Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון צינור גינה(?) קבור

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 964 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שימו לב שהמחבר שהצעתי לפות"ש אינו מופה של אינסטלציה (או מחבר תקני של פקסגול) אלא מחבר לצינור גינה. 

אין לו חיכוך גדול עם הצינור הפנימי, ולא צריך סבון כלים כדי לחבר. יש בכל צד טבעת קונית שמתהדקת מקומית (כמו במחברי פקס...) ונאטמת על המהדק המתברג, ולא על השפה. 

לא צריך כלים מיוחדים או נסיון באינסטלציה כדי לחבר את זה. רק קצת כח בידיים להדק את ההברגות...

לצערי, מה שקרה לו, קרה גם לי כבר כמה פעמים (גם בצינורות 16), וקבורים אצלי בגינה כבר כמה כאלה :-P  (באמת שאין לי מושג למה צינור פלסטיק שקבור באדמה ואף אחד לא מציק לו, מחליט יום אחד לפרוץ דופן)

ככה שיש לי נסיון עם הנ"ל, וזה עובד אחלה.

אני חותך את הצינורות עם המזמרה של הורדים.

• רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטקו צודק - חשוב לא לבלבל בין אינסטלציה של בית לגינה. בגינה זה הרבה יותר פשוט.

חיבורי 20 /25 מ"מ נמצאים בכל משתלה שמכבדת את עצמה, ולהבדיל מטמבוריות, יש כאלה שפתוחות בשבת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בתקופה הזו סיימתי לחדש את הצנרת בביתי.

תכלס מה ההבדל בין המחבר פלסטיק הזה לאביזרי מתכת תקניים לפקס.

המוכר בחנות נשבע לי שאין הבדל ועם זה יותר קל לעבוד. אני משום מה התעקשתי לחיבורים מתכתיים הם נראים לי יותר רובסטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורך החיים שונה לחלוטין.

מחברי הפלסטיק בנויים לצנרת השקיה שעובדת בלחצים יותר נמוכים ולא רציפים.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח.

אם תלך לחממות אתה תראה שכל המחברים הם פלסטיק.

לחץ המים שם גבוה יותר.

לדעתי זה נובע מ3 סיבות:

1. רגישות לקורוזיה 

2. פשוטות הרכבה.

3. מחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעייה. הצינור הוא רבע צול וכנראה צינור מים ולא חלק מצנרת ההשקיה, הוא מחבר ברז השקייה בקצה השני של הגינה. המתאם שקניתי הוא 20 מ"מ ולא מתאים, יש מתאמי פלאסטיק או שיש צורך במחברי נחושת של "פזגול"?

IMG_20210723_150321.jpg

IMG_20210723_150421.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

25 מ"מ זה צול. לא רבע צול...

מעבר לזה, לא הבנתי מה אתה מראה עם הקליבר...

25 ממש לא נפוץ בהשקיה וכנראה באמת משמש למשהו בספיקה גבוהה. (או שסתם היה למישהו עודפים...)

תאלץ כנראה לגשת להחליף את המחבר.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, טעות הקלדה. זה אכן צול (אינטש...) בתמונה הראשונה אני מראה את הקוטר החיצוני של הצינור (מה שמדדתי ברשלנות עם המטר, הקליבר היה במחסן....) והשנייה את הקוטר הפנימי של המתאם. כפי שכתבתי, זה מיועד לברז השקייה וסביר להניח כי זה נחשב כחלק מהצנרת הביתית.

יש מחברי צול או רק מחברי נחושת של "פזגול"? פשוט להתחיל לחפור שם ולהרכיב שני מחברי נחושת + אלמנט נראה לי חתיכת עבודה.

מה שמוזר לי יותר הוא מדוע זה קרה? יש לי עוד שלושה צינורות כאלה קבורים בגינה ואת הדליפה כאן גיליתי תודות להתזה (מבעד 15 סנטימטרים של אדמה...), אני חושש כי זה עלול לקרות במקום אחר ללא סימנים מחשידים ואגלה זאת רק לאחר קבלת חשבון המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... או במילותיו של שיקה לוי "זה יכנס בתוך זה??? אפשר לראות???"

:-)

זו לא "רשלנות" שלך, זו באמת מידה לא נפוצה בגינון.

משתמשים לרוב ב16 וב20.

גם גנן מקצועי שהיה רואה את זה היה שולף קודם כל את המחבר 20.

בכל מקרה, בדרך כלל, למי שיש מחברים 20 יש גם מחברים 25.

פחות נפוץ, אבל יש.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, פעם (בתקופת הלימודים) התעסקתי בשיפוצים ולא מעט באינסטלציה. היום, 30 שנה אחרי הכל כבר שונה... שבוע הבא אחליף את מה שקניתי.

ד"א, האם יש צורך בטפלון בסגירת מחברי פלסטיק? האם המחבר הזה מגיע עם טבעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30 שניות על צנרת פקס\פלסטיק:

למרות הנטיה לחשוב ש 20 מ"מ זה 3/4"  ו-25מ"מ זה 1" (צול) בפועל זה לא החישוב הנכון שצריך לעשות.

16 מ"מ זה המקביל ל 1/2" (אם היינו הולכים לפי "שיטת ה-צול", זה היה אמור להיות 12-13 מ"מ נכון ? אז שימו לב - זה 16 מ"מ......)

20 מ"מ זה המקביל ל 5/8"

25 מ"מ זה המקביל ל 3/4"

32מ"מ זה המקביל ל 1".
יש נטיה לטעות כאן, אצלם כולם, אבל התקן מדבר עם מספרים באופן דיי ברור.

בלי קשר לעניין הזה, צנרת שזרוקה ככה מתחת לאדמה צריכה להיות בעומק מסויים (לפי התקן) ועם בטון סביבה.
עבודה יסודית צריכה לכלול חפירה עמוקה מספיק, הנחת הצנרת (כולל שרוול !!!) ומעליה (ומתחתיה) כיסוי בבטון.

המהדרין גם ישלבו כמה מוטות ברזל מסביב לצינור\יציקה לצורך שיפור העמידות של היציקה לאורך זמן.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...