Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לעשות הסבה מבנייה להייטק

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, Night Driver כתב:

כי בגיל 36 עם תוארממכללה וללא ניסיון קשה מאוד להגיע למשהו

אני הגעתי ל"משהו" בגיל 37 עוד לפני שיש לי תואר ממכללה.

זה קשה, מאוד אפילו, אבל אפשרי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

אבל בתחום שלו הוא יכול לצבור ניסיון של שנתיים ואז לעשות קורס מקצועי ולהתקדם בלי ללמוד 3 שנים תואר בלימודי ערב. אם תואר לא מהווה תקרת זכוכית למה להשקיע בזה זמן ועצבים? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, vadim6385 כתב:

היה לך ניסיון?

כנראה שכן.

להתחיל בגיל 37, ללא ניסיון וללא תואר, בהייטק, אתה אפילו לא סוס מת, אתה סתם חיה מתה.

כמו שרשמתי כמוני כמוך, אומנם אני כנראה צעיר מכמה פה שהגיבו, אבל מ3 יחידות מתמטיקה ובגרות שיכולה לשמש כתחתית לסירים בשישי, עומד לסיים שנה ג' במדעי המחשב + מועסק כמתכנת במשרה מלאה למעלה משנה.

אז הכל אפשרי.

אבל אני צעיר מפות"ש ב5 שנים, וזה משמעותי, מאוד.

מצד שני, לדעתי, תמשיך בתחום שלך עד שנתיים וותק ויציאה החוצה לקורסים מקצועיים מאשר הסבה.

מצד שלישי, אחותי לדוגמה בדיוק סיימה תואר בהנדסת ביו רפואה, היא בת 28, ומתחילה עכשיו תואר מההתחלה ברפואה ללא הקלות כלשהן.

אז הכל, אבל באמת שהכל אפשרי. אף פעם אל תשכח שאתה ורק אתה כותב את הספר שלך ואחראי לעתיד שלך.

עריכה אחרונה על ידי nizzan943
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, om2 כתב:

בין השאר.

סטודנט שהצליח לסיים למרות היחס הקשה. מעיד עליו משהו, לא ?

לא מעיד על כלום.

סטודנטים בכיינים כי ככה זה סטודנטים.

אתה אמור לקלוט חומר,לעשות פרויקטים ולהבחן,לא לצפות שילטפו לך את הראש כשקשה או ייתנו לך חיבוק כמשהו לא מצליח.

ולגבי רמת מבחנים,מרצים שונים מלמדים חומר שונה בצורה שונה.

היה קורס שלמדתי אצל מרצה 1 ותרגלתי אצל מרצה 2 והרגשתי שאני בקורס שונה מאוד.

לפני 13 דקות, vadim6385 כתב:

היית במקום כלשהו במשרה 1 והעבירו אותך למשרה 2,על הדרך התחלת לעשות תואר.

זה לא שהגעת מהרחוב בלי נסיון ובלי תואר וזימנו אותך לראיון.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

פות"ש, אתה צעיר ורווק ולכן יכול להתגמש 

אתה מתטר מצב של 3 מתימטיקה ןאפס פיזיקה אז רד מהשלמה למהנדס.

אני לא מסכים.

זה שהאיש התעסק בדברים שהם לא למידה בזמן התיכון לא גוזר את גורלו לכל חיו.

בין אם זה כי הוא נאלץ לעזוב לימודים בשביל לפרנס משפחה או כי הוא בחר לרדוף אחרי בחורות במקום ללמוד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Potato כתב:

אני לא מסכים.

זה שהאיש התעסק בדברים שהם לא למידה בזמן התיכון לא גוזר את גורלו לכל חיו.

בין אם זה כי הוא נאלץ לעזוב לימודים בשביל לפרנס משפחה או כי הוא בחר לרדוף אחרי בחורות במקום ללמוד.

לא בגלל יכולת אלא בגלל הזמן שנדרש כדי להשלים. 

לפני 42 דקות, Potato כתב:

אתה אמור לקלוט חומר,לעשות פרויקטים ולהבחן,לא לצפות שילטפו לך את הראש כשקשה או ייתנו לך חיבוק כמשהו לא מצליח.

זו לא שאלה של מבחנים קשים או קלים.

התואר צריך ללמדאותך לחשוב וללמד אותך להגיע לידע ולפיתרון הדרושים גם בנושאים שלא למדת.

כל המתימטיקה/פיזיקה של התואר אלה כלים בסיסיים כדי שתוכל ללמוד את המקצוע האמיתי שלך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימתי תיכון עם הצורך להשלים את כל המקצועות העיקריים, סיימתי תואר מהטכניון בהצטיינות. אני כן אומר שהייתי לי גישה לכל נושא המתמטיקה והמדעים, פשוט לא הסתדרתי עם חלק מהמורים.

עוד משהו? את התואר סיימתי בגיל 28 ובגיל 30 כבר לא עסקתי בתחום ההנדסה אותו למדתי ופניתי לתחומים אחרים שאני אוהב יותר, כעצמאי. אתה בהחלט עדיין צעיר ויכול לקחת החלטה לשינוי משמעותי בתחום העיסוק. מצד שני, נשמע שאתה ממש אוהב את מה שאתה עושה ולכן לא הייתי ממהר לצאת מהתחום.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, nizzan943 כתב:

כמו שרשמתי כמוני כמוך, אומנם אני כנראה צעיר מכמה פה שהגיבו, אבל מ3 יחידות מתמטיקה ובגרות שיכולה לשמש כתחתית לסירים בשישי, עומד לסיים שנה ג' במדעי המחשב + מועסק כמתכנת במשרה מלאה למעלה משנה.

אז הכל אפשרי.

אבל אני צעיר מפות"ש ב5 שנים, וזה משמעותי, מאוד.

אז הכל, אבל באמת שהכל אפשרי. אף פעם אל תשכח שאתה ורק אתה כותב את הספר שלך ואחראי לעתיד שלך.

גם אני עם 3 ובגרות תחליף ללילי, שומע מקרובים וחברים על הרבה כמוך אבל עדיין לא מצליח להבין איך זה אפשרי,

לתכנת עוד אכשהו אבל לעבור תואר? איך עושים דבר כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורדים 4 חודשים בכל פעם

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי הרצאת מנטור מאוד נחשב בישראל, אמר שבשביל להתקבל לעבודה לא צריך ללכת ללמוד פורמלית.

זה לא שהוא נגד לימודים, אם אתה רוצה ללמוד וזה מעניין אותך - לך על זה.

הכוונה היא שהמניע ללמידה הפורמלית לא יהיה חיפוש העבודה.

ללמוד ולהתפתח - ברור שכן, חשוב להבין ולהדגיש מה הערך שאתה מביא למקום העבודה.

עכשיו אני רחוק מלהסביר את הקונספט שהוא מציע או איך לבצע את זה בפועל, מה שכן אני יכול להגיד לך שאני עשיתי הנדסאי תעשייה וניהול 

ההורים שלי התחננו שאני אלך לעשות תואר, וגם התחלתי לעשות בפתוחה אבל לא התמדתי, כי זה פשוט לא עניין אותי.

אמרו לי כולם, היום תואר זה חובה כדי להתקבל לעבודה נורמלית - בולשיט.

אני היום עובד בעבודה טובה מאוד, בתפקיד מפתח, בעל הידע הטכני הגדול ביותר בחברה.

למדתי, המון, רק לא פורמלי.

הקולגות שלי אחרי קורסים מקצועיים, ג'ון ברייס, תעודות הסמכה מיקרוסופט, וכל מיני כאלה, לי - אין תעודת הסמכה אחת, והם באים אלי להתייעץ - אני לא מאמין בתעודות, סמי או לא סמי.

