Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אינפורמטיבי: הבדל בין כלים פשוטים וזולים לכלים איכותיים.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין ספק שסנפאון איכותיים, אבל יש לי כמה השגות לגביהם.

לא ציפיתי מהסחורה של פירמה שנחשבת ברמה שלהם להיות כמו שהיא הגיעה אליי- שבבי מתכת בתוך האריזה ("גרדים"), כלים שלא עברו פיניש ראוי ועוד כמה באגים כאלו (נתקלתי בזה בעיקר בפלאיירים). 

מאד הופתעתי מכך.

סחורה של חברות איכותיות אחרות מגיעה ללא רבב. ולמעשה גם סחורה של חברות פחות איכותיות מגיעה במצב יותר טוב.

מעבר לזה, יש לי גם ביקורת יותר סובייקטיבית, אבל מאחר ומדובר על משהו שאני חושב שהוא יותר דעתי האישית בלבד- אני לא מזכיר אותו פה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ואת זה קיבלת מסנאפ-און?
באמת מאד מפתיע. בארה"ב הבנתי שהם נחשבים למין ספינת דגל.
כניראה גם הייצור שלהם עבר למזרח ובקרת האיכות ניפגמה לצורך עלויות.
לך תדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם נחשבים לספינת דגל בעיקר בגלל השירות. אם אתה בעל מקצוע בארה"ב ומנוי שלהם, מגיע אליך באופן קבוע רכב מאובזר עם כל הכלים. מחליפים לך כל כלי פגום ומספקים לך מה שאתה צריך. קראתי כבר בכמה אתרים אמריקאיים שאם אתה לא זקוק לשירות הזה יש אופציות יותר טובות מבחינת תמורה לכסף.

לנושא השירשור - אני חובב ולא בעל מקצוע, אבל עובד המון עם הכלים.

הרמה של סיגנט ממלאת את כל צרכי מבחינת תמורה למחיר ואיכות שאני צריך.

עובד עם 1/4", 3/8", 1/2" רגיל ו1/2" אימפקט. בוקסות לצרכים מיוחדים של Hazet. ידיות ראצ'ט וידיות כוח ממגוון יצרנים. ידיות מומנט proxxon ואחת יפנית. מברגים Wera VDE. קאטר קניפקס. מפתחות רינג ורינג ראטצ'ט ממגוון יצרנים, קניתי כל מידה בנפרד.

כלים חשמליים - בוש כחול. 2 מברגות קלאצ', מברגת אימפקט, מפתח רטיטה, פטישון, מקדחה, משור עגול ועוד משחזת זוית היטאצ'י שירשתי מאבא ז"ל.

נעזר גם הרבה בכלים סיניים ייעודיים, התמורה למחיר מצויינת. חולץ תפוחים (חיקוי של Hazet). ערכות מד לחץ דלק, לחץ הפוך למערכת קירור, ערכת כיווץ קליפרים, ערכת חליצת והכנסת מיסבים. בוקסות XZN וטורקס.

ג'ק גרמני אלומיניום Güde. בוקים סיניים. מולטימטרים של UNI-T. ועוד מיליון כלים ששכחתי.

לא סובל כלים זולים שמפריעים לעבודה. מצד שני אין צורך ללכת על ההכי יקר. יש הרבה דברים באמצע. עם הניסיון יודעים מה לקנות.

עוד דבר שלמדתי - הרבה פעמים כדאי להשקיע ולקנות כלי שמיוחד לעבודה ספציפית. זה עולה כמו אותה עבודה במוסך, והכלי נשאר אצלך לפעם הבאה.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw
  • אהבתי 4

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ירחמיאל כתב:

ואת זה קיבלת מסנאפ-און?
באמת מאד מפתיע. בארה"ב הבנתי שהם נחשבים למין ספינת דגל.
כניראה גם הייצור שלהם עבר למזרח ובקרת האיכות ניפגמה לצורך עלויות.
לך תדע.

ציפיתי לראות את זה בליין הסיני שלהם (בלו פוינט), אבל דווקא שם היה נקי יותר להפתעתי.

הם נחשבים למשהו מעולה, לכן הופתעתי כל כך. 

