Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק הגיעו וכבר קיבלו מיצובישים חדשים"

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שזה נובע מהרגל וניסיון קודם, כי ברוסיה לא החליפו דברים סתם, היה מאוד קשה להשיג חלקים וגם לא היה שם דבר כזה מוסך מורשה. כול הטיפולים בוצעו עצמאית בגראג' או על ידי חבר "מומחה".

ובארץ בנוסף התווסף המצב הכלכלי הלא פשוט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אבל מוזנח מכנית, כי מבחינת בעל הרכב אם הוא לא יודע מה זה, אז במוסך עובדים עליו. פלוס לבעל הרכב יש טונות של דעות קדומות - לחמם את המנוע 10 דקות בבוקר, ירידות בניוטרל כדי לחסוך בדלק, מתקמצן להדליק מזגן גם ב35 מעלות, ועוד כל מיני. אבל הרכב עדיין חי חיים ארוכים, כי הוא בקושי נוסע.

מה שנסיתי להסביר ולא הצלחתי 😁

לכמה אנשים היו מכוניות ב"רוסיה" בשנות ה 80?

נגיד 5 מכוניות ל 100 משפחות? 

עבור רוב העולים שהגעיו בשנות ה 90, הרכב הזה שנקנה עם הנחה בארץ היה הרכב הראשון שלהם אי פעם, הם התחילו מדף חלק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Buki כתב:

מה שנסיתי להסביר ולא הצלחתי 

לכמה אנשים היו מכוניות ב"רוסיה" בשנות ה 80?

נגיד 5 מכוניות ל 100 משפחות? 

עבור רוב העולים שהגעיו בשנות ה 90, הרכב הזה שנקנה עם הנחה בארץ היה הרכב הראשון שלהם אי פעם, הם התחילו מדף חלק. 

דווקא אלה שהתחילו מדף חלק לדעתי פחות סובלים מהתסמונת הנ"ל, אלא אם יש להם איזה דוד "מומחה" שדאג לייעץ להם.

האשמים העיקריים זה כאלה שהיה להם ז׳יגולי כבר שם, פלוס תואר בהנדסת טנקים, ובטוחים שהם יותר חכמים מכולם.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונוס - קטלוג של דייהטסו אפלאוז ברוסית של יבואן טלקאר ושל לאדה סטיישן בעברית, איזור השנים 1992-1993. 

Daihatsu Applause rus.pdf

Lada 2104.pdf

• אהבתי 3
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Buki כתב:

בונוס - קטלוג של דייהטסו אפלאוז ברוסית של יבואן טלקאר ושל לאדה סטיישן בעברית, איזור השנים 1992-1993. 

Daihatsu Applause rus.pdf 2.08 \u05de\"\u05d1 · 1 download

Lada 2104.pdf 376.57 \u05e7\"\u05d1 · 2 downloads

לקרוא את הברושור של לאדה ולצחוק, טכנולוגיה איטלקית במפעל המתקדם ביותר. 

סבא שלי לקח חלק בתעשיית הרכב הרוסית בדיוק כשהחליטו לייצר את הז'יגולי שהם בעצם פיאט 124.

הגיעו האיטלקים לאחר ייצור הסדרות הראשונות ונחרדו מאיכות העבודה וצורת העבודה.

לפי מה שהוא סיפר באיזשהו שלב בשנים הראשונות את החלקים ה"מסובכים" יותר היו מייצרים באיטליה ושולחים לברה"מ שהוסיפה בתורה" מיוצר ב ussr" בשוק החלפים היה ניתן להבדיל מה יוצר איפה. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי שבאמצע שנות ה-90 עבד אצלי בצוות תכניתן עולה מרוסיה שהייתה לו אודי 80 (לא בטוח בת כמה הייתה) והוא היה מכניס אותה למוסך רק כשהייתה נתקעת (זה קרה לפחות פעם בשנה...) הוא טען בתוקף שאין כל צורך בטיפול תקופתי וזאת רמאות של המוסכים.

