Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום כיפור עוד מעט מגיע ואני מחפש מקום במרכז לעשות על האש

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 950 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר ואני יודע שהולך להיות משעמם במהלך יום כיפור, אני רוצה לעשות על האש אבל לא קרוב לאנשים, שלא יפגעו או משהו בסגנון. מאחר ולא ממש זורם על לעשות נסיעה לדרום ולהיות במדבר במהלך היומיים הללו.

אני מחפש מקום ליד כפר סבא. חשבתי על הפארקים שיש בסביבה אבל נראה לי שיהיו שם דתיים אז פחות זורם לי לעשות מולם על האש.

מה אומרים על אזור התעשייה של העיר? אושי סנטר? עד כמה זה שומם?

אל תדאגו הולך להיות ואגיו 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אתה ממש ממש מחפש לברוח מיום כיפור וממש ממש חשוב לך לעשות על האש אז הייתי מברר לגבי צימר ביישוב דרוזי.

גם תהנה וגם לא תפגע באף אחד אם תעשה על האש.

with that said: הייתי מקשיב לעצתו של ואדים

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו רעיון ששווה לוותר עליו. מה דחוף דווקא בכיפור לעשות על האש בחוץ (הריח שזה יעשה יגיע הרבה יותר רחוק מהמיקום בפועל)? פרובוקטיבי much?

גילוי נאות: כותב ההודעה חילוני לגמרי ולא צם בכיפור

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל עושים את זה בכנרת.

ונניח שתמצא מקום כזה, אתה מתכוון להגיע אליו ברגל? או שתכננת לבלות את כל כיפור (כולל הלילה) באותו אזור תעשיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ממש בוער לך לך לאיזה פארק באחד הכפרים הערבים.

אישית לא מבין מה הבעיה להתאפק עד סוכות ואני כותב את זה כחילוני גמור שלא צם אף פעם, לא עלה לתורה ולא מבקר אף פעם בבתי כנסת. 

• רעיון טוב! 4

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Transporter כתב:

מה יקרה אם תעשה בבית בתנור ובמחבת ?

גם בבית לא. לא קורה כלום אם מתחשבים בשכנים יום אחד בשנה. 53 שנים אני עושה את זה ותאמין לי שלא קרה לי מזה כלום.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מתוך סקרנות לפרשנות, מי ששומר מצוות יום כיפור - מקיים אותם בשביל עצמו, בשביל כל הסיבות שקיים יום כיפור.

מה זה מפריע לו אם הוא רואה מישהו אחר לא מקיים את המצוות?

נניח ומדובר על מזון וריח, הרי הצום נועד כדי לענות את הנפש, אז אם הצם יראה מישהו אחר אוכל זה יכול רק לתרום לעיניי הנפש ואולי בכך גם לחזק את קיום המצווה?

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

גם בבית לא. לא קורה כלום אם מתחשבים בשכנים יום אחד בשנה. 53 שנים אני עושה את זה ותאמין לי שלא קרה לי מזה כלום.

למה לא?

בבית שלו שיעשה מה שבא לו.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gsi16v כתב:

סתם מתוך סקרנות לפרשנות, מי ששומר מצוות יום כיפור - מקיים אותם בשביל עצמו, בשביל כל הסיבות שקיים יום כיפור.

נניח ומדובר על מזון וריח, הרי הצום נועד כדי לענות את הנפש, אז אם הצם יראה מישהו אחר אוכל זה יכול רק לתרום לעיניי הנפש ואולי בכך גם לחזק את קיום המצווה?

אתה נהנה לראות אנשים מחרבנים על מה שאתה מאמין?

@vadim6385אין מניעה לעשות בבית מה שאתה רוצה אבל למה להפיץ ריחות בישול?

אני אוכל חופשי בכיפור, רואה סרטים ועובד בכיפור אבל אני לא אשים מוזיקה חזקה ולא אחמם אוכל ואמלא את כל השכונה בריחות.

לא קורה כלום אם אוכלים באגט עם חומוס, עמבה, שניצל מהמקרר וירקות. לא חייבים לטגן את השניצל באותו הרגע.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gsi16v כתב:

יום כיפור המודרני לא דומה בכלל ליום כיפור "המקראי" או "המקורי", צום הוא רק אחד המאפיינים ויש עוד מנהגים שהרבה אנשים כלל לא מכירים.

גם הצום עצמו לא דומה בכלל לצום שאליו התכוון המשורר.

לשאלתך, יש כמה פירושים של הפסוק שכולל בתוכו את המשפט הידוע "ועיניתם את נפשותכם", פירוש אחד אומר שהכוונה היא ללכת יחפים או עם נעליים דקות כדי להרגיש את האדמה.

פירוש אחר הוא שצריך לענות את הנפש בלימוד תורה, כלומר כל הצום ללמוד תורה.

לא מכיר פירוש שאומר שצריך לסבול בכוח.

לכן אתה כנראה לא תורם לצם כשאתה עושה על האש, אבל אפשר להתווכח עד כמה הצם באמת צם לפי ההלכה.

לא לאכול ולא לשתות זה לא נחשב לצום עפ"י ההלכה, השאלה עד כמה רחוק אתה לוקח את היום הזה.

עפ"י ההלכה ולפי מה שאני רואה מסבבי, רוב האנשים רחוקים מלקיים את המצווה.

*אני יודע יחסית מעט, יש כאן חזקים ממנו שאשמח אם יכתבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gsi16v כתב:

כי כשאתה צם ואסור לך לאכול לא כיף להריח ריח של בצל על האש מה לא ברור?

כשעובדים שלי מרכיבים  ציוד ואין לנו זמן לאכול ואנחנו מתחילים להריח את הבשרים שמכינים לערב קשה לי לעמוד מהצד ולהגיד להם שאי אפשר לאכול

אז תחשוב על בנאדם שצם יום שלם, לא מהבוקר!

יש הבדל בין לראות סרטים ולשמוע מוזיקה בבית

לבין להוציא מקרן למרפסת ולעשות על האש עם מוזיקה ואווירה שכל השכונה תדע

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

כי כשאתה צם ואסור לך לאכול לא כיף להריח ריח של בצל על האש מה לא ברור?

אבל הצום לא אמור להיות כיף....

@gsi16v

זאת מסורת. מה אתה מתחכם ומפעיל הגיון??!?!?!?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, snoop90 כתב:

אבל הצום לא אמור להיות כיף....

אז אולי הוא גם ינתק לי את החשמל בבית שלא יהיה לי מיזוג כי הצום לא אמור להיות כיף ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...