Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"רק הגיעו וכבר קיבלו מיצובישים חדשים"

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא קנה ניסאן אלמרה ב98' בדיוק כך, ודוד שלי קנה דייהו רייסר ב94'.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהיה (ז"ל) הכי 'שועל' התחיל מגולף MK2 שלושדלתות ירוקה ו'השתדרג' ל205 ואז ל309 ואז לשיט משעמם מקוריאה עד שהלך והתקלקל לאיביזה סטיישן (אבל אולי זה בגלל הסרטן, אל תעשנו).

שמח לציין בגאווה גדולה שלאף אחד במשפחה שלי לא הייתה סוזוקי ליאנה!

• מצחיק 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התחיל הרבה קודם.

זוכרים "כחול ולבן זה צבע שלי" - שיר שנחשב בשנות ה-70 להימנון של הסרובניקים בברה"מ (איני יודע מה האמת מאחורי זה). אבל בארץ תורגם ל"וולבו כחול עם מספר לבן*"

ולמען הסדר וההומור הטוב חובה לעבור לחנוך

https://soundcloud.com/merocha-nimmo/i7w5hgzyazyq

*מספר לבן - עד שנות ה-70 או ה-80 היה נהוג למסגר את מספרי הרישוי של כמה קבוצות רכב - מסגרת לבנה ציינה רכב שנרכש בפטור ממסים. זה היה מכונה "מספר לבן" למרות שלוחית הזיהוי עצמה היתה כתומה. ווולבו היה סמל סטטוס מובהק, שרי הממשלה נסעו בדגמים אלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אנחנו רכשנו לנסר 1990 כחולה, אני זוכר שאחד הצבעים הפופולרים בנוסף לכחול היה חום עם מגן פגוש אחורי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתלנו במשפחה היה מישהו עם סקודה כזאת, וגם לאדה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה סקודה כזו, למרות העדר כל קשר לברה"מ לשעבר. זו היתה האלטו של 1992, עלתה חצי מהבאה מבחינת מחיר.

הזכרון העקרי שלי הוא שבגיל שנה וחצי התחיל ריח בנזין, התברר שנקרעה צינורית הדלק מעל המנוע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו לאדות, בתחילת 92 הפטור הגורף מתשלום מכס ברכישת רכב חדש בוטל לתקופה קצרה  והושאר רק בתנאי של ייבוא רכב מארץ המוצא (תקנה שהורחבה גם לרכישת רכב כזה שיובא לארץ ע"י יבואן מורשה ,לאו דווקא ייבוא אישי). כמובן שזה גרם לזינוק ברכישת לאדות ע"י העולים ובהכנסות של היבואן. לא זוכר בדיוק, אבל יכול להיות שפרט ללאדות הפטור ניתן גם ברכישת רכבי סקודה שאז התחיל הייבוא שלהם לארץ.

בכל מקרה, לאחר זמן מה (אולי אחרי הבחירות שהיו ביוני 92) בוטלה ההגבלה והעולים שוב יכלו לחזור ולרכוש את שלל הגדמים/היצרנים ללא מכס.   

עריכה אחרונה על ידי igor8s
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הראשון שלנו היה לנסר 91.

אבא שלי חסך שקל שקל והגיע ל-25K, שהספיקו ללנסר 1.3 עירומה. כשהגיע להזמין צחקו עליו שהוא הולך לקנות מכונית ללא מזגן, ובאקלים הישראלי זה לא רעיון טוב. חזר הביתה, חסך עוד כ-2K ש"ח וחזר לעשות הזמנה. בסופו של דבר, נקנתה לנסר 1.3 עם מזגן ב-27K ש"ח אחרי הנחה לעולה חדש. בלי חלונות חשמל, בלי הגה כח, ואפילו בלי רדיו. עם הזמן הותקנו רדיו טייפ של פיוניר ואזעקה. נמכרה ב-1997 ב-32K ש"ח. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 88', שנתיים אחרי העליה שלנו, ההורים שלי היו מראשוני רוכשי מיצובישי בישראל. הרכב שנרכש היה גלאנט 1.6 ידנית עם מזגן מקורי! הגה כוח! נעילה מרכזית! צבע מטאלי! וזהו (תוספות שלא היו נפוצות בשנים האלו במכוניות עממיות ועממיות יחסית).

מחיר הרכישה עם זכויות לעולים חדשים היה קצת פחות מ-20,000 ש"ח לעומת מחיר מחירון של כ-39,000 ש"ח. 

לפני העליה אבא שלי, שהיה היחיד במשפחה שהיה לו רישיון נהיגה, הכריח את כל בני המשפחה המבוגרים (אמא שלי, דוד שלי וסבא וסבתא שלי) להוציא רישיונות נהיגה ברומניה. לאחר העליה סבא וסבתא קנו סובארו DL והדוד שלי קנה רנו 5.

המיצובישי נמכרה לאחר תום 5 שנים כשעה לאחר שנתלה עליה שלט "למכירה" (לא היה אז יד 2 או אינטרנט בכלל בבתים של רוב האוכלוסיה) והוחלפה ביונדאי לנטרה. את המיצובישי עוד ראיתי נוסעת ברחבי ראשון הרבה שנים לאחר שנמכרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שכחו פה את חביבת המגזר, סוזוקי בלנו?

באמצע שנות ה90 זה היה הרכב הדיפולטיבי במשפחה רוסית.

הבנתי שהנחת עולה זה היה משהו דיפרנציאלי, ועל הבלנו היה את ההנחה הכי גדולה.

אגב, מכוניות סופר מיני לא היו פופולאריות, בגלל הסטיגמה שגדול יותר זה טוב יותר, שהגיעה מהתקופה הסובייטית. הרבה העדיפו לקנות משפחתית 1.3 ידנית לא מאובזרת, מאשר רכב כמו קליאו/פונטו/שרייד.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול מי שהזכיר את הנושא של "רכב שמור מרוסי זקן"

חבר של סבא שלי רכש ב1991 פיאט אונו 60, הוא שמר אליה בצורה קיצונית 15 שנה עד שמכר:

אחרי הקניה הוא כיסה בסדינים את כול השטיחים ברכב וכול שבוע הוא היה מכבס אותם ומחזיר חזרה.

כמובן כיסוי למושבים, להגה, מגבת למדף האחורי של הבגאג' וכיסוי לדשבורד.

שטיפה ידנית כול שבוע.

וכמובן הרכב היה תמיד עם כיסוי אפילו לחניות קצרות כמו נסיעה לסופר או לים...

לפני המכירה אחרי שהוא הוריד את כול "ההגנות" הרכב היה נראה כאילו יצא עכשיו מהסוכנות, הקונה היה מאושר!

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...