Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חכם - המלצות, מדריכים. אשמח לעזרה איפה להתחיל

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מחפש עזרה איפה להתחיל לתכנן כמה אלמנטים לבית חכם. בעיקר דברים שקשורים לתאורה. האם אתם מכירים מדריכים טובים? חברה טובה של ציוד שאפשר להזמין בחו״ל?

אודה לכל סיוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, השרשור הזה טוב

השאלה מה התקציב שחשבת עליו, האם הדירה שלך, מה אתה רוצה שהתאורה תדע לעשות, איזה גופים קיימים היום וכל מיני כאלה שאלות

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תודה על התשובות. אז ככה:

מתכנן להתחיל בחדר אחד - תאורה בלבד. בהמשך, נראה לאיפה נגיע.

בחדר יש מנורת תקרה, 2 מנורות על עמוד מחוברות לחשמל עם מפסקים ומנורה על הקיר שמחוברת לשקע אחר.

מטרה אחת היא להדליק ולכבות את המנורת תקרה גם מהשקע בקיר, גם מאפליקציה בטלפון וגם בעזרת שינוי אוירה בטלפון.

מטרה שניה להדליק ולכבות את המנורה על הקיר גם מהשקע היעודי שלה בקיר, גם מאפליקציה בטלפון וגם בעזרת שינוי אוירה בטלפון.

מטרה נוספת היא להדליק ולכבות את המנורות על עמוד - ביחד - מאותו השקע של המנורה הראשית בקיר (אם אפשרי), גם מאפליקציה בטלפון וגם בעזרת שינוי אוירה בטלפון.

מטרה אפשרית - שינוי צבע ועוצמה של התאורה - פחות קריטי כי כנראה ידרוש גם מנורות חכמות.

בחדר יש כיסוי וויפי, אבל לא אידיאלי.

מבחינת חברות, מוצרים, אפשריות פה הלכתי לאיבוד. יש TOYA, SONOFF - יש זיגבי, יש 433 מהץ, רק וויפי....

אשמח לכל עזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן להסב היום כל מערכת חשמל ביתית לבית חכם. ישנם מוצרים מודולריים שנכנסים לבית GEWISS או תואם, ויש את Shelly

אם אתה עם ידע בחשמל ויכול ומוכן לעשות DIY, המוצרים שלהם נותנים מענה די מקיף ומגיעים עם הדרכה די פרטנית 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי טיפה לאיבוד בתיאור שלך, האם הנורות הן נורות E27 סטנדרטיות?
הפתרון היקר והטוב הוא פיליפס hue (איך כותבים את זה בעברית?!)

הנורות יקרות וצריך גם גשר בהתחלה (אותו זיגבי שציינת) שהוא מתקשר איתן והן לא על הרשת WIFI של הבית

היתרון, הן נורות שאפשר לשלוט בעוצמה ולא רק ב ON/OFF ויש לפיליפס שלל אביזרים מגניבים, בנוסף זה יציב, חברה מוכרת וכו

אם הולכים על נורות צבע של פיליפס בכלל האפשרויות מגניבות

חסרון? יקר

יש מלא אפשרויות אחרות כמו שקראת, חלקם יהיו טובים רק להדלקה וכיבוי, חלקם יהיו מאתגרים להרכבה, תלוי בך כמה אתה רוצה להתעסק עם זה

הזכירו מעלי את שלי שהיום הרבה מטמיעים את זה, כדי שזה יעבוד טוב צריך "קו 0" במפסק וקופסה עמוקה שיש מספיק מקום מאחור, בגלל זה שאלתי אם הבית שלך כי זה כבר פרוייקט עם חשיבה רחוקה

אני הלכתי על פיליפס

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשדרג את כלל מערך המפסקים, לסמיקום יש קו שלם. ראה כאן  

ויש את המוצרים כמו של פיליפס שדרור מציע שנשלטים ישירות מרחוק ללא "טיפול" בקופסאות החשמל בבית. 

