Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לעשות הסבה מבנייה להייטק

ANUTKK
שימו לב! השרשור הזה בן 937 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייטק זה מושג כללי שלא אומר כלום. יש המון חברות "טק" מכל הסוגים ובכל אחת מהן צריך מגוון שלם של אנשים.

ברוב המוחלט של המשרות, אלא אם אתה הולך לכיוון של אלגוריתמים, אין צורך במתמטיקה כמעט בכלל.

הבעיות חוזרות על עצמן, וגם הפתרונות לבעיות. מה שלא - ניתן למצוא את התשובה די מהר.

קח את Google לדוגמא.

היא מעסיקה מעל 135,000 עובדים.

כמה מהם לדעתך עילוי בתחומם ? סטטיסטית, מעט מאוד.

ועדיין כול ה 130 אלף האלו עובדים ב"הייטק".

מה שכן, אם אין לך תשוקה עזה למקצוע, אין טעם ללכת לזה.

עצתי, לך עם הלב ומה שאתה אוהב - אם אתה טוב, ואוהב את מה שאתה עושה - הכסף כבר יגיע.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אולי זה יעודד אותך קצת, אחי סיים לפני מס' שנים תואר הנדסת בניין מסמי שמעון, עבד במשרד תכנון ואז עבר לתפקידי ביצוע בחברות בניה שונות ומשונות, עד שלאחרונה הצליח לקבל משרת מהנדס בנייה ראשי באחת העיריות בצפון! 

אז אולי כן תשקול בכובד ראש ללמוד הנדסה, ותזכור, גם אם התעודה מסין, בשביל בעלי החברות אתה IN ! 

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Shaike.Zam כתב:

לפני שאתה נרשם ללימודים, תבדוק אם אתה מתחבר לעולם הזה, האם אתה מסוגל לשבת בשעות הקטנות של הלילה וללמוד טכנולוגיות חדשות שלא תמיד מעניינות. אם לא, שוב, תשקול שנית.

אם זה מעניין אותך, אתה עושה את זה בכיף

לפני כשעה, stum כתב:

אם אתה טוב, ואוהב את מה שאתה עושה - הכסף כבר יגיע.

בתנאי שיש דרישה למה שאתה אוהב לעשות.

אם האהבה שלך זה שירה וייטנאמית מהמאה ה13, אז יש לי חדשות לא טובות בשבילך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, natco כתב:

תכלס? גם אחרי זמן לא מגיעים לשכר של הייטק. בשום מקצוע שאינו הייטק לא מגיעים לשכר של הייטק.

יש כמה מקצועות שהמשכורות בהם יכולות להיות הרבה יותר גבוהות. אבל בהחלט אין הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש,

חשבתי הרבה על המקרה שלך, וקשה לי להמליץ לך בלב שלם על לימודי מהנדס בשלב זה, במיוחד לאור העובדה שאינך מנוסה מספיק בכדי להירשם לקורס בסיסי כגון עוזר בטיחות.

מכיוון שאם תתחיל לימודי מהנדס כעת, לא תוכל ללמוד קורסים אשר יחזקו את מעמדך אם תמצא עבודה. 

וככה תאכל אותה מכל הכיוונים.

אני ממליץ על הדבר הבא: 

תעבוד במשכורת נמוכה אם צריך, רק תשיג את הפאקינג ניסיון. 

ישבת בבית 8 חודשים, אילו רצית היית עובד עבור משכורת מינימום ומשיג את הניסיון, בו בעת היית עושה לעצמך מוניטין של בחור ש-בא ללמוד. 

ככה היית יכול למצוא חברה ולהשתקע בה, כי בינינו איזה קבלן יוותר על הנדסאי עם משכורת של רק 6,000 ש"ח ?, ויכולת להתחיל קורס עוזר בטיחות שיקפיץ לך את השכר בכמה אלפי שקלים ואז קורס מנהל עבודה.

מה עוד שהיום ישנה דרישה גבוהה להנדסאי עם תעודת מנהל עבודה. 

* נ.ב: הרבה מנהלי עבודה הופכים להיות קבלנים בעצמם לאחר שהתמקצעו בעבודת השטח, חישובי כמויות, אומדן מכרזים וכולי... 

