Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה תואר ללמוד?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור הזה, ולאחר כמה התייעצויות, כנראה שלא נותר אלא ללמוד תואר. הבנתי שאת התחביבים ומה שאני אוהב עדיף להשאיר בצד, וצריך ללכת ללמוד ולעבוד במה שמכניס כסף ולא מה שאוהבים. 

בכל אופן כאמור אני חייל משוחרר בן 23, למדתי בבית ספר אורט, המשכתי אחרי זה למכללה עשיתי כיתה י"ג (לימודי טכנאי חשמל) ולאחר מכן התגייסתי. 
יש לי בגרות חלקית. 3 יח"ל מתמטיקה ו-3 יח"ל אנגלית, 5 יח"ל במערכות חשמל, 1 יח"ל בפיזיקה, 1 יח"ל בלשון. יש לי עוד יחידה או שתיים במקצועות שונים, לא זכור לי בדיוק. 

אני מאוד רוצה ללמוד תואר. אני יודע שזה ידרוש ממני מאמצים עילאיים כיוון שבתיכון לא הייתי העיפרון הכי חד, אבל אני מאמין שאני יכול.  

בעיקרון חשבתי על לימודי הנדסת מכונות, אבל אני לא בטוח. 
איך אפשר לדעת איזה תואר יתאים לי מבחינת רמת קושי ומבחינת התחברות למקצוע? איך אתם בחרתם את התואר שעשיתם? אני חושב שצריך לדעת לבחור תואר שסיכויי הצלחה בו גבוהים? 

בנוסף, איך אני מתחיל להשלים את כל הבגרויות כדי שתהיה לי בגרות מספיק טובה בשביל להתקבל למכללה? האם מתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח״ל יספיקו לשם כך?
הבנתי שאפשר לעשות מכינה להשלמת בגרויות, מה זה אומר בדיוק? כיצד זה מתבצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא יודע מה אתה רוצה ללמוד, איך הגעת למסקנה שאתה בהכרח צריך תואר?

אם יש תחום שמעניין אותך, יש הרבה קורסים ראשוניים ביוטיוב ובאינטרנט, תתחיל מהם תראה אם זה מושך אותך ומשם תמשיך. יש ימים פתוחים.

אפשר להתייעץ עם סטודנטים, לראות את שוק העבודה וכו'..

אם אתה מתכוון ללמוד תחום מסויים, הכי חשוב שהוא יעניין אותך. הכסף והמסביב פחות רלוונטי להתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א)

אין תואר משמעותי שהוא ח"ל. בשביל תארים משמעותיים צריך לעבוד קשה, אין מה לעשות. לגבי סיכויי הצלחה - תלוי לגמרי בך. לא צריך להיות גאון גדול כדי להצליח, אבל כן צריך לפתח סבלנות והתמדה.

ג)

יש בפורום הזה איזה פטיש לא מוסבר להנדסת מכונות, אבל בפועל נראה שזה תואר קשה, ושוק העבודה לא להיט.

פלוס, שוב פעם ממה שהבנתי מהנפשות הפועלות פה, אם התואר לא מאוניברסיטה מובילה, אף אחד לא יירק בכיוון שלך.

פלוס המשכורות בשוק לא להיט, ואתה זוכה לפגוש במיטב boomer bosses שתקועים בשנות ה70. שוב פעם, זאת התמונה שמצטיירת מקריאה פה בפורום, ושיחות עם שני חברים שעובדים בתחום.

אני הייתי יורד ממכונות, אלא אם זה משהו שזורם לך בדם, ואתה לא רואה את עצמך בשום מקום אחר. כסף גדול לא נראה לי שתראה שם, לא בתור שכיר.

באותה נימה הייתי יורד גם מתעשיה וניהול, אלא אם אתה ממש מתחבר לזה.

ג)

אמרת שאתה אוהב חשמל, אבל לא רוצה עבודה פיזית. לדעתי תלמד הנדסת אלקטרוניקה. או יותר נכון חשמל ואלקטרוניקה.

