Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח רמזור אדום בעת נסיעה באופניים חשמליים

שימו לב! השרשור הזה בן 933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח לכולם,
במהלך הצהריים היום רכבתי על אופניים חשמליים באזור דרום תל אביב, חציתי את צומת הרחובות המסגר ויצחק שדה (כמפורט בדוח) ובצומת שלאחריה (250 מטר) שוטר רכוב על קטנוע נעמד לידי וביקש שארד למדרכה.
באותו רגע לא הבנתי את הסיבה לבקשה אבל כמובן שיתפתי פעולה לאורך כל האינטרקציה איתו.
במהלך הדין והדברים בנינו, השוטר ענד מצלמת גוף וצילם את השיחה בנינו, אני תחילה ביקשתי ממנו שיסביר לי מה קרה ועל מה נעצרתי.
במחשבה ראשונה, לא היה לי ברור כיצד קרה שאכן חציתי באדום, ובאמת התגובה שלי לאורך כל האינטרקציה איתו היתה הפתעה שאני נאשם בזה.
מספר שאלות שעלו לי מהסיטואציה ואשמח להתייעץ אתכם יחד.

א. מיקום השוטר בעת ביצוע העברה
גם מקריאת הדוח וגם השיחה איתו, לא ברור לי היכן הוא עמד באופן פיזי, הוא מציין שאכן עמד סטטי על המדרכה בצומת הרחובות, אך האם עמד על המדרכה שלפני הרמזור? אחרי הרמזור? עם כיוון הנסיעה שלי? נגד? - לא ברור...
איך אוכל לוודא שהשוטר ראה שאכן חציתי את קו ההפרדה באור אדום כנדרש בחוק? הרי הוא לא ציין את זה בתיאור האירוע ולא ברור מהיכן ראה אותי.
האם קיימת פה עילה לכך שאכן עמד במקום לא נכון, וטעה בעצמו בשיפוט?

ב. סעיף האשמה בדוח הינו נהיגה בקלות דעת -
בהמשך הדין והדברים שלנו, כשהשוטר הבין "שאני לא בא לעשות צרות" כלשונו, הוא אמר שהוא לא ייתן לי דוח על סך 1500 ש"ח ו10 נקודות, אלא רק 6 נקודות ו500 ש"ח. לפי הדוח, סעיף העבירה הינו " 21 (ג) " נהיגה בקלות דעת.
כמובן שהקנס הכספי והנקודות לא יכבידו עליי, ואני מקווה ובטוח שאני נוהג מספיק זהיר כדי לא לצבור עוד נקודות בשנתיים הקרובות עד לאיפוסם.
אך עדיין מתלבט האם יש טעם לנסות להישפט על דוח שולי שכזה? עם סכום כספי נמוך? או לוותר ולשלם כי המאמץ לא יהיה שווה את זה.

ג. מצלמת גוף אל מול מה שכתוב בדוח
כאמור, האינטרקציה בנינו היתה מצולמת במצלמת הגוף של השוטר, הוא לא ציין בפני אם העבירה צולמה גם היא במצלמת הגוף.
במהלך השיח בנינו, כאשר הוא הסביר לי את מה שלטענתו ראה, ייתכן ושיתפתי פעולה יתר על המידה ואמרתי משפטים כמו "אני מבין למה אתה מתכוון" או "אתה צודק ואני לא מתווכח".
בסופו של דבר בעת כתיבת הדוח, ביקשתי שיכתוב בדברי הנהג "רכבתי כחוק" והוא בזלזול טען שהתגובה שלי צולמה במצלמה שלו, ככה שהכחשה שלי באופן כתוב לא מהווה בסיס.
לאחר קריאת הדוח אני רואה שאכן היה לו גם חשוב להוסיף את העובדה שהתגובה שלי צולמה, בנוסף למה שנטען בכתב בדוח.
האם השיח בנינו יכול לשמש לרעתי? השיחה ערכה כמעט 5 דקות ככה שלא זכור לי באופן מלא מה נאמר בה מצידי.

העלתי את הדוח עם טשטוש הפרטים האישיים.
תודה מראש

דוח.pdf

עריכה אחרונה על ידי John1
עריכת תמונה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציין הרבה פרטים - החל מזיהוי הקטנוע, מיקום מדוייק של מקום עמידתו, כיוון העמידה, האם הפעיל אורות זיהוי משטרתי, האם שמר אתך על קשר עין כל הדרך, האם היו אופניים נוספים באזור. הרושם שלי, כהדיוט, הוא שהדו"ח הזה בעייתי מאד מבחינת השוטר. גם מוזר לי ש"וויתר" לך דווקא באחת העבירות החמורות שכתובות בחנ"א, במיוחד כאשר לפי התאור שלו הפרעת לאחרים (סימולים 6739/41/42), עבירה שגוררת פסילת רישיון מידית והזמנה לדין.

כמובן שיתכן שמצורף אליו מזכר עם כל הפרטים, מסמך שיוצג לך רק אם תבקש להשפט.

האם אתה רוכב עם מצלמת קסדה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר, דוח חסר מאוד.

אין מיקום מדוייק של השוטר, אם עמד אחרי הצומת אז כיצד הבחין בקלות הרמזור? (לפי תמונות גוגל זה לא ממש אפשרי מהזוית הזו), אם עמד אחרי הצומת, כיצד הצליח לרדוף אחרי פות״שׁ שכביכול תמרן בין רכבים חוצים?