בכנות? דעתי האישית: לא רעים, אבל יש טובים יותר וזולים יותר מהם יחדיו.

האם הייתי קונה לעצמי? כנראה שלא, אלא אם מדובר על משהו ייחודי שאין למתחרים (ויש להם דווקא לא מעט כאלו).

לפני 7 שעות, amosbmw כתב:

קראתי כבר בכמה אתרים אמריקאיים שאם אתה לא זקוק לשירות הזה יש אופציות יותר טובות מבחינת תמורה לכסף.

אני לא יודע איך האמריקאים בגדול מתייחסים לכלים שלהם. 

אני כן יודע איך מתייחסים פה לכלים. 

עבר לי בידיים החזרה של מברג שענים (לא של סנפאון. משהו גרמני יקר במידה דומה) ששימש מישהו בתור לום.

לנושא השירשור - אני חובב ולא בעל מקצוע, אבל עובד המון עם הכלים.

הרמה של סיגנט ממלאת את כל צרכי מבחינת תמורה למחיר ואיכות שאני צריך.

בגדול זו גם דעתי. משתמש ביתי לא צריך יותר מזה, אלא אם הוא אוהב רק דברים איכותיים. אבל, ויש פה אבל גדול, חלק מהכלים שלהם לא שווים את הכסף, אפילו אם הוא מועט.

בוקסות, מפתחות ושות'- כן.

ביטים, מברגים (למעט אלן- יש להם סטים שאני דווקא מסמפט, כדורי ארוך)- לא.

ידיות מומנט proxxon ואחת יפנית. מברגים Wera VDE.

אין לי ניסיון עם המומנט של פרוקסון. אשמח לשמוע חוות דעת.

את הוורה VDE שלי קניתי רק לפני כשנתיים, כשהותקלתי עם צורך לעשות כמה עבודות שדורשות VDE :lol:. לא נרחיב.

מולטימטרים של UNI-T. 

גם אצלי.

לא סובל כלים זולים שמפריעים לעבודה. מצד שני אין צורך ללכת על ההכי יקר. יש הרבה דברים באמצע. עם הניסיון יודעים מה לקנות.

גם עם הניסיון, לפעמים נופלים ולפעמים ההרגל של לקנות זול מנצח ☹️

עוד נקודה מעניינת, שאני חושב שתחדש לכם לגבי בוקסות - והפעם בוקסות שחורות (אימפקט): 

מפעל ישראלי (!) בשם "עוזת" מייצר בוקסות שחורות עבור מפעלים שונים ברחבי העולם. לפעמים כשאתם מזמינים בוקסה אימפקט של פירמה ידועה ומוכרת, עם שם עולמי, אתם מקבלים בתאכל'ס "עוזת" עם לוגו אחר...

• אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

האם הייתי קונה לעצמי? כנראה שלא, אלא אם מדובר על משהו ייחודי שאין למתחרים (ויש להם דווקא לא מעט כאלו).

חצי מהנקודה שלהם היא:

1. משאית שמגיעה עד אלייך ומחליפה לך כל כלי בלי שאלות במקום. כולל בלאי.

2. כלים יחודיים או ש״פשוט עובדים״ - אגב לא רק בקטע של מכניקה - גם הסורקים שלהם לדוגמא מעולים.

ברגע שאתה לא ליד משאית שלהם + גישה למבצעים היחודיים שלהם - אין הצדקה לדעתי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Liviur כתב:

1. משאית שמגיעה עד אלייך ומחליפה לך כל כלי בלי שאלות במקום. כולל בלאי.

שוב- בלי להכיר את היחס של האמריקאי הממוצע לכלים, קשה לי להתייחס לנקודה הזו. 

לעסקים זה יכול להיות נקודה פראית למכירות- במידה והיחס של הפועלים לכלים הוא עלוב.

ואסתכן בלחזור על עצמי- יש כלים איכותיים יותר במחיר נוח יותר בכל מקרה ומצב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, ברווז כתב:

שוב- בלי להכיר את היחס של האמריקאי הממוצע לכלים, קשה לי להתייחס לנקודה הזו. 

