לתאר בהתכתבות... במצבים האלה אני מניח שזה יותר לכיוון הקצר וחד (קצת פחות מבלימה שגורמת לרכב להדליק 4 וינקרים (אם כי גם זה קורה לפעמים), אבל לא מגיע לABS או משהו (כאמור , משאיר מרווח בטחון), האוטו על מישלן PS4 אגב.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלקייס, 284 מ"מ זה בול מה שיש באבארת' במקור (כל עוד זה לא הקאליפר ברמבו, שם זה 305 מ"מ של פיאט קופה).

שדרג לך לנוזל מוטול RBF600.

לגבי רפידות, באבארת' אסהאסה/סאן מרינו/טוריזמו יש HP1000 של ברמבו. ידוע לי שיש בארץ פרודו DS לקאליפר הזה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאליפרים של בוש, בדקתי.

אבדוק לגבי HP1000 וDS.
בינתיים הוחלף נוזל בלם, ציפיתי לנוזל שרוף, את זה לא קיבלתי, כן קיבלתי נוזל ירוק - מה שמסתדר עם זה שלמרות שעבר הרבה זמן מאז החלפת הנוזל (יופי @פבל), הרכב לא נסע הרבה בזמן הזה.

החלטתי בסוף ללכת על ה5.1 בעיקר מסקרנות, תמיד אפשר לעלות עוד במדרג - וככה אוכל להבין גם את ההבדלים.  זה עלה לי בשעה וחצי מהחיים בסה"כ (וזה כי יש פאקינג מגן גחון מפלסטיק על כל התחתית של הרכב ואין פתח לג'ק עגלה להכנס, אבל זה סיפור ליום אחר - אצטרך פתרון נורמלי לזה (כרגע נראה לי שאני פשוט אקנה ג'ק מוסכים ב800 שקל וזהו).
השבוע אמצא איזה ערב פנוי באותו התוואי ואנסה לשמור על קצב דומה ונראה מה נשתנה.

הנה תמונה של הסופר-דרינק שיצא מהאוטו:
x1LcatoJ6YbFnJaUNp0pOWETPiAQDv5gvnMx_bRZRQPvurx6P8UAxurBTyFwqy0tR9DKQ2JKpYNksApcjeKZaurWiL_9__yuoL5yXNZ5CsvlIm6s_8FB9gTrbo62KPpTBZJ_oLDxT0878fF7wiJAP-_iGZMyJ5_leQgDYejwj_HKyzQISZcoh6vCbujGYaTl1fPi9hueCNbc8E0T7MgMsEeHmGNLDHqqbPvTnmdmffpOiZiSfDgO2DNJjERkjkVhcSnVc9kq9n7-H2Siu_PwJRRHV-ut0vb3I9fbuarjOZKYzsSpbplvL3jppnEQyHTSav25SSwuQDT84P3HqXb7fKnxtCyohDwwRFr6YlsQgpy2slwdGO19YyCYmLIQvFMYAwaP2zxRq5zpAT15AFCI06PyloElwyvBlVwYsU6-skTqmutiJ6_recpEysT-LYMwDw1N7AYY42IptyGBU-VQSK_Wu8ilacBoDQUfZjLWQM8N4Yd9PDlbFAro1tr10TIW_WOIekUv_9mqe5Fl8HMfoS3kQaTLoKIHne7SZjXpcF0Md1BXVKvuebe5c3ufxOpL0x8fltCOXNjs95xKrIrTWOZ-asMP_S3NBLCiqZ27tfFEhLiQS53NtEpqlT7ZEvsHB9KjKtqV7PxNW4q17wI6CkEEBzFvQ1j-Pc4N3YXNLUPOeECObt_ngrRYEd4r_adMU4UYrND4ktNjBdz10MJpiYwV=w422-h937-no?authuser=0

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.10.2021 בשעה 09:36, kfirg כתב:

תבדוק אם קיימות לרכב שלך Yellowstuff של EBC , היו לי אותן על הפולו GTI , בהחלט עשו את העבודה נאמנה והייתי מרוצה. (נסיעה דיילי)

אין ספק שאקנה כאלו גם לרכב הבא שלי.

(הזמנתי מאמזון אגב , הגיעו ללא שום בעיות)

אין בעיה להזמין רפידות משופרות מאמזון? נכנס חלק לארץ?

@shellcaseיש הרבה המלצות על הנוזל קסטרול ריאקט שהוא עמיד הרבה יותר מה-  rbf600 מבחינת הזמן שהוא "חי". ומבחינת הביצועים, לא נופל ממנו משמעותית. אני אצלי גם החלפתי לנוזל כזה של קסטרול, יש לנו רכבים דומים. אחלה רכב קנית...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאין לי תשובה חד משמעית, אני יודע שאנשים הכניסו, רק לא יודע אם זה 'בטעות'.
בגדול, אם יש לזה תקן - להכנס זה יכנס, השאלה כמה חרא תאכל בדרך.

איפה קנית את הנוזל?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, shellcase כתב:

האמת שאין לי תשובה חד משמעית, אני יודע שאנשים הכניסו, רק לא יודע אם זה 'בטעות'.
בגדול, אם יש לזה תקן - להכנס זה יכנס, השאלה כמה חרא תאכל בדרך.

איפה קנית את הנוזל?

