Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת דירה/בית דרך מתווך בלי התעסקות עם קונים - האם קיים דבר כזה בארץ?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה היפותטית.

קודם כל, ברור לי שקיימים מתווכים בטבע, השאלה אם זה באמת עובד ככה.

נניח ויש לי נכס שאני רוצה למכור, אבל אין לי זמן, ובעיקר עצבים, להתעסק עם קונים וכל הביורוקרטיה הכרוכה. או תרחיש אחר - בעל הנכס בכלל לא נמצא בארץ, ובטח שלא יכול להגיע כדי להראות דירה לקונים.

האם אפשר לתת למישהו לנהל הכל במקומי תמורת עמלה מסויימת, ככה שבמידה ויקבל ממני את האוקיי להצעת מחיר, כל האינטראקציה מצידי תהיה לחתום על הסכם מכירה, למסור לו את המפתחות ולקבל כסף לחשבון?

נראה לי הגיוני לסכם איתו אחוז מסויים מהסכום, ככה שיהיה לו אינטרס למכור בכמה שיותר. וגם נראה לי שאיש מקצוע יהיה יותר טוב ממני בכל הנושא של הכרת השוק, התמקחות וסינון ז#@ני שכל, וכנראה ישיג מחיר יותר טוב.

האם זה אפשרי? האם האנשים האלה אמינים? או שהם כמו סוחרי רכב, ש99% עושים שם רע לשאר?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד יעשה את זה.

שהמתווך יביא לו את הקונים מוכנים על מגש של כסף אחרי משא ומתן על המחיר.

(הוא גם ככה זה שבדרך כלל מנהל את משא ומתן)

אתה תחתום על יפוי כוח, והוא יעשה את השאר.

מין הסתם בעמלה מסויימת.

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה עובדת התעשייה. תבחר בפינצטה את המתווך, הם יותר גרועים מסוחרי רכב לא רישמיים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז צריך גם מתווך וגם עורך דין?

אין מישהו שיהיה הממשק שלך מול כולם?

לפני 8 שעות, DareDevil כתב:

ככה עובדת התעשייה. תבחר בפינצטה את המתווך, הם יותר גרועים מסוחרי רכב לא רישמיים

נשמע שהמצב באמת עגום. בשביל להיות סוחר רכב צריך תו סוחר, מגרש והבנה בסיסית במכוניות. מתווך נדל"ן יכול להיות כל בן 18 עם נשימה ודופק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה שילוב של עו"ד ומתווך.

מתווך מפרסם את הבית ומביא אנשים לראות, עו"ד מתעסק בחוזה המכירה ובכל הבירוקרטיה הנלווית אחרי שיש קונה עם הצעה.

מתווך לוקח 2% מעלות העסקה (מהמוכר ומהקונה) והעו"ד נותן לך מחיר לפני שהוא מתחיל בתהליך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, vadim6385 כתב:

בשביל להיות סוחר רכב צריך תו סוחר, מגרש והבנה בסיסית במכוניות. מתווך נדל"ן יכול להיות כל בן 18 עם נשימה ודופק.

כדי להיות מתווך צריך לעבור כמה מבחנים ממשלתיים. אומנם לא קשים, אבל בהחלט צריך.

אז למה יש מתווכים כמו מים?

למתווך (בישראל) אין באמת הרבה סיכון, 

הוא לא משקיע כמעט כסף מלבד פרסום (וחדרון הנקרא משרד) במקומונים שגם ככה צמאים לכסף והוא עושה איתם דילים יפים (באזור שלנו 50% מהפרסומות במקומונים היא נדל"ן)

גם שיעור הרווח הוא מאוד גבוה.

2% ממחיר הדירה.

מדירה של 1.5 מליון הוא מרוויח 30 אלף (ברוטו)

בהנחה שהביא רק את הקונה, מביא גם את המוכר, זה כבר יותר.

בהנחה שהוא מצליח לשווק דירה אחת בחודש, הוא חי די סבבה.

הטובים מצליחים לשווק יותר מדירה לחודש.