לגופו של הייטק, כל השרשור מדברים על תואר במדעי המחשב שמוביל לתפקידי פיתוח, אלגוריתמים וכו'

יש הרבה תחומים נוספים שגם שם המשכורות גבוהות וטובות וגם אותם צריכים בחברות הייטק.

DEVOPS לדוגמא, שניתן לעשות קורס אפילו בחינם דרך משרד העבודה.

אנשי הלפדסק, משם להתקדם לסיסטם שלמרות התחלה במשכורות נמוכות, עם הניסיון אפשר להגיע למשכורות סבירות.

מכל מה שאתה מספר, אני לא חושב שלימוד תואר זה בשבילך ויש דרכים יותר יעילות,

קודם כל תגדיל את הביטחון העצמי שלך, ואפילו הייתי ממליץ למצוא איזה מנטור/יועץ תעסוקתי, שיכול להדריך אותך איך להבליט את הייתרונות שלך ולעזור לך להתקבל לעבודה שאתה רוצה במקום להתפשר על משהו העיקר לעבוד (אישית, אני לא מאמין גדול במנטרים וכו', אבל אתה בנק' שלא מזיק לנסות).

עריכה אחרונה על ידי phpclub
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את זה ככה - יש ודים ויש ודים עם תואר בהנדסה, שזה הרבה יותר מפחיד.

Jimmy I can handle just fine, but Jimmy with a law degree is like a chimp with a machine gun.

• מצחיק 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Potato כתב:

לגבי לימודים בחול,לא ברור איך רואים את זה בארץ.

הבניה באירופה שונה מהבניה בישראל-אולי ישפיע על האפשרות להתקבל למקומות עבודה.

יש כל מיני אוניברסיטת דרבי למדעי הת*ת. אני מסכים.

במקרה של הטכניון של בודפשט, זה מוסד שהוקם באמצע המאה ה-18. טובי המהנדסים למדו שם, כולל כמה מבכירי המרצים בטכניון הישראלי(של לפני 25 שנה, לא יודע מה היום). יש שם גם מסלול לתואר שני בהנדסה ובאדריכלות, וכן- ישנה הכרה אוטומטית של רשם המהנדסים והאדריכלים בתעודה משם, בדיוק כמו בתעודה ישראלית, אפילו ביותר קלות מכמה מוסדות ישראלים שלא נזכיר את שמם. 

אז כן למיין, אבל לא לזלזל אוטומטית 😃

לפני 6 שעות, Abergel כתב:

אולי במשרדי תכנון לאנשים יהיה אכפת אם אתה מהנדס מסמי או מהטכניון 

כבעלי משרד תכנון, שמכיר עוד איזה קולגה או שניים- גם כאן לאף אחד לא אכפת.

אגיד יותר מזה - הנדסאי טוב ומנוסה, או אדריכל מתחיל ופלצן - יתקבל ההנדסאי. וכן. עם אותה משכורת. לא לוקחים הנדסאים כדי לשלם פחות. לא בענף התכנון, בכל מקרה. 

ראש צוות או מנהל פרויקט זה כשרון, כושר מנהיגות ויכולות ורבליות ומנהיגותיות מול לקוחות, יועצים ומבצעים. התעודה שתלויה בבית לא מעניינת את בעל המשרד. הוא רוצה לתת את הסקיצות ולשכוח מהפרויקט עד התשלום :-)

• אהבתי 4

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, phpclub כתב:

שמעתי הרצאת מנטור מאוד נחשב בישראל, אמר שבשביל להתקבל לעבודה לא צריך ללכת ללמוד פורמלית.

זה לא שהוא נגד לימודים, אם אתה רוצה ללמוד וזה מעניין אותך - לך על זה.

הכוונה היא שהמניע ללמידה הפורמלית לא יהיה חיפוש העבודה.

ללמוד ולהתפתח - ברור שכן, חשוב להבין ולהדגיש מה הערך שאתה מביא למקום העבודה.

המנטור הזה כנראה עושה כסף ממטומטמים בלי כיוון שבטוחים שלשמוע את השלשולים שיוצאים לו מהפה ולשלם עליהם הון זה מה שיקדם אותם.

עכשו,אחרי שסיימתי עם מחשבותי על "מנטורים",

יש לי חבר טוב שלא יודע מה מעניין אותו אבל בבית הספר היה טוב במתמטיקה-פיזיקה.

הלך ללמוד הנדסת תוכנה בראש של "עדיף להרוויח 26 על להרוויח 6,כמה גרוע כבר יכול להיות לי במשרדים של חברת הייטק".

לפני כשעה, phpclub כתב:

עכשיו אני רחוק מלהסביר את הקונספט שהוא מציע או איך לבצע את זה בפועל, מה שכן אני יכול להגיד לך שאני עשיתי הנדסאי תעשייה וניהול 

ההורים שלי התחננו שאני אלך לעשות תואר, וגם התחלתי לעשות בפתוחה אבל לא התמדתי, כי זה פשוט לא עניין אותי.

אמרו לי כולם, היום תואר זה חובה כדי להתקבל לעבודה נורמלית - בולשיט.

זה לא בולשיט.

כל המדדים האלה הם סטטיסטיים.

לפני הצבא עבדתי בתפקיד שהיו איתי בו מהנדסים(ממכללה דיי גרועה) והנדסאים.

זה אומר שהייתי טוב?שמישהו נתן לי הזדמנות?

ממש ממש לא.

אבא שלי היה קולגה של הבוס והם חיפשו עובד זמני.

נתנו לי הזדמנות והוכחתי את עצמי,אבל להגיד שהגעתי לשם בגלל הכישורים שלי?

לפני כשעה, phpclub כתב:

אני היום עובד בעבודה טובה מאוד, בתפקיד מפתח, בעל הידע הטכני הגדול ביותר בחברה.

למדתי, המון, רק לא פורמלי.

הקולגות שלי אחרי קורסים מקצועיים, ג'ון ברייס, תעודות הסמכה מיקרוסופט, וכל מיני כאלה, לי - אין תעודת הסמכה אחת, והם באים אלי להתייעץ - אני לא מאמין בתעודות, סמי או לא סמי.

אתה לא מאמין כי אין לך אחת.

מי שיש לו תואר כן מאמין בתואר.

התעודות של ג׳ון ברייס שוות בערך את הנייר שהן מודפסות עליו.

הלינקדאין שלי מפוצץ ב"היי אני ניר אחרי קורס ומחפש עבודה".

לפני כשעה, phpclub כתב:

לגופו של הייטק, כל השרשור מדברים על תואר במדעי המחשב שמוביל לתפקידי פיתוח, אלגוריתמים וכו'

יש הרבה תחומים נוספים שגם שם המשכורות גבוהות וטובות וגם אותם צריכים בחברות הייטק.

DEVOPS לדוגמא, שניתן לעשות קורס אפילו בחינם דרך משרד העבודה.

אנשי הלפדסק, משם להתקדם לסיסטם שלמרות התחלה במשכורות נמוכות, עם הניסיון אפשר להגיע למשכורות סבירות.

אפשר להתקדם זו אמירה שטומנת בתוכה מזל.

אפשר גם במשך 5 שנים לדרוך במקום-יש פה המון המון מזל.

עם תואר צריך פחות מזל.

לפני כשעה, phpclub כתב:

מכל מה שאתה מספר, אני לא חושב שלימוד תואר זה בשבילך ויש דרכים יותר יעילות,

קודם כל תגדיל את הביטחון העצמי שלך, ואפילו הייתי ממליץ למצוא איזה מנטור/יועץ תעסוקתי, שיכול להדריך אותך איך להבליט את הייתרונות שלך ולעזור לך להתקבל לעבודה שאתה רוצה במקום להתפשר על משהו העיקר לעבוד (אישית, אני לא מאמין גדול במנטרים וכו', אבל אתה בנק' שלא מזיק לנסות).

