Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הבנק מנסה לדחוף הלוואות בכח?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

אם אהיה בעל עסק, אבוא ללקוחות עם הונדה וטרנינג, שלא יחשבו שאני עשיר חו"ח. מעדיף שהסוד יתגלה כשאגיש להם את החשבון.

לא גישה נכונה. אם אתה עובד עם לקוחות אתה צריך להתאים את ההצגה העצמית שלך למעמד. לבוא בטרנינג וכפכפים משדר משהו שאני בטוח שאתה לא רוצה לשדר לאנשים שאתה עושה איתם עסקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

כמה תרחישים:

- אתה נוסע בגרוטאה שנמצאת כל שני וחמישי במוסך, ושותה ממך כסף שאתה מנסה לחסוך כדי לקנות רכב חדש ואמין יותר. לא עדיף לקחת הלוואה במקרה כזה? לדעתי כן.

הוא הציג את הדברים כאילו הלוואה זה כסף נזיל זמין ואמין לכל אחד בלי קשר לכלום ושום דבר.

יש קשר.

ועשיתי בעצמי את מה שנתת בדוגמא שלך- כך החלפתי את הלאנסר בת ה-12 שלי (אצלי הייתה 9 שנים) שהתחילה עם תקלות וקילקולים (רכב ישן, אין מה לעשות) לפני שיהפוך לרכב שמצריך 2 אישורי בלמים ולא יודע מה עוד כל שנה (עוד עלויות) ברכב חדיש יותר.

השיקול היה שהרכב החדיש חסכוני יותר בדלק, לתקופת התשלומים עליו לא צפויות תקלות משמעותיות שיכביד על התזרים בצורה לא צפוייה, והוא נרכש גם הוא לטווח הארוך (בונה על להשאיר אותו הרבה אחרי שאסיים לשלם עליו). פלוס, הנחה קלה בביטוחים בגלל המובילאיי המזורגגת הזו וכמה מערכות בטיחות שלא היו בקודם. בסופו של דבר, לטווח הארוך זו החלטה נכונה.

אם לא הייתי מרגיש שהרכב הישן מתחיל להכביד, לא הייתי מחליף אותו בינתיים.

אני לא אוהב הלוואות...

אבל לפעמים צריך.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ברווז ו @vadim6385 בנוגע לרכב היקר, להרבה בעלי עסקים יש כסף בצד ומחליטים להתפנק ברכב מפואר. 

כשהפרוטה בידך אז למה לא ? 

אתה יודע כמה לחצים נתונים על בעלי עסקים ? 

אז נכון יש שיאמרו בשביל מה אתה צריך רכב יקר, וזה סתם להוציא לאנשים את העיניים אבל מה לעשות שמישהו עובד קשה וחושב שמגיע לו ליהנות ?

אני אמרתי כי כאשר בעל עסק עם מכונית יקרה מתחיל בפרוייקט, מזמין העבודה יחשוב "איזה מכונית יפה יש לטחון הזה, הוא בטח לא צריך את הכסף שלי כל כך מהר ואני יכול למרוח אותו לכמה חודשים". 

והקטע, זה שכל מזמין עבודה הוא כך, קחו משפט לחיים: "כל אדם הרואה מישהו בעל הון יותר ממנו ישנא אותו"

עכשיו תאמין לי שמישהו בעסק גדול לוקח בחשבון שישלמו לו שוטף + 90 והוא סבבה עם זה. 

הבעיה מתחילה כאשר המזמין כבר נהנה מהעבודה ולא שילם תמורתה, אני לא אומר שמועד פרעון הצ'ק לא הגיע אלא שאין צ'ק! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ברווז כתב:

הוא הציג את הדברים כאילו הלוואה זה כסף נזיל זמין ואמין לכל אחד בלי קשר לכלום ושום דבר.

יש קשר.

רק לחדד - לא לוקחים הלוואה לצריכה, אף פעם. לוקחים הלוואה רק כשהתשואה שלה צפויה להיות חיובית ויש בטחון ביכולת לפרוע אותה בכל רגע נתון. כלומר, רק לצורך השקעה (למשל משכנתא) או מינוף של הון קיים.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, MiniMiz3r כתב:

רק לחדד - לא לוקחים הלוואה לצריכה, אף פעם.

לא מדויק. יש מקרים ויש מקרים.

