Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יקרה בישראל במקרה של רעידת אדמה?

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 938 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שבועיים בניין ברמת גן פונה וקרס, היום בניין בחולון קרס וזה קורה בלי רעידת אדמה.

המון בניינים ישנים שבנויים על עמודים, בני 50 שנה ויותר. מה לדעתכם התרחיש שיקרה עם רעידת אדמה ראשונה משמעותית?

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה דומה לרכב שמעמידים על בוקים ואז מישהו נכנס בו מאחור, ככה אני מדמיין את הבנינים על עמודים. נורא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רעידת אדמה מעל עוצמה 7 תגרום בישראל לקטסטרופה, ואנחנו נראה מחזה מאוד מעניין- שכונות שלמות בערים פשוט יקרסו בעוד אחרות בקושי יפגעו, יש פער הזוי בין צורת הבניה של פעם למודרנית יותר (שנות ה 90 והלאה).

אני לא רוצה אפילו לדמיין מה יקרה בתל אביב וסביבתה+ירושלים. אבל היי, לפחות למודיעינים תהיה פעם בחייהם סיבה לשמוח שבחרו לגור שם

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הערכות למקרה של רעידת אדמה שמתורגלת ע"ימשטרה וכוחות הצלה. ההערכות מתבססת על סימולצייה של תרחישים שמיוצרים במכון הגיאולוגי, מכון ממשלתי מחקר מדעי בתחום מדעי האדמה. התרחישים נוצרים באמצעות בסיס נתונים גדול מאוד שכולל את רוב התשתיות של מדינת ישראל והוא מעודכן באופן מתמשך.

להפעלת סימוציה מגדירים נ"צ ומגניטודה של רעידת אדמה והתוכנה יוצרת אירוע. בין היתר מוערכים מס' נפגעים, ברמות שונות, כמה כבישים נפגעים, בניינים, מערכות הולכת אנרגיה (חשמל, דלק, גז וכד') פגיעה במבני ציבור כגון תחנות מד" א, בתי חולים ועוד. 

https://www.gov.il/he/Departments/General/earthquake-scenarios2

כאן אפשר לראות את תוצרי תרגיל נקודת מפנה 2017 של פיקוד העורף, תרגיל ארצי שתורגלה בו הערכות ארצית למקרה של רעידת אדמה.

https://www.gov.il/he/Departments/General/national-earthquake-exercise

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפחיד ולצערנו לא נראה שונה מעזה באזורי הבנינים הישנים שלא חוזקו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, אורי מ. כתב:

כאן אפשר לראות את תוצרי תרגיל נקודת מפנה 2017 של פיקוד העורף, תרגיל ארצי שתורגלה בו הערכות ארצית למקרה של רעידת אדמה.

המידע דורש הזדהות באמצעות כרטיס חכם, אני מניח שהוא לא זמין לציבור? 

לפני 52 דקות, o_prime כתב:

לפני הרבה שנים היה ראיון עם ישראל גודוביץ מהנדס העיר תל אביב ושאלו אותו. הוא אמר ללא כחל ושרק שהעיר תחזור ל1910. הכל חולות. 

ישראל גודוביץ הוא אדם שהמילה הזוי לא מתקרבת ללתאר אותו. לא בכדי הוא מהנדס העיר היחיד בישראל (וכנראה בעולם) שהשתתף באח הגדול. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער. אתה כמובן צודק.

הגעתי עד רשימות הקישורים ולא ניסיתי להכנס.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אורי מ. כתב:

מצטער. אתה כמובן צודק.

הגעתי עד רשימות הקישורים ולא ניסיתי להכנס.

אני מצליח להיכנס אליהם משום מה

spacer.png

לעניינינו, אם איך שמתנהלת המדינה כרגע וכוחות הביטחון בארצינו, אני לא חושב שהייתי סומך על שום גורם הצלה כזה או אחר בייחוד בסנריו שכזה.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלו השערה שיש קשר לחפירות של הרכבת תחתית בגוש דן עם הקריסות האחרונות
השאלה היא האם שהרכבת תתחיל לעבוד בפועל , האם לא נתחיל לראות יותר קריסות? 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

אני לא רוצה אפילו לדמיין מה יקרה בתל אביב וסביבתה+ירושלים. אבל היי, לפחות למודיעינים תהיה פעם בחייהם סיבה לשמוח שבחרו לגור שם

גם אחרי רעידת האדמה תל אביב וירושלים עדיין יהיו מלאות חיים לעומת מודיעין רק שלמודיעינים לא יהיו כבישים כדי להגיע אליהן.

• מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה פה אסון כל כך רציני שחצי מהמדינה תחזור 80 שנה אחורה ואנשים (במיוחד בפריפריה) יחזרו לגור במעברות.

ליד הבניין שהייתי גר פינו את הדיירים (עם כל הציוד בפנים) כי הבניין עומד לקרוס.

כבר כמה שנים שהוא לא קרס. אנשים פרצו לבתים וגנבו ציוד אז העירייה שברה את המדרגות. הוא נוטה לצד אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

607915693_.thumb.jpg.ec75bbd8bfd3553bd389b0165d3b4ab0.jpgניתקלתי בזה. אתמול. מתברר שכל 3 שנים. עד 5 שנים. צריכים להזמין מהנדס בניין.

הבית שלי מתחיל לקבל סדקים גדולים ביציקות. בקירות. אוכלס ב 1998.

הבית שקרס בחולון. אוכלס בשנת 1973. 48 שנים.

N12 - אלפי בתים בסכנת התמוטטות: "מחכים לקטסטרופה" (mako.co.il)

אלפי בתים.jpg

מצרף דוגמה

IMG_3320.JPG

IMG_3321.JPG

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • מבאס 2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...