Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכפיל חנייה - מה אומר התקן?

eg2000
שימו לב! השרשור הזה בן 946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו שוקלים לרכוש דירה שבה החנייה מבוססת על מכפיל (כן אני יודע, מאד לא רצוי מסיבות רבות ומגוונות, אבל זאת האופציה לדירה הספציפית הזאת). 

נאמר לי ע"י היזם שכאשר לא מתבצעת כניסה או יציאה של רכב, ע"פ תקן המכפיל חייב להיות מונמך עד הסוף ושאין אפשרות אחרת להוציא את המפתח מלוח ההפעלה.

האם יש אמת בדבריו? 

במידה וכן, אני מסיק שלהוציא עלויות תחזוקה (שוטפות/תקלות), ומצבים שבהם רכבים באותו מכפיל צריכים לצאת באותו הזמן,  למעשה החנייה העליונה של המכפיל (שנמצאת במישור של הכביש כשהמכפיל מונמך לגמרי) שקולה לחנייה רגילה במובן הזה שפשוט חונים / יוצאים מהחניה באופן רגיל, בלי לבצע שום פעולה.

האם אני מפספס משהו?   

תודה למשיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאור שלך נכון.

הנה חברה שעוסקת בתחום, התאור שלך מתאים לדגם DE38 שבקישור.

האם ידוע לך באיזה דגם מדובר בחניה המדוברת?

*אני גם במשא ומתן לגבי דירה עם מכפיל חניה, בירושלים. בהיכן בארץ מדובר אצלך?

בפועל, המכפיל, במצב שתיארת, נראה כמו בתמונה המצורפת (בבניין שצמוד לדירה העתידית):

20210208_142938.thumb.jpg.d50f88ea1b03d393f36c7495e05e2a68.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היזם לא בחר עדיין את הדגם, לכן אני לוקח את דבריו בערבון מוגבל. מדובר באיזור חיפה.

ביררתי עצמאית לגבי שתי חברות שונות - Klaus ו Wohr- ובשניהם נאמר לי שאין בעייה להשאיר את המתקן מוגבה, כך שזה יכול להיות טרטור גם אם אני בחנייה העליונה בתיאור לעיל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בירור קצר ישירות מול חברת klaus. מתברר שיש להם פיצ'ר של key-blocking שמגיע כברירת מחדל בחניית נכים שלהם. הוא מונע את הוצאת המפתח מהפיקוד כל עוד החנייה לא מונמכת. שאלתי אם ניתן להוסיף את אותו פיצ'ר לחנייה רגילה שלהם והם ענו בחיוב. אז יכול להיות באמת שזה נתון להחלטת היזם אם להזמין בתצורה המסוימת הזאת. 

עריכה אחרונה על ידי eg2000
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שאצלך יהיה את המשטח העליון והתחתון של מכפיל של שני רכבים?

יש לי אופציה לסידור כזה (שבו אני לא חולק מכפיל), למרות שהסידור האידיאלי בעיניי הוא 2 חניות עליונות (מכפילים שונים, או אותו מכפיל של 4), אבל רק אם באמת קיים פיצ'ר של key blocking

עריכה אחרונה על ידי eg2000
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון של שני משטחים עליונים (עם הפיצ'ר) הגיוני, אבל אני לא הייתי ישן בשקט, במשטח העליון, אם הייתי יודע שמידי פעם מעלים ומורידים אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, eg2000 כתב:

הכוונה שאצלך יהיה את המשטח העליון והתחתון של מכפיל של שני רכבים?

יש לי אופציה לסידור כזה (שבו אני לא חולק מכפיל), למרות שהסידור האידיאלי בעיניי הוא 2 חניות עליונות (מכפילים שונים, או אותו מכפיל של 4), אבל רק אם באמת קיים פיצ'ר של key blocking

מה אידאלי בזה? לחפש את השכנים שלך כשאתה צריך לצאת באמצע הלילה ומכוניות חונות במשטחים התחתונים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שיש היום מתקנים שהם שונים מהמתקנים שהיו בעבר. הרכב התחתון בתוך "בור" בקרקע, והרכב העליון במפלס הקרקע של החניה. ראה סרטון שצורף באחד הפוסטים הקודמים.

הוא כתב שהאידאלי זה העליונות. הרכב תמיד במפלס הקרקע. נכנסים, ונוסעים.

וגם אלו שבמפלס התחתון לא מעירים אף שכן. מכניסים מפתח למתקן, מעלים את הרכב למפלס הקרקע, (הרכב שלו 👆 "באוויר"), נוהגים את הרכב אל מחוץ למתקן, מורידים את הרכב של השכן חזרה למפלס הקרקע, ונוסעים לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אם החנייה לא מקורה, להיות במפלס הנמוך נותך לך חנייה מקורה וקרירה יחסית.

אישית, מהיכרות קודמת עם מתקן כזה(שכרנו לאשתי שעבדה בתל אביב) זה לא היה להיט, כמה וכמה פעמים המתקן נתקע והיא הייתה צריכה לחכות שעות ל"חילוץ", למזלה ולעובדה שהיא חברותית, היו שם שכנים נחמדים שאירחו אותה בכל פעם שזה קרה 

אבל זה היה ב-2015, אני מניח שעם התפשטות התמא, החניות האלה הרבה יותר נפוצות וכנראה יותר אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי רוצה לחלוק מתקן כזה עם שכן, בטח ובטח לא לחלוק 2 כאלה עם שכן/ים - רק בשביל שרכב אחד שלי לא יהיה במפלס התחתון.

הייתי מעדיף מתקן כזה שלי, עם 2 הרכבים שלי, שאני לא חולק אותו, לא תלוי בזה שהשכן יצא מהרכב שלו וזרק מסטיק שהגיע למקום הלא נכון במתקן, או לריב עם אנשים כשצריך לתקן את זה או להאריך אחריות או כל דבר אחר.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הזה אולי מתאים למקום עבודה שבו האנשים לא משתמשים ברכב במהלך היום.

אני לא חושב שהייתי בכלל שוקל לקנות דירה שיש לה דבר כזה.

איך שוטפים את האוטו? 

איך מעמיסים עליו ציוד ופורקים?
ואיך.. מרימים אותו על בוקים לתיקון שנמשך כמה ימים?

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי שעוד טורח לשטוף בעצמו עושה את זה ברחבה של החניון (ומפריע למי שרוצה לצאת).

זה פיתרון גרוע גם לדעתי, אלא אם זה עבור הכפלת החניה לאותה דירה בלבד.

תוודאו שיש לזה גנרטור גיבוי (וגם למעלית של הבניין).

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש, מה מונע ממכפיל חניה עם בור להתמלא במים כשיורד גשם, או בחניון מקורה כששוטפים? רק המחשבה על זה שהרכב שלי אולי נכנס לבריכת מים היתה מונעת ממני להשתמש במכפיל כזה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...