כמו כל דבר - זה תלוי.

כשאתה מוסך עובד שצריך כלים ע כ ש י ו - והמכונאים - כמו בכל מקום בעולם - חלקם חמורים :)

לפני 46 דקות, ברווז כתב:

ואסתכן בלחזור על עצמי- יש כלים איכותיים יותר במחיר נוח יותר בכל מקרה ומצב. 

האמת - על האקדחים הניידים שלהם והציוד הפנאומטי - באמת מעטים הכלים ש:

1. שומרים על כיול בצורה טובה - למנוע נזק

2. נוחים וקלים לעומת עוצמת הפעולה שלהם

שנתקלתי בהם בהשוואה.

בבוקסות וכו - אני מסכים - יש יותר טובים באותו מחיר / פחות.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם אני ברדך כלל לא בוחר בהכי יקר- ההכי יקרים נועדו "לעבוד שעות נוספות" בעיקרון, והיקף השימוש שלי לא מדגדג את זה. 

אני הולך על פירמות מוכרות בשוק- ההעדפה שלי היא אלפן, אבל אם המחיר יהיה דומה מספיק אין לי בעייה עם בוש\מקיטה ודומיהן, בעיקרון.

אלפן זו חברה שמתמחה במקדחים, ומבחינתי זה יתרון.

לגבי מקדחי פלדה ומקדחי עץ, הסיפור שונה קצת אצלי... התאהבתי בפירמה מסויימת, יקרה. לא קניתי עדיין מקדחים שלהם, בגלל המחיר. אני מסתפק במקדחים עלומי שם מסין לקדיחות בעץ שאני עושה (עד קוטר 6.5 מגיע בסט חביב ודי זול של מקדחי HSS עם קנה משושה, מעבר לו יש לי סט של 1-10 כל חצי ממותג מדבקה כלשהו לקטרים שאין לי בסט הסיני או לשימוש אם מקדח אחד נשחק) ברמת העיקרון. מעבר לזה התגלגלו אליי מקדחים (סטים) של בוש- אחד HSS, אחד לעץ. משתמש בהם בעיקרון במקדחת עמוד- או כשאני צריך לקדוח בקוטר קטן ואני רוצה מקדח איכותי עבור זה כדי שלא ישחק ויפחית את הסיכוי להישבר.

לפלדות קשות יש לי את המקדחים שהתאהבתי בהם, 4 ו-6 מ"מ בלבד כרגע.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק לגבי אלפן לבטון. חדים ועמידים.

גם המקדחים הייעודיים שלהם לעץ ברמה העליונה.

לא מרוצה מהמקדחים של בוש, סחורה בינונית עם איכות לא אחידה. מקיטה - לא רע.

עדיין מחפש בנרות סט מקדחי עץ של wolfcraft שהשגתי פעם במחיר טוב מאיזו מכירת סוף עונה ב-lee valley, במידות אמריקאיות. השילוב המושלם של מקדח ישר כמו פלס עם שפה - lip and spur.

עוד סחורה מעולה וקשה להשגה - star-M מאמזון יפן. 

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, hans כתב:

לא מרוצה מהמקדחים של בוש, סחורה בינונית עם איכות לא אחידה.

המקדחים הגנריים שלהם בסדר - לא שווים את המחיר (לפחות בארה״ב) אבל אין תלונות.

השתמשתי אבל במקדחים לקרמיקה (כל מני סוגים - ראש , חלולים וכו) - ושם - הבוש היו אשפה מוחלטת... למזלי בראונד השני השתמשתי כבר באחרים וזה לקח רבע מהזמן ...

(כן - אני יודע איך להשתמש בהם :) )

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, hans כתב:

לא מרוצה מהמקדחים של בוש, סחורה בינונית עם איכות לא אחידה. מקיטה - לא רע.

אני דווקא פחות מרוצה ממקדחי מקיטה...

אגב, לרוב ליין המקדחים ודברים נוספים עם מותג מסויים כמו מקיטה, דהוולט וכו, לא מיוצרים על ידם אלא בקבלנות חוץ והמוצר הופך להיות "מותג מדבקה". לכן אני לרוב כותב משהו כמו [מקדחים של "מקיטה"].

