Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש משפחתית צעירה ולא בנאלית

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה,

לאחרונה הצטרף נסיך חדש לביתנו, מה שאומר שפולו 3 דל' ופיקנטו פחות מתאימות לסטטוס החדש.

שני הרכבים במצב טפו טפו טפו, ק"מ נמוך ומי שיקנה יזכה.

הפולו שלי מודל 2012, ידנית, באמת אחד הרכבים הכי טובים שהיו לי בחיים, עם רגש סנטימנטלי שקשה לתאר במילים, אנחנו ביחד כבר כמעט 8 שנים.

לעומת זאת, הפיקנטו של אישתי מודל 2019 גם במצב מצויין, אשתי מתעקשת גם לשמור אותה.

הדיון הוא די ברור, צריך רכב בשביל המשפחה שיחזיק נסיעות לירושלים (אחת לשלושה שבועות בממוצע) עם עגלה ושתי מזוודות. באמצע השבוע הנסיעות הן לעבודה גג 20 ק"מ ביום.

אשתי אומרת שיאללה הגיעה זמנו של הרכב שלי ואני אומר כמובן ההפך :)

מי שפותר לי את הבעיה הראשונה שמור לו מקום בגן עדן (אני אישית יודע את התשובה)

בכל מקרה לבעיה השניה והעיקרית, התקציב עומד על 50 והדרישה הוא רכב משפחתי צעיר ולא בנאלי. כלומר עם אבזור כמו סנרוף ואם יש ידני אז מה טוב, מסך טאצ' או לפחות אפשרות להוסיף.

אני חשבתי על כמה אפשרויות:

סובארו XV - מפחד מאוד מהאמינות שלה אבל די נוטה לרכב דומה ואמין יותר

גולף / סקודה יטי / אוקטביה 2016  - תעשה אותי מאושר, רכב שימושי מאוד, השאלה אילו תקלות יש להן שכדאי לדעת

סיאט לאון סטיישן - רכב עם מחירון הזוי ביחס לתמורה, אבל כאילו סטיישן לא נשמע כמו הרעיון הכי טוב.

יונדאי אלנטרה 2016 - משום מה הרכב הזה יש לו מחירון די זול ונראה מרווח יחסית וגם מאובזר

מאזדה 3 - תשובה בנאלית פשוט נכנסת בתקציב

הלב נוטה למכור את הפיקנטו ששווה לערך 55 ולקנות משהו שהוא שימושי הרבה יותר כמו סקודה יטי ולוותר על רכב חדש יחסית.

השאלה אם יש עוד דגמים שעונים על הדרישות שלא חשבתי עליהם

עריכה אחרונה על ידי gozal

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לדעתי מאזדה 3 היא בכלל לא תשובה בנאלית. היא הרבה יותר מהנה משאר האופציות, נראית מעולה ומאובזרת לא רע. מה שכן בתקציב שלך דגמי ה-2 ליטר נכנסים בדוחק ויהיו ישנים יחסית.

סקודה ראפיד ספייסבק יכולה להיות אפשרות חביבה. היא זולה מהראפיד הרגילה והגיעה ברמת אבזור גבוהה יותר. המנועים בסדר ממה שידוע לי, לקראת 100,000 ק"מ משאבת המים בדרך כלל מתחילה לדלוף. הגיר הוא DSG7, מזדקן פחות טוב אם נוסעים בעיקר בעיר. טיפולים אצל רון או אצל אחד המוסכים המתמחים חוסכים מעט לעומת מוסכי יבואן ולטעמי האבחון בהם עדיף. חסרונות - לא נוחה בגלל חישוקים גדולים עם צמיגים נמוכים, גג זכוכית פנורמי ברוב הדגמים מכניס המון חום לתוך הרכב.

פיג'ו 308 גם תגיע בשנתון גבוה יחסית למחיר. צריך לבדוק האם הוחלפה רצועת הטיימינג ואם לא אז להחליף מידית. לא מעט רכבים סבלו מכשלים בגלל רצועות שהתפוררו, יש שפע של שרשורים בפורום. הדגמים המאובזרים נראים הרבה יותר טוב והגיעו עם ריפוד בהיר שמשדרג את האווירה בתא הנוסעים, הם נמכרו בכמויות קטנות. הנדסת האנוש קצת מאתגרת עם תפעול המזגן מהמסך אבל היא מרווחת מאוד ויש לה תא מטען גדול ביחס להאצ'בק.

פיאט 500X גם יכול לשמש משפחה קטנה. מבחינת אמינות אני פחות מתמצא אבל הוא נראה טוב ונחמד לנהיגה. ירידת הערך גדולה יחסית למתחרים ולכן המחיר נוח.

פורד פוקוס 1.5 טורבו עם 182 כ"ס מציעה יחס מפתה של כ"ס לשקל. היא נראית טוב לדעתי, בעיקר במרכב האצ'בק וסטיישן, קצת פחות בסדאן. לא הכי מרווחת אבל לגמרי יכולה לשמש משפחה קטנה. גם כאן אני פחות מתמצא בענייני אמינות. המוניטין של הגיר הרובוטי מלפני מתיחת הפנים שחט את התדמית והמחירון של הפוקוס.

