Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה בתחבורה ציבורית לעומת רכב פרטי

Haim285
שימו לב! השרשור הזה בן 988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעיית הסינכרון מתחילה מלמעלה: החשיבות שמשרדי הממשלה השונים מעניקים לנושא נמוכה. הפקידים הרלוונטיים לא משתמשים בתחב''צ (בהכללה), ומי מדבר על תזמון בימים שאינם יום עבודה רגיל.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, sperial כתב:

אני מדבר כנוסע שעמד לא מעט שעות בהמתנה על רציפי תחנות רכבת באירופה. לא מעט קונקשנים של 30 דקות, אפילו במטרו'אים טובים.

לא מכיר כאלה קוים בין ערים לא הכי קטנות שצריך לחכות חצי שעה לרכבת.

אולי אם רוצים להגיע מאיזה יישוב קטן לעיר גדולה אחרת, אולי. וגם לא יצא לי עוד להתקל בדבר כזה.

כמובן שזה תוך התעלמות מעיכובים/עבודות/תקלות.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver הזמן הזה מנוצל, לפחות בחלקו, למה שאשתי קוראת "עבודות שלא רואים אותן". מבחינה זו אני כמו פקיד בנק - בשעה 8 אני, המחשב והשולחן מוכןנים לקבלת קהל. ובניגוד לפקיד הבנק, בהרבה מקרים אני מקבל אנשים אפילו לפני השעה הנקובה, לגמרי לא נדיר שהמטופל הראשון סיים את הביקור בשעה 8.

@tinokiהבעיה קצת שונה, ודנו בה כאן לאחרונה: חוסר הרצון להאציל סמכויות לרשויות תחבורה אזוריות, כאלה שמכירות את המטרופולין מקרוב.

@David32אמנם לא בשנים האחרונות, אבל אפילו ברכבת ההולנדית הייתי ממתיןצלא מעט. וממה שאנימקורא היא רק מדרדרת. אבל זה קרה לי אפילו ברשתות המשובחות של גרמניה.

@TaxGuyהבריטים אף פעם לא היו דוגמה, למרות שהם ממציאי הרכבת. וממה שהבנתי ההפרטה של הרכבות עשתה להם רק רע. הבעיה אצלנו, בכך שהרכבת "צעירה" היא מחסור בתשתיות, כגון מסילות. השיא הוא סיפור האיילון, אבל לא רק שם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

אז עם מערך רכבות צעיר כמו בארץ זה עוד יותר מסובך.

הפוך גוטה, הפוך. בריטים שתוקעים עם מסילות ברזל מ-1830 מתקשים לעשות שינויים. אצלנו דווקא בגלל שמערך הרכבות צעיר הייתה לנו הזדמנות לעשות את זה "כמו שצריך" ולא עשו. אבל עדיין לא מאוחר.  

לפני 29 דקות, sperial כתב:

כבר מזמן למדתי לא לנסוע בשעות העומס. עקרונית אני צריך להיות במשרד ב-8 בבוקר, אני נמצא בין 6:40 ל-7:30 (תלוי היכן, אני עובד בכמה מקומות). בצורה כזו חוסך זמן, ובמקרה שלי גם הנהיגה עולה פחות מתחב"צ, גם בזמן וגם בכסף.

לא לכולם יש את הפריווילגיה הזאת להיות ברכבת ב-6:00 בבוקר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Morningstar כתב:

תחבורה ציבורית זו התכלבות.

עם כל הבאסה של הפקקים - אף אחד לא מזיע עליך, אף אחד לא מדבר לך לתוך האוזן, אף אחד לא פותח לך שווארמה ב 8 בבוקר - ועוד.

אפשר לשים פודקאסט, לדבר בטלפון וכו'

עם בקרת שיוט אדפטיבית טובה (נניח כמו בגולף) זו חוויה נסבלת.

כנראה שזה תלוי בתחנה וברכבת הספציפית שאתה תופס, כי החוויה שלי מהרכבת היתה שונה, במיוחד אחרי הקורונה כשהעומס/דחק בקרונות ירד משמעותית.

כשאתה לא נוהג, אתה לא חייב להיות מרוכז במשך שעות ולא לעשות שום דבר אחר עם הגפיים והעיניים חוץ מלמנוע תאונה עם אידיוט כזה או אחר. וכל זה ב 10 קמ"ש, כן?

כשאני מגיע ברכב אני מגיע עייף, עצבני ולא מצליח להיות פרודוקטיבי בשעתיים-שלוש הראשונות של היום - ובסוף היום אחרי הפקקים של הערב אני חוזר גמור.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, TaxGuy כתב:

לא לכולם יש את הפריווילגיה הזאת להיות ברכבת ב-6:00 בבוקר. 

לפעמים אפילו לנהג הקטר אין את הפריווילגיה הזו.

לפני 34 דקות, nadavd4 כתב:

תה לא חייב להיות מרוכז במשך שעות ולא לעשות שום דבר אחר עם הגפיים והעיניים חוץ מלמנוע תאונה עם אידיוט כזה או אחר. וכל זה ב 10 קמ"ש, כן?

אני סיגלתי לעצמי מוד של פקקים. לא מתעצבן, מי שרוצה להידחף שיהיה לו לבריאות ובמקום 10 קמ"ש הממוצע יהיה 9.5. לא קריטי מבחינת זמן ומאוד משמעותי מבחינת מדד העייפות והעצבים.

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

אני סיגלתי לעצמי מוד של פקקים.

כשאני אומר "מגיע ברכב", אני מתכוון למוד פקקים בדיוק כמו שאתה מתאר. זה משאיר אותי שפוי, אבל לא הרבה מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביזיון הגדול הוא,שמאז שסיימנו את הסגר ה 3 אין תנועת רכבות מצפון לדרום בימי שישי- כן,יש אנשים שעדיין עובדים בשישי (אני אחד כזה ואין לי אפשרות לקחת יום חופשי באותו יום) והתחבורה בעייתית- יש מאוטובוס מחיפה חוף כרמל (צריך לנסוע 40 דקות מהבית שלי בקריות+לשלם על חנייה)

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי משלמים על חניה בחוף הכרמל בשעות היום? אל תענה, כי החניה שם חינם, יש קנס על חניה לילית בגלל הנוסעים לחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך הגעת למצב שיש המתנה של 27דקות בין רכבת לרכבת, זה ממש ממש נדיר.

המקס שיצא לי לחוות [נסעתי הרבה ברכבת] זה 20דקות.

ועדיין עדיף לנסוע ברכבת את המרחק הזה, מאשר לעשות את הנסיעה הזאת ברכב. מבחינה כספית ונפשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אין מסילה רביעית באיילון ואין חשמול. זה מה שגורם לבעיית זמינות המשאבים בפרוזדור האיילון, ואי יכולת להוסיף תדירות רכבות (וכתוצאה מכך להקטין מרווחי המתנה בין הרכבות השונות).

שני הדברים בעבודה, אבל כנראה יקח עד 2030 במקרה הטוב לסיים עם המסילה הרביעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית ברכבות היא ביום ראשון בבוקר. זה סיוט

בסך הכל אני מרוצה מתדירות הרכבות אצלי. 

בבוקר אם אני אצא ב 5:20 לאוטובוס לרכבת אגיע לעבודה ב 6:45. ברכב אגיע 6:15

בצהריים אם אני יוצא ב 16 אגיע הבית ב17:45 ברכבת ו17:30 ברכב 

ההפרשים ברכב בבוקר לעומת הצהריים "תודות" לפקקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, nadavd4 כתב:

כנראה שזה תלוי בתחנה וברכבת הספציפית שאתה תופס, כי החוויה שלי מהרכבת היתה שונה, במיוחד אחרי הקורונה כשהעומס/דחק בקרונות ירד משמעותית.

כשאתה לא נוהג, אתה לא חייב להיות מרוכז במשך שעות ולא לעשות שום דבר אחר עם הגפיים והעיניים חוץ מלמנוע תאונה עם אידיוט כזה או אחר. וכל זה ב 10 קמ"ש, כן?

כשאני מגיע ברכב אני מגיע עייף, עצבני ולא מצליח להיות פרודוקטיבי בשעתיים-שלוש הראשונות של היום - ובסוף היום אחרי הפקקים של הערב אני חוזר גמור.

מצב קורונה הוא לא דוגמה לכלום. 

השיח הוא מה היה בישראל לפני שנתיים ומה יהיה עוד 3 שנים כשתיגמר הקורונה.

אני מצטער אבל התחבורה הציבורית בישראל, אם אתה לא גר על התחנת רכבת - פשוט בלתי נסבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר במקום שבו יש לי רק אוטובוס אחד מהבית לעבודה, ואני עדיין מעדיף להגיע ברכב.

למה? 

א) על הרכב אני כבר משלם על ביטוח/אגרה/טסט/טיפולים, הדלק יוצא יותר זול מכרטיס לאוטובוס.

ב) יותר מהר מאוטובוס שעושה שמיניות בשכונות.

ג) תמיד זמין בניגוד לאוטובוס שיש רק עד 7 בערב.

ד) לרכב לא צריך לחכות בחום/גשם.

ה) אפשר להדליק או לא להדליק מזגן.

ו) אין לי באוטו ילדים ערסים ששומעים את המוזיקה המגעילה שלהם ברמקול של טלפון או רמקול נייד.

ז) ברכב לא צריך מסכה.

ח) אם פתאום צריך לקפוץ הביתה או לסידורים דחופים באמצע היום, או סתם בא לי מקנאגטס לארוחת צהריים, אני יכול.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...