נגעת פה בנקודה שאני לא יודע איך לאכול אותה בעצמי- האיכות של מקדחי "בוש" ו"מקיטה" (ואולי גם אחרים שעוד לא עברו דרכי כך שאין דעה).

מחד, המוצרים שלהם סבירים לחלוטין מבחינת איכות. מאידך, יחס עלות-תועלת לא להיט. מצד שלישי, אני לא מתחבר אליהם באופן כללי, משהו שם נראה לי "OFF" ולא מוצא חן בעיניי ואני עדיין לא יודע לשים עליו את האצבע.

היה לי בעבר (אין מושג איפה הוא היום) סט מקדחי בטון של "בוש" למקדחה. עשו את העבודה, סבירים לגמרי, אבל לא נראו כמו שהייתי מצפה מהם להיראות ולא היו טובים ברמה שמצדיקה את המחיר שלהם מול חברות אחרות. כשאני צריך מקדח חדש לבטון אני מחפש את אלפן בלבד.

את הסטים של "בוש" שיש לי לא רכשתי, לא זוכר איך התגלגלו לידיי. אולי מתנה ברכישת כלי או משהו. 

לפני 10 שעות, hans כתב:

עדיין מחפש בנרות סט מקדחי עץ של wolfcraft שהשגתי פעם במחיר טוב מאיזו מכירת סוף עונה ב-lee valley, במידות אמריקאיות. השילוב המושלם של מקדח ישר כמו פלס עם שפה - lip and spur.

עוד סחורה מעולה וקשה להשגה - star-M מאמזון יפן. 

וולפקראפט זו חברה שאני לא יודע איך לאכול. יש להם לא מעט חידושים בתחום העבודה עם עץ, אבל הסחורה שלהם נראית באיכות בינונית-במקרה-הטוב לעיניים שלי. 

עוד לא יצא לי לעבוד\להשתמש עם מוצר שלהם כך שאין לי דיעה מגובשת, רק דיעה קדומה :lol:

סט כזה? נראה לי שזה לא בדיוק זה (לא שטוח מספיק לדעתי).

ראשים שטוחים, יותר ופחות, קיימים להרבה מאד חברות. גוגל תמונות יוכל לעזור לך בחיפושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ברווז כתב:

אני דווקא פחות מרוצה ממקדחי מקיטה...

...

מחד, המוצרים שלהם סבירים לחלוטין מבחינת איכות. מאידך, יחס עלות-תועלת לא להיט. מצד שלישי, אני לא מתחבר אליהם באופן כללי, משהו שם נראה לי "OFF" ולא מוצא חן בעיניי 

וולפקראפט זו חברה שאני לא יודע איך לאכול. יש להם לא מעט חידושים בתחום העבודה עם עץ, אבל הסחורה שלהם נראית באיכות בינונית-במקרה-הטוב לעיניים שלי. 

עוד לא יצא לי לעבוד\להשתמש עם מוצר שלהם כך שאין לי דיעה מגובשת, רק דיעה קדומה :lol:

סט כזה? נראה לי שזה לא בדיוק זה (לא שטוח מספיק לדעתי).

צודק ב-100 אחוז לגבי קבלן משנה במקיטה/בוש.

בנוגע לוולפרקפט - ספציפית מדובר בסט של מקדחים מוזהבים, לא שחורים-לבנים, ועוד תוצרת ארה"ב. ייתכן מאוד שמדובר בסדרה שהייצור שלה הופסק עקב איכות גבוהה מדי. גוגל מעלה חרס.

אגב, אם בא לך להתפלץ - קלוט כמה עולים המקדחים האלה - https://toolsforworkingwood.com/store/item/MS-BPD.XX

מיועד לבוני כלי נגינה/נגרות עילית וכו' שלא משחקים משחקים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוחר מדי לעריכה - מצאתי!

מי שימצא את זה במלאי איפה שהוא - מומלץ בחום - מקדחי עץ ברמה גבוהה: https://www.amazon.co.uk/wolfcraft-2779405-Titanium-Coated-Pieces/dp/B000PCC66Y

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...