Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום עבור שירות ייעוץ בבחירת רכב חדש וליווי בעת קבלתו מהחברה

Super_T
שימו לב! השרשור הזה בן 939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

תשלום עבור שירות ייעוץ בבחירת רכב חדש וליווי בעת קבלתו מהחברה  

27 הצבעות

1. 1. האם הייתם מוכנים לשלם, או להמליץ לחברים/משפחה שהם ישלמו, עבור שירות ייעוץ בבחירת רכב חדש וליווי ביום הקבלה שלו מהחברה?

• מוכן לשלם
      3
    • מוכן להמליץ
      4
    • לא יודע אם הייתי משלם או ממליץ
      6
    • לא הייתי משלם
      10
    • לא הייתי ממליץ
      11
    • הייתי משלם/ממליץ רק על הליווי בעת קבלת הרכב
      4

הסקר סגור ולא ניתן להצביע בו יותר

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה ליוויתי שלושה אנשים שקרובים אלי בעת רכישה וקבלת הרכב שלהם מהחברה (לקסוס, מיצובישי וסיאט),

מדובר על רכבים חדשים מהיבואן,

עזרתי להם בתהליך ההתלבטות לפני הרכישה ולאחר שבחרו ועשו את התהליך הנדרש מול הסוכנויות בעצמם, 

ליוויתי אותם ביום קבלת הרכב,

ביצעתי בדיקה מקיפה לרכב מבחינה קוסמטית ועזרתי עם בדיקות אחרות (החל מבדיקת תאימות צמיגים ותאריך ייצורם ועד לבדיקת הפח ופנים הרכב)

באחד המקרים גם עליתי על מכה בדלת של הנוסע שליד הנהג בזמן המסירה (שלא דווחה לחבר שאמור היה לקבל באותו רגע את הרכב) ודאגנו שמנהל הסוכנות יראה אותה ויציע דרכי התמודדות וטיפול.

בנוסף,

שיחות עם חברים העלו מקרים נוספים שבהם נתגלו פגמים חשובים יותר ופחות בעת מסירת רכבים מהיבואן,

במקרה אחד עלו על הנושא רק אחרי שהיגיעו הביתה וכבר חתמו על המסמכים של אישור קבלת הרכב,

ובמקרה אחר, היה סירוב לקבלת הרכב עקב שריטות בלכה, נושא שהסתיים בפיצוי של 5000 ש"ח מהיבואן כדי שהחבר ילך לדיטיילר שיעשה שם יישור קו ויטפל ברכב כראוי.

אני לא בעל סמכות כלשהיא, אני נטו אדם שאוהב רכבים, מבין מה שמבין ושיש לו סוג של הפרעה קלה לניקיון, ירידה לפרטים ואהבה לדיטיילינג ומראה הרכב (בין השאר..)

מה שבטוח, אני בתחום השירות סביב 20 שנים (בסביבות שונות) ויודע להתנהל עם אנשים.

אחרי שיחת סלון או שתיים עם מכרים וקרובים,

החלטתי לשאול אתכם, האם אתם חושבים שיש מקום לשירות בתשלום עבור ליווי בעת קבלת הרכב מהיבואן, 

והאם הייתם מעדיפים אותו או שירות כולל יותר המאפשר ייעוץ והכוונה לשתיים שלוש אפשרויות הקשורות לרכישת רכב חדש מהיבואן + ליווי בעת קבלת הרכב?

השאלה משאירה בחוץ כרגע את נושא המחיר שהשירות יעלה,

אלא נטו היתכנות וכדאיות של מתן שירות שכזה.

מוזמנים לבחור את התשובות הרלוונטיות בסקר, אפשר יותר מאחת.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באמת מעוניין לבדוק היתכנות כלכלית הייתי ממליץ לך לפרסם בפייסבוק ולא בפורום רכב בו רוב גדול של האנשים יודעים מה לבדוק ברכבים ואלה שלא יודעים יהיו בעלי רצון ללמוד/עוברי אורח..

בפייסבוק לדעתי תהיה אוכלוסיה יותר מגוונת .

