Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מצלמה- ולא יודע איזו

Yuri Abaev
שימו לב! השרשור הזה בן 936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה קצת מוזרה:

אין לי מושג במצלמות ואני מחפש מצלמה חובבנית טובה כדי לצלם את הילד והמשפחה

חשוב לי שאפשר יהיה לצלם וידאו ותמונות באיכות טובה ( מספיק טובה להדפסת אלבומים למשל) בפשטות בלי להכנס לקונפיגורציות מקצועיות.

ושיהיה אפשר לעשות את האפקט עם הפוקוס (כמו הפורטרייט מוד באייפון)

כמו שאמרתי, אין לי מושג בצילום ובמושגים הרלוונטיים, לא יודע מאיפה להתחיל ומה לחפש כדי להיסגר על דגם כלשהו.

מבחינת תקציב מעדיף שיהיה כמה שיותר זול, נניח באיזור ה500-1,000 שח, יש כזה? אולי יד 2?

תודה לעוזרים

עריכה אחרונה על ידי Yuri Abaev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתקציב כזה לדעתי אין לך מה לחפש מצלמות מקצועיות. שדרג את הסמארטפון שלך לאחד עם מצלמה טובה, תהנה מעוד משהו על הדרך.

יכול להמליץ לך על האתר הזה שמדרג בנקודות מצלמות של סמארטפונים:
https://www.dxomark.com/rankings/#smartphones-mobile

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם ממליץ, במקרה כזה, להשאר עם סמארטפון. איכות טובה בצילום מגיעה, קודם כל, מלדעת לצלם. מצלמה עם יכולות טכניות יותר טובות תיתן מעט מאוד בידיים של הדיוט.

דבר שני, התקציב שלך צריך לגדול מהמקסימום בלפחות פי 2, כדי להתחיל לקבל משהו שיש לו יתרון מורגש על סלולרי

בנוסף, הפונקציות של מצלמות סלולרי, כמו היכולת לטשטש את הרקע בדיעבד בקלות, מתאימות לאנשים שלא מבינים בצילום. אין לך את זה במצלמה (וגם אם יש, זה הרבה פחות מוצלח והרבה פחות נוח לעבוד עם מסך של מצלמה מאשר עם מסך של סלולרי).

המצלמה הכי טובה שיש, לאנשים שלא מבינים בצילום, בסלולרי, זו המצלמה של הפיקסל 4a של גוגל. העיבוד האוטומטי שלה טוב. אפשר למתוח את התקציב לפיקסל 5a, ואז יש עוד שתי עדשות/מצלמות. אפשרות נוספת היא האייפון 13 מיני החדש.

גם אז הייתי ממליץ לשחק קצת עם האפליקציה של המצלמה ושל העריכה, אולי ללמוד כמה טריקים של עיבוד תמונה, לשיפור התוצאה.

אני אצרף כמה דוגמאות לצילום בפיקסל.

IMG_20200815_064936-01.jpg

1024498832_PXL_20201127_140726401.PORTRAIT2.jpg

PXL_20210118_145803625_MP.jpg

PXL_20210124_141543851.jpg

PXL_20210328_135102746_MP.jpg

PXL_20210329_091638944.jpg

PXL_20210521_055143408.PORTRAIT-01.jpeg

PXL_20210907_153811269.PORTRAIT.jpg

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרשים מאוד!!

אגב עיבוד תמונה שהזכרת, על הטלפון או בתוכנה במחשב? 

המלצה על תוכנה קלה וחינמית (עובד לרוב עם הפיקאסה של גוגל אבל היא כבר ללא תמיכה ושיפורים שנים...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב כזה יהיה קשה גם למצוא משהו משומש סביר,

אני מצטרף כאן להמלצות להשתמש בסמארטפון בנתיים.

אם תחליט שזה בשבילך, תגדיל את התקציב ותרכוש איזו רפלקס או מירורלס מדגמי הכניסה עם עדשת קיט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

זו המצלמה של הפיקסל 4a של גוגל. העיבוד האוטומטי שלה טוב

מעולה!

תמונות מדהימות!

חשבתי על הפיקסל 4a

איך הוא כטלפון?

המסך לא קטן?

הוא לא חלש בביצועים? (לא גיימר)

הבנתי שלוקח לו הרבה זמן לעשות פרוססינג אחרי שצילמת תמונה, זה קריטי?