עת השתחררתי מהצבא התייצבתי בתחנת דלק לעבוד בעבודה מועדפת. יום למחרת הלכתי לבנק וביקשתי הלוואה של 30,000 שח לצורך רכישת אופנוע. 

אופנוע, לא קטנוע להתניידות. אופנוע, צריכה נטו.

ולפני 20 שנה 30 אלף היו הרבה כסף. 

לא נכנס לזה שבהתחלה הפקידה צחקה עליי ואחרי תחנונים קיבלתי את ההלוואה.

שבוע אחרי האופנוע היה ברשותי. 

זו הלוואה לצריכה נטו. הייתה אחד הדברים החכמים שעשיתי בחיי, סיפקה לי את הנפש. אחרי הכל חיים פעם אחת ושאר קלישאות.

*אסתייג ואכתוב כי אז הייתי רווק משוחרר מהצבא וגר אצל ההורים. בגדול המשפט שבציטוט נכון, אבל לא כזה שחור- לבן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, ברווז כתב:

אפילו אותי בחנו פעם אחת (שאני מודע אליה) מכף רגל ועד ראש לראות איזה שעון אני עונד, באיזה רכב אני מתנייד, מה מותג הבגדים והנעליים שלי.

גם אותי, בסוף לא הכניסו אותי (ל Aviation Club de France בשאנז אליזה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי יש מקומות עם קוד לבוש מחייב. קזינו הוא כזה. באחת הנסיעות שלי לחו"ל סחבתי במיוחד ז'קט ועניבה, כדי שאוכל להכנס לקזינו (אל דאגה, הימרתי על $10).

כשהייתי סטודנט יצאתי לחילופי סטודנטים בהולנד. כשהגעתי יצרתי קשר עם האחראי מטעם המוסד המארח, שאלתי אותו כיצד עלי להתלבש. תשובתו היתה: ג'ינס וטי-שירט. אנחנו לא בצרפת, לא צריך חליפה. הדרישות משתנות במקום ובזמן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, pl7410 כתב:

גם אותי, בסוף לא הכניסו אותי (ל Aviation Club de France בשאנז אליזה) 

דיברתי על לקוח. לא על קזינו או מה שזה לא יהיה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.9.2021 בשעה 13:58, חולה רכב#1 כתב:

בנוגע לרכב היקר, להרבה בעלי עסקים יש כסף בצד ומחליטים להתפנק ברכב מפואר. 

לפני כמה שנים הגיע אלי הביתה מתווך נדלן לשכנע אותי למה הוא המתווך המתאים למכירת הבית שלנו. הבעיה היא שראיתי כשהוא הגיע עם גרוטאה ישנה מקרטעת, ועליה מגנטים ענקיים עם השם שלו. ככה הוא נכנס ומתאר לי איזה עסקאות ענק הוא עושה, רבע שעה של ניים-דרופינג וכמה הוא מצליח. אני שומע אותו ורואה בדימיון את הגרוטאה המתפרקת שלו שחונה מול הבית. ברור לי שיושב מולי שקרן.

מצד שני אם היה מגיע עם רכב פאר של מאות אלפי שקלים, זה היה עושה את אותו הרושם השלילי אבל מסיבות אחרות. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שכל גרוטאה והמקום שלה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@discoTD5 רכב לא אומר הרבה על הבן אדם. 

אמנם קשה להפריד בין מראה העיניים ובין המחשבה הזו, אך אני מכיר גם מקרים בהם אנשים שהיו בעלי עסקים גדולים, פשטו רגל ונאלצו למכור את ה S-CLASS ולקנות איזו טרנטע ב 10,00. 

ותאמין לי, הסיפורים על חוסר האמון שנתנו באנשים האלו שבר לי את הלב פעם אחר פעם. 

לשמחתי, אחרי שנים רבות של הורדת הראש ותחושת הבושה, האנשים הללו הצליחו שוב להרים את ראשם בזה אחר זה. 