נכון,הבן אדם 9 חודשים לא עובד חיי על אבטלה/חסכונות צריך לשלוח אותו לשרלטן.

ממליץ גם על אסטרולוגית וקוראת בקפה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Potato כתב:

יש לי חבר טוב שלא יודע מה מעניין אותו אבל בבית הספר היה טוב במתמטיקה-פיזיקה.

הלך ללמוד הנדסת תוכנה בראש של "עדיף להרוויח 26 על להרוויח 6,כמה גרוע כבר יכול להיות לי במשרדים של חברת הייטק".

אני מקווה שזה לא נגמר בזה שהוא קפץ מהחלון במשרד ונחת על אוקטביה ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Potato כתב:

אתה לא מאמין כי אין לך אחת.

מי שיש לו תואר כן מאמין בתואר.

ספר את זה לאשתי, שמשתמשת בתואר שלה לנגב אתה יודע את מה.

או לגיסי, שמשתמש בתואר שלו בדיוק לאותו הדבר.

התעודות של ג׳ון ברייס שוות בערך את הנייר שהן מודפסות עליו.

הלינקדאין שלי מפוצץ ב"היי אני ניר אחרי קורס ומחפש עבודה".

מסכים.

אפשר להתקדם זו אמירה שטומנת בתוכה מזל.

ממש לא נכון, התקדמות תלויה אך ורק באדם, יש לי בצוות בחור שהתחיל מהלפדסק לפני 5 שנים והיום הוא בצוות שלי - Professional Services, הוא כוכב.

יש לי בצוות בחור נוסף עם שנים רבות של ניסיון, אך פחות משקיע, פחות מתקדם וברמת ידע פחותה מהבחור הראשון.

אם אני צריך לבחור מי ירש את התפקיד שלי בבוא היום, בהחלט הבחור הראשון.

אפשר גם במשך 5 שנים לדרוך במקום-יש פה המון המון מזל.

אפשר, כאמור לחלוטין תלוי באדם, הנה עוד דוגמא.

בצוות הלפדסק היה בחור 3 שנים בתפקיד, דרך במקום.

באותו צוות יש בחור שנמצא שנתיים, התקדם לרמה שאם היה לי מקום בצוות שלי הייתי לוקח אותו, ועכשיו מצא עבודה חדשה עם התקדמות.

עם תואר צריך פחות מזל.

נכון, השאלה היא האם פות"ש צריך להשקיע 5 שנים בשביל קצת פחות מזל, מאשר לייצר לעצמו את המזל.

נכון,הבן אדם 9 חודשים לא עובד חיי על אבטלה/חסכונות צריך לשלוח אותו לשרלטן.

ממליץ גם על אסטרולוגית וקוראת בקפה.

לא, שישב באבטלה עוד חצי שנה עד שילך להיות נהג ליסינג כי אין לו ברירה והוא צריך משכורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יום אחד אני הופך לראש ממשלה בטעות, החוק הראשון שאני מעביר זה מאסר בפועל לכל מי שמתפרנס ממנטורשיפ או קואצ'ינג.

...

לפני 6 דקות, phpclub כתב:

ממש לא נכון, התקדמות תלויה אך ורק באדם, יש לי בצוות בחור שהתחיל מהלפדסק לפני 5 שנים והיום הוא בצוות שלי - Professional Services, הוא כוכב.

זה סיפורים אנקדוטליים. סתכל במודעות דרושים לג'וניורים. לאנשים ללא תואר רלוונטי תהייה תקרת זכוכית ברורה כבר בתחילת הקריירה שלהם, והיכולת שלהם להשתלב בחברות טובות תהייה מוגבלת. לא הייתי ממליץ לאף אחד לתכנן את הקריירה שלו לפי סיפורים אנקדוטליים. קצת בהקצנה זה כמו להגיד לילד בן 15 שהוא יכול לפרוש מהתיכון ולנגן כל היום, כי הרולינג סטונס עשו את זה לפני 70 שנה והצליחו.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...