Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגנים לבית פרטי - 8 מזגנים. המלצות ליצרן ודגמים.

Opel Astra GSI
שימו לב! השרשור הזה בן 937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני מעוניין להזמין 8 מזגנים לבית פרטי שנמצא בשלבי בנייה - בניית בלוקים, גג שטוח [לא רעפים], מיקום גאוגרפי - יהודה ושומרון [ליד אריאל] 

להלן גודל החדרים:

א. קומה ראשונה: 

1. סלון+מטבח+פינת אוכל+מדרגות לקומה שנייה - כ-100 מ"ר, גובה תקרה 3.4 מטר [טורנדו 55 GREEN SQ 3PH]

2. יחידת דיור (סלון+מטבח) - 22 מ"ר. [ISKA 22X WIFI]

3. חדר שינה ביחידת דיור (ממ"ד) - 10 מ"ר. [ISKA 16X WIFI]

4. חדר משחקים - 10.2 מ"ר. [ISKA 16X WIFI]

ב. קומה שנייה:

1. חדר ילדים - 13.2 מ"ר. [תדיראן 14 JOY]

2. חדר ילדים 11.6 מ"ר. [תדיראן 10 JOY]

3. חדר ילדים 11.6 מ"ר. [תדיראן 10 JOY]

4. יחידת הורים 20 מ"ר. [תדיראן 21 JOY]

סד"ע שלי בבחירת מזגן:

דירוג אנרגטי A.

WIFI.

שנות אחריות.

מחיר.

[בצהוב רשמתי את הדגם הנוכחי שהמליצו לי בחנות מסויימת בה הייתי - מזגני ISKA אני בחרתי מניסיון טוב שיש לי בדירה שאני משכיר כרגע]

איני יודע מה מידת המקצעיות של אותו מייעץ כיוון שלא ידע לענות לי על חלק מהשאלות ששאלתי.

האם כל המזגנים החדשים עם מנורות UV , מסננים ומפיצי ריחות אילו גימיקים או שווים את התוספת הכספית הנכבדה?

האם המיני מרכזי יספיק לגודל השטח? האם מומלץ תדיראן? מחד התדיראן יקר יותר, עם דירוג אנרגטי D והספק BTU נמוך יותר (48 אלף), לעומת הטורנדו שזול יותר בכאלפיים ש"ח, דירוג אנגרטי A, תפוקת BTU עדיפה (תדיראן 6 כ"ס, טורנדו 5.5 כ"ס).

בנוסף, התדריאן המיני מרכזי להבנתי מגיע עם WIFI, ובטורנדו נדרשת לרכוש בנפרד [לא יודע מה העלות].

אשמח להמלצות לדגמים והתאמה נכונה למול גודל החדרים והדרישות שלי

תודה וחג שמח.

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימתי חפירות לא קטנות מזמן בסוגיה אחר שהחלפתי מיני מרכזי ל-4 מזגנים נפרדים לחדרי שינה (12 מ"ר ממוצע).

אני בחרתי באינוורטרים של אמקור שהינו המותג "העממי" של תדיראן.

היתרונות:

- חסכון של 30% לפחות בצריכת האנרגיה.

- שומר של טמפ' קבועה בחדר.

- שקט יותר.

- 3 שנים אחריות מלאה.

- האיכות, האמינות והשירות תדיראן.

- VFM  (מזגן 1 כ"ס אינוורטר במחיר של 1,570 ש"ח).

לחדרים הקטנים הייתי לוקח את ה-14S

לחדר הורים את ה-18S

ליחידת דיור את ב-24S

לקומה הראשונה הייחי בוחן אפשרות של מיני מרכזי למטבח+ פינת אוכל (כאן הייתי בודק חלופה של אינוורטר של תדיראן או אלקטרה) ולסלון בודק אפשרות למזגן עילי חזק (ראה למשל 37S)  .

בכל מקרה יש כמובן לקחת בחשבון  מידת ושעות חשיפה לשמש, כיווני אוויר וכו'.

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חפרתי כמוך אבל שמעתי דברים לא טובים על מזגני אינוורטר סיניים.
כל החסכון בחשמל ילך לפח בתקלה הראשונה וממה שהבנתי הם לא מציגים אמינות גבוהה.

יוצאי דופן הם מזגנים תוצרת יפן, אבל מדובר שם בסקאלה אחרת של מחירים...

שוב זה מה ששמעתי אולי דברים השתנו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר סיני ואינוורטר, אז רק טורנדו.

בינתיים אין עוד שום מתחרה בשוק שנותן 7 שנים אחריות מלאה על מזגן אינוורטר, ולכן אם כבר מהמרים - אז להמר על המזגן עם האחריות המלאה הכי ארוכה שיש.
בנוגע למזגנים העיליים - גם כאן, אין מתחרה אמיתי ל ISKA-X שהוא למעשה הגרסה המוזלה ל MASTER-X - והוא מקבל 3 שנים אחריות מלאה (במקום 5 שיש ל MASTER X). ממליץ להוסיף עוד 100-150 שח ולקחת את ה MASTER עם ה 5 שנים מלאות, יופי של מזגן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי המיני מרכזי?

