Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשקה נפשי במקלדת. מחו"ל. פתרונות לעברית?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הזמנתי לאחרונה מקלדת סינית מכנית של HAVIT . הגיעה עם צבת + כמה מתגים ספייר בצבעים שונים (קושי שונה) . ניתן להחליף את כל המתגים בקלות. אין הלחמות וכל זה ב 50$ .

https://www.havit.hk/products/kb858l/

שלדת מתכת . עדיין לא כשלה ועובדת קשה.

נכון, זה לא סוויץ' של דובדבן אבל תחושה ממש ממש דומה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, save כתב:

אפשר להסתדר עם מקלדת ממברנת גומי. אין בזה כל רע. היתרון במקלדות מיכניות (חוץ מהתחושה) זה מה שנקרא בלעז  key rollover

כלומר היכולת ללחוץ על מספר מקשים וכולם יגיעו למחשב . יכולת שהינה מוגבלת מאד במקלדות של 100 ש"ח.

עד כמה שידוע לי, קוראים לתופעה Key ghosting, ובתור גיימר, המקלדות הפשוטות נוטות לעצור ב2-3 מקשים יחדיו, כך שהייתי חייב להשתדרג.

הלכתי על Razer Ornata V2, אחת הזולות שלהם, אבל בה אתה יכול לשכב על המקלדת וכל הלחיצות יקלטו בו זמנית, כמו כן היא ניתנת לתכנות עד כמה שידוע לי ויש בה כמה פתרונות ארגונומים מפתיעים לטובה

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק . Ghosting נוצר כאשר כל המקשים באותה שורה נמצאים על אותו מעגל חשמל מודפס (נפוץ במקלדת גומי).

ואז אם אתה מקיש חזק על 5,6,7 : גם 8 מגיע למסך . ככה משום מקום, כמו רוח רפאים. נשבע שלא לחצת עליו.

כאילו יצרת קצר חשמלי בין מקשים בלחיצה מרובה. במקלדת מיכנית טובה : לכל מקש יש מעגל חשמלי נפרד.

עריכה אחרונה על ידי save
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מעניין אותכם לנסות Ghosting וKey Rollover

https://www.microsoft.com/applied-sciences/projects/anti-ghosting-demo

עריכה:

דוגמא מהמקלדת שלי, שמתי את הטלפון על המקשים ולחצתי:

keyrollover.thumb.png.b43421468eafae12bff454659742f59f.png

עריכה אחרונה על ידי f31
  • אהבתי 1

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמובן מקלדות מכניות שניתן לשנות את גובה הקליק בתוכנה. שילוב של מגנט ומעגל חשמלי. זה באמת וואו. כמו סיטרואן bx.

על פי רוב: כל הנורות ,הצבעים, הצלצולים ומקשי המאקרו רק גורעים מאיכות המקלדת. 

עריכה אחרונה על ידי save
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור או חריטת לייזר בארץ או מדבקות למינהן. אין פה קסם. 

המלצה שלי תתחיל עם מקלדת סינית מיכנית זולה . 40$ + סט מדבקות שקופות בעיברית ₪19 .לאט לאט תבין מה אתה אוהב ומה לא ואז תשדרג למשהו יוקרתי. בסוף כל אחד אוהב משהו קצת אחר .

יש אפילו מיני דוגמית: שורה של 6 מקשים עם כל המתגים השונים.

רוצה המלצה :

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07KCRTN9Q/ref=sspa_mw_detail_1

השתמשתי בכזו והיא טובה. 2700 איש אהבו. ניתן לשלוף את המתג ולהחליף 

עריכה אחרונה על ידי save
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מילה אחת על מקלדות מוארות, הזמנתי קרוסאייר מחו"ל (חברים שנסעו) שבארץ עלתה כ 800 ש"ח וביצעתי חריטה לעברית. אמרו לי לפני שהחריטה כשלעצמה לא תהיה מוארת וזה נכון, לתקתק בעברית בלי נורת לד דבוקה למקלדת זה כמעט בלתי אפשרי בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כפי שכתבתי, במקשי דובדבן (וגם  ,Gateron, Kailh, outemo) האור מגיע בדרך כלל מהחלק הצפוני במתג. באמצע יש עמוד הקפיץ שמסתיר. אז לחרוט עברית בחלק הדרומי זה אכן בעיה . בכל מקרה לתקתק בחושך מוחלט לבד זה כל כך פולני.

דווקא במתגי OMRON האור מתפזר יפה ממרכז המתג לכל שטח למעלה, אבל הם לא המתג הכי מחודד במקלדת (אם אתה מבין למה אני רומז).

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עברתי על כל השרשור,

אבל הבנתי שמקלדת "גיימינג" או דומה ביכולותיה מבוקשת ל- @ברווז,

אז השקל ורבע שלי הוא,

שאני עם מייקרוסופט sidewinder x4 מעל עשור,

נקנתה בארץ,

מוארת, עם עברית, עם מקשים לתכנות פקודות,

עובדת ללא דופי (לא מכנית).

שלמות מבחינתי, ממליץ בחום.

לא ממש יודע היכן ניתן לרכוש אותה בישראל כרגע,
בחו"ל עדיין נמכרת.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא ניסית מקש דובדבן כחול אף פעם ? תאמין לי זו הנאה צרופה. עונג שבת. אתה לא תחזור לקונדומים הדפוקים האלה גם אם הם מחזיקים 10 שנים.

http://www.pictureshack.us/images/44932_Cherry_MX_Blue.gif

נושא אחר: גם מקלדות רייזר הייתי נמנע. יש להן הייפ גדול אבל רייזר בהמון מקלדות פשוט שמים מתג Kailh .(ממותג מחדש). ואיך לאמר: Kailh הם לא המתג הכי חד בקלמר... בלשון המעטה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקלדות מכניות הן יחסית גבוהות ודורשות לרוב הסתגלות, אבל צ'רי הוציאו גם סוויץ' low profile:

MX_Comparsion_No_Watermark-1250x588.jpg

עריכה אחרונה על ידי f31
  • אהבתי 1

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...