Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב הנוכחי שבק חיים, זקוק לייעוץ לגבי רכב עד 15K בבקשה

xaier
 שיתוף

פוסטים מומלצים

לפני 23 דקות, פריג'י כתב:

בתקציב הזה אין מה לשבור את הראש, מריצים חיפוש ומתחילים לדגום את הרכבים השמורים יותר. לא משנה אוטומט, ידני, קטן, גדול.

אתה לא חושב שגודל הרכב ישפיע מבחינת צריכת הדלק? בטיחות הרכב? מבדיקה שעשיתי יש אינספור רכבים בטווח מחירים הזה ממשפחתיות עד מיני, רכבים 7 מקומות ואפילו מסחריים, לכן אני מתייעץ פה..

יש לי טראומה עם צריכת דלק מהרכב ששבק חיים, לא חושב שמישהו נאלץ להתמודד עם צריכת דלק משוגעת כמו שהייתה לי, לכן אני מנסה לחפש את הרכב הכי חסכוני שאוכל או לפחות חסכוני מספיק אפילו אם אין כלכך מה לשבור את הראש בתקציב הזה.

תודה 🙂.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תשמע, אם תשווה סוזוקי אלטו או יאריס היברידית לפורד מונדאו או שברולט אימפלה, אז כן אתה תראה הבדל גדול בצריכת הדלק. אבל אם תשווה i20 לסיוויק, אז ההבדל יהיה הרבה יותר קטן.

אם אתה לא צריך מסחרית למה אתה בכלל מסתכל עליהן? צמצם...

התכוונתי שבתקציב הזה אתה צריך להתחיל מסינון כזה שישאיר לך רכבים שמורים במצב טוב להתלבט ביניהם. ואין הרבה. אם מצאת הרבה הסינון שלך גס מדי.

מתוכם, תתחיל להשוות פרמטרים כמו צריכת דלק, ותחליט אם היא סבירה בעיניך או לא.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, פריג'י כתב:

תשמע, אם תשווה סוזוקי אלטו או יאריס היברידית לפורד מונדאו או שברולט אימפלה, אז כן אתה תראה הבדל גדול בצריכת הדלק. אבל אם תשווה i20 לסיוויק, אז ההבדל יהיה הרבה יותר קטן.

אם אתה לא צריך מסחרית למה אתה בכלל מסתכל עליהן? צמצם...

התכוונתי שבתקציב הזה אתה צריך להתחיל מסינון כזה שישאיר לך רכבים שמורים במצב טוב להתלבט ביניהם. ואין הרבה. אם מצאת הרבה הסינון שלך גס מדי.

מתוכם, תתחיל להשוות פרמטרים כמו צריכת דלק, ותחליט אם היא סבירה בעיניך או לא.

הבנתי.

וכאשר מצאתי מס׳ רכבים שאני מעוניין בהם או רכב ספציפי, איך אני מתקדם לרכישה? אילו בדיקות עליי לבצע? האם הולכים ביחד עם בעל הרכב למוסך שיבדוק את הליקויים שברכב אם יש? אם כן מי משלם על הבדיקה? מה עושים אם אין דוח היסטוריית טיפולים? מה הכוונה כשבעלי רכב אומרים ״התחייבות״ בבדיקה? 

אשמח לעוד קצת הכוונה ומענה על השאלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15K, חסכון בדלק וידני?
פנדה, ספארק, פיקנטו 1.0ל'
אם אתה רוצה משהו מעט יותר גדול ופחות עגלתי - פאביה ידנית 1.4, פיאסטה ידנית 1.2, עם מתיחה קלה של התקציב תוכל גם למצוא 208 ידנית 1.2 (לחפש את גרסת אקטיב בלבד).

כל הרכבים שציינתי יהיו בטווח שנים 2012-2016, אין שום סיבה להסתכל על משפחתיות יפניות בנות 15.

• רעיון טוב! 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, shellcase כתב:

15K, חסכון בדלק וידני?
אם אתה רוצה משהו מעט יותר גדול ופחות עגלתי - פאביה ידנית 1.4, פיאסטה ידנית 1.2, עם מתיחה קלה של התקציב תוכל גם למצוא 208 ידנית 1.2 (לחפש את גרסת אקטיב בלבד).

כל הרכבים שציינתי יהיו בטווח שנים 2012-2016, אין שום סיבה להסתכל על משפחתיות יפניות בנות 15.

ראיתי ספארק ושקלתי אותה בכובד ראש, אתה חושב שהיא אפשרות טובה? אמינה ותחזיק לי כמה שנים (זקוק ל4 שנים ואז מבחינתי לזרוק לפח)? אין בעיות גיר למיניהן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, shellcase כתב:

15K, חסכון בדלק וידני?