אישית אני מעדיף להתקין כחלק ממערכת החשמל הקיימת. וניתן ליישם בשלבים. היתרון, כל הנורות והציוד נותרים כפי שהם.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקרן אותי כמה ההשקעה ב"בית חכם" שימושית אחרי שהחידוש מתפוגג. אולי מישהו מאנשי הפורום שהתקין כזו מערכת יספר כמה הוא משתמש בה, וגם כמת תקלות יש בה (בהשוואה למערכת חשמל מסורתית, שיש בה מעט מאוד תקלות), וכמה עולה לתחזק את המערכת.

מבחינה זו נראה לי שגישתו של פות"ש נכונה, מתחיל בהיקף קטן על מנת לבדוק את השימושיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להיות מכור לטכנולוגיה. זה שעשוע נחמד, עד לתקלה ראשונה. כשזה עובד זה נוח מאוד.

תאורות ומזגנים מופעלים על פי זמן , כל השאר זה סתם נוחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצריך התעסקות.

לגבי תאורה:

1. רוב הפתרונות של מתג חכם מצריכים קו אפס במתג התאורה (בד"כ לא מגיע כסטנדרט וצריך להשחיל מקופסאות ביקורת).

2. פתרונות של נורה חכמה (כמו פיליפס HUE) לדעתי לא נוחים כי זה מצריך להשאיר את המתג הפיזי בקיר על מצב דלוק קבוע (כדי שהנורה תמיד תקבל מתח וההדלקה/כיבוי יבוצעו על ידי שליטה מרחוק).

לגבי פרוטוקולים:

1. ניסיתי Zigbee אצלי בבית, חוויתי המון בעיות קליטה למרות שהיו לי מגבירי טווח והבית לא גדול. חיישנים שאבד איתם קשר באופן יומיומי. ירדתי מזה.

2. Zwave לא היה לי ולא ניסיתי.

3. הגעתי למסקנה שהכי אמין והכי יציב זה ללכת על רכיבים שכולם Wifi. גם מתגים, גם חיישנים. יש היום גם חיישנים קטנים שפועלים על WIFI וסוללות שטוחות הרבה זמן, למרות שWIFI נחשב בזבזני באנרגיה.

אצלי יש מערכת יחסית רזה של Home Assistant על רסברי פאי עם שליטה במתג לדוד, שליטה במזגן בסלון (אלקטרה WIFI) והתראות לטלגרם.

חיבור מחוץ לבית על ידי שרת VPN שרץ על אותו רסברי פאי.

השליטה בדוד מאוד יעילה בחורף, המזגן מאוד יעיל בעיקר בקיץ.

לא שדרגתי את המערכת של HA למרות שיצאו כבר לא מעט גרסאות חדשות כי אני פוחד שכל ההגדרות יישברו.

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zaf כתב:

ניתן להסב היום כל מערכת חשמל ביתית לבית חכם. ישנם מוצרים מודולריים שנכנסים לבית GEWISS או תואם, ויש את Shelly

אם אתה עם ידע בחשמל ויכול ומוכן לעשות DIY, המוצרים שלהם נותנים מענה די מקיף ומגיעים עם הדרכה די פרטנית 

כן, זה מה שאני מחפש. השאלה היא אם לא עדיף לקנות מפסק שלם? אמור להיות מקום ליחידה כזאת, אבל די צפוף. זה לא גוויס אצלי, אלא קופסאות רגילות, אבל יש גם 0 וגם פאזה בשקעים.

לפני 3 שעות, DrorZi כתב:

הלכתי טיפה לאיבוד בתיאור שלך, האם הנורות הן נורות E27 סטנדרטיות?
הפתרון היקר והטוב הוא פיליפס hue (איך כותבים את זה בעברית?!)

