Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור הספק כוחות סוס אוקטביה 2009 אשמח לעזרה

שיתוף

פוסטים מומלצים

שלום חברים

יש ברשותי אוקטביה שנתון 2009 גיר ידני מנוע בנפח 1.9 טורבו דיזל  דגם אמביאנט (הדגם שהיה מומלץ בעבר לנהגי מוניות)

קבלתי את הרכב עם קילומטר מאוד נמוך האוטו שמור .

הבנתי כמה דברים לגבי הדגם הנל שאפשר להפוך אותו למנוע חזק יותר במקום 105 כוחות סוס ל 130 כוחות ואף אולי קצת יותר .

רציתי להבין כמה דברים

1. האם כל רכב ניתן לשנות את ההספקים או ספציפית לדגם הנל שמגיע עם נפח מנוע יחסית גדול אבל ההספק נמוך .

2. האם אני יכול באופן עצמאי להתחבר למחשב ולשנות תוכנת ניהול מנוע או רק במכונים מתמחים (העלות לפי מה שהבנתי גבוהה ואני קצר בכסף השקעתי על האוטו הרבה )

3. אם יש מקום שמתמחה בסוג רכבים כאלה והאם חוץ משינוי תוכנת הניהול של המחשב יש חלקים פיזיים שמוחלפים בכדי ליצור את השיפור .

תודה רבה לכל העוזרים מחכה לתגובות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.

בגלל שהמנוע הינו טורבו דיזל בדר"כ מנועי דיזל מאופיינים בפחות כ"ס ומומנט יותר גבוהה- דבר זה לא אומר שבכרח שהינו חלש יותר.

אפשרי להתחבר באופן עצמאי ולהביא תוכנה מחו"ל, אבל ההמלצה הגורפת הינה ללכת למקום שמתמחה בכך בשביל האחריות, המומחיות והידע.

ישנה אופציה לעשות רק תוכנה וישנה אופציה גם לשנות חלקים- במנועי טורבו אפשרי להשיג שיפור גם רק ע"י תוכנה, לא חובה להחליף חלקים.

רק כדאי לשים לב שבדר"כ היצרן מנסה ליצור איזון בין אמינות, צריכת הדלק והכוח בתוכנה. תוכנה חיצונית בדר"כ תפר את האיזון ותמיד משהו בא על חשבון משהו.

Alfa Romeo Mito Sprint TcT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחילה תודה על התגובה 

מדבריך אני מבין כמה דברים :

1. עדיף ללכת למקום מתמחה בזה (יש מקום מומלץ שמתמחה במנועי סקודה מהשנה הזו)

2.הפרת האיזון כלומר עדיף לא לגעת בתוכנה המקורית אז אולי רק לשפר טכנית חלקים מסויימים (האם אתה מכיר מוסך מומלץ ואמין שמכיר את הרכבים הללו אני מניח שכל מהגי מוניות של פעם 2009 יודעים אבל אני לא מכיר נהגים כאלה).

3.אם אני רוצה לעשות זאת לבד באופן עצמאי כמה כסף אני חוסך במידה ואני קונה תוכנה ניהול מחול איפה מוצאים הסבר וחומר בנושא יש לך אולי קישור מתאים 

תודה רבה אשמח לשמוע עוד רעיונות ותגובות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שזה נשמע, מאוד מאוד כדאי לך לא לעשות שיפורי הספק למנוע.

נשמע שכסף זה עניין שאתה מחפש לחסוך בו, ועוד יותר מזה אתה רוצה לעשות את זה לבד, ולפי מה שזה נשמע אין לך ידע טכני עמוק מאוד בכלי רכב.

נשמע כמו מתכון למנוע שיעוף בטרם עת.

עצתי טפל ברכב בצורה טובה ואל תחסוך עליו שקל, יש לך רכב עם מומנט גבוה ולא אחד שמרגיש עגלה.

לא הייתי מתעסק עם זה במקומך, לא מדובר ברכב ספורטיבי אפילו לא קצת, מה יעזור לך עוד כמה כס?- באמת אני שואל, זה לא יהפוך אותו לספורטיבי(אפילו לא קצת)

peugeot 208

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מנוע וגיר בדיוק כמו שלך 

אחלה מנוע חזק בעליות, לא צריך לשפר כלום, רק לטפל בזמן

הכי טוב שתשפר את הנהג שבך כך איזה קורס נהיגה מתקדמת ותנהג יותר טוב 

כשהנהג לא טוב הסוסים לא יעזרו

ונהג טוב יודע לנצל גם מעט סוסים לחוויית נהיגה מושלמת 

• אהבתי 1

"בלי סיכון אין סיכוי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פירגון יש פה 

שאלתי כמה שאלות ליגטימיות וקבלתי תשובות שאני חסכן לא משקיען ,שאני לא יודע לנהוג , האוטו שלי טיל .