או יותר טוב - תעשה את מה שאני עושה, ותלמד הנדסת מחשבים. זה שילוב של חשמל ומדעי המחשב, גם שם אותך רמה אחת מעל בוגרי חשמל/מדמ"ח/תוכנה.

כמובן ששניהם תארים לא קלים, למעשה הנדסת חשמל זאת ההנדסה הכי כבדה מבחינת מתמטיקה ופיזיקה. מחשבים לא רחוק מזה.

עוד אפשרות - מערכות מידע. זה בעצם מדעי המחשב אבל בדגש על מערכות ביג דיאטה בעיקר מהעולם העיסקי והפיננסי. אומרים שזה הולך חזק עכשיו, אבל קח את זה בערבון מוגבל.

ד)

בגרויות אפשר להשלים או לעשות מכינה, תלוי במוסד לימודים

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכינה היא מסגרת לימודים מרוכזת עם דגשים בהתאם למוסד הלימודים. בטכניון, למשל, הדגש הוא על מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית. ציוני המכינה משוקללים לסכם לצורך קבלה לאוניברסיטה.

קיימות מכינות באורך שונה, קרוב לודאי שאתה תזקק לארוכה ביותר.

בדוק את המכינות באוניברסיטאות הרלוונטיות, וגם הכרה הדדית. למשל, בשעתו היתה הכרה מלאה בין הטכניון לבן גוריון.

ועוד הערה: לימודה הנדסה פירושם הרבה מתמטיקה ואז עוד קצת האם אתה מתחבר לזה?

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

יש בפורום הזה איזה פטיש לא מוסבר להנדסת מכונות, אבל בפועל נראה שזה תואר קשה, ושוק העבודה לא להיט.

מדויק.

זה תואר הנדסי לכל דבר - והקורסי מתמטיקה בו לא שונים מהותית מהנדסת חשמל או תואר במדעי מחשב.

מניסיון (עשיתי אותם באוניברסיטת תל אביב לפני הרבה שנים , ואח״כ עשיתי תואר במדעי המחשב)

אחרי שהתחלתי אותו , והבנתי את מצב השוק ואת רמת התואר שלא שונה מאחרים - עשיתי אישית שינוי כיוון למדעי מחשב.

לפני שעתיים, yorng כתב:

האם מתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח״ל יספיקו לשם כך?

בא נדבר על זה 2 שניות.

ברוב המקומות תנאי הקבלה קשורים למספר שנקרא ממוצע משוכלל.

הממוצע מחושב לפי כמות היחידות + בונוס נקודתי על כמות יחידות גדולה (שמשתנה בין מוסדות ובין מקצועות. אין דין היסטוריה 5 יחידות כדין מתמטיקה).

למתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בזמני היה בונוס של 15 נקודות , למתמטיקה ברמה של 5 יחידות היה בונוס של 25 נקודות.

כלומר - גם אם תוציא 10 נקודות פחות ב5 יחידות - עדיין יהיה לך עדיף משמעותית לממוצע לעשות 5.

כל מקצוע הנדסי במכללה / אוניברסיטה רצינית - השבועיים הראשונים זה בערך מעבר על החומר של 5 יחידות ומשם נותנים גז. ואין מיקוד :)

במקרה של אנגלית זה אפילו עוד יותר מיותר - כי ההבדל בקושי בין 4 ל5 יחידות הוא דיי קטן.

עצה שלי ? אם אתה עושה השלמות - תעשה עבור 5.

5 יחידות מתמטיקה , 5 יחידות אנגלית , 5 יחידות פיסיקה (עוד מקצוע עם בונוס משמעותי מאוד למקצועות הנדסה)

ריאלית - לכל תואר הנדסי תצתרך את הידע של 5 יחידות בתור נקודת פתיחה. וכשאתה במוד של השלמת בגרויות ולא של תלמיד תיכון - מגלים הרבה מאוד פעמים שזה הרבה יותר טריוויאלי.

(ובמקרה של פיסיקה - ברגע שאתה מבין את העקרונות - המשוואות וכו הן פשוטות יחסית למתמטיקה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yorng כתב:

בעיקרון חשבתי על לימודי הנדסת מכונות, אבל אני לא בטוח. 

