Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיירה משוחזרת לירושליים

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה כמו שיפוץ ברמה מאוד גבוהה.

מעניין אם הם מסוגלים לשחזר את השיירה "על אמת", כולל נסיעה ברכבים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה רלוונטי שחזור למצב נסיעה. נגיד שזה נוסע. מי יסע על זה ואיפה? 

כמו שאמרתי, רמת השחזור בשביל תצוגה חיצונית סטטית יפה מאוד. למי שזה מעניין אותו, אני ממליץ לגשת לראות בהקדם כל עוד הכלים רעננום ויפים אחרי השיפוץ, שכן אחרי מספר שנים של עמידה במקום פתוח תהיה כנראה התדרדרות במצבם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שזה בחסות מוזיאון תעבורה, אולי כן יבנו סככה בהמשך. 

במוזיאון עצמו ברמלה, אחרי שכל המוצגים עמדו תקופה תחת כיפת השמיים, לפני כמה שנים בנו סככות מעל רוב התצוגה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה תמונות אמת של משאיות מהמצור על ירושליים במלחמת העצמאות, 1948

1) תמונה של משאית שהיא חלק משיירה  לירושליים. קבינת המשאית משורינת.

קישור לצילום :

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/PikiWiki_Israel_20803_The_Palmach.jpg

1524px-PikiWiki_Israel_20803_The_Palmach-lory.thumb.jpg.d9452b08a70e92b5eede0bd7bed7d886.jpg

2) משאית בלהבות. הערבי עם הכפיה המנומרת על ראשו, יורה באקדח לכיוון הנהג היהודי  ששכוב על הכביש

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PikiWiki_Israel_20804_The_Palmach.jpg

(רצוי לבחור את הגירסה עם הרזולוציה הגבוהה)

PikiWiki_Israel_20804_The_Palmach-lory-burnt.thumb.jpg.b511a1711ab8cac6fb6c9477ae2eb97d.jpg

3. שיירת משאיות לירושליים. בד"כ על המטען בארגז המשאית הפלמ"חניקים הקיפו את עצמם בשקי מטען וכך סידרו לעצמם עמדה "ממוגנת".

https://www.palmach.org.il/archive/galleries/galleryphoto/?itemId=35945

P_138318_0-lorry2.jpg

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום  גם על ביקור המקום ומהר לפני שחלק מהתצוגה תעבור תחת ידם של כמה מתלמידי ישראל.

המקום מושקע והשחזורים וקיטעי הוידאו מאד מעניינים.

לגבי שיחזור הרכבים: אני מומחה מאד קטן אבל נראה לי שהם יותר לשחזור ה"רוח" של הכלים מאשר נאמנות למקור.

באוטובוס יש חלקים של הטייגר משנות השישים שבוודאי לא היו מקוריים, אבל זה הרבה יותר טוב ממה שיש בדרך כלל.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, borsood כתב:

ממליץ בחום  גם על ביקור המקום

בהחלט אני מתכנן לבקר גם בתצוגה הפנימית.

לגבי חלקים לא מקוריים באוטובוס - לדעתי עצם זה שבאוטובוס  שמיעד לעמוד באתר מורשת בכלל בוצע שיפוץ פנימי, ריפוד מושבים ושחזור עמדת נהג  זה יפה מאוד ודי יוצא דופן. אפשר לסלוח על חוסר נאמנות למקור בכמה דברים. זה לא פריט מוזיאוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, איש חדש כתב:

בזמנו צילמתי את האוטובוס בסדנא לפני השחזור,

איזה קטע, אני גם ראיתי אותו שם, זה בצומת כנות. עכשיו קישרתי.

גם הרכב השני עבר שיפוץ שם במקביל.

9999.thumb.jpg.22aa4fc899219530fb1b2f9e0a83ae3f.jpg

99999.thumb.jpg.0669d760090e3eac91c97f1cbd15749f.jpg

9999999.thumb.jpg.25649b83e3d1a43596975e820425e646.jpg

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שאחת ידית הילוכים, השניה שילוב ל Low, השלישית נעילת דיפרנציאל, הרבעית שילוב הנעה קידמית והמנוף החמישי שרואים שם זה בלם יד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...