והכסף שם (כשאתה קבלן) מתגמל בצורה גבוהה מאוד אם אתה רציני, מחושב ומסור לעבודה. 

ברמה של אתה תתחיל להיפגש עם מנהל סניף הבנק ולא תפגוש את הטלרית. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלהן חבר אני אישית גם עובד ב"בניה" כעיקרון רוב ניסיון תעסוקתי היה עם קבלי בניה\נותני שירות במפעל גדול, הנדסאי חשמל.

אישית לא הולך להנדסה כי לא רואה את עצמי משקיע.. צריך המון תחת ולי אישית אין, מחזיק מעצמי כחד תפיסה ומהיר מחשבה אבל לשנן כלכך הרבה חומר..

תראה בעולם שלנו יש המון המון תפקידים וממליץ לך למצוא איזה נישה בתוך העולם שתייחד אותך משאר ההנדסאים.

אני השנה רק סיימתי את הלימודים למרות שכבר עבדתי בתחום לפני(על תקן הנדסאי)

אבל לא פוסל בעתיד לעשות קורס של מנהל עבודה,בודק או אולי ממונה בטיחות..

אם יצא לך לעבוד באתר אז בטח ראית המון תפקידים שהמדינה מחייבת קבלנים להעסיק לי אישית ממונה בטיחות תמיד נתפס כאחד שעושה את שלו בלי הפרעות רקע כמובן צריך למצוא את האיזון אתה בטח יודע אבל ייחסית בלי שום הפרעות פשוט לוודא שעובדים כשורה ולהעביר\לטפל במידה ולא.

שכר לא רע ותמיד אפשר להיות עצמאי ולתת שירות קבלני של ממוני בטיחות\פיקוח.

תנסה למצות אופציות נוספות לפני שאתה מתחייב לעוד שנים של "שכר סטודנטים", אם תצטרך ייעוץ נוסף מוזמן לפנות אלי בפרטי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, om2 כתב:

לא קראתי את כל התגובות אבל,

רמת המתמטיקה במהנדס (לא משנה איזה) היא גבוהה משמעותית מאשר 5 יח"ל.

אני לא אומר שאי אפשר להשלים.

אבל גם ככה כדי להתקבל למהנדס תצטרך השלמה לרמה של 5 יח"ל אז תנסה להשלים כבר עכשיו,

אתה אמור להצליח להשלים תוך סביב חצי שנה ואולי קצת יותר.

אם לא תצליח להשלים, חבל על המאמץ לנסות לסייים תואר מהנדס.

זה פשוט סתם יתסכל אותך.

ובמיוחד בהייטק, לא העיקר לסיים,

אלא צריך ממוצע טוב כדי לקבל עבודה ראשונה/שניה

כשאתה אומר מהנדס, זה נכון גם לגבי תואר במדעי המחשב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן גם תואר במדעי המחשב מכיל לא מעט מתמטיקה טהורה.

וכמעט אין הבדל משמעותי ברמת הלימוד בין מהנדס תוכנה לבין מדעי המחשב.

נחשבים פלוס מינוס אותה רמת קושי

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, yorng כתב:

כשאתה אומר מהנדס, זה נכון גם לגבי תואר במדעי המחשב?

לא, אבל לא לכיוון שאתה חושב

במדעי מחשב הדגש ורמת המתמטיקה יותר גבוהה מברוב ההנדסות

לפני 9 שעות, stum כתב:

ברוב המוחלט של המשרות, אלא אם אתה הולך לכיוון של אלגוריתמים, אין צורך במתמטיקה כמעט בכלל.

הבעיות חוזרות על עצמן, וגם הפתרונות לבעיות. מה שלא - ניתן למצוא את התשובה די מהר.

קח את Google לדוגמא.

היא מעסיקה מעל 135,000 עובדים.

כמה מהם לדעתך עילוי בתחומם ? סטטיסטית, מעט מאוד.

ועדיין כול ה 130 אלף האלו עובדים ב"הייטק".