לסיכום, רכב אכן יכול לתת אינדקציה למצב הכספי של הבן אדם, אך ממש לא לידע אותו הוא אוגר במוחו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, discoTD5 כתב:

לפני כמה שנים הגיע אלי הביתה מתווך נדלן לשכנע אותי למה הוא המתווך המתאים למכירת הבית שלנו. הבעיה היא שראיתי כשהוא הגיע עם גרוטאה ישנה מקרטעת, ועליה מגנטים ענקיים עם השם שלו. ככה הוא נכנס ומתאר לי איזה עסקאות ענק הוא עושה, רבע שעה של ניים-דרופינג וכמה הוא מצליח. אני שומע אותו ורואה בדימיון את הגרוטאה המתפרקת שלו שחונה מול הבית. ברור לי שיושב מולי שקרן.

השם על המגנטים היה סול גודמן במקרה?

• מצחיק 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים הגיע אלי הביתה מתווך נדלן ... עם גרוטאה ישנה מקרטעת

אני לא יכול להגיד ב-100% וודאות שעלי זה לא היה משפיע בצורה כלשהי, אבל אני לא נוהג ללמוד על מי שמולי ממה שהוא לובש או על מה הוא נוהג.

אני מנסה לשמוע את כל מה שלא נאמר, בין השורות, בזמן השיחה.

אני יודע שאם וכאשר אני אפול על סכום כסף מכובד ביותר, אני לא אשנה את המותגים שאני לא לבוש, לא אתחיל ללכת עם שעון טיסות או אפילו שעון מירוצים, לא אשנה את מותג הנעליים שאני מעדיף כי נוח לי בהן, ולא ארכוש רכב-על-מטורף אלא את רכב השטח שאני חולם עליו כבר כמה שנים, משהו די סולידי.

ואני לא היחיד שמרגיש ככה כלפי עצמו. יש עוד כמה משוגעים כמוני.

לכן אני לא מנסה אפילו להתחיל לשפוט אדם על פי הציוד שעליו\איתו.

עוד לקח שנלמד בדרך הקשה, אתה לא יכול לדעת מה קורה מאחורי הקלעים בחיים של אותו אדם- דבר שבהחלט יכול להשפיע על איזה רכב יש לו למשל.

חס וחלילה, לא חסרים דברים קשים בחיים שיגרמו למשפחה לאבד סכומי כסף גדולים מהר, שמצריך מכירת רכב היוקרה ומעבר לאיזו ליסינגומטית בת 8. קורה לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני אם היה מגיע עם רכב פאר של מאות אלפי שקלים, זה היה עושה את אותו הרושם השלילי אבל מסיבות אחרות. 

יש מקרים יוצאי דופן.
מכיר איזה 1 או 2 שיש להם *מיליונים* בבנק, ולא פחות מזה בתיקי השקעות.
הם נוסעים על...השם ישמור אם תדע. במונחים של בן אדם שיכול להשכיב מיליונים על איזה אוטו שהוא רוצה, הם בוחרים להוציא אחת לכמה שנים טובות סכום קניה של רכב חדש, לרוב הכי מיינסטרים שיש ולפעמים אפילו "פח" במונחים של יושבי הפורום.
יש אנשים שיש להם המון כסף ו**ולא** רוצים שהרכב שהם נוסעים בו ישמש כראיה למסתכלים (לעיתים נדירות תוכל למצוא מכוניות "מיינסטרים" שנראות מבחוץ כמו הדבר הכי נפוץ ופשוט שאתה מכיר, אבל תא הנוסעים הוא הזמנה מיוחדת...החל ממושבי עור ומערכות סטראו שהשתיקה יפה להן, הכל מהיצרן).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, ברווז כתב:

אני לא יכול להגיד ב-100% וודאות שעלי זה לא היה משפיע בצורה כלשהי, אבל אני לא נוהג ללמוד על מי שמולי ממה שהוא לובש או על מה הוא נוהג

מה הוא נוהג אולי לא, אבל מה הוא לובש ואיך הוא נראה? אם כבר מדברים על מתווכי בתים, קבענו עם איזה אחד מאתר פרצוף ספר לראות דירה. בא בחור על קטנוע בן 20 לא מגולח, עם חולצה שאפילו אני הייתי מתפדח ללכת איתה עם כתם עמבה בצווארון ושאריות טחינה על השפם אבל ביטחון עצמי של דונלד טראמפ. מיותר לומר שברגע שראינו את הבחור, עוד לפני שבגלל ראינו את הבניין ידענו שמאחד כזה לא קונים כלום. מקסימום הייתי מקבל ממנו המלצה על מקומות של שאוורמה באזור.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...