חפש just motor בגוגל, החנות הכי טובה בארץ כנראה למוצרים לרכב. עושים משלוחים כמובן. יש מצב שאצלך בצפון, אתה יכול למצוא את הנוזל בלם הזה בחנות בקריות שנקראת אייפקס שגם לה יש משלוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זכור לי נכון גם ל-YELLOWSTUFF יש תקן R90 , לכן הכל עבר חלק , או אולי בגלל שהחבילה הייתה מאמזון.

בכל אופן אני הולך להזמין אותם מאיביי בקרוב (כי אין את הדגם שלי יותר באמזון) , מקווה שיעבור חלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, kfirg כתב:

אם זכור לי נכון גם ל-YELLOWSTUFF יש תקן R90 , לכן הכל עבר חלק , או אולי בגלל שהחבילה הייתה מאמזון.

בכל אופן אני הולך להזמין אותם מאיביי בקרוב (כי אין את הדגם שלי יותר באמזון) , מקווה שיעבור חלק.

תעדכן אם יעבור חלק, זה מעניין. היילו סטאף זה הכי מומלץ בסדרה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.10.2021 בשעה 07:56, ליין מן כתב:

אנחנו משתמשים ברכבים הרגילים.. מאזדות - ב DOT4 המשודרג עם צמיגות נמוכה ATE SL-6 

ברכבים היותר נלחצים, אלפא ו BMW - משתמשים ב מוטול.
ה DOT5.1 הסינטטי עם צמיגות נמוכה .

אייל.

היכן מצאת ATE בצמיגות נמוכה? חיפשת איזה חודשיים ולאף אחד לא היה במלאי, בסוף שמתי קסטרול React Performance והאמת שאין לי ממש תלונות אליו לנהיגה יום יומית נמרצת. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, BRAVO30 כתב:

חפש just motor בגוגל, החנות הכי טובה בארץ כנראה למוצרים לרכב. עושים משלוחים כמובן. יש מצב שאצלך בצפון, אתה יכול למצוא את הנוזל בלם הזה בחנות בקריות שנקראת אייפקס שגם לה יש משלוחים.

אה, את אבי חלקי חילוף אני מכיר. לא יודע אם הייתי מגדיר אותו היום 'הכי טוב', הוא מהחלוצים, אבל המחירים שם גבוהים ביחס למתחרים.
אגב, בדקתי עכשיו את הנתונים של הקסטרול, טמפ' רתיחה 'יבשה' 260 מע', 'רטובה' 180. די דומה ל5.1 ששמתי ברכב שאמור באמת להחזיק מעמד יותר מRBF600, אבל המחיר שלו יקר משמעותית.

לפני 38 דקות, ch2856 כתב:

היכן מצאת ATE בצמיגות נמוכה? חיפשת איזה חודשיים ולאף אחד לא היה במלאי, בסוף שמתי קסטרול React Performance והאמת שאין לי ממש תלונות אליו לנהיגה יום יומית נמרצת. 

https://www.justmotor.co.il/product/נוזל-בלמים-dot4-class-6-1
אצלו ספציפית אגב יש, לפחות יש באתר.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, BRAVO30 כתב:

תעדכן אם יעבור חלק, זה מעניין. היילו סטאף זה הכי מומלץ בסדרה הזו?

אעדכן , אבל יקח קצת זמן , תן לי למצוא קודם כל אוטו :)

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אז מעדכן שהבעיה אכן נפתרה. כן חוויתי התחממות קלילה של הבלמים בירידות מפוריה, אבל לא משהו שלא מצופה כשאתה מפצה עם בלמים על חוסר היכרות מספק עם הכביש🤐.

• רעיון טוב! 3

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2021 בשעה 17:22, nadavd4 כתב:

אני מכיר את הכביש הזה טוב ואף פעם לא הרגשתי שם דעיכה ב DS3 שלי (נתוני משקל וכוח דומים לשלך).

בתאריך 16.10.2021 בשעה 14:09, ik3 כתב:

אציין גם שאצלי ב208 לא מרגיש שם שום דעיכה במסלול הזה- בין אם אני מתחיל מלעלה ובין אם מלמטה.

מה גם שאצלי שני הבלמים האחוריים הם בכלל תופים.

אגב גם בערד לא זכור לי שהרגשתי דעיכה בבלימה, מה שכן עשיתי סיבוב "אוורור" אחת לכמה סיבובים

זה הרבה פעמים עניין של קצב. הוא מכיר את הכביש הזה מאוד טוב (אמר פעמיים ביום), כנראה שיודע לפתח שם קצב יותר גבוה ממה שאנחנו יודעים ולכן גם הדעיכה סבירה והגיונית יותר ממה שאצלנו. +-בלמים סטוק ברכב שהוא לא ספורטיבי הארדקור והבלמים מראש לא מאוד ספורטיביים, אז לא מאוד מפתיע מה שהוא מתאר.

פות"ש

תקציב? הייתי מבקר בפורום של רכבים יותר ספורטיביים עם בלמים באותו התקציב.

עריכה

לפני 43 דקות, shellcase כתב:

אז מעדכן שהבעיה אכן נפתרה. כן חוויתי התחממות קלילה של הבלמים בירידות מפוריה, אבל לא משהו שלא מצופה כשאתה מפצה עם בלמים על חוסר היכרות מספק עם הכביש🤐.

סעמק אל תלך לשום פורום בסדר בסדר

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • מצחיק 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...