בסהכ הבנתי שאפשר לעלות לו את הכוחות סוס לכיוון 130-140 וגם לשפר את צריכת הדלק ככה לפחות טוענים המומחים הגדולים בארץ שעושים זאת ואתם מסתלבטים עלי כאילו נכנסתי לפורום של נהגי פורמולה 1 .

האמת מבאס מאוד לשמוע תגובות לא ענייניות פניתי בכבוד וקבלתי תגובות לא מכבדות  שיורדות לפסים אישים עם המלצות לשפר את הנהיגה שלי סבבה.

תודה לכל עוזרים אחלה פורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, טרט כתב:

כתוב למעלה 'פורום שיפורים'. בזה הוא עוסק,לא בהמלצות כלליות ואחרות. 

לפני 28 דקות, גיא 76 כתב:

כמה פירגון יש פה 

שאלתי כמה שאלות ליגטימיות וקבלתי תשובות שאני חסכן לא משקיען ,שאני לא יודע לנהוג , האוטו שלי טיל .

בסהכ הבנתי שאפשר לעלות לו את הכוחות סוס לכיוון 130-140 וגם לשפר את צריכת הדלק ככה לפחות טוענים המומחים הגדולים בארץ שעושים זאת ואתם מסתלבטים עלי כאילו נכנסתי לפורום של נהגי פורמולה 1 .

האמת מבאס מאוד לשמוע תגובות לא ענייניות פניתי בכבוד וקבלתי תגובות לא מכבדות  שיורדות לפסים אישים עם המלצות לשפר את הנהיגה שלי סבבה.

תודה לכל עוזרים אחלה פורום

אתה מגזים. להציע לשפר מיומניות נהיגה זה לא 'ירידה לפסים אישיים'. זו המלצה טובה לכל נהג. 

אם הבנת ממומחים שאפשר לשפר, גש אליהם, ושפר. 

אבל, אין אפשרות להעלות ביצועים ולשפר צריכת דלק. ביצועים משופרים יעלו לך בדלק ובלאי,בטח בסדר גודל שאתה מחפש. 

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, טרט כתב:

בוא כשאתה רושם כשנהג לא טוב הסוסים לא יעזרו 

אתה מסכים שאתה טוען זאת על אפס ידע שיש לך על בן אדם ,נכון אתה מנסה להעליב סבבה אם זה נותן לך להרגיש טוב אז סבבה  העיקר שאתה חושב שזה לא לרדת פסים אישיים . אבל בוא נעזוב את זה כי אנחנו לא בגן .

בגדול לא מעניין נהיגה ספורטיבית אני אבא לשלושה ילדים רוצה אוטו שיסחוב חזק בדרך שבין אילת למרכז הארץ .קבלתי את האוטו מהמשפחה בקמ מאוד נמוכים הרכב היה כמונית וכמעט לא נסע הבנתי שאת הדגם הזה בנפח 1.9 יצרו גם 130 כוחות סוס ניסיתי למצוא נהגי מוניות של פעם שמכירים את הדגם הזה ללא הצלחה גם מוסכים לא קבלתי תשובה , רק כל מיני מכוני של ניהול תוכנת מנוע שהם אמרו לי שגם צריכת הדלק תשתפר כי המומנט עולה והסוסים אז הרכב פחות מתאמץ אם זה הגיוני שאלתי כמה מכונים שעושים זאת בטענה שהם בעלי ניסיון של למעלה מ 20 שנה זאת התשובה שקבלתי 

. מזה הבנתי או שהם מחרטטים אותי ורוצים לעשות כסף ומספרים סיפורים ידוע לצערי שבמדינה הזו יש מלא חראות אנחנו לא אירופה ושירות אצלנו ואמינות במדינה זה לא הצד החזק ברוב המקומות. או מצד שני שהם דוברי אמת וזה על סמך ניסיון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שציינו שכדאי לך ללמוד נהיגה מתקדמת יותר היא ממש לא העלבה ואל תיקח אותה ככזאת.

הידע ב"נהיגה" של נהג ממוצע בארץ מסתכם ביכולת להגיע מA לB תוך כדי מינימום נזק לסביבה.

וזה מגיע מהסיבה הפשוטה- זה מה שמלמדים בשיעורי "נהיגה".

עוד נקודה משעשעת היא שהנהג הממוצע חושב שהוא נוהג יותר טוב מהממוצע.

בכל מקרה לעניין הנהיגה מתקדמת, אתה יכול לעשות, אתה יכול לא לעשות- לבחירתך, אבל כדאי שתבין שזה השלב הראשון בתהליך הלימוד כדי לעבור מסט יכולות של להגיע מA לB לסט יכולות שמאפשר לך שליטה יותר מלאה ברכב, זה לא ידע שמופיע מעצמו- זה דורש לימוד והשקעה.

לעניין הרכב בנוגע לנסיעה לאילת הרכב יסחוב אל תדאג, כל עוד תטפל בו כראוי ולא תעגל פינות.