(והגרועים לא מצליחים והורסים את השוק)

ובסופו של דבר הקונה מרגיש שדפקו אותו בדירה, הוא בא בטענות למוכר ולא למתווך.

סוחר רכב חייב מגרש מסודר.

הרווח על כל רכב הוא לפעמים אלפים בודדים, והוא מושקע בעשרות (מאות) אלפי שקלים על המכוניות.

אז אין ספק שיש מתווכים כמו זבל. ברמה מקצועית של זבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

אז צריך גם מתווך וגם עורך דין?

אין מישהו שיהיה הממשק שלך מול כולם?

תמנה כונס לנכס. הוא יפרסם, ינהל מו"מ, ימכור ויעביר לך בסוף 20% מהסכום שתקבל.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון בזמן האחרון: תפרסם את הדירה ביד 2 , תחכה לטלפונים, יהיו בעיקר של מתווכים, תשב עם כל אחד (הם באים לאן שאתה רוצה מתי שאתה רוצה), ותבחרר את מי שהכי יראה לך.

קרטריונים לבחירה מבחינתי (בסוף מכרנו לבד): אם אתה מכיר את האזור, המלצות של שכנים\חברים שהוא מכר להם, כמות הדירות שהוא מכר באיזור (לכל איזור יש כמה אנשים שמתמחים דווקא בשכונה הספציפית), עלות (אצלינו היו כאלה שדרשו 2 %, והכי רציניים שהתכוונו להמשיך איתם ירדו לאחוז ורבע (הכל + מעמ).

משפטים של מתווכים:
אני קם והולך לישון עם הדירה שלך.
יש לנו אפיקי פרסום נבחרים.
אני חבר בקבוצה של כל המתווכים באיזור, בזכות זה מוצא את הקונה הכי מהר.
זאת הכלה? (כשנכנסים לדירה) יש לה פוטנציאל טוב.
אני ממקסם לך את המחיר כי אני עובד עבורך.
המשרד שאני עובד בו הכי XXX באזור.
תיווך של היום זה לא כמו פעם, זאת השיטה האמריקאית רק בבלעדיות.
מתווך שלא לוקח 2% הוא לא רציני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יגיד לך מה היה אצלי.

שכרתי דירה במשך שנה וחצי. הבעלים גרו רחוק מהאזור בו נמצאת הדירה והיה בחור שהיה מנהל להם את כל נושא השכירות.

הוא פירסם את המודעה לשכירות , הוא היה דואג אם יש תקלה בכל מה שקשור לדירה. הוא הכתובת. אני לא הכרתי בכלל את הבעלים ולא ידעתי מי הם. אם הוא לא היה מספר לי, הייתי חושב שהדירה שלו בכלל.

בזמן השכירות הבעלים מכר את הדירה . הבעלים החדשים - שאותם הבחור שאני בקשר איתו הביא.

הגיעו לדירה כדי לסגור איתי חוזה ואז כל ההתקשרות הייתה שוב עם אותו בחור (הם החליטו שהוא גם ינהל להם את העסק.) כמובן הכל בתשלום לבחור שהוא הפך להיות מנהל העסק וגם מתווך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי ממש מעכשיו בעסקה יחסית גדולה, המתווכת (שנחשבת "הכי מוכרת וטובה" באיזור, בתים פרטיים) רק הביאה את הקונים ועשתה להם סיור בבית. היה לה נאום קבוע ויבש (הבעלים יכלו לעשות עבודה יותר טובה בוודאות, לדוגמה פעם אחרי פעם ציינה שיש 2 חניות במקום 5 וזה קריטי מאוד, כמו גם עוד דברים קטנים שפספסה/לא דייקה). מעבר לזה לא באמת התערבה במו"מ מעבר להצגת המחיר הראשוני והפינג פונג של המחירים. גם בפגישות מו"מ בין הצדדים רק נכחה ולא באמת התערבה בשיח. תכלס ה"ערך" היחיד שלה היה זה שהיא הביאה אנשים (כשלפעמים אפילו לא ממש סיננה אותם - מגיעים ואומרים "אוי רצינו גינה גדולה יותר" ופסלו על הסף למרות שידעו בדיוק מה הגודל שלה ואיך היא נראית). ברגע שנסגר המחיר (שוב, בלי הרבה התערבות מצידה..) הכדור עבר לעורכי דין ולצדדים כשההתערבות שלה מינימלית עד לא קיימת (ומדובר בעסקה גדולה מאוד שהיא גוזרת עליה אאל"ט אחוז וחצי מכל צד).