חמי דיבר עם 2 מתקיני מזגנים אמרו רק תדיראן, מנגד הטורנדו ע"פ הנתונים היבשים הרבה יותר טוב (btu עדיף בפחות כ"ס ודירוג אנרגטי a), אדף אף אחד מהם לא אינוורטר. ראיתי האינוורטר בטורנדו עם דירוג אנרגטי לא טוב.

איציק, כיוון שמדובר ביחידת דיור אני מעוניין להשקיע את המינימום. האם מזגני iska לא מספיק טובים? באתר של טורנדו המאסור איקס אחד לאחד דומה לiska חיצונית וגם השלט עצמו. יש הבדל במכלולים בכלל?

בחדרי ילדים וחדר שינה הורים כדאי להשקיע באינוורטר?

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלף שלך עם המיני מרכזי הוא 5 שנות אחריות. את זה אף אחד לא נותן לך.

אם המזגנים של תדיראן הם כאלה להיט, למה לא נותנים שם גם 5 שנות אחריות במחיר כזה ?
טכנאי מזגנים תמיד מעדיפים שתיקח משהו שהם מכירים כי לזה הם רגילים ומזה הם מתפרנסים.
אין בעיה לקחת את ה ISKA X אם אתה מוכן להשקיע את המינימום. כן, מדובר לרוב באותו המזגן בדיוק.
אינוורטר או לא - זה באמת שיקול שלך :-) 

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות חשובה אך אינה חזות הכל.

יש הבדל רב בין חברה שהינה יבואן מזגנים בלבד (טורנדו)

לבין חברות שהן יצרניות של ממש ויש להן מחלקות פיתוח ומחקר (תדיראן) ואשר צברו ידע מקצועי במשך עשרות שנים.

פרמטר נוסף הינו רמת השירות.

לתדיראן למשל יש ניידת שירות קבועה באזור המרכז עם חלפים שנותנת מענה מיידי לטכנאים על מנת שלא יתקעו באמצע תיקון.

המלצות טכנאים נגזרות מניסיון מצטבר של אמינות ואיכות השירות.

לנו יש בבית 2 מזגנים של אלקטרה בני למעלה מ-20 שנה (מיני מרכזי ועילי 3.5 כה"ס כ"א) שעובדים כמו גדולים. לא מכיר הרבה מזגני טורנדו בגילאים האלו.

אבל כמובן שכל אחד יעשה את השיקול שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה זו אמירה גדולה. מה שהיה נכון ללפני 20 שנה לא נכון להיום.
אני יודע דבר אחד. כול הקטנים סיניים. כולם גם מגיעים כנראה מאותו מפעל/מפעלים עם מדבקה שונה.
גם תדיראן מייצרים את כל הקטנים שלהם בסין. אולי את הגדולים בארץ.
יש יוצאי דופן כמובן. על האלקטרה אצלי בבית רשום "תוצרת ישראל", אבל מדובר במזגן גדול (מאמין 4 כ"ס). הקטנים מגיעים מסין, וגם הישראלי כנראה מורכב מחלקים מסין בארץ.

במזגן גדול יש אולי שולי רווח+עלויות שילוח שמאפשרים ייצור תחרותי בארץ, בקטנים כולם כבר מזמן בסין.

יש את היפנים שהם יוצאי דופן, אבל הם לא במשחק, עולים פי 3. לא ברור לי למה עולים פי 3. מישהו סיפר לי שביוון כל המזגנים יפנים. אולי שיקר, אבל אולי גם תופרים אותנו כרגיל.

אני יכול להגיד שעברתי לבית לא מזמן והתקנתי בו שני מזגני 1 ורבע. חבר שלי שהוא מתקין מזגנים שם לי אותם. לא טרחתי לבדוק מה מו מי. אמרתי לו שיביא מה שהוא רוצה למרות שהוא העדיף שאני אקנה.
הוא הביא מזגנים של פמיילי. לדבריו הם עובדים טוב. יש שירות טוב. עלויות תיקון לא גבוהות. האמת? עובדים מצויין.

לדעתי שקלל מחיר+שירות+אחריות ובחר לפי זה, וכמובן כמובן התקנה איכותית עם צנרת נחושת כמו שצריך ומישהו שיודע לעבוד. לא קיטים זבל מאלומיניום וצנרות תלויות בבית. לא פחות חשוב ונוטים לזלזל בזה.

לגבי אינוורטר - החלטה שלך. אני אישית הייתי נמנע אלה אם זה יפני.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, אני די סגור על כל המזגנים מלבד המיני מרכזי שאני מפחד "ליפול".

האם המיני מרכזי on/off של טורנדו בדגם שבחרתי הוא טוב? (הבנתי שזה דגם חדש) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהייתי תקופה עם תדיראן, הכרטיסים התחילו להתפגר אחרי מספר שנים והאחריות שלהם קצרה. עברתי לטורנדו עם חששות לגבי השירות וכו׳, אבל חייב לציין שהם הפתיעו אותי לטובה, באחד המזגנים(אחריות 7 שנים) גם התפגר הכרטיס. באו והחליפו ללא בלבולי מוח. אז סה״כ אני ממליץ על טורנדו בגלל האחריות. 

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, farkash7 כתב:

תראה זו אמירה גדולה. מה שהיה נכון ללפני 20 שנה לא נכון להיום.

אני יכול להגיד שעברתי לבית לא מזמן והתקנתי בו שני מזגני 1 ורבע. חבר שלי שהוא מתקין מזגנים שם לי אותם. לא טרחתי לבדוק מה מו מי. אמרתי לו שיביא מה שהוא רוצה למרות שהוא העדיף שאני אקנה.
הוא הביא מזגנים של פמיילי. לדבריו הם עובדים טוב. יש שירות טוב. עלויות תיקון לא גבוהות. האמת? עובדים מצויין.

לדעתי שקלל מחיר+שירות+אחריות ובחר לפי זה, וכמובן כמובן התקנה איכותית עם צנרת נחושת כמו שצריך ומישהו שיודע לעבוד. לא קיטים זבל מאלומיניום וצנרות תלויות בבית. לא פחות חשוב ונוטים לזלזל בזה.

לגבי אינוורטר - החלטה שלך. אני אישית הייתי נמנע אלה אם זה יפני.

אכן, אמירה גדולה - ומה שאתה אומר נכון, מה שהיה לפני 20-30 שנה לא נכון להיום.

פמילי בגדול = טורנדו מאסטר X או טופ X. בפמילי ההבדלה באחריות היו בסדרות (ביו, טופ וכד') ובטורנדו אותו הדבר (מאסטר, טופ).
אלו מזגנים *זהים לחלוטין* של חברת AUX. אחלה מזגנים. כמו שאתה מבין, האחריות בשני המקרים כמעט דומה לגמרי (לדעתי חלק גדול מזה קשור ליצרן עצמו, AUX, שנותן אותה בעקיפין ליבואן).

לפני 9 שעות, Giant_TA כתב:

אחרי שהייתי תקופה עם תדיראן, הכרטיסים התחילו להתפגר אחרי מספר שנים והאחריות שלהם קצרה. עברתי לטורנדו עם חששות לגבי השירות וכו׳, אבל חייב לציין שהם הפתיעו אותי לטובה, באחד המזגנים(אחריות 7 שנים) גם התפגר הכרטיס. באו והחליפו ללא בלבולי מוח. אז סה״כ אני ממליץ על טורנדו בגלל האחריות. 

בדיוק.

אנשים נוהרים אחרי השם תדיראן בעצימת עיניים מוחלטת בלי לדעת מה הם קונים.

אממה, גם לתדיראן יש מזגנים שבעבר היו פשוטים (מנוע עם קבל, ממסר פה, חיישן שם) ואמינים, ואז מישהו החליט שלא בא לו שזה יהיה פשוט אז בחלק מהדגמים הוא הפך את המנוע מאוורר למפוקד כרטיס (ותנחש מה, זה מתקלקל...) וברגע שהיצרן\יבואן לא נותנים אחריות נאותה, הלקוחות משלמים ושותקים כי זה "תדיראן".
הזכירו קודם את היצור בסין של המזגנים - אז כל המזגנים הקטנים בעשור וחצי האחרון של: אלקטרה, תדיראן וטורנדו - הם מזגנים תוצרת סין.

היצרנים הנ"ל הגיעו למסקנה שעם הייבוא מסין יש פחות תקלות ושווה להם לייבוא ולמכור - ולא לייצר ולמכור.

טורנדו הם שחקנים חזקים בזירה ולא יעזור לכולם, הם נותנים גז חזק ומיום ליום רק מתחזקים. הם יודעים היטב מה השוק דורש (כמו עם המזגנים השחורים למשל) ויודעים לספק את זה בייחודיות מושלמת. המגוון גדול. כמו כן - גם העבודה מול מספר ספקים נותנת להם את האפשרות להציע מגוון מאוד רחב של מזגנים. לא רחוק היום שהם יעקפו את המתחרים החזקים ששולטים כאן שנים בשוק.

לא רק זה, טורנדו (או ליתר דיוק: קבוצת טורנדו) אימצה לא מזמן את מיצובישי תעשיות (Mitsubishi heavy industries) כספקית נוספת של מזגנים ביתיים ותעשיתיים, כך שטורנדו היום משחקת חזק מאוד גם במגרש של הגדולים ביותר בתעשיית המיזוג בישראל.
https://www.mitsubishi-heavy.co.il/

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי משאבת חום?

אני מכיר שמשתמשים בזה בעיקר לחימום באזורים קרים. אם אפשרי גם לקירור? דרך האוויר?

או שיקר מידי? מורכב מידי? לא לבית פרטי?

מישהוא יכול לשפוך יותר מידע?

זה אמור להיות יותר חסכוני ואמין ממזגן

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...