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי online
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א- תודה

ב- הרעיון עלה בשיחה והגישה שלי היתה שעם הייעוץ של אתר "אוטו" בחינם
(ונשים בצד מה אנחנו חושבים על האתר וע הכתבים שלו ואיך שהם מדרגים וסוקרים רכבים)
אנשים לא ירצו לשלם,

מעבר לזה שמעטים האנשים שעוברים סנטימטר אחרי סנטימטר בעת קבלת רכב, 

אחרי הכל, אנחנו בישראל.

אבל אנסה גם בפייסבוק, יכול להיות מעניין לעשות שם סקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שיש מקומות בעולם שזה שירות שניתן לקבל בעת מסירת רכב וחתימת מסמכים וכן יש בעיות בזמן המסירה שאם הקונה לא ראה אותם במעמד המסירה ושם לב רק אחרי שהגיע הביתה אז רוב הסיכויים שלא יקבל שום פיצוי או משהו מאד סמלי. לדעתי שירות כזה בתשלום יתקבל בברכה , שנגיד לתת 300-400 שקלים ולהיות ראש שקט שקיבלת רכב ללא פגמים. כמובן עבור רושכים שלא מבינים דבר ברכב. שיהיה בהצלחה.

• אהבתי 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחור שנקרא הלוחש למכוניות, אני חושב.

הוא מלווה את כל התהליך, מישיבה מול איש המכירות, חיפוש, גם יד 2. קבלת הרכב, משא ומתן, בדיקת הרכב, מסירה.

אני חושב שהוא לוקח 3000 לכל התהליך.

• מעניין 3

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

על רכישת רכב חדש לא הייתי משלם אבל על מציאת רכב משומש שעונה לדרישות הלקוח הייתי משלם אחוז וחצי לנותן השירות מהתשלום לבעל הרכב.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעוץ וליווי ברכישת רכב זה דבר מעניין. במדינות אחרות למשל זה ממש מקצוע ואנשים משלמים על זה כסף, במיוחד עבור רכבים יד שנייה.
השירות שם כולל חיפוש אחר רכב מתאים לפי הזמנה. היועץ מוצא את הרכב, בוחן אותו ואז מציע ללקוח.

הבעייה, כמו בכל מקצוע - יש מקצוענים ויש פחות. זו אחריות גדולה מאוד למצוא עבור מישהו רכב ולהגיד לו לרכוש את האקזמפלר.

היועץ צריך להיות מספיק מומחה כדי לחסוך ללקוח זמן וכסף: לדעת איך לבדוק רכב אם עבר תאונות (מבלי לשלוח כל רכב למכון כי בדיקה במכון עולה הרבה כסף ואז אין טעם ביועץ כזה ולא מספיק לעשות בדיקה עם מד עובי צבע כי ברכבים יקרים עושים פוליש עד לעובי צבע כמו במפעל), לעשות דיאגנוסטיקה בסיסית עם OBD, בדיקות סליקה, אימות קילומטרז' (לפי קילומטרז' שרשום בגיר, מנוע, לוח שעונים וכד'), אימות מספרי שלדה וכד'. רק רכבים מתאימים לשלוח למכון.

• אהבתי 1

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tzvipper כתב:

במדינות אחרות למשל זה ממש מקצוע ואנשים משלמים על זה כסף, במיוחד עבור רכבים יד שנייה.

יש אנשים שנותנים שרות כזה בארץ, זה לא נפוץ אבל יש. מדבר רק על יד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים והמצביעים, 

נראה (לפי מה שהפורום מספר) שפה עדיין לא מוכנים לשרות שכזה בתשלום.

כנראה אנחנו מעדיפים (וב-אנחנו, הכוונה היא לישראלים בכללי, לא אישית לאף אחד מהקוראים פה) להתבחבש מול יבואנים,

לא לתת יחס חשוב מספיק לרכבים שלנו (את זה כבר הבנתי באחד השרשורים שבו כמעט נצלבתי לפני כמה חודשים),

ובגדול, לקחת צ'אנס כשרוכשים רכב חדש.

אגב, @tzvipper , אני יודע שבחו"ל משלמים (ולעיתים גם לא מעט) על זה שימצאו רכבים,

אני מכיר את זה מעולם רכבי היוקרה (ציינתי את ISSIMI באחד השרשורים לאחרונה), פחות מעולם הרכבים הסטנדרטיים.