רוצה לומר - לא רואה איך אפשר פשוט "לזרוק" את זה על מישהו ושיעשה בשבילך את כל העבודה כי יש יותר מדי ניואנסים קטנים בדרך (בעיקר בשלב של המו"מ - תאריכי כניסה, פינוי, תנאי תשלום ועוד דברים לאו דווקא טריוויאלים) שמחייבים את ההתערבות של המוכר. אולי אולי אולי יש איזה יצור היברידי שהוא גם עורך דין וגם מתווך, אבל אז המחיר כנראה יהיה בהתאם, וזה נשמע כמו משהו יותר נישתי לדירות/בתי יוקרה++++

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נישתי? כשמכרתי דירה לפני 9 שנים פרסמתי ביד2, קיבלתי לא מעט טלפונים 100% ממתווכים, שהרציניים בהם הגיעו עם ספרי קבלות, כלומר תיעוד של העבר המקצועי שלהם. הם חיפשו "בלעדיות", כלומר הזדמנות להרוויח על הדירה פעמיים, הן מצד המוכר והן נצד הקונה. גם בצד החיפוש היו רק מתווכים.

ההתרשמות שלי מהאוכלוסיה הזו - נעים בין אנשים רציניים שיודעים למכור את מרכולתם, לבין טיפוסים שהתאור "מפוקפקים" מחמיא להם.

דרך אגב, היו קטעים הזויים ש-3-4 מתווכים הביאו את אותם מתעניינים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי שאין היום סיכוי למכור או לקנות דירה בלי מתווך. זה מרתיח, כי בסופו של דבר המתווך לא עושה הרבה יותר מהמודעה ב-classifieds שהיו פעם בעיתונים, אבל במקום 100 ש"ח למודעה והנחה לפרסום משך חודש אתה משלם 50K למישהו שפוגש אותך בשושו כדי שלא תנחש איפה הדירה.

אז פה ושם יש מתווך שיגלה לך שדירת חלומותיך בכלל לא דומה לדירה שעליה חלמת (מה שקרה לי) אבל זה המיעוט.

יש בעולם מדינות שבהן המתווך גם סוגר את הצדדים המשפטיים של העסקה. בארץ זה נאסר עליהם, ולאור החומג האנושי - טוב שכך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, om2 כתב:

כדי להיות מתווך צריך לעבור כמה מבחנים ממשלתיים

מתווך צריך לעשות מבחן ממשלתי אחד בלבד

לפני 11 שעות, om2 כתב:

פרסום (וחדרון הנקרא משרד) במקומונים שגם ככה צמאים לכסף והוא עושה איתם דילים יפים (באזור שלנו 50% מהפרסומות במקומונים היא נדל"ן)

מתווך מחוייב לעשות 3 או 2 פעולות שיווק בשביל להיות החלק המשמעותי בעסקה

לפני 7 שעות, Blaz00r כתב:

מעבר לזה לא באמת התערבה במו"מ מעבר להצגת המחיר הראשוני והפינג פונג של המחירים. גם בפגישות מו"מ בין הצדדים רק נכחה ולא באמת התערבה בשיח

אסור להתערב במו"מ על פי חוק

לפני 7 שעות, Blaz00r כתב:

אולי אולי אולי יש איזה יצור היברידי שהוא גם עורך דין וגם מתווך,

על פי חוק זה אסור לחלוטין, הוא יכול להיות בכובע אחד בעיסקה או עורך דין או מתווך, לא גם וגם

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...