יש לך עוד זמן להחליט ולהתחרט, הלימודים לא קשורים לעיסוק ברוב המקרים, כדאי להגיע לקבוצות של מהנדסי מכונות או כל טייטל אחר שאתה חושב שאתה רוצה ולקרוא קצת על החיים בלימודים ואחרי הלימודים.

לפני שעתיים, yorng כתב:

איך אפשר לדעת איזה תואר יתאים לי מבחינת רמת קושי ומבחינת התחברות למקצוע?

אי אפשר, בכל תואר יש קורסים מעניינים יותר ופחות, נסה להשיג כמה שיותר חוות דעת כמו שכתבתי למעלה.

מבחינת רמת קושי, יותר קל לשנמך מאשר לשדרג, תתחיל במוסד הכי טוב שמקבל אותך.

לפני שעתיים, yorng כתב:

אני חושב שצריך לדעת לבחור תואר שסיכויי הצלחה בו גבוהים? 

תואר שסיכויי ההצלחה בו גבוהים = תואר קל = תואר נפוץ = מרוויחים פחות.

תבחר תואר שאתה רואה את עצמך מסיים ושהבוגרים מרווחים כסף טוב לדעתך.

לפני שעתיים, yorng כתב:

בנוסף, איך אני מתחיל להשלים את כל הבגרויות כדי שתהיה לי בגרות מספיק טובה בשביל להתקבל למכללה? האם מתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח״ל יספיקו לשם כך?
הבנתי שאפשר לעשות מכינה להשלמת בגרויות, מה זה אומר בדיוק? כיצד זה מתבצע?

אולי זמן הקורונה זה זמן טוב להשלים בגרויות כי המבחנים אולי קלים יותר, מאמין שתוך כמה חודשים של השקעה אתה יכול להגיע ל5-5-5 בציונים מאוד גבוהים (ובשביל זה צריך רק לפתוח את הספרי לימוד ולפתור תרגילים, לא קורסים בתשלום).

כמו שליביו כתב, אין שום סיבה בעולם לכוון לפחות ואפילו ההפך, תצבור יחידות בכל מקצוע שאתה יכול.

לאחר שתיהיה בידיים שלך תעודת בגרות יפה תשקול את הצעדים הבאים - מכינה\פסיכומטרי או כל דבר אחר.

יש אוניברסיטה ללא תנאי קבלה, היא נקראת "הפתוחה" וזה לא אומר שהלימודים קלים (אפילו ההפך). 

במקומך מה שהייתי עושה זה:

1. מצטרף עכשיו לקבוצות הפייסבוק של סטונדטים באוניברסיטאות והמכללות השונות , נניח בן גוריון,חיפה,HIT ואפקה.

2. כנס לאתרים של המוסדות ותשמור את תנאי הקבלה השונים, ציוני בגרויות,פסיכומטרי ובלה בלה.

3. תוריד PDF או תקנה את הספרים של 5יח' (מאמין שיש גם קורסים מקוונים בcampus.il) ותתחיל לרוץ.

כשתסיים את השלמת הבגרויות ,תסתכל שוב על תנאי הקבלה- תדע בדיוק איפה אתה עומד, אם אתה צריך פסיכומטרי וכמה אתה צריך לקבל, ואם צריך גם מכינה אז כמה ואיזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליביו - אתה מציין כאן בדיוק מה שכתבתי לפות"ש בה"פ.

צריך להוסיף שהממוצע המשוקלל (שאינו משוכלל 😄), שבחלק מהמקומות קרוי סכם, כולל את ציוני תעודת הבגרות - עם מתן משקל יתר למתמטיקה, פיזיקה ומדעי הטבע, כל מוסד ופקולטה לפי המפתח שלו), וכן את ציון המבחן הפסיכומטרי, שמשום מה טרם הוזכר בשרשור. גם ציון הפסיכומטרי יכול להכלל לפי אחד משלושה מפתחות (ממוצע, מוטה כמותי ומפתח שלישי שאיני זוכר מהו,).

להתחיל ללמוד הנדסה עם ידע של 4 יחידות מתמטיקה יכניס אותך לפיגור בלימודים מהיום הראשון.

