Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן נכבה עקב התחממות מנוע

sbon
שימו לב! השרשור הזה בן 987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה דקות נתקלתי במקרה בבעל מוסך. תיארתי לו את הבעיה, והוא טען שאם הפעמים שבהן נדלקה לי נורית חום מנוע היו רק בעליות הרי שהסיבה היא בוודאות רדיאטור סתום ולא משהו אחר. לדבריו, השיפוע בעלייה מונע מנוזל הקירור לעבור כראוי דרך הרדיאטור הסתום. העניין הוא שלטענתו לא נכון להתעסק עם פתיחת הסתימה, שזה חארטה והוא לא עושה את זה, ושחובה להחליף רדיאטור. העלות: 800 שקל, כולל קודם כל בדיקה לאיתור דליפות של נוזל קירור. 

דעתכם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sbon כתב:

לפני כמה דקות נתקלתי במקרה בבעל מוסך. תיארתי לו את הבעיה, והוא טען שאם הפעמים שבהן נדלקה לי נורית חום מנוע היו רק בעליות הרי שהסיבה היא בוודאות רדיאטור סתום ולא משהו אחר. לדבריו, השיפוע בעלייה מונע מנוזל הקירור לעבור כראוי דרך הרדיאטור הסתום. העניין הוא שלטענתו לא נכון להתעסק עם פתיחת הסתימה, שזה חארטה והוא לא עושה את זה, ושחובה להחליף רדיאטור. העלות: 800 שקל, כולל קודם כל בדיקה לאיתור דליפות של נוזל קירור. 

דעתכם? 

שתכניס את הרכב למוסך לבדיקה, יבדקו לחצים ודליפות.

800 שקל זה לראדיאטור תחליפי, יספיק לך ל3 שנים.

תבדוק, תכנס למוסך.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר נסה את התוסף ב30 שקל ואם זה לא עובד אז תחליף, מקסימום הרווחת ניקיון גם של הצנרת ואם בא לך גם את השטיפה בצינור.

לא סתם רדיאטורים מתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Shab00 כתב:

אני אומר נסה את התוסף ב30 שקל ואם זה לא עובד אז תחליף, מקסימום הרווחת ניקיון גם של הצנרת ואם בא לך גם את השטיפה בצינור.

לא סתם רדיאטורים מתים.

למיטב ידיעתי יש דבר כזה שנקרא תיקון סתימה ברדיאטור ויש לא מעט מוסכים שעושים את זה וזה גם הרבה יותר זול מהחלפת רדיאטור, אבל הבחור הנ"ל אמר שזה לא דבר  נכון לעשות ושיש להחליף רדיאטור. עכשיו אני בדילמה מה נכון לעשות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שנים עשו לרכב שלי ניקוי רדיאטור וזה פתר את הבעיה. אם אני זוכר נכון זה הוסיף 400 שקל לחשבון של המוסך.

זו הייתה אפילו ההמלצה של המוסך שאם אפשר לתקן ולהחזיר את המקורי, זה עדיף.

כמובן אם הוא הרדיאטור לא בר תיקון אז צתטרך להחליף. הייתי בודק בעוד מוסך מה אומרים.

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sbon כתב:

אז אני בעצם טועה כשאני חושב שאם היתה בעיה במערכת הקירור היא היתה מתבטאת גם כשהמנוע לא נמצא במאמץ מיוחד, כמו  למשל בנהיגה במישור? 

בעיה במערכת הקירור מתגלה כשמערכת הקירור נמצאת במאמץ, למשל עליה ביום חם.

כנראה שהבעיה לא מאוד חמורה (עדיין...) כדי להשפיע משמעותית בנסיעה רגילה, אבל היא שם.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הייתי עכשיו במוסך. מצאו שפקק הרדיאטור לא אוטם כמו שצריך. החליפו. בדקו בלחץ שאין דליפות מים. הכל תקין. 130 שקל. אמרו שאם יתברר בהמשך שלא נפתרה הבעיה ייתכן שמדובר אכן ברדיאטור סתום ואז יש להחליף אותו ( אמרו שהיום כבר לא מתעסקים עם ניקוי ופתיחת סתימות ברדיאטורים אלא רק מחליפים). 

יאללה ניסע ונקווה לטוב. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: אתמול שוב נדלקה נורת חום מנוע, דווקא בנסיעה במישור. ייתכן שהבדיקה בלחץ שנעשתה במוסך החמירה את מצב הסתימה ( בהנחה שאכן מדובר בסתימה כלשהי)? 

מחר בבוקר הרכב יעבור קודם כל בדיקת לחץ הפוך, בתקווה שהתוצאה לא תצביע חלילה על בעיה בראש מנוע או באטם ראש מנוע. 

בינתיים ליתר ביטחון כבר פירסמתי הודעה בפורום המתאים כאן על ייעוץ ברכישת רכב סופר מיני בתקציב של עד 40 אלף שקל... הלוואי שלא אזדקק. 

עריכה אחרונה על ידי sbon
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...