לקחת את גוגל - אני אענה לך בגוגל :)

קח את גוגל לדוגמא , להתקבל בתור מהנדס תוכנה בגוגל - לפחות 2 סבבים + סבב מקדים יהיו בעיות אלגוריתמים.

רוב העובדים שהם מהנדסי תוכנה בגוגל מאוד טובים בזה.

משתמשים בזה ביום יום או לא - זה דיי סטנדרט של שאלות שמקובל מאוד כרגע ברוב החברות המובילות.

ראה את האתר leetcode לדוגמא שמתעסק רק בזה או את cracking the coding interview ותעיף מבט מה ההיסטוריה של הכותבת.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בעיה עם מתמטיקה ואתה רוצה ללכת להייטק?

יש לך שנה וחצי ניסיון למה לא עבדת עוד חצי שנה והלכת להיות מנהל עבודה? (אתה הנדסאי, אפילו אתה לא צריך לעשות קורס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי שום דבר טוב על סמי שמעון והסיכויים שלך למצוא עבודה אחרי 4 שנים שתבזבז שם לא יגדלו משמעותית.

הסבה להייטק זה לא קל.

ויש מספיק בוגרי אוניברסיטאות ואחריהם בוגרי מכללות,אתה נמצא בתחתית שרשרת הביקוש שם.

ממליץ לך להתחיל בקורס תכנות בסיסי ברשת.

תראה אם אתה בכלל מתחבר לזה.

אם תתחבר,תחזור לפה עוד חודשיים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

יש לך בעיה עם מתמטיקה ואתה רוצה ללכת להייטק?

יש לך שנה וחצי ניסיון למה לא עבדת עוד חצי שנה והלכת להיות מנהל עבודה? (אתה הנדסאי, אפילו אתה לא צריך לעשות קורס)

מערכות מידע זה קורסים שונים ממדעי המחשב, יש מתמטיקה אבל לא ברמה גבוהה.

עזבתי את החברה בגלל שבשבועות האחרונים שעבדתי קיבלתי פרויקט חדש והם הפרו כל סעיף אפשרי בחוזה והתייחסו אליי בזלזול מוחלט, לא יכולתי עוד לסבול את היחס ועזבתי. בשביל מנהל עבודה צריך נסיון בגמרים ובבטונים שנתיים, יש לי נסיון רק בגמרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיעלב ממה שאני הולך להגיד טוב?

אתה הנדסאי עם 3 יחידות מתמטיקה ואומר בעצמך שקשה לך עם מספרים ואותיות יווניות, איך אתה רוצה להצליח?

אני מבטיח לך שחוסר הביטחון שלך בעצמך ניכר כבר כשאתה נכנס לחדר לריאיון עוד לפני שאמרת את המילה הראשונה.

אחרי שאמרנו את זה, אתה אוהב את המקצוע? לך תלמד הנדסה ותתחיל בלהשלים 5 יחידות במתמטיקה, אין ברירה זה המסלול שאתה צריך לעשות.

אתה תקפיץ את המניה שלך משמעותית אחרי שתסיים כולל את השכר שתקבל.

בהצלחה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול ארוך מאוד(אפילו מידי).

מכינה ופסיכומטרי זה שנתיים.

תואר עוד 4-5 שנים.

מסלול שתתחיל ותסיים עוד 6-7 שנים,קח בחשבון שזה המשמעות של תואר.

לפני כשעה, ANUTKK כתב:

מערכות מידע זה קורסים שונים ממדעי המחשב, יש מתמטיקה אבל לא ברמה גבוהה.

צר לי אבל אתה טועה.

מסלולים של מערכות מידע לרוב דורשים קורסי בסיס שונים או השלמות.

כמו בדידה וקורסי הסתברות בהיקף רחב יותר.

לפני כשעה, ANUTKK כתב:

widget

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנדס, 8 שנים כבר בתעשיה.

אם אין לך ראש מתמטי, חבל על הזמן שלך.

5 יח"ל עם כל הכבוד זו בדיחה לעומת הרמה בתואר הנדסי, כבר בסוף הסמסטר הראשון אתה תדע יותר מהמורה 5 יח"ל שהיה לך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...