Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: שוק המשומשות רותח - האם זה הזמן למכור את הרכב המשומש שלי?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, imprezadude כתב:

אנשים לא יודעים לטפל כאן ברכבים שלהם, ומצד שני גם המוסכים הם לא מי יודע מה, והשילוב ביניהם מעולה.

אפילו שברכבים סטנדרטיים לא צריך להיות גאון גדול - תפתח את הservice manual של היצרן, ויהיה לך כתוב שם לשים ברכב X עם מנוע Y שמן בתקן Z.

אבל לקרוא ספרים זה לחנונים.

אחת הסיבות שאני בעד הכניסה של רכבים חשמליים לשוק - יש שם פחות פוטנציאל לעשות נזק.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שלושת המקומות הראשונים תופסים שלושת המוסקיטרים של קיה, ומתחתיהם במקומות הרביעי-חמישי שני דגמים של פיג'ו הסופר מיני 208 והקרוסאובר 3008. הם דחקו למטה שני דגמים אחרים, של סובארו - ה-XV והפורסטר שבשנה שעברה היו במקומות השלישי והרביעי בהתאמה. סיפור דומה עם מאזדה 3, מקום חמישי בשנה שעברה ועשירי בנוכחית.

https://cars.walla.co.il/item/3460792

שוק רותח, אבל הקהל נותר שמרן. 

הפתעה למצקצקים - 208 ו 3008  לפני היפניות.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, imprezadude כתב:

השורה התחתונה היא שלרוב, אנשים לא יודעים לטפל כאן ברכבים שלהם, ומצד שני גם המוסכים הם לא מי יודע מה, והשילוב ביניהם מעולה.

לא צריך "לדעת לטפל ברכב" שלך. צריך לדעת לשלם למישהו שיטפל ברכב שלך.
כל מה שצריך זה למצוא מוסך סביר ומעלה ואמין שזה חשוב מאוד, להגיע אליו לפי הלו"ז ולשלם לו כסף.

כן ברור שלא כל המוסכים משתמשים בשמן הכי טוב. הם הרבה פעמים ישימו חלק תחליפי, אבל זה לא מאוד משנה. כלומר זה משנה, אבל זה הרבה הרבה יותר טוב מרכב שלא מטפלים בו בכלל.
אם שמים שמן שעומד בתקן, המסנן שמן מקורי, המצתים מתאימים והרפידות לא סיניות כבר המצב טוב מאוד.

מה שאתה מתאר זה אנשים קמצנים/בורים/חפיפניקים. לאף בנאדם שמשלם למוסכים כדי שיטפלו ברכב שלו אין איזה יכולות על. 

מעניין כמה זמן המצב הזה בשוק ימשך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

עד ששוק החדשות יתייצב. להערכתי לא לפני מחצית 22. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, farkash7 כתב:

לא צריך "לדעת לטפל ברכב" שלך. צריך לדעת לשלם למישהו שיטפל ברכב שלך.
כל מה שצריך זה למצוא מוסך סביר ומעלה ואמין שזה חשוב מאוד, להגיע אליו לפי הלו"ז ולשלם לו כסף.

כן ברור שלא כל המוסכים משתמשים בשמן הכי טוב. הם הרבה פעמים ישימו חלק תחליפי, אבל זה לא מאוד משנה. כלומר זה משנה, אבל זה הרבה הרבה יותר טוב מרכב שלא מטפלים בו בכלל.
אם שמים שמן שעומד בתקן, המסנן שמן מקורי, המצתים מתאימים והרפידות לא סיניות כבר המצב טוב מאוד.

מה שאתה מתאר זה אנשים קמצנים/בורים/חפיפניקים. לאף בנאדם שמשלם למוסכים כדי שיטפלו ברכב שלו אין איזה יכולות על. 

ממש לא צריך יכולות על, רק צריך טיפה רצון והבנה שיש לשלם על טיפול איכותי.