אומרים שהוידאו באיכות סבירה מינוס, יכול לאשרר?

מה עוד אתה אוהב ולא אוהב בו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, V6 כתב:

מרשים מאוד!!

אגב עיבוד תמונה שהזכרת, על הטלפון או בתוכנה במחשב? 

המלצה על תוכנה קלה וחינמית (עובד לרוב עם הפיקאסה של גוגל אבל היא כבר ללא תמיכה ושיפורים שנים...)

לפוטוס של גוגל יכולות עריכה בסדר גמור. אם אני צריך משהו קצת יותר מפורט, אני משתמש ב-snapseed  שגוגל קנו אותה כבר.

לפני 39 דקות, Yuri Abaev כתב:

מעולה!

תמונות מדהימות!

חשבתי על הפיקסל 4a

איך הוא כטלפון?

המסך לא קטן?

הוא לא חלש בביצועים? (לא גיימר)

הבנתי שלוקח לו הרבה זמן לעשות פרוססינג אחרי שצילמת תמונה, זה קריטי?

אומרים שהוידאו באיכות סבירה מינוס, יכול לאשרר?

מה עוד אתה אוהב ולא אוהב בו?

יש לי את ה-3a. ה-4a זהה לו מבחינת מצלמה, עם מסך יותר טוב.

מבחינות אחרות, עדיף לבדוק את השרשור של הסלולרים. 

אין לי סוגיות של ביצועים.לעיתים לוקח שתי שניות לעיבוד תמונה. לא יודע כמה לוקח לאחרים.

אני כמעט לא מצלם וידאו, אבל האיכות בסדר גמור. לא ברמה של אייפון.

אני מעדיף טלפון קטן יותר.

תביא בחשבון שהתמונות כאן עברו איזו עיבוד קל (ברמה של האפליקציה לטלפון) ויש מאחוריהן חשיבה שמביאה בחשבון את המגבלות של הטלפון כמצלמה (אני רואה בהן, בגודל של מסך מחשב, הרבה מאוד פאקים). בכוונה הבאתי סצינות שהן בעייתיות לסלולרי (הבדל גדולים בין אור לצל וכו').

את התמונה של השקיעה, למשל, הייתי מוציא ה-רבה יותר טוב עם מצלמה ייעודית. גם של הכלב.

אבל... כמצלמה לתיעוד משפחתי, זה אחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, falou כתב:

אפשרות נוספת היא האייפון 13 מיני החדש

במקרה הזה עדיף את ה12 פרו של שנה שעברה על ה13 הרגיל

בנוסף למה שכתבו אני אוסיף שמעט מצלמות מגיעות לאיכות וידאו של האייפונים בימינו עד שתגיע לתקציב דיי רציני.

ובלי להתאמן , ללמוד קצת ולקרא - מירורלס או dslr כנראה לא יוציאו סתם כך תמונות הרבה יותר טובות (כן בדברים מסוימים פחות בדברים אחרים)

Computational photography שסמארטפונים עושים בימינו - מוציאות מחיישן זעיר והרבה כח עיבוד תמונות דיי מרשימות.

ווידאו עוד יותר מרשים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

במקרה הזה עדיף את ה12 פרו של שנה שעברה על ה13 הרגיל

ב-300 דולר יותר?!

למי שמחפש מצלמה באלף ש״ח...

לא.

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

Computational photography שסמארטפונים עושים בימינו - מוציאות מחיישן זעיר והרבה כח עיבוד תמונות דיי מרשימות.

בסטייה מנושא השרשור הזה, אחרי שנה עם הפיקסל (זוגה עם אייפון), בהתייחס לתמונות ולא לוידאו... התמונות ממש לא מרשימות. הן נחמדות. מדובר בעיבוד ראשוני די מוצלח, משהו שקרוב למצב Auto של Lightroom. לא שומדבר מעבר לזה. זה לא מעט, כהישג טכנולוגי. אחרי הכל אדובי עוסקים בזה כמעט שלושה עשורים. זה די הרבה לצלם המשפחתי, זה לא הרבה למי שיודע משהו בצילום.

נגיד ככה, הפנסוניק LX5 שהיתה לי, מצלמת P&S עם יכולת לצלם ב-raw, הוציאה תמונות יותר טובות, לפני כעשור. נכון, את העיבוד הייתי עושה בעצמי. נכון, החיישן היה גדול בכ-40%. גם העדשה היתה יותר טובה. אין מה לעשות, בצילום הגודל קובע...