הנורות יקרות וצריך גם גשר בהתחלה (אותו זיגבי שציינת) שהוא מתקשר איתן והן לא על הרשת WIFI של הבית

היתרון, הן נורות שאפשר לשלוט בעוצמה ולא רק ב ON/OFF ויש לפיליפס שלל אביזרים מגניבים, בנוסף זה יציב, חברה מוכרת וכו

אם הולכים על נורות צבע של פיליפס בכלל האפשרויות מגניבות

חסרון? יקר

יש מלא אפשרויות אחרות כמו שקראת, חלקם יהיו טובים רק להדלקה וכיבוי, חלקם יהיו מאתגרים להרכבה, תלוי בך כמה אתה רוצה להתעסק עם זה

הזכירו מעלי את שלי שהיום הרבה מטמיעים את זה, כדי שזה יעבוד טוב צריך "קו 0" במפסק וקופסה עמוקה שיש מספיק מקום מאחור, בגלל זה שאלתי אם הבית שלך כי זה כבר פרוייקט עם חשיבה רחוקה

אני הלכתי על פיליפס

הנורות הן E14, והנורות האחרות הן גם E14 עומדות מחוברות לחשמל (בלי מתג תאורה על הקיר).

הבעיה עם הפיליפס היא שאם כיבית מהשקע בקיר, לא יעזור לך אתה חייב להדליק מהשקע בקיר גם, ואז איבדת את כל ה"חכם" בזה...

יש לי בקופסאות מקום ליחידות האלה, ויש גם קו 0. צפוף, אבל אפשרי.

לפני שעתיים, zaf כתב:

אם אתה רוצה לשדרג את כלל מערך המפסקים, לסמיקום יש קו שלם. ראה כאן  

ויש את המוצרים כמו של פיליפס שדרור מציע שנשלטים ישירות מרחוק ללא "טיפול" בקופסאות החשמל בבית. 

אישית אני מעדיף להתקין כחלק ממערכת החשמל הקיימת. וניתן ליישם בשלבים. היתרון, כל הנורות והציוד נותרים כפי שהם.

תודה. בינתיים חושב על חדר בודד.

לפני כשעה, Amired כתב:

זה מצריך התעסקות.

לגבי תאורה:

1. רוב הפתרונות של מתג חכם מצריכים קו אפס במתג התאורה (בד"כ לא מגיע כסטנדרט וצריך להשחיל מקופסאות ביקורת).

2. פתרונות של נורה חכמה (כמו פיליפס HUE) לדעתי לא נוחים כי זה מצריך להשאיר את המתג הפיזי בקיר על מצב דלוק קבוע (כדי שהנורה תמיד תקבל מתח וההדלקה/כיבוי יבוצעו על ידי שליטה מרחוק).

לגבי פרוטוקולים:

1. ניסיתי Zigbee אצלי בבית, חוויתי המון בעיות קליטה למרות שהיו לי מגבירי טווח והבית לא גדול. חיישנים שאבד איתם קשר באופן יומיומי. ירדתי מזה.

2. Zwave לא היה לי ולא ניסיתי.

3. הגעתי למסקנה שהכי אמין והכי יציב זה ללכת על רכיבים שכולם Wifi. גם מתגים, גם חיישנים. יש היום גם חיישנים קטנים שפועלים על WIFI וסוללות שטוחות הרבה זמן, למרות שWIFI נחשב בזבזני באנרגיה.

אצלי יש מערכת יחסית רזה של Home Assistant על רסברי פאי עם שליטה במתג לדוד, שליטה במזגן בסלון (אלקטרה WIFI) והתראות לטלגרם.

חיבור מחוץ לבית על ידי שרת VPN שרץ על אותו רסברי פאי.

השליטה בדוד מאוד יעילה בחורף, המזגן מאוד יעיל בעיקר בקיץ.

לא שדרגתי את המערכת של HA למרות שיצאו כבר לא מעט גרסאות חדשות כי אני פוחד שכל ההגדרות יישברו.

1. קיים

2. מסכים

אוקיי, אבדוק בכיוון של WIFI, גם לי נראה הכי פשוט להתחלה.

האם מישהו יודע אם עם מתג כזה:

SONOFF TX Series

https://itead.cc/product/sonoff-tx-series-wifi-smart-wall-switches/?utm_source=sonofftech&utm_medium=productpage&utm_campaign=tx

אפשר לשלוט בזה:

SONOFF S26 WiFi Smart Plug

https://itead.cc/product/sonoff-s26-wifi-smart-plug/?utm_source=sonofftech&utm_medium=productpage&utm_campaign=s26

כלומר, אני אלחץ על השקע הראשון בקיר וזה ידליק את מנורת התקרה. אני אלחץ על השקע השני בקיר (שלא יהיה מחובר בעצם לשום מנורה בתקרה) והוא ידליק ויכבה את השקע החכם שבתורו ידליק ויכבה את המנורות העומדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשחק עם החיבורים כרצונך, המערכות האתה גמישות למדי. אישית אני לא מתלהב מהסינים של SONOFF, יש להם מגוון גדול של מודולים וניתן בעזרתם לבנות מערכים מאוד מורכבים. אבל אני לא בטוח עד כמה התמיכה שלהם כאן יעילה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, garicho כתב:

האם מישהו יודע אם עם מתג כזה:

SONOFF TX Series

https://itead.cc/product/sonoff-tx-series-wifi-smart-wall-switches/?utm_source=sonofftech&utm_medium=productpage&utm_campaign=tx

אפשר לשלוט בזה:

SONOFF S26 WiFi Smart Plug

https://itead.cc/product/sonoff-s26-wifi-smart-plug/?utm_source=sonofftech&utm_medium=productpage&utm_campaign=s26

כלומר, אני אלחץ על השקע הראשון בקיר וזה ידליק את מנורת התקרה. אני אלחץ על השקע השני בקיר (שלא יהיה מחובר בעצם לשום מנורה בתקרה) והוא ידליק ויכבה את השקע החכם שבתורו ידליק ויכבה את המנורות העומדות.

אני לא יודע אם תוכל ללחוץ פיזית על הכפתור השני בשקע אם לא מחוברת אליו שום הזנה (בעצם להשתמש בו כמעין שלט רחוק).

אתה יכול להזמין כפתור WIFI שישמש לך כשלט רחוק ולהדביק אותו על הקיר, והוא ישלוט רק בשקע החכם של הקיר. תצטרך מערכת שתגשר ביניהם ותממש את הלוגיקה של "לחיצה על הכפתור = toggle לשקע" (למשל Home assistant)

דוגמא לכפתור:

https://shelly.cloud/products/shelly-button-1-smart-home-automation-device/

באופן כללי, גם אם אפשר לממש את זה על המתג קיר של SONOFF (ואז אפילו להסתפק באפליקציית SONOFF כדי לממש את הלוגיקה הזו, כי 2 הרכיבים הם של SONOFF) אני ממליץ קודם כל להתעמק בכל הנושא של ה"מוח" של מערכות הבית החכם - home assistant, openhab וכו'. משם לדעתי צריך להתחיל ושם צריך להשקיע את הידע הראשוני. אם תסתמך יותר מדי על SONOFF ואז תרצה לגדול יהיה מסובך יותר להעביר לוגיקה קיימת למערכת חדשה לגמרי.

במערכות בית חכם שהן DIY העיקרון המנחה הוא מודולריות - לא להתבסס יותר מדי על יצרן ספציפי, אלא להתחייב למערכת ניהול מסויימת שיכולה להכיל רכיבים של הרבה יצרנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קהילה יחסית גדולה של home assistant בארץ, זו נחשבת לאחת המערכות קוד-פתוח המובילות היום.

תומכת במגוון גדול מאוד של רכיבים וממשיכים לפתח אותה כל הזמן.

קודם כל תצטרך להחליט על מה זה ירוץ, הרוב מריצים על raspberry pi.

אחרי שזה רץ ועובד, תוכל להתחיל להוסיף לזה רכיבים (מתגים, חיישנים) ולממש לוגיקות ביניהם.

אתה יכול להתחיל מפה:

1. https://www.home-assistant.co.il/

2. https://www.facebook.com/groups/303751386650107

3. https://www.facebook.com/groups/801414950005336/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...