אין אזכור לבדיקה ששני הרמזורים (הקרוב והרחוק תקינים), אין אזכור ליסודות העבירה (קו הצומת, מיקומו של פות״ש כשאור הרמזור התחלף לאדום)

לפני כשעה, sperial כתב:

האם שמר אתך על קשר עין כל הדרך

זה דווקא כן כתוב, פות״ש מציין שנעצר 250 מטר אחרי כן אבל המסגר 54 הוא 130 מטר מהצומת, אם כי בתנועה העמוסה של רחוב המסגר, אפשר לתקוף גם את זה. השוטר לא פירט שום פרט מזהה לפיו הצליח לעקוב דווקא אחרי הרוכב הנכון.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקת. ציין "יצאתי אחריו קשר עין רצוף שדה ראיה פתוח". מצד שני - אם תמרן בין כלי רכב איך יתכן ששדה הראיה פתוח? משהו לא מסתדר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

משהו לא מסתדר.

אכן.

הסיטואציה נשמעת מופרכת. השוטר מתאר מצד אחד לא סתם מעבר ברמזור אדום מחוסר תשומת לב אלא כזו שהצריכה תמרון בין רכבים חוצים, לא משהו שפות״ש היה עושה בלי לשים לב. ומצד שני הוא מוותר ונותן דו״ח קל יותר? יש לי תחושה שהכל מוברק וכשהשוטר הבין שהוא עצר אדם נורמטיבי לא היה לו נעים לתקוע לו את הדו״ח החמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוח חלש מאוד עם יסודות עבירה קלושים.

סיכוי סביר שייפול בבית משפט. צריך רק לשאול אל השוטר, בדיון ההוכחות,  את השאלות הנכונות.

לא ברור לי איך שוטר על קטנוע מוציא דוח ממוחשב. יש סבירות גבוהה שהיה עוד שוטר בניידת והוא הדפיס את הדוח? אם כן, זו בעייה כי אין איזכור לשוטר נוסף - תקלה נוהלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטר על קטנוע רק צריך טאבלט. יש קטנועים/אופנועים עם מדפסת בתוך ארגז. לחילופין, יכול להיות שהיה מבצע אכיפה, ואז הוא הולך עם הטאבלט לניידת הנמצאת בסמוך ומוציא דוח מודפס

• רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות והעזרה.

אכן השוטר היה עם טאבלט, ואחרי שסיים להקליד את הדוח הוא חיבר אותו למדפסת ניידת שישבה לו בארגז הקטנוע וככה הדפיס אותו.

לצערי אני לא רוכב עם מצלמת קסדה, וחבל שכך באמת.

מה לדעתם כדאי לעשות?

לפנות למפנ"א בבקשה לביטול הדוח ובקשה לצילום ממצלמת השוטר?

לקבל סירוב ולבקש להישפט? 

האם ההקלטה ממצלמת הגוף יכולה להיתפס כהודאה מצידי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההקלטה ממצלמת הגוף יכולה לשמש כראהי כמו כל ראיה, בין שיש שם הודאה או לא. לפי תאורך יש שם בהתחלה בעיקר הפתעה על הסיבה שנעצרת, התגובה הראשונית חשובה ואם אכן זו היתה תגובתך, הרי שזה לטובתך, בעיקר כשהשוטר טוען שתמרנת בין רכבים. אפשר עבור באדום בלי לשים לב אם הכביש פנוי,  לא כשצריך לזגזג בין תנועה חוצה.

לגבי ההמלצה מה לעשות, בפניה למפנ״א אין סיכון או עלות, כך ששווה לנסות. אבל הסיכוי לביטול הוא די נמוך. יש חוסרים בדו״ח אבל להערכתי לא כאלה שיביאו לביטול כזה. לבקשה להשפט כבר יש השכלות של זמן וטרטור, וסיכון בגזר דין חמור יותר. אז ההחלטה יכולה להיות רק שלך, כי הסיכון לא שלנו.

מה עברך התעבורתי? יש לך רשיון? כמה זמן? איזה עבירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתה יודע האם עברת באדום או לא. 

בהחלט ייתכן שהמצלמה תיעדה את כל ההתרחשות כולל העבירה, ומכאן רישום מוקפד פחות בדו"ח (כי בפועל ברגע שיש תיעוד מצולם, המלל בדו"ח הופך למשני).

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך - האם אתה סבור שסעיף האישום הומר לקל יותר בזכות רחמיו של השוטר או בשל סיבה אחרת. 

עריכה אחרונה על ידי fatboy1340

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תגיע למשפט זה יהיה לטובתך. מציג אותך כנהג נורמטיבי ופחות כחוליגן שחוצה צמתי סואנים באדום תוך זגזוג בין רכבים (אם כי לאופניים חשמליים יש אפקט :עיגול פינות״).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של יום, וגם ככה הסברתי לשוטר - בידיעה שלי אני חציתי את הצומת באור ירוק.

מן הסתם שדעת השוטר היא ניטרלית ואם הוא טוען באופן מובהק שחציתי באור אדום, מי אני שאתווכח...

אבל לאחר קריאת הדוח ומחשבה על הדברים, צצו לי המון שאלות ומחשבות על איכות צורת האכיפה שלו.. שמשאירה המון מקום לספק אם בכלל אני באמת אשם.

כמובן ש6 נקודות ו500 שקל זה לא מה שיהרוג אותי, אבל ההתלבטות העיקרית שלי פה היא - האם יש טעם להתווכח מחמת הספק, שהאכיפה נעשתה בצורה שגויה.

עריכה אחרונה על ידי John1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@fatboy1340 שאלה טכנית: האם מצלמת הגוף של שוטר, או מצלמה אחרת שנמצאת בשימושו, הן בעלות יכולת טכנית + קבילות בבי המשפט לאכיפת חצית רמזור באדום - עם צילום בו זמני של העובר ושל הרמזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הצילום די טובה ומשתפרת עם הזמן. קבילה בוודאות, כי הסרטונים מועלים מיד בתום האירוע או בתום המשמרת לכונן משטרתי ונשמרים שם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...