התמונה שמצטיירת לי כרגע רק מדגישה את מה שידעתי קודם, שהרוב מתחזק את הרכבים ברמת המינימום האפשרי, בעדיפות ללמטה מכך (אינדיקציה מעולה לכך היא הצמיגים של הרכב, אבל לא מוחלטת), ושיש כאלה שיותר מנהנים לספק להם את השירות והרמה הירודה הזו. הלקוחות מבחינתם חושבים שהם השיגו משהו מיוחד כי הם חסכו 200 שקל לטיפול.

אני לא מצפה ממישהו לשים שמן של Shell במנוע ב250 שקל לגלון כשיש אחד ב100 וכלום [מצד שני, הבדיחה היא שאתה משלם על שמן פז כלשהו (הרי אף אחד לא יודע להגיד איזה בדיוק) את אותו המחיר].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צמיגים אני החלפתי תקליט. עדיף צמיג ישן על צמיג חדש כשאתה קונה רכב משומש במדינה שלנו.
למה? כי בסבירות גבוהה מאוד מאוד מדובר בצמיג סיני.
לקבל רכב עם צמיג סיני יחסית חדש זה מבאס. אתה לא תרוץ להחליף אותו ותמשיך להתנייד עם השיקוץ.
לעומת זאת אם תקבל רכב עם צמיג סיני ישן אתה תרוץ להחליף אותו.

לכן אני לא תמיד אהיה עצוב אם אתעניין ברכב שמגיע עם צמיגים ישנים. 

• רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, החלפתי צמיגים סיניים חדשים לגמרי (בני פחות מחודש) יום לאחר שקניתי את הרכב, לא מוכן לנסוע על הדבר הזה. אבל ייתכן שאני לא דוגמא :) .

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, imprezadude כתב:

למען האמת, החלפתי צמיגים סיניים חדשים לגמרי (בני פחות מחודש) כשקניתי את הרכב, לא מוכן לנסוע על הדבר הזה. אבל ייתכן שאני לא דוגמא.

אני גם ככה,החלפתי אחרי חצי שנה מצמיגי ליסינג "חדשים" למשהו נורמאלי.

ההבדל ניכר.

לא רואה סיבה למכור את הרכב כרגע,ההפרשי מחירים ככל הנראה יישמרו גם עוד שנה ושנתיים.

אם אמכור ב10% מעל המחירון מדובר ב 4-5 אלף שקל.

לא סכום ששווה להכנס בשבילו להחלפת רכב-צמיגים,טיפול קטן,טסט וכל ה10% הלכו ללכת.

אחליף כשיהיה תקציב מוגדר ורכב מטרה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, wildlands2019 כתב:

רק שתדעו,

יש צמיגים סיניים שהם מותג, ואיכותם לא פחות טובה מהמתחרים,

לכן לפני שאתם רצים להחליף תבדקו ברשת את איכותו.

כמו? טובים כמו הטובים של מישלין, פירלי, גודייר או קונטיננטל? אני באמת שואל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההערות על שמן פז כלשהוא, מזכירות לי את ימי "טיפול 5000" בשנות ה 80-90 , אז עוד היו מקומות, לעיתים בצמוד לתחנות דלק שניקראו תחנות סיכה. שם ביצעו החלפות שמנים וגירוז 😀

אישית לא נתקלתי הרבה מאוד שנים במוסכים שמשתמשים עדיין בצובר שמנים. מכל אלו שפגשתי בעשורים האחרונים, שמנים תמיד סופקו בגלונים סגורים שהפופולרי בהם המותג "פרסטון" . אצל צ'מפיון אלו שמנים של WOLF ובקוראניות בעיקר ZIC ( היבואן פטרוטק) http://www.petrotech.co.il/wp-content/uploads/2017/03/catalog_oils.pdf

תחושתי היא  שאלו שדבקים בשמן פז כלשהו, מהדהדים ותיקים מהם מימי תחנות הסיכה. 😉

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר איזה בדיוק,

אך אני זוכר שמה ששמו לי ביונדאי i30 שהיתה לי הפתיעו אותי לטובה, לכן בדקתי אותם וראיתי שקבלו ציונים טובים מבחנים.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The worst tire brands you should avoid at all costs include the following:

Chaoyang
Goodride
Westlake
AKS Tires
Telluride

Compass Tires

https://mechanicbase.com/tires/tire-brands-to-avoid-purchasing/

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...