Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג רפידות והתלבטויות נוזל בלם - פונטו איבו

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,
פונטו איבו טורבו, משהו כמו 160 כ"ס (אותו מנוע כמו של המיטו). (כן כן, הגדלתי את הפנדה ב1.90).
הבלמים נגמרים מאד מהר למרות שהרפידות והצלחות די חדשות (הרכב אצלי לא הרבה זמן, אבל מהכירותי את הבעלים הקודמים יש שם רפידות OEM סבבה כלשהן, אבדוק בקרוב).
כמה מהר הם נגמרים? בית אורן בירידה - בפניה לבית מלון כבר מורגשת דעיכה משמעותית וזה בקצב לא גבוה ורחוק מאד מהמגבלות.

מדובר בסה"כ 4.5 ק"מ עם 7-8 אירועי בלימה, מתוכם הייתי מגדיר 4 כמשמעותיים והשאר בינוניים, אם הייתי צריך להשוות למסלול טכני כמו ערד - מניח שתוך הקפה וחצי - 2 אין ברקסים.
ביום יום - אין בעיה, אבל אני מעוניין להתחיל לעשות את הש.ב. כדי להזמין משהו מתאים.
*אגב, הורדתי קצב אחרי בית המלון וכמעט לא נגעתי בבלמים, עד שהגעתי לכביש החוף הם כבר כמעט חזרו לעצמם (בין לבין יש כמה בלימות כולל עצירה, שבוצעו במתינות).
הרכב הוא דיילי ולכן אני צריך משהו שמיועד לכביש, עובד טוב כשקר (גר על הר, יורד ממנו בבקרים וכו'), אם אפשר משהו שלא ישפריץ אבק על הג'אנטים זה גם סבבה, אבל בעיקר שישרוד סשן קצבי של 8 ק"מ.
נוזל בלם יוחלף בקרוב. עוד בדילמה עם להישאר עם דוט4 רגיל, לעלות ל5.1 או כבר ללכת לRBF - אם יש למישהו אינפוט מעניין - אשמח לשמוע!

לא מחפש רפידות מזהב, ממה שמצאתי בחיפוש ראשוני ברשת יש לEBC את הGreenStuff, יש למישהו נסיון עם הסדרה הזאת?
סדרות OEM של בוש, ATE או TRW לא נראה לי שיקדמו אותי למה שאני צריך, לא כך? מה נשאר? אנדלס? טארוקס? 
שוב - לא מחפש משהו קיצוני למסלול, רק משהו קצת יותר טוב מOEM, אבדוק מה מורכב על הרכב בימים הקרובים.

נדמה לי שהרפידות זהות לאלו שיש באבארט 500 אם זה עוזר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תבדוק אם קיימות לרכב שלך Yellowstuff של EBC , היו לי אותן על הפולו GTI , בהחלט עשו את העבודה נאמנה והייתי מרוצה. (נסיעה דיילי)

אין ספק שאקנה כאלו גם לרכב הבא שלי.

(הזמנתי מאמזון אגב , הגיעו ללא שום בעיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי, יש רק Greenstuff או ULTIMAX (שזה ה'תואם מקורי' שלהם).

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון עם הירוקים אבל מניח שהם פחות טובים מהצהובים.

לגבי נוזל בלם , בזמנו שמתי motul rbf600 בשילוב הרפידות הצהובות והייתי מרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי עם המיטו ולאחר החלפה של הנוזל בלמים השתפר פלאים.

הייתי מתחיל דווקא משם- במיוחד אם אומר שלא הוחלף המון זמן והרפידות והצלחות חדשות.

• רעיון טוב! 1

2012 Alfa Romeo Mito Sprint TcT

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן - באמת נראה לי שאתחיל משם, למה החלפת? דוט4 רגיל או משהו יותר אקזוטי?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתכוון לדעיכה ולא בלאי.

בהנחה ואתה בולם כמו שצריך (בהיבט הספורטיבי) - זה נשמע ממש מפחיד. אני מכיר את הכביש הזה טוב ואף פעם לא הרגשתי שם דעיכה ב DS3 שלי (נתוני משקל וכוח דומים לשלך).

אגב, מה גודל הצלחת בפונטו? אולי אפשר בקלות יחסית להחליף לצלחת גדולה/עבה יותר, עם או בלי החלפה של קליפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.10.2021 בשעה 19:31, shellcase כתב:

נוזל בלם יוחלף בקרוב. עוד בדילמה עם להישאר עם דוט4 רגיל, לעלות ל5.1 או כבר ללכת לRBF - אם יש למישהו אינפוט מעניין - אשמח לשמוע!

רוב הנוזלים האגרסיבים יותר הם Dot4 ולא Dot5.1 , תסתכל בSpec sheet ולא במספר. כולל RBF600/660.

מATE gold / blue ומעלה - אתה כנראה לא תקבל שום יתרון - יחד עם זאת - העלות היא כ״כ שולית יחסית לכל דבר אחר - שRBF600 לא יזיק.

אל תשכח - צריך החלפה תכופה - שנתיים - גג!

לEBC את הGreenStuff, יש למישהו נסיון עם הסדרה הזאת?