פות"ש, אני מציע שתכנס לאתרים של האוניברסיטאות המובילות ותקרא קצת על תנאי הקבלה, וגם על תנאי הסף שבלעדיהם כלל לא תוכל להרשם ללימודים.

כמוכן בדוק את המכינות במוסדות המובילים.

עד כאן היאוש. הצד החיובי הוא שאתה הרבה יותר בוגר מאשר בתיכון, וסביר שהיכולת שלך ללמוד בקצב מהיר טובה יותר. כמובן בתנאי שתקדיש את הזמן והריכוז הדרושים. אל תתיאש גם אם הלימודים המקדימים (השלמת בגרות, מכינה, פסיכומטרי) ימשכו 2-3 שנים. אתה מתכונן לקריירה של לפחות 45 שנים.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

להתחיל ללמוד הנדסה עם ידע של 4 יחידות מתמטיקה יכניס אותך לפיגור בלימודים מהיום הראשון.

אני התחלתי עם ידע של 4 יח"ל, ושכחתי גם את זה, אומנם במחיר של קורס חוזר באינפי 1, אבל תוך כמה חודשים נכנסתי לעניינים.

ואני לא איזה עילוי מטורף, ההיפך (דיסלקט עם תעודות, ועוד עובד במשרה מלאה).

קשה, אבל אפשרי.

פות"ש - תעשה סקר שוק, תראה מה נדרש ואיפה, ותתחיל משם.

להשלים הכל זה מעולה, אבל השאלה אם באמת חייב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי שזה בלתי אפשרי, אלא שמדובר בחסר מסויים. ארחיב בכך שקצב ההתקדמות הלימודים באקדמיה שונה לחלוטין מזה שבתיכון, וכל חסר מורגש מייד.

חוץ מזה, אני מדבר על אוניברסיטה, וגם אתה מספר שבמכללה נקודת המוצא הנמוכה יחסית שלך גררה צורך בחזרה על קורס.

במקום פות"ש הייתי מתחיל בבחינת דרישות הקבלה במוסדות השונים ובבחינת דרכי השלמת הפערים. חוץ מזה, לחשוב גם על הפסיכומטרי, אם כי אחרי ההשלמות האמורות יהיה יותר קל לקבל בו ציון גבוה. ויתרונו הוא שאפשר לגשת כמה פעמים שתרצה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, sperial כתב:

חוץ מזה, אני מדבר על אוניברסיטה, וגם אתה מספר שבמכללה נקודת המוצא הנמוכה יחסית שלך גררה צורך בחזרה על קורס.

לא יודע, יש לי קורסים שהם לא פחות קשים מקורסים מקבילים באוניברסיטאות, חלק אפילו יותר.

מצד שני, כן, גררה, אבל נראה לי עדיף לעשות קורס חוזר במכללה/אוניברסיטה, מאשר להתעסק עם השלמת בגרויות.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רלוונטי לפות"ש. יש לו בגרות חלקית עם חסר גדול ביח"ל. אם יבחר בלימודים אקדמיים, ולא משנה באיזה מסגרת, הוא ידרש להרבה השלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל מהסוף,

המקום הכי טוב ללמוד בו הנדסת מכונות זה בטכניון.

קבלה לטכניון במידה ואין לך בגרויות מצריכה מעבר מכינה מאוד אינטנסיבית של כשנה-במהלכה אין אופציה לעבוד.

בנוסף נדרש מבחן פסיכומטרי.

אחרי שני אלה "על הנייר" התקבלת,בהמשך תצטרך לעשות קורס/י אנגלית אם לא הגעת לרמת הפטור ובחינות סיווג בפיזיקה(מכאניקה וחשמל).

לרוב עושים את בחינות הסיווג בקיץ לפני שנה א' או בקיץ בין שנה א' לשנה ב'.

האם עדיף לעשות מכינה ואז פסיכומטרי או פסיכומטרי ואז מכינה-יש דעות לכאן ולכאן.

לדעתי עדיף לעשות קודם פסיכומטרי-הרמה בו יותר קלה ואפשר תוך כדי למידה לעבוד ולחסוך ללימודים.

הסיכוי שתעבוד במשהו שקשור לרכבים דיי נמוך.

רוב רובם של הבוגרים מתפצל בין התעשיה הבטחונית(75%) לתעשיית מכשור רפואי(20%).

לפני שעה, vadim6385 כתב:

אני התחלתי עם ידע של 4 יח"ל, ושכחתי גם את זה, אומנם במחיר של קורס חוזר באינפי 1, אבל תוך כמה חודשים נכנסתי לעניינים.

עשית קורס חוזר באינפי 1 כי לא ידעת אינפי 1 ולא כי  לא ידעת חומר של 4 יח"ל.

הגישה המתמטית,צורת ההוראה וה"תכלס" הנדרש שונים לגמרי.

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

אין פטיש,ממש במקרה יש פה הרבה מהנדסי מכונות-לא חסר פה גם תכנתים.

לא הרגשתי שהתואר קשה מידי,היו כמה קורסים שהיו גועל נפש רציני אבל חוץ מזה לא מרגיש שעשיתי יותר מידי.

יש הרבה יותר ביקוש מאשר היצע וכפועל יוצא הרף דרישות של מעסיקים עולה.

אם אתה סטודנט טוב ממוסד טוב תמצא עבודה.

פלוס, שוב פעם ממה שהבנתי מהנפשות הפועלות פה, אם התואר לא מאוניברסיטה מובילה, אף אחד לא יירק בכיוון שלך.

זה כנראה נכון,משום מה בוגרי מכללות נוראאאאא נעלבים כשאומרים את זה.

ואם תדבר עם בוגרי מכללות יגידו לך ש"הרמה לא נמוכה יותר"(שקר 1) ושאין הבדלים בתעשיה(שקר 2).

פלוס המשכורות בשוק לא להיט, ואתה זוכה לפגוש במיטב boomer bosses שתקועים בשנות ה70. שוב פעם, זאת התמונה שמצטיירת מקריאה פה בפורום, ושיחות עם שני חברים שעובדים בתחום.

משכורות לא להיט ביחס לתוכנה וחשמל.

הבוגרים שאני מכיר(טכניון) מתחילים ברובם מאיזור ה13-15.

יש כמה שמצאו את מקומם בסטרטאפים ועושים 18-20 וכמה שהלכו למקומות שלא משלמים הרבה ועושים 10-11.

בסך הכל יחסית לכלל המשק זה לא נורא.

אני הייתי יורד ממכונות, אלא אם זה משהו שזורם לך בדם, ואתה לא רואה את עצמך בשום מקום אחר. כסף גדול לא נראה לי שתראה שם, לא בתור שכיר.

זה נכון,אם אתה סבבה עם לתכנת לך תתכנת.

לא רואה סיבה להכנס לתחום אלא אם כן זה הדבר היחיד שנראה לך.

באותה נימה הייתי יורד גם מתעשיה וניהול, אלא אם אתה ממש מתחבר לזה.

מתעסקים במערכות מידע,מה קוראים אותו Data science-יש כאלה שאוהבים והכסף סבבה.

משרות תפ"י/איכות הן שעמום טוטאלי והכסף לא להיט.

או יותר טוב - תעשה את מה שאני עושה, ותלמד הנדסת מחשבים. זה שילוב של חשמל ומדעי המחשב, גם שם אותך רמה אחת מעל בוגרי חשמל/מדמ"ח/תוכנה.

לא שם אותך רמה מעל אף אחד.

סך הכל עירבוביה בין קורסי חשמל ומדמ"ח עם נטיה מובהקת לכיוון המדמ"ח ועוד שנה ביציאה.

כמובן ששניהם תארים לא קלים, למעשה הנדסת חשמל זאת ההנדסה הכי כבדה מבחינת מתמטיקה ופיזיקה. מחשבים לא רחוק מזה.

הכי כבד מבחינת מתמטיקה זה מדמ"ח נקי או מדמ"ח מתמטיקה.

גם הנדסת חשמל-פיזיקה(שזה תואר מאוד קשה שאין לי מושג איך שורדים) דורש רמות מתמטיות מאוד גבוהות.

עוד אפשרות - מערכות מידע. זה בעצם מדעי המחשב אבל בדגש על מערכות ביג דיאטה בעיקר מהעולם העיסקי והפיננסי. אומרים שזה הולך חזק עכשיו, אבל קח את זה בערבון מוגבל.

תעו"נ.

לפני שעה, sperial כתב:

לא כתבתי שזה בלתי אפשרי, אלא שמדובר בחסר מסויים. ארחיב בכך שקצב ההתקדמות הלימודים באקדמיה שונה לחלוטין מזה שבתיכון, וכל חסר מורגש מייד.

קצב ההתקדמות לא לינארי.

שבועות 1-4 לומדים בקצב צב דברים קלים.

שבועות 4-8 הקצב עולה,מסתבך קצת החומר ומתחילים הגשות כבדות ופרויקטים

שבועות 9-13 לומדים את רוב החומר של הקורס.

הבעיה היא שכל הקורסים בנויים ככה,אז להגיע עם ידע בכל הקורסים לבחינה זה ברמת הבלתי אפשרי.

לפני שעה, sperial כתב:

קורה שלא הולך במועד ב אז חוזרים על קורס.

או שלא היה זמן לגשת למבחנים אז חוזרים-היה לי קורס שמועדי א וב שלו התנגשו לי עם קורסים אחרים.

במועד א ויתרתי עליו לטובת קורס אחר והייתי צריך לעשות מועד ב בקורס אחר אז פשוט לא ניגשתי ולקחתי אותו שוב.

• רעיון טוב! 3

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Potato כתב:

בהמשך תצטרך לעשות קורס/י אנגלית אם לא הגעת לרמת הפטור

לדעתי ומניסיוני טעות לקחת פטור בקורסים קלים שיכולים להעלות את הממוצע.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

לא יודע, יש לי קורסים שהם לא פחות קשים מקורסים מקבילים באוניברסיטאות, חלק אפילו יותר.

אני לא רוצה להשמע לא נחמד מהרגיל, אבל קשה לי להאמין שתמצא קורסים יותר קשים במכללה שלך ממה שיש באוניבריסטואת המחקר. וזה טיפה טריקי כי החומר אמור להיות זהה (בשני המקומות כנראה תלמד לחפש נקודות קיצון, אסימפטוטות ושיט דומה), ובמכללות לפעמים גם תמצא מרצים יותר טובים (כי הם באים לשם ללמד ולא לחקור).

מהזכרון והניסיון שלי מה למדת בתיכון לא ככ משנה, כי עוברות יותר מדי שנים, והגישה ללימודים שונה. מספר היחידות שעשית בתיכון הוא לא איזה דיל ברייקר. זה עלול להיות עוד סממן שמעיד על יכולות שונות - קליטה, הבנה, השקעה וכו'. זה בטוח לא חד משמעי ואני מכיר גם אנשים שהיו ב-3 יחידות והיום עם תואר במדמח, היו ביחידות טכנולוגיות בדרך וכו'. אבל בכל זאת, די בטוח שיש קשר כלשהו.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potatoהניסיון המשפחתי שלי (n=1) הוא שעדיפה מכינה לפני פסיכומטרי, כי הלימודים במכינה מכינים גם ללימודי הפסיכומטרי. במקרה זה הבחור עשה פסיכומטרי (עם קורס הכנה) לפני המכינה, קיבל ציון בינוני מאד, ניגש שוב אחרי המכינה והוסיף 90 נקודות, ואז ניגש בשלישית והוסיף עוד 60.

חוץ מזה, אם אין עדכון טרי, המכינה הארוכה בטכניון מספקת את הסיווג באנגלית ואת דרישת היסוד בפיזיקה.

לדבי מגמת מערכות מידע בטכניון - זה מסלול חדש, הבוגרים הראשונים קיבלו את התואר לפני חודש, עדיין מוקדם לשפוט את המסלול (לפני כן היתה התמחות במערכות מידע במסגרת תעו"נ, אבל כמסלול נפרד זה חדש).

@יבגניפקרוב לודאי שמה שכתבת בפסקה האחרונה נכון. זה מחזיר אותנו לדיון ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...