סיאט לאון סטיישן כיכבה בעיקר בליסינג ורובן כבר אחרי סיבוב אצל יד נוספת כך שכדאי לבדוק לעומק איך הן טופלו. יש הרבה רכבים עם מושב נוסף בתא המטען וקומבינות כאלה ואחרות. המחיר נמוך וגם הביקוש כך שכרגע לא פשוט למכור אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על הסקודה ראפיד ספייסבק (סקוטליין), רכב ששימש את אימי ב5 שנים האחרונות, ולא הייתה תלונה אחת.

לגבי מה למכור מבין שתי המכוניות שלכם, אני הייתי מוכר את הרכב הכי פחות שימושי/בטיחותי.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב.

הגיע הזמן להיות פרקטי.

כרגיל, האשה צודקת. שני ההורים צריכים רכב מתאים להובלת הילד. לכן לדעתי דין הפולו להמכר - בגלל הגישה הלא נוחה לספסל האחורי.

גם לגבי הרכישה - בדוק היטב את נוחות הגישה לספסל האחורי. ככל שהדלת גדולה והגג גבוה כך יותר טוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למרות שה-500x חביבה למדי, תא המטען שלה קטן מאוד. מבחינת אמינות זכור לי גיר רובוטי דו-מצמדי (או ידני הרבה יותר חלשה בתחילת הדרך). מצטרף להמלצה על הקקטוס, אם כי גם פה צריך לשים לב לעניין הרצועה (או פשוט ללכת על דיזל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפחד מאמינות? כי אם לא, גולייטה זה אחלה לנסיך אחד.
לא הבנתי מה מפחיד אותך באמינות של סובארו, במיוחד שאתה יורד מואג, בענייני סובארו הייתי מוטרד למשל מהעובדה שהרכב מרגיש בפנים כמו ניסאן אלמרה משנות ה90, אמינות זה לא הצד החלש שלהם.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, ofiros1 כתב:

מציע גם סיטרואן קקטוס שנת 2018, מעוצבת, נוחה ומיוחדת. כמובן בהנחה שאתה לוקח בחשבון שזה סיטרואן על היתרונות והחסרונות...

+1 לקקטוס, יש ידנית, 5 שנים אחריות מלאה. אתה יכול לקנות 2018 או 2019 ויש לך ראש שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי קרוסאובר טורבו 1400 ידנית מודל 2017.

מרווח,אמין בטירוף, נוסע מצויין וחסכוני בדלק ובעלויות האחזקה. 

למכור את הפולו ולהשאיר את הפיקנטו (גם חדשה יותר ועם אחריותצוגם בעלת 5 דלתות ובעיקר תימנע מה"אמרתי לך!" העתידי של האישה...). 

בלי קשר להמלצה הזו, הייתי מעוניין בפרטים אודות הפולו כשתחליט למכור. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפחד מהאמינות של הסובארו בגלל הבעיות במנועים?,אבל בכל זאת לא מפחד מאמינות של גולף ואוקטביה?,לא יודע..

ממליץ לך פיגו 508 165כ"ס,אמנם רכב גדול יותר ממשפחתית ממוצעת אבל התמורה הכי גבוהה שתקבל לשקל,גם אמינות גבוהה וגם הנאה מנהיגה ונוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטנה - תתחיל במכירת הפולו שלך. אין בכלל שאלה. רכב ישן יחסית לפיקנטו, וסלמאת. 

לגבי רכישה:

סובארו XV עם מנוע 1.6 ליטר הוא גם חלש וגם שותה שמן בכמויות, ולא ניתן להתגבר על הבעיה.

היתרון שלו - יש ידני, שמגיע גם עם הילוך ראשון קצר מאוד, ומאפשר לעשות מסלולי שטח שאתה לא מדמיין. 

קקטוס - פתרון נפלא, בהנחה שאתה מודע ומטפל בעניין רצועת התזמון. תוכל למצוא גם ידני וגם אוטומטי. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אגיד שהמאזדה 3 ממש לא בנאלית,לדעת רבים המשפחתית הכי כיפית(בטווח מחיר שלה,כמובן לא משפחתית של אלפא) 

מאוד כיף להתגרזן איתה עד כמה שאפשר עם משפחתית. 

מוציאה זנב בקלות עם הגה חמוד לאללה. 

ניסיתי לתקוף כיכר עם קורולה/לאון 1.8,הרכב המשיך ישר כמו רכבת והיה צריך לבלום. 

מה שעם המאזדה היא מחליקה את הזנב ויחסית פונה. 

זה לא רכב ספורטיבי,אבל לא משפחתית משעממת בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר - כפי שהמלצתי למכור את הרכב בעל 3 דלתות, כך אני ממליץ שתבדוק את נוחות הגישה למושב האחורי לצורך הטיפול בילד. דלת קטנה וגג נמוך/משתפל הם חסרונות שפוסלים רכב לצרכי משפחה צעירה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לאחרונה צדה את עיני ניסאן קשקשאי ממודל 2014 וצפונה. 

ראיתי שיש חבילות נאות עם סנרוף ומסך מגע מרשים, גם רכב יחסית מרווח ופונקציונלי, וגם המחיר די זורם.

מה הדעה הרווחת במקרה הזה?
אני אישית לא חובב ניסאן, מבחינתי זה כמו לקנות רנו בגלל קרסו.

פעם בשנות ה-90 זה היה יחסית מותג אמין. מה קורה היום ?

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...