לא יודע, אולי יום אחד אנשים פה בארץ ישנו את הגישה לגבי המשמעות של רכב פרטי והתועלות שלו

(אם כי בפורום לאחרונה עלו לא מעט דיעות לגבי רפורמות לצמצום הרכבים הפרטיים כפי שעלו בחדשות השונות),

אולי בשביל זה צריך שלא כל תפקיד שני בכל מקום עבודה שלישי יגיע עם רכב צמוד שאפשר להתעלל בו למשך שלוש שנים.

😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tzvipper כתב:

יעוץ וליווי ברכישת רכב זה דבר מעניין. במדינות אחרות למשל זה ממש מקצוע ואנשים משלמים על זה כסף, במיוחד עבור רכבים יד שנייה.
השירות שם כולל חיפוש אחר רכב מתאים לפי הזמנה. היועץ מוצא את הרכב, בוחן אותו ואז מציע ללקוח.

הבעייה, כמו בכל מקצוע - יש מקצוענים ויש פחות. זו אחריות גדולה מאוד למצוא עבור מישהו רכב ולהגיד לו לרכוש את האקזמפלר.

היועץ צריך להיות מספיק מומחה כדי לחסוך ללקוח זמן וכסף: לדעת איך לבדוק רכב אם עבר תאונות (מבלי לשלוח כל רכב למכון כי בדיקה במכון עולה הרבה כסף ואז אין טעם ביועץ כזה ולא מספיק לעשות בדיקה עם מד עובי צבע כי ברכבים יקרים עושים פוליש עד לעובי צבע כמו במפעל), לעשות דיאגנוסטיקה בסיסית עם OBD, בדיקות סליקה, אימות קילומטרז' (לפי קילומטרז' שרשום בגיר, מנוע, לוח שעונים וכד'), אימות מספרי שלדה וכד'. רק רכבים מתאימים לשלוח למכון.

באמת? באיזה עוד מדינות זה נפוץ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@mrmiki1234, זה נפוץ למשל ברוסיה. המקצוע נקרא авто подбор  - מציאה ובחירה של רכב בתרגום חופשי.

@Super_T, אני חושב זה יכול לעבוד בארץ אם מישהו יחפש רכבי יד שנייה עבור לקוחות ויעשה כל הבדיקות ומיקוח הדרושים. עם רכבים חדשים - בספק, כי אנשים סומכים על היבואן (למרות שאני חושב חייבים לבדוק גם רכב חדש וכך אני תמיד נוהג לעשות).

הרי יעוץ משכנתאות עובד למרות שאנשים יכולים לבד לרוץ בין בנקים ולמצוא את הריביות המשתלמות ביותר, זה כמובן דורש ללמוד את הנושא ולא כל אחד עושה את זה. אולי זה יכול לעבוד עם מציאת רכב חדש מול מספר יבואנים.

@בוקי, כמה שאני יודע בארץ זה בעיקר עמלת תיווך בין קונה למוכר. יש סוחרים שעושים את זה ללא בדיקה.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה לייעוץ משכנתאות לא נכונה, עבודת היועץ הרבה מאוד מעבר לריבית (תחום שמי שלא חי אותו כל הזמן סיכוי קלוש שיקבל ובעיקר יידע מה לבקש ומאיזה בנק).

בדומה למתווך דירות טוב ששווה כל אגורה שהוא לוקח.

לא הייתי משלם עבור רכישת רכב חדש ליועץ, הייתי חי את זה בעצמי ונהנה מהתהליך, גם לא יודע כמה הייתי באמת סומך אובייקטיבי על מילתו של היועץ בדומה לאתר X שמציע חינם עצות בתחום כי מישהו אחר עם אינטרס משלם לו על זה כמובן.

בתחום רכב יד שניה אכן יש מקום לייעוץ וקיימים נותני שירות בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

יש אנשים שנותנים שרות כזה בארץ, זה לא נפוץ אבל יש. מדבר רק על יד שניה.

יש בן אדם שנותן שירות כזה בפורום עם אחלה ביקורות.

אם זה רכב יד 2 לא סטנדרטי או רכב שצריך קשרים בשביל למצוא אני מוכן לשלם.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...