אני יליד הארץ אבל "עליתי" לארה"ב ב-1997 לשנתיים וחצי. קניתי שם שברולט קורסיקה משומשת. בת שנתיים עם מנוע 3.1.
לא קיבלתי הנחות מס, שילמתי בערך 9,000$ ככל הזכור לי.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארה"ב לא צריכה לחלק הנחות מס למהגרים כי יש ביקוש להגר אליה. ישראל התחרתה בארה"ב ומדינות אחרות על המהגרים ולכן צריכה הייתה להציע הנחות והקלות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אגב ההנחות במס זניחות.

ההנחות הללו היו בעיקר כדי למשוך עולים מארצות רווחה ארה"ב ואירופה. כאלה שהיו להם מכוניות מכובדות בחו"ל ופה לא יכלו לרכוש עם מה שקיבלו אפילו קורקינט...

דווקא שכן שלי (ז"ל מנוחתו עדן) סיפר שכשהוא מבריה"מ בתחילת שנות השבעים הוא מכר ז'פרוז'ץ כמעט חדש במחיר מופקע מאד (כי התור לרכב היה 7 שנים) והוא רכש בכסף הזה סובארו ff1 חדשה עם זכויות העולה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, RK כתב:

ישראל התחרתה בארה"ב ומדינות אחרות 

יכול להיות שאני לא מדייק, אבל נדמה לי שאחרי פתיתת הגבולות בברית המועצות (זה היה במחצית השניה של 1989) ארה"ב הפסיקה להתייחס למהגרים מברית המועצות כאל "פליטי המשטר הסובייטי" והקשיחה את נהלי הכניסה. אי אפשר היה ככה סתם להגר לארה"ב. בזמן שלישראל כן היה אפשר במסגרת חוק השבות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Buki כתב:

Daihatsu Applause rus.pdf 2.08 \u05de\"\u05d1 · 6 downloads

Lada 2104.pdf 376.57 \u05e7\"\u05d1 · 11 downloads

"לאדה סטיישן, תענוג שכל משפחה חייבת לעצמה"

אגב קראתי פעם מבחן השוואתי שעשו בארץ בשנות ה90, בין לאדה 2104 לסקודה פייבורית סטיישן. לא מצליח למצוא אותו

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

יכול להיות שאני לא מדייק, אבל נדמה לי שאחרי פתיתת הגבולות בברית המועצות (זה היה במחצית השניה של 1989) ארה"ב הפסיקה להתייחס למהגרים מברית המועצות כאל "פליטי המשטר הסובייטי" והקשיחה את נהלי הכניסה. אי אפשר היה ככה סתם להגר לארה"ב. בזמן שלישראל כן היה אפשר במסגרת חוק השבות. 

שינוי היחס האמור של ארה"ב קרה לאחר בקשה/דרישה מפורשת של ישראל.

• מעניין 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, motior כתב:

נזכרתי שבאמצע שנות ה-90 עבד אצלי בצוות תכניתן עולה מרוסיה שהייתה לו אודי 80 (לא בטוח בת כמה הייתה) והוא היה מכניס אותה למוסך רק כשהייתה נתקעת (זה קרה לפחות פעם בשנה...) הוא טען בתוקף שאין כל צורך בטיפול תקופתי וזאת רמאות של המוסכים.

הנדסה גרמנית במיטבה - אתה תיכנס לטיפול פעם בשנה בין אם אתה רוצה או לא.

עם טויוטה הטריק הזה לא היה עובד לו.

• מצחיק 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה עכשיו עליה גדולה חדשה מרוסיה, מעניין איזה רכבים העולים היו קונים...

אני מהמר על משפחתיות בסיסיות בסגנון ניסאן סנטרה, יונדאי אקסנט, אלנטרה..

בטח גם דגמי דאצ'יה יככבו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...