Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה עם ספארק 2016 - רשמים

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני רואה כאן לפעמים שרשורים של רשמים משימוש ברכבים, והרי שלי - אם יעזור למישהו - הרווחתי.

הקדמה קלה: ישנן 4 גירסאות אבזור:

LS - הנחותה ביותר, מגיעה עם מנוע יחיד 999 סמ"ק, ידני, גירסת ליסינג/השכרה.

LT - מעט יותר אבזור - זניח' גם נפוצה בליסינג/השכרה.

+LT - ההבדל קצת יותר משמעותי

LTZ - הטופ

מנועים - 1.0 (999) או 1.4L. גיר ידני או רציף.

אז לפני שנה בדיוק רכשתי את הרכב. רכשתי אותו עם 103K על השעון (השכרה לשעבר, קל אוטו). לאחר הרכישה נתגלה פילטר שמן מחורר שהתיז את כל השמן החוצה מהמנוע - הוחלף.

רכשתי את הרכב במחיר סביר של 18,900 ש"ח, כאשר המחירון היה 22K.

נוחות:

סביר, לאדם בגודל שלי (90 קילו, 1.87) יחסית מרווח ברגלי הנהג. נוסע בגודל שלי קצת יתקפל ומאחור אין מה לדבר. רמת האבזור היא הנחותה ביותר: LS, בה אין כוונון הגה - אפילו לא לגובה (מה נסגר?! כמה כבר חסכו על זה?).

מושב נהג נוח בנסיעות ארוכות. מימדי הרכב כמובן קטנים, מהשמאפשר ורסטיליות בחניות צפופות. גובה הרכב גם נוח יחסית, יש בין קודקוד הראש שלי לתקרה כ-10-15 ס"מ.

אבזור:

כלום מעבר למה שהכרחי. פשוטו כמשמעו. מערכת בסיסית מאוד, עם פיקוד פשוט וב"ה הם לא חסכו על דיבורית BT מובנית.  מזגן מכאני ללא בקרת אקלים, אין מחשב דרך, אבל היי! יש TPMS!

הרכב הגיע בלי משטח לרצפה בבגאז, אז בניתי אחד. שטיחון נהג מאולתר מקל אוטו, לא משנה לי כ"כ. כמובן שיש כוון אורות חשמלי (גובה), חיישן נסיעה לאחור שמפעיל מגב אחורי אם הקדמיים מופעלים, חיישן תאורה שמפעיל אורות באופן עצמאי. כאן זה קצת מטופש מבחינתי: למה יש רק מצב AUTO ואי אפשר להדליק אורות באופן יזום? לא משנה כמה שיחקתי עם הגלגל לא הצלחתי להדליק עצמאית את האורות.

יש יציאת USB בזרם של 500Mah - מה הם חושבים שזה יפעיל/יטעין? USB כבר לא מהווה מדיה לרכב גם לא ב-2016. יש גם כניסת AUX.

מכאנית:

פה אני שובר את הראש. אין! חלפים לא מקוריים. משהו הזוי לגמרי. קלאץ'? מקורי של GM. אין LUK, אין כלום. רק מקורי. מחיר? 3150 לסט של צלחת לחץ, הקלאץ' עצמו ומיסב הידראולי. לקלאץ' הזה יש שתי משאבות: עליונה ותחתונה, שסימפטום למותה של העליונה הוא דוושה קשה. אני קניתי לבד והחלפתי במוסך (כי אני לא רוצה שהגיר ייפול עליי או שאני אהרוס אותו בהרכבה או בפירוק). אותו כנ"ל לגבי בולמ"ז אחוריים - רכשתי מ-SPARETO והחלפתי. גם עם מחיר המשלוח המופרז עם DHL (טפו) הגעתי לזוג בולמים של bilstein במחיר של יחיד בארץ (714 ש"ח). SAME SAME לגבי צלחות בילום - אין מבחר. או מקורי ב-680 ש"ח ליח' או TRW במחיר דומה. כל השאר סיניים.

המנוע מורגש יחסית, אבל לא כמו במיקרה. הוא רועד, אבל במיקרה הוא מטרטר במוח. וגם נשמע חזק. פה קצת פחות. אותו כנ"ל לגבי רעשי כביש - אמנם אין בידוד מוחלט אבל יש משהו. היצוא הנחמד מיוצר על הנייר בדר' קוריאה, אבל דה פקטו כל הרכיבים מוטבעים MADE IN CHINA. 

העבודה על המנוע מעט מעצבנת כי הכל צפוף. שוין.

עלויות טיפול שגרתי מסתכמות בכ-320 עד 360 ש"ח.

1. פילטר שמן מקורי - 48-60 ש"ח, תלוי מאיפה קונים. פילטר של ACDELCO.

2. פלאגים אירידיום, יקרים יחסית - 80-110 ש"ח ליח'.

3. פילטר אוויר - אין כלום נורמלי. את חטאי אני מזכיר היום: החלף הסיני היחיד שאני מחליף. 35 ש"ח.

4. שמן - קסטרול 5/30, 160 ש"ח לגלון.

המנוע מתוזמן על ידי שרשרת - דאגה אחת פחות. מדי 3 טיפולים בודקים מכלול טיימינג.

דלק: 

בעיר אני מגיע ל-1:13-15 תלוי כמה אני נאחס באותו יום. משולב אני מגיע ל-1:17-18. יש לבחור קיבה קטנה - 35 ליטר. אני מגיע בנסיעה בינעירונית רגועה (רוב הנסיעות שלי) לבין 500 ל-600 ק"מ על מיכל. המקסימום היה 580, בנסיעות של כל יום על כביש 6 במהירות שיוט רגועה, בלי עקיפות מיותרות.

כללי:

העיצוב די יפה, ובמחשבה שניה הייתי קונה LT לפחות ולא LS. ה-LT מגיעה באבזור דומה יחסית ל-LS, אבל עם כיוון הגה, ארבעה חלונות חשמל (ולא רק שניים כמו אצלי) וחיישני רוורס מקוריים. יש גם את רמת האבזור +LT, הכוללת מערכת מולטימדיה 7" ו-6 רמקולים (אצלי וב-LT זה 4, בתצורה של שני טוויטרים בקורות A ורמקולים 1WAY מעאפנים בדלתות נהג ונוסע). ב+LT יש גם בדלתות אחוריות. יש גם את LTZ - על הכל מוסיפים חישוקי סגסוגת קלה ויחידות תאורה מעט שונות - וינקרים קדמיים נמצאים יחד עם DRL LIGHTS, ולא משולבות ביחידות הראשיות ומאחור יש שני פנסי רוורס ולא אחד.

אני הוספתי שני רמקולים במגש האחורי, שניים של JBL מדגם STAGE2 והחלפתי את המעאפנים בדלתות מקדימה גם ב-JBL מדגם STAGE3. יש ברכה הכנות לרמקולים בדלתות האחוריות אבל הם לא מגיעים לחיווט של המערכת. לGM הפתרונים.

זהו בגדול. מקווה שיעזור למישהו להחליט אם כן או לא.

עריכה אחרונה על ידי roeibf
  • אהבתי 3

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, roeibf כתב:

לא משנה כמה שיחקתי עם הגלגל לא הצלחתי להדליק עצמאית את האורות.

לי זה נשמע כתקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעולה.

קניתי לאשתי ספארק LTZ 2017 לפני כשנה וחצי.

הרכב הטוב ביותר בסגמנט שלו.

היא מתה עליו.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2021 בשעה 17:51, dani666 כתב:

לי זה נשמע כתקלה.

הייתי במוסך של UMI. לטענתו זה תקין :S.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2021 בשעה 16:44, roeibf כתב:

כאן זה קצת מטופש מבחינתי: למה יש רק מצב AUTO ואי אפשר להדליק אורות באופן יזום? לא משנה כמה שיחקתי עם הגלגל לא הצלחתי להדליק עצמאית את האורות.

מוזר. ב ltz יש.

צלם את המתג בהזדמנות.

הספארק אחלה אוטו. בשבוע שעבא מכרתי את של אשתי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, roeibf כתב:

הייתי במוסך של UMI. לטענתו זה תקין :S.

זה עדין נשמע לי כתקלה.  גש לחשמלאי רכב טוב באזורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את המתג - כשיש חושך הוא עובד (מפעיל ומכבה אורות דרך, אורות חניה לא כבים). כנראה שכשיש שמש הוא לא מאפשר עבודה ידנית.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם את המתג.

לאחי יש את ה ls וזה לא ככה.

עריכה: זה לא יכול להיות תקין כי זה מונע ממך להדליקאורות ביום בחורף כפי שדורש החוק.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 941 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...