יש - לא להיט - גם מבחינת בלימה וגם מבחינת רעש... :|

מצד שני - יש לי bluestuff על הרכב (היחסית יומיומי) - ואני מרוצה ... :) 

כמה מהר הם נגמרים?

כשזה קורה - תעצור חצי דקה בצד ותעיף מבט - לוודא שהנוזל בלימה עצמו לא רתח.

אם הוא רותח (מבעבע) - אז זה דיי דחוף להחליף אותו. לא יקרה בנוזל יותר אגרסיבי. סיכוי קטן למדי שזה קורה עם שלך כרגע.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח במליון אחוז שאם הוא רותח זה כי הגיע זמנו ולא כי אני חורג מביצועים הגיוניים לדוט4 סטנדרטי. 
אני יודע שRBF600\660 הוא דוט 4, אבל זכור לי שהיו דיונים שהמליצו על 5.1 כנוזל ביניים בין דוט 4 רגיל ל600 ולכן מתייעץ.

טמפ' רתיחה:

DOT4       רטוב: 160 יבש: 245

DOT5.1    רטוב: 185 יבש: 270

RBF600    רטוב:205 יבש: 312
תכלס - אין לי שום בעיה להחליף נוזל גם כל חצי שנה, אני עושה הכל לבד גם ככה.
קיצר, אלך על RBF600 או 5.1 כצעד ראשון ואם הבלמים ימשיכו להתחמם - אתחיל לחשוב על רפידות.
הוא אגב עולה בארץ כפול מdot4 רגיל ליביו :). 
יש איזה חנות לא רעה שמצאתי באיזור שלי, אם לא - גוגל כיוון אותי לחנות בשם אוטו נהריה שיעשו משלוח ב25 ש"ח עד הבית והמחיר אצלם הוא הזול ביותר שמצאתי (65 ש"ח לRBF600 ו39 ל5.1 שניהם 0.5 ל')

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל 4.0 נולד שווה

הate שציינתי אוכל בסיבוב כמעט כל 5.1 …

תמיד צריך לרדת לרמת הנוזל הספציפי

והכוונה היתה יחסית לעלויות של חלפים ושיפורים - אם לשים 65 שח פעם בשנתיים מול 30? 🤷‍♂️ 

נכון שאחד יחסית לשני נשמע הרבה אבל אבסולוטית העלות לעומת התועלת לא משמעותית

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הATE שציינת - לא ממש זמין פה אצלינו.

היחיד שאני ראיתי של ATE זה הפחית הכחולה של הסטנרטיים:

נוזל בלמים Ate Dot 4image.jpeg.2a0a55592d22b94a79aaf10fae8a61cd.jpeg

יש גם דוט 4 של LM, בוש, מוטול, TRW, יורול ואפילו של ברמבו.
'ספורטיביים' יש רק של מוטול.

אה ויש גם את זה:loco: (כתוב שזה של CERANO ומיוצר באיטליה), עולה 12 ש"ח ל250 מ"ל... לא מבין מה ההצדקה לייבא את זה בכלל כשיש LM שעולה רק 6 שקלים יותר:
Just Motor - מבית אבי חלקי חילוף | נוזל בלמים

לגבי המחיר - אתה צודק, אלך על הRBF600 אם אין לו עוד איזה חסרון משמעותי לעומת ה5.1.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרון יחיד - כמו שציינתי - זה זמן החלפה תכוף יותר בגלל המאפיינים של DOT4.

והבנתי לגבי הATE, אצלינו הוא ״ברירת המחדל״ לרכבים ספורטיבים בשוטף - עולה חצי מהRBF600 ועושה 90% מהעבודה (RBF600 נחוץ באמת רק לרכבי מסלול)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו משתמשים ברכבים הרגילים.. מאזדות - ב DOT4 המשודרג עם צמיגות נמוכה ATE SL-6 

ברכבים היותר נלחצים, אלפא ו BMW - משתמשים ב מוטול.
ה DOT5.1 הסינטטי עם צמיגות נמוכה .

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.10.2021 בשעה 17:22, nadavd4 כתב:

אני חושב שאתה מתכוון לדעיכה ולא בלאי.

בהנחה ואתה בולם כמו שצריך (בהיבט הספורטיבי) - זה נשמע ממש מפחיד. אני מכיר את הכביש הזה טוב ואף פעם לא הרגשתי שם דעיכה ב DS3 שלי (נתוני משקל וכוח דומים לשלך).

אגב, מה גודל הצלחת בפונטו? אולי אפשר בקלות יחסית להחליף לצלחת גדולה/עבה יותר, עם או בלי החלפה של קליפר.

אציין גם שאצלי ב208 לא מרגיש שם שום דעיכה במסלול הזה- בין אם אני מתחיל מלעלה ובין אם מלמטה.

מה גם שאצלי שני הבלמים האחוריים הם בכלל תופים.

אגב גם בערד לא זכור לי שהרגשתי דעיכה בבלימה, מה שכן עשיתי סיבוב "אוורור" אחת לכמה סיבובים

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגנון נהיגה משפיע המון, גם עיצוב של הרכב מבחינת זרימת אוויר לאיזור הבלמים , והכיול המקורי של הבוסטר בלמים (בבנחה שכל שאר הנתונים זהים. האחוריים הם כמעט אף פעם לא פונקציה מהבחינה הזו אגב)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...