אתה צריך להבין שאין קסמים ואין מתנות יש מאין, אם אתה מוסיף עוד כוח בהכרח זה יבוא על חשבון משהו אחר( או יותר סביר כמה "משהו"יים), אם אתה מחליט לשפר את ההספק אתה מבין שזה יפגע באמינות הרכב בסיכוי סביר ובבלאי של המנוע, בשביל לצמצם "נזקים" של בלאי מואץ אתה תצטרך להקדים את שגרת הטיפולים (במינימיום קיצור החלפות שמן מנוע) ולעשות טיפולים מונעים בנוסף.

מה שבשורה התחתונה אומר שהתחזוקה השוטפת של הרכב תגדל אולי פי 1.5 אולי 2 ואולי גם יותר.

היצרן בוחר את ההספק של כל מנוע שהוא מוציא מסיבה מסויימת אחרי הרבה מאוד מחקר, ולרוב הבחירה שלהם היא איזשהו איזון בין ביצועים לאמינות לצריכת דלק ועוד פקטורים נוספים.

את דעתי אמרתי לך- אל תתעסק עם זה, תעשה יישור קו אם צריך ותיהנה מהרכב.

peugeot 208

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה תגובות של מבולבלים שלא הבינו באיזה פורום הם נמצאים, אבל גם אתה לא צריך להתגונן - זה האינטרנט, אנשים אקראיים מגיבים אקראית, תשאב מזה מה שרלבנטי ותמשיך.

בכל מקרה - אני לא חושב שיש בעיה להעלות הספק (ומומנט) במעט מבלי לגעת כמעט בשום דבר אחר, זה יעלה לך בדלק כשתלחץ וגם במעט בלאי.
אם אתה מחפש מקום לטפל ברכב בצורה טובה, שחרר מכל מה שמחבר לך בראש בין עצמך לנהגי מוניות. במרכז המקום הכי מומלץ לטפל בו בתוצרת VAG זה מוסך רון.
בשביל לשפר אפשר לפנות לסדנאת max tuning (או סדנאות שיפורים אחרות), ואפשר לחפש מוצרים מוכנים מראש כמו התוכנה של APR שמעלה ל135-140.

כלל חשוב מאד מאד - לפני שנוגעים בכל דבר שמשפר את הרכב צריך להביא אותו למצב תקינות מיטבי במערכות התומכות, שזה אומר מנוע, בלמים ומתלים, כי כל שיפור הספק פשוט יבליט את הבעיות הקיימות.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, גיא 76 כתב:

בוא כשאתה רושם כשנהג לא טוב הסוסים לא יעזרו 

אתה מסכים שאתה טוען זאת על אפס ידע שיש לך על בן אדם ,נכון אתה מנסה להעליב סבבה אם זה נותן לך להרגיש טוב אז סבבה  העיקר שאתה חושב שזה לא לרדת פסים אישיים . אבל בוא נעזוב את זה כי אנחנו לא בגן .

בגדול לא מעניין נהיגה ספורטיבית אני אבא לשלושה ילדים רוצה אוטו שיסחוב חזק בדרך שבין אילת למרכז הארץ .קבלתי את האוטו מהמשפחה בקמ מאוד נמוכים הרכב היה כמונית וכמעט לא נסע הבנתי שאת הדגם הזה בנפח 1.9 יצרו גם 130 כוחות סוס ניסיתי למצוא נהגי מוניות של פעם שמכירים את הדגם הזה ללא הצלחה גם מוסכים לא קבלתי תשובה , רק כל מיני מכוני של ניהול תוכנת מנוע שהם אמרו לי שגם צריכת הדלק תשתפר כי המומנט עולה והסוסים אז הרכב פחות מתאמץ אם זה הגיוני שאלתי כמה מכונים שעושים זאת בטענה שהם בעלי ניסיון של למעלה מ 20 שנה זאת התשובה שקבלתי 

. מזה הבנתי או שהם מחרטטים אותי ורוצים לעשות כסף ומספרים סיפורים ידוע לצערי שבמדינה הזו יש מלא חראות אנחנו לא אירופה ושירות אצלנו ואמינות במדינה זה לא הצד החזק ברוב המקומות. או מצד שני שהם דוברי אמת וזה על סמך ניסיון .

מי שלא למד נהיגה מתקדמת, לא יודע לנהוג. כמו שמי שלא למד לשחות חתירה כמו שצריך, לא יודע לשחות ומי שלא למד טניס לא יודע לשחק טניס. 

יש דברים שאתה חייב ללמוד, לפחות את הבסיס, באופן שיטתי ומובנה, ואז לתרגל. 

או שאתה עושה את זה לא נכון. 

זה באמת לא רלוונטי לנהג משפחתי, שרק רוצה רכב חזק יותר, אבל זו עדיין לא העלבה אישית. 

אני לא יודע לגבי המנוע הספציפי, ייתכן שבשינוי תוכנה בלבד יישתנה ההספק, בלי שצריך לשפר דברים אחרים. אבל, אין מצב שמעלים הספק ב-25% וצריכת הדלק יורדת, בשימוש כולל. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...