מצרף תמונות של מצלמת 10 מגה פיקסל מלפני עשור ב-ISO800.

נ.ב. לחברה הזו תוכנה לניקוי רעש ב-ISO גבוה. ניסיתי את הניקוי רעשים. אני לא יודע מה הם עושים, אבל הם מוסיפים פירוט איפה שהוא לא היה, וזה די קסם...

https://www.topazlabs.com/

2012-10-10_14_48_34.jpg

2012-05-23_14_42_29.jpg

2012-05-22_16_39_27.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

300 דולר יותר?!

למי שמחפש מצלמה באלף ש״ח...

13 פרו עולה 300 דולר יותר מ13 רגיל

2 פרו כבר יהיה אפשר למצא (לא חדש) בפחות מהמחיר של ה13 מיני הרגיל.

לפני כשעה, falou כתב:

זה די הרבה לצלם המשפחתי, זה לא הרבה למי שיודע משהו בצילום.

זה בדיוק מה שכתבתי.

לצלם המשפחתי הממוצע שרוצה להוציא מצלמה מהכיס / קייס - זה ישיג 90% מהתוצאה בעשירית מההתעסקות ובאחוזי הצלחה כנראה גבוהים למדי, כנראה עדיפים על אלו של המצלמה.

לצלם החובב עם סבלנות - זה כבר לא נכון.

לגבי computational photography עם כל הכבוד לגוגל   אנדרואיד מפגרת בקטע הזה בהרבה מאחורי iOS.

חלק גדול מזה גם בגלל הארכיטקטורה של המעבדים עם הליבות neural engine שיש באייפונים החדשים שמאפשרים ה מ ו ן כח עיבוד גם כשבאופטיקה אין הבדל / יש יתרון במכשירי אנדרואיד מסוימים (שהולך וקטן כשמדברים על הפרו , ובקטע הזה עוד יותר ב3 פרו החדש. תעיף מבט על גודל החיישן , העדשות והמהירות שלהן וכו)

לדעתי טלפון בטופ עכשיו  ב99% מהמצבים - בלי התעסקות כבר עוקף p&s באור יום - במיוחד אם אתה לא הולך לערוך את התמונות אחרי.

אז השאלה היא מה הבחור רוצה.

אחלה תמונןת אגב

וההתקדמות בשנה האחרונה של אפל אגב היתה בדיוק פותרת לך את האתגרים בהם (בלנדינג של hdr ברמותתאורה שונות , צילום מקרו עם הטלפוטו ב13 פרו החדש ותמיכה בnight mode בכל העדשות ב13 החדש עם מהירות של 1.5 בעדשה הראשית)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Liviur כתב:

2 פרו כבר יהיה אפשר למצא (לא חדש) בפחות מהמחיר של ה13 מיני הרגיל.

ושווה לקנות משומש כזה בשביל המצלמה?

אני לא כ״כ בקיא באפל.

לדעתי טלפון בטופ עכשיו  ב99% מהמצבים - בלי התעסקות כבר עוקף p&s באור יום - במיוחד אם אתה לא הולך לערוך את התמונות אחרי.

אז השאלה היא מה הבחור רוצה.

אני לא יודע, כי אני לא התעסקתי אף פעם עם העיבוד האוטומטי במצלמה. בכל מקרה, כשהאור טוב ונוח, כל מצלמה טובה. אבל, כמו שכתבת, תלוי מי הצרכן.

צריך לזכור, אני משווה פה למצלמה בת עשר שנים. זה המון, ובהתחשב בזה, ההתקדמות לא מי יודע כמה.

דרך אגב, גוגל לקחו לאדובי את המומחה לעיבוד אוטומטי לא מזמן.

לגבי computational photography עם כל הכבוד לגוגל   אנדרואיד מפגרת בקטע הזה בהרבה מאחורי iOS.

חלק גדול מזה גם בגלל הארכיטקטורה של המעבדים עם הליבות neural engine שיש באייפונים החדשים שמאפשרים ה מ ו ן כח עיבוד גם כשבאופטיקה אין הבדל / יש יתרון במכשירי אנדרואיד מסוימים (שהולך וקטן כשמדברים על הפרו , ובקטע הזה עוד יותר ב3 פרו החדש. תעיף מבט על גודל החיישן , העדשות והמהירות שלהן וכו)

כאמור, אני לא ממש עוקב אחרי אפל. בין האייפון 11 לפיקסל שלי, אני חושב שאני מזהה יתרון מסויים לאפל, אבל אולי זה עניין של טעם.הסלולרים של אפל מעולים, בכלל ובכל הקשור לצילום, אבל אתה משלם על זה. בפיקסל אתה מקבל את זה בזול (+איחסון חינם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור הגדיר תקציב של 500-1000 ש"ח - לא בדיוק מסתדר עם אייפון מעודכן.

