Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לייעוץ מקצועי להמשך דרכי

yorng
 שיתוף

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, Dimo כתב:

אם כבר הנדסאי ובתחום המחשבים אולי תבחן משהו כזה ?

https://handesaim.ariel.ac.il/department/מחלקות-הנדסה-וטכנולוגיה/הנדסאי-תוכנה/

אח של חבר עושה את המסלול הזה וממה שאני שומע הוא די מרוצה, מצא איזשהי משרת סטונדט בשכר טוב ( הוא מדבר על יותר ממשכורות help desk ) וכנראה שעם אופק תעסוקתי מבטיח יותר.

עבור 95% מהמסיימים אבטלה מובטחת.

אין ביקוש להנדסאי תוכנה

לפני כשעה, SlowRide כתב:

גם ריאות זה מעדן אם מכינים את זה כמו שצריך. אותו דבר שקדי עגל, עטיני פרה, לשון.

גם בשר ראש של כבש זה מאד טעים במרק.

הכל עניין של הרגלים ובאיזה שלב בחיים נחשפת לזה. לראות בפעם הראשונה מח על שולחן ניתוחים /סרט זומבים בגיל 20 זה לא כמו לראות את זה מתבשל במטבח של סבתא בגיל 5.

זה נשמע דוחה ממש.

מבין צמחונים לפעמים...

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, Potato כתב:

עבור 95% מהמסיימים אבטלה מובטחת.

אין ביקוש להנדסאי תוכנה

נראה לי שאתה קצת נחרץ בקביעה שרק מהנדסים עובדים ואנשים בעבודות דד אנד. 

כל מי שבאמצע באבטלה?! 

מי שרוצה עובד בתחום, אולי מתחיל בנק' פתיחה נמוכה יותר אבל מתקדמים בחיים. 

עובדתית זה אח של חבר מאוד טוב והוא עובד מהשנה הראשונה ומאוד מרוצה. 

חבר נוסף היה פשוט גרוע בלימודים, התחיל בתוכנה עבר לחשמל ניסה עוד שנה בחשמל והחליט לפרוש כי התחיל לעבוד כאנליסט בחברת סייבר כלשהי, היום ראש צוות עם משכורת שלא תבייש מהנדס עם ניסיון, לא מפסיק לעשות קורסים וללמוד עצמאית ומצליח לא רע בכלל. 

כל מה שאני חמדתי בתואר במשך 4 שנים שכחתי אחרי השנה הראשונה במקצוע והיום אם אני רוצה להתקדם בתחום שלי אני עושה קורסים לבד ומחפש טכנולוגיות חדשות וכו' וכו'. 

עוד 10/20 שנים יהיו מנהלים ובעלי חברות מסוג אחר, אנשים שלא יסתכלו על תעודות ומדליות  מהטכניון, יחפשו אנשים שעושים עם עצמם משהו ולא שורפים מאות שעות( לדעתי בצדק) על פתרון אינטגרלים של אי פי 1. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.7.2021 בשעה 09:27, פינדר כתב:

הסיבה שמרוויחים הרבה בהייטק היא שזה תחום שזורם בו הרבה כסף וכי הוא (כנראה) מצוי באיזו בועה כרגע, כשכל סטארטאפ מסכן הופך לחד קרן.

המצב ממש מזכיר לי את ימי הבועה העליזים של שנת 2000.

כן, כמו ה"הברקה" הזאת של בחור בשם אבי גולן, שהעלאות שכר ותנאים בעצם פוגעים בעובדים, אז הוא קורא למנכ"לים אחרים "לעצור את הטירוף" ולתאם משכורות בינהם.

ה235 מיליון שהוא גייס זאת נגזרת של הערכה הגיונית ומדוייקת של שווי המוצר בשוק, אבל שבריר מהסכום הזה שצריך לשלם לעובדים, זה טירוף שצריך לעצור בכל מחיר.

לא ידעתי שאבי גולן זה אליאס לדייב ראמזי.

https://www.linkedin.com/posts/avi-golan-285bb5_stopthemadness-hiring-tech-activity-6820570690501124096-ajea

לפני כשעה, Dimo כתב:

עוד 10/20 שנים יהיו מנהלים ובעלי חברות מסוג אחר, אנשים שלא יסתכלו על תעודות ומדליות  מהטכניון, יחפשו אנשים שעושים עם עצמם משהו ולא שורפים מאות שעות( לדעתי בצדק) על פתרון אינטגרלים של אי פי 1. 

ממה שאני הבנתי מלימודי הנדסת מחשבים שלי - יש קורסים שצריך ללמוד ולהבין בהיקף יותר גדול ממה שנדרש למבחן, ויש קורסים של לעבור ולשכוח.

בתור אחד שלומד תוך כדי עבודה בדיוק במקצוע שהתואר הזה מכוון אליו (אמבדד), יש לי את ההזדמנות להשוות את מה שמלמדים באקדמיה, למה שרואים בפועל בתעשיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, vadim6385 כתב:

לא יודע מי אישר לבחור לפרסם דבר כזה, אבל לפרסם את זה כשכתוב לך בשורה בפרופיל "Just raised $235M, We are hiring top AI talent!" זה לא הכי חכם

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Dimo כתב:

כל מי שבאמצע באבטלה?! 

מי שרוצה עובד בתחום, אולי מתחיל בנק' פתיחה נמוכה יותר אבל מתקדמים בחיים. 

עובדתית זה אח של חבר מאוד טוב והוא עובד מהשנה הראשונה ומאוד מרוצה. 

אז זהו שלא.

אין דרישה להנדסאי תוכנה כמעט,אני לפחות לא נתקלתי.

אם אין דרישה אז אין עבודה בתחום והתואר שלך שווה בקושי לנייר עליו הודפס.

לפני 5 שעות, Dimo כתב:

חבר נוסף היה פשוט גרוע בלימודים, התחיל בתוכנה עבר לחשמל ניסה עוד שנה בחשמל והחליט לפרוש כי התחיל לעבוד כאנליסט בחברת סייבר כלשהי, היום ראש צוות עם משכורת שלא תבייש מהנדס עם ניסיון, לא מפסיק לעשות קורסים וללמוד עצמאית ומצליח לא רע בכלל. 

והפואנטה היא?

לפני 5 שעות, Dimo כתב:

כל מה שאני חמדתי בתואר במשך 4 שנים שכחתי אחרי השנה הראשונה במקצוע והיום אם אני רוצה להתקדם בתחום שלי אני עושה קורסים לבד ומחפש טכנולוגיות חדשות וכו' וכו'. 

התואר שעשית מאפשר לך לשבת על התחת וללמוד,לדעת לחפש מה חסר לך ואיפה לחפש.

זו גם מיומנות.

לפני 5 שעות, Dimo כתב:

בינתיים אתה טועה,רוב המובילים הם בוגרי אוניברסיטאות.

שם מבוצע מחקר אז משם ייצאו חוקרים ואנשי פיתוח טובים ולא מקורסים ביודמי.

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Dimo כתב:

כל מי שבאמצע באבטלה?! 

זה כמו באיזה סרט ישן של ג׳ים קארי - או שאתה מנכ"ל עם משכורת 7 ספרות, או שאתה מסדר סחורה בסופר.

אבל ברצינות, זה המצב במציאות - זה לא שאין עבודות שמתאימות להנדסאי תוכנה (למשל משרות devops וqa אוטומציה למיניהן), הבעיה שעל המשרות האלה צריך להתמודד עם עם טונות של בוגרי מדמ"ח ותוכנה.

אגב עוד רעיון לפות"ש - להשלים להנדסאי חשמל/אלקטרוניקה, ואז ללכת ללמוד מדמ"ח. זה יכול ליצור לך ידע גם בחומרה וגם בתוכנה.

או - מעניין אותך חשמל, אבל לא רוצה לקדוח בקירות (לגיטימי), אז תלמד אלקטרוניקה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, vadim6385 כתב:

אבל ברצינות, זה המצב במציאות - זה לא שאין עבודות שמתאימות להנדסאי תוכנה (למשל משרