Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון עד 80K - הונדה HRV, מאזדה CX5 או סוזוקי ויטרה?

naweb
שימו לב! השרשור הזה בן 675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברה,

מחפש להשתדרג לג'יפון / קרוסאובר משפחתי שיענה על הצרכים הבאים:
1. בטיחות
2. שיהיה חסכוני יחסית בדלק
3. נוחות ואבזור 

4. אמינות

רכב יחיד במשפחה, יסע לפחות 15 אלף בשנה (2-3 נסיעות לאילת בשנה לפחות).
הדגמים שעד כה בדקתי שבתקציב:
הונדה HRV 2016-2017
מאזדה CX5 2015
סוזוקי ויטרה 2017-2018

לא סגור על מי מהם עדיף? ואולי יש דגמים שאני מפספס?

עריכה אחרונה על ידי naweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור איזה גודל של רכב אתם צריכים. ויטרה, הונדה HRV רכבים יותר קטנים ופחות מרווחים מאשר СX5.  גם ASX רכב יותר מרווח. 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.9.2021 בשעה 09:45, levy כתב:

הויטארה זולה יותר וחסכונית יותר מה hrv ומ cx-5 ולדעתי כולן מפגינות אמינות טובה.

דווקא ראיתי שהhrv חסכונית יותר בהשוואה באיזה אתר, לא יודע כמה זה אמין. גם קראתי ביקורות לגבי הויטארה שאומרים שהיא לא נוחה בכלל, יש אמת בדבר?

בתאריך 15.9.2021 בשעה 10:48, iSystem כתב:

אתה יכול גם לבדוק את ה-ASX, יש לה מערכות בטיחות מהיצרן והיא עונה לדרישות שלך חוץ מאולי שהיא פחות חסכונית מהויטרה.

הבנתי שהיא זוללת דלק בקטע מוגזם, יש בזה אמת? ואם כן איזה דגם הכי כדאי לקחת?

בתאריך 15.9.2021 בשעה 10:55, vladclar כתב:

לא ברור איזה גודל של רכב אתם צריכים. ויטרה, הונדה HRV רכבים יותר קטנים ופחות מרווחים מאשר СX5.  גם ASX רכב יותר מרווח. 

אנחנו משפחה פלוס ילד וכלב, ידוע לי שהמאזדה יותר מרווחת אבל מוכן ללכת גם עליה, לא מפריע לי שיהיה יותר מרווח. הבנתי שדווקא להונדה יש יותר מרווח מהASX ומהויטרה.

האם יש עוד אופציות לטווח מחיר הזה שאולי אני מפספס ?
מוזר שאף אחד לא המליץ על ההונדה, דווקא לשם אני הכי מכוון. מבחינת בטיחות ראיתי שאין הרבה הבדל בינה לבין המיצובישי ASX, הכי חסכונית, אמינות זה הונדה אז אני לא דואג. רק טיפולים יקרים זה אני כבר יודע כי אני מחזיק הונדה כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הונדה גבוהה יחסית.

ה ASX מנוע 2000 זוללת דלק.

הויטארה הכי חסכונית יחסית לדגמים שציינת.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה HRV במרחב הפנים דומה לסוזוקי ויטרה, גם צריכת דלק לא רחוקה.

הונדה יותר חלשה ( גם לעומת המנוע 1.6 של סוזוקי, על 1.4 טורבו בכלל אין מה לדבר ), יותר יקרה לקניה ולתחזוקה.

אבל סוזוקי קצת יותר קופצנית וללא מערכות בטיחות בכלל בתקציב שלך.

כל הרכבים האלה מתאימים לצרכים שלכם. עניין של העדפה ונכונות להתפשר על משהו. אף אחד מהם לא יהיה טעות לקנות.

אם הביצועים של הונדה 1.5 מספיקים לך, ואין פחד מתחזוקה של הונדה, ולא צריך רכב יותר מרווח - אפשר ללכת על HRV.

הביצועים של מיצובישי יותר טובים משל הונדה,  מרחב הפנים יותר גדול, אבל צריכת דלק תהיה סביב 1:11-1:12 והגיר הרציף לא כולם מחבבים.

אם לא נוסעים הרבה, לדעתי, ההפרש בהוצאות דלק לא גדולים. מאזדה גם לא חסכונית, אבל מרגישה פחות מיושנת מאשר בעיקר מיצובישי (האמת, גם האחרים לא עושים רושם של רכבים חדשניים).

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:10 זה של אאוטלנדר.

ASX רכב יותר קל.

אבל כל זה הבדלים זניחים, ותלויים בסגנון הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי מגיע ל 1:11-12 משולב עם האאוטלנדר,נוסע רגוע.

מחברים שלקחו asx בעבודה הדגמים הריאשונים עשו 1:8 ואחכ בדגמים מאוחרים שיפרו קצת את צריכת הדלק.

הasx צורך יותר דלק מהאאוטלנדר.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד את האמת רק נהייתי יותר מבולבל. ASX נראית כמו אופציה פחות טובה בגלל הצריכת דלק. הונדה HRV יקרה בטירוף, אנשים ביד2 קצתת חיים בסרט.
ליבי נוטה לסוזוקי ויטרה אבל נראה לי טיפשי לא להעלות קצת את התקציב וללכת על המנוע 1.4 טורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ASX -  אותו המוצר באריזה חדשה - בעצם לנסר 2010 מוגבהת עם גיר רציף.

HRV/ויטרה לדעתי קטנות, כמובן שהן יספיקו לצרכים שלכם (ילד וכלב) אבל במידה ויגיע עוד ילד הן כבר לא יספקו את הסחורה.

לדעתי המאזדה בחירה טובה, גדולה מספיק, חסכונית (ככה שמעתי - סקאיאקטיב מפתיע לטובה) ובסהכ חבילה טובה למשפחה.

עד לא מזמן חיפשתי גם ג'יפון בתקציב קצת יותר נמוך אבל אלה התובנות שלי בנושא.

בסוף נרכשה משפחתית לשנים הקרובות.

מה לגבי תוצרת קוריאה? טוסון/ספורטז'/IX35 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rev-Match כתב:

מה לגבי תוצרת קוריאה? טוסון/ספורטז'/IX35 ?

אין התנגדות מיוחדת חוץ מזה שהבנתי שהצריכת דלק של כולן גם לא משהו, תקן אותי אם אני טועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להונדה מערכות בטיחות רק בדגמים המפוארים (והיקרים בטירוף). 

המאזה ישנה ולא ממש חסכונית. 

הויטארה תהיה אופציה טובה אם מחליטים להתפשר על מערכות בטיחות מקוריות. 

היא מרווחת מספיק עם תא מטען סביר, תנוחת נהיגה גבוה ושדה ראיה מצויין. 

היא מאוד חסכונית בדלק ובעלויות האחזקה (טיפולים, חלפים, ביטוח). 

אבל היא מעט מיושנת וכדאי לבצע נסיעת מבחן על דגם ה 1600 כדי לראות אם הוא מספיק לך. 

אישית הייתי בוחר ב asx אינסטייל/פרימיום שמגיעה עם מערכות בטיחות. גם אם צריכת הדלק שלה טובה פחות. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, naweb כתב:

חוץ מזה שהבנתי שהצריכת דלק של כולן גם לא משהו

גם בנסועה של 15,000 ק'מ בשנה, קשה לי להאמין שהשפעת הבדלי צריכת הדלק על הכיס שלך יהיו משמעותיים.  אם אתה לא מתכונן להתגרזן עם האוטו קבוע - לדעתי שים את צריכת הדלק כדרישה אחרונה.  סע רגוע - הרבה יותר חשוב (וגם יעזור לך בכיס).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...