הייתרון של P&S הוא אורך חיים הרבה יותר גדול מזה של טלפון - אם הטלפון מוחלף כל 2-3 שנים הרי שמצלמה יכולה לשמש גם 10 שנים ויותר. אז אני רואה לפות"ש שתי אפשרויות:

1. כאשר הוא מחליף את הטלפון לשים דגש על איכות המצלמה, גם אם מדובר בטלפון בדרגת ביניים.

2. להשקיע במצלמה עם מחשבה לטווח ארוך - או P&S קומפקטית שנכנסת לכיס, או bridging camera בסיסית או אפילו מירורלס קטנה שתעלה קצת יותר (1000-2000 ש"ח) אבל תוכל לשמש אותו יותר שנים, ואם ירצה ללמוד קצת לצלם מעבר למוד האוטומטי תאפשר לו גמישות. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצות מאוד לא טובות.

התקציב הוא למצלמה נפרדת, צריך להוסיף אותו לתקציב של טלפון.

לשימוש בטלפון יש מס׳ יתרונות ברורים על מצלמה:

1. נגישות והפצה לחברי המשפחה

2. תוכנות עיבוד קלות וזמינות מיידית

3. עיבוד אוטומטי מתאים לצלם המשפחתי

4. זמינות תמידית

מצלמה לא עונה על סוגיות אלו היטב.

P&S - אלו שטובות, יקרות. אלו שזולות, לא כדאי לקנות. הכי כדאית שמצאתי זו LX100, מצלמה בת 7, ב-1600 ש״ח.

מצלמות Bridge, נותנות זום מוגזם ומיותר. תמיד היו סיגמנט לא כדאי.

מצלמה כיום היא אך ורק לחובבי צילום, כמו שהיה פעם.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין היום הצדקה להשקיע ב-P&S.

למצלמות בתקציב שלו יהיה חיישן קטן יותר מזה שיש במכשירי דגל מהשנים האחרונות.

היתרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה זום אופטי גדול יותר, אבל בהנחה שהוא לא הולך לצלם מטוסים או ציפורים עם הטלפון שלו, זה אמור להיות בסדר.

לצורך העניין יש לי כרגע S20 אולטרה, החיישן הראשי בגודל 1/1.33" (גודל די מרשים לחיישן בטלפון, קרוב יחסית לחיישנים שתמצא במצלמות קומפקטיות פרמיום או במצלמות המירורלס שהיו פעם לניקון, חיישן בגודל 1") מנצח כנראה כל מצלמה קומפקטית בתקציב הזה. יש עוד שני חיישנים, אחד שמשודך לעדשת הזום (בגודל 1/2") ולעדשה הרחבה (1/2.55").

ואגב עדשה רחבה, זה משהו שלא תמצא במצלמות קומפקטיות (גם לא בפרמיום), עדשה שנותנת לך טווח אפקטיבי של 13 מ"מ, טווח כזה תתקשה למצוא אפילו למצלמת רפלקס או מירורלס.

דוגמה לצילום ללילה ללא פלאש ב-S20 אולטרה:

20210914_203452.thumb.jpg.9e94361c3b93e26725b885a6561b5f18.jpg

ותנאי תאורה לא מושלמים:

20210824_085324.thumb.jpg.2a6e62be5945ffe291fda271b11b66b4.jpg

עדשה רחבה:

20210911_161335.thumb.jpg.2a732136cf40d72c2eacaf1d034d38d9.jpg

חתול, נראה לי עם זום:

20200817_190519.thumb.jpg.46288ca51e2fbff04898841eefbf5dcc.jpg

עדשה רחבה בתנאי תאורה לא מושלמים:

20200512_194128.thumb.jpg.293995c9cd6445e13e0ff7b3cca655fc.jpg

עוד דוגמה בתנאי תאורה לא אולטימטיביים:

20200707_195652.thumb.jpg.23d2803c983e1325c2f76e92c2d5d0d0.jpg

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...