על המשקל של הפאביה אפשר גם לחפש איביזה עם אותו מנוע.

בצד של הביצועים הפחות טובים אבל מקטגוריית הסופר מיני - קליאו III 1.2 ידנית.

Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שקליאו 3 זה רכב שמתיישן לא משהו, לפחות זה הנסיון שלי.

הספארק רכב פשוט ודי טוב, אחזקה זולה, יש להם מחלה של דוושות קלאץ' שנשברות אבל זה באמת שטויות (וכנראה כבר קרה בזאת שתקנה והוחלף בחלק משופר).
הפנדה אופציה יותר טובה לדעתי, מנוע טוב יותר (כח זמין בסל"ד נמוך יותר) והתנהגות כביש עדיפה, אחזקה של פנדה זה בכלל גרושים ואתה גם יכול גם לקנות רכב מ2013 ומעלה שזה הדור החדש יותר.

אם אתה רוצה רכב שהוא קצת פחות בסיסי ו'בימבה', ויהיה קצת יותר נעים ונינוח (על חשבון עליה קטנה יחסית בעלויות אחזקה, צריכת הדלק תהיה די דומה מחוץ לעיר וקצת גבוה יותר בעיר) לך על פיאסטה, פאביה, 208, איביזה, אולי גם קורסה זו אפשרות (אבל תתרכז ב1.4, ה1.2 לא להיט). אני באמת חושב שאם אין לך איזה דרישות מאד ספציפיות תחפש את כולן וזו שתמצא במצב הטוב ביותר ועם הנתונים הטובים ביותר - לך עליה.

אתה יכול להיעזר בערוץ הyoutube של carbuyer כדי לראות מבחנים על שלל הדגמים (שים לב למתיחות פנים וכו' (קצת מחקר בויקיפדיה) ושים לב שההגה שם ימני וברכבים צרפתיים (למשל ה208) הצרפתים לא טורחים לעשות סימטריה מלאה ולכן האנגלים מקבלים תא כפפות פיצי עקב מיקום תיבת הנתיכים של הרכב שלא מועתק שמאלה).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, shellcase כתב:

הספארק רכב פשוט ודי טוב, אחזקה זולה, יש להם מחלה של דוושות קלאץ' שנשברות אבל זה באמת שטויות (וכנראה כבר קרה בזאת שתקנה והוחלף בחלק משופר).
הפנדה אופציה יותר טובה לדעתי, מנוע טוב יותר (כח זמין בסל"ד נמוך יותר) והתנהגות כביש עדיפה, אחזקה של פנדה זה בכלל גרושים ואתה גם יכול גם לקנות רכב מ2013 ומעלה שזה הדור החדש יותר.

אם אתה רוצה רכב שהוא קצת פחות בסיסי ו'בימבה', ויהיה קצת יותר נעים ונינוח (על חשבון עליה קטנה יחסית בעלויות אחזקה, צריכת הדלק תהיה די דומה מחוץ לעיר וקצת גבוה יותר בעיר) לך על פיאסטה, פאביה, 208, איביזה, אולי גם קורסה זו אפשרות (אבל תתרכז ב1.4, ה1.2 לא להיט). אני באמת חושב שאם אין לך איזה דרישות מאד ספציפיות תחפש את כולן וזו שתמצא במצב הטוב ביותר ועם הנתונים הטובים ביותר - לך עליה.

אתה יכול להיעזר בערוץ הyoutube של carbuyer כדי לראות מבחנים על שלל הדגמים (שים לב למתיחות פנים וכו' (קצת מחקר בויקיפדיה) ושים לב שההגה שם ימני וברכבים צרפתיים (למשל ה208) הצרפתים לא טורחים לעשות סימטריה מלאה ולכן האנגלים מקבלים תא כפפות פיצי עקב מיקום תיבת הנתיכים של הרכב שלא מועתק שמאלה).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, shellcase כתב:

מה הבעיה בהזדקנות שלו?

ממה שאני שומע ומכיר, זה בדיוק ההפך, הרכב מזדקן בסדר גמור.

Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, xaier כתב:

הבנתי.

וכאשר מצאתי מס׳ רכבים שאני מעוניין בהם או רכב ספציפי, איך אני מתקדם לרכישה? אילו בדיקות עליי לבצע? האם הולכים ביחד עם בעל הרכב למוסך שיבדוק את הליקויים שברכב אם יש? אם כן מי משלם על הבדיקה? מה עושים אם אין דוח היסטוריית טיפולים? מה הכוונה כשבעלי רכב אומרים ״התחייבות״ בבדיקה? 

אשמח לעוד קצת הכוונה ומענה על השאלות.

במחיר הזה בדיקה מיותרת לחלוטין, תקבל את אותם הכסת"ים הסטנדרטיים של "רעש ונקישות מהגיר", "סימני נזילת שמן", "לבדוק מערכת קירור". זה חסר משמעות לחלוטין כי אין רכב שעולה 15K שהוא במצב מושלם.
אפשר ללכת למוסך לבדיקה - מי שמשלם זה לרוב הקונה, כי לו יש את האינטרס לבדוק שהרכב תקין.
אם אין דוח היסטוריית טיפולים זה סימן די טוב לעבור לרכב הבא, זה שיש לו - אין סיבה שלרכב בן 10 או פחות לא יהיה תיעוד טיפולים או לפחות קבלות.
התחייבות בבדיקה - מונח חסר משמעות, אמור לציין שאם לרכב יש תאונה משמעותית או תקלה משמעותית המוכר יכסה את עלות הבדיקה, בהצלחה עם לממש את זה...

קיבלת פה המלצות טובות - בשביל חסכון בדלק ב 15K קח את הרכב הידני הכי קטן וחדש שאתה יכול למצוא ומתאים לך. 
היתה לי תקופה ספארק ידנית 1.0 כרכב חליפי ולהפתעתי זה רכב ממש סבבה שבהחלט הייתי יכול להשתמש בו כרכב יומיומי. אצלי הפיק למעלה מ 16 ק"מ לליטר.

תוספת - יש פה את הפנדה של שלייקס מפורסמת בלוח, לו הייתי מחפש משהו כמו שאתה מציין (זול, אמין וחסכוני) הייתי חוטף מייד. גם יישאר לך עוד הרבה מהתקציב לבלת"מים אם יהיו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, RBRB כתב:

אם כבר ללכת בכיוון הזה, אז C1 / 107 יענו על הדרישות ולגמרי בתקציב.

תודה רבה על התגובה.

לפני כשעה, elibaba כתב:

במחיר הזה בדיקה מיותרת לחלוטין, תקבל את אותם הכסת"ים הסטנדרטיים של "רעש ונקישות מהגיר", "סימני נזילת שמן", "לבדוק מערכת קירור". זה חסר משמעות לחלוטין כי אין רכב שעולה 15K שהוא במצב מושלם.
אפשר ללכת למוסך לבדיקה - מי שמשלם זה לרוב הקונה, כי לו יש את האינטרס לבדוק שהרכב תקין.
אם אין דוח היסטוריית טיפולים זה סימן די טוב לעבור לרכב הבא, זה שיש לו - אין סיבה שלרכב בן 10 או פחות לא יהיה תיעוד טיפולים או לפחות קבלות.
התחייבות בבדיקה - מונח חסר משמעות, אמור לציין שאם לרכב יש תאונה משמעותית או תקלה משמעותית המוכר יכסה את עלות הבדיקה, בהצלחה עם לממש את זה...

קיבלת פה המלצות טובות - בשביל חסכון בדלק ב 15K קח את הרכב הידני הכי קטן וחדש שאתה יכול למצוא ומתאים לך. 
היתה לי תקופה ספארק ידנית 1.0 כרכב חליפי ולהפתעתי זה רכב ממש סבבה שבהחלט הייתי יכול להשתמש בו כרכב יומיומי. אצלי הפיק למעלה מ 16 ק"מ לליטר.

תוספת - יש פה את הפנדה של שלייקס מפורסמת בלוח, לו הייתי מחפש משהו כמו שאתה מציין (זול, אמין וחסכוני) הייתי חוטף מייד. גם יישאר לך עוד הרבה מהתקציב לבלת"מים אם יהיו.

הבנתי, ללא ספק הערת את עיניי.

לפני 31 דקות, Mr.Hybrid כתב:

הרכב מיועד אליך בלבד?

למשל אם ישמש גם את אישתך +ילדים 

לא הייתי מסתכל על ספארק ושות'. 

מיועד בשבילי בלבד, אני בן 22 אז אין עדיין אישה וילדים שצריך להתחשב בהם חחח.

תודה רבה על כל התגובות חברים, חייב לומר שאני מופתע לטובה מאוד מהפורום וללא ספק אמשיך להתייעץ איתכם פה ולהיעזר בכם, אלופים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רשמת אם ידנית או אוטומטית,

אני רכשתי ספלאש ידנית פרטית 00 עם 100 אלף קמ 2013 ב15 אלף.  במהלך החיפוש פספסתי 2 עם נתונים טובים שנעלמו תוך כמה שעות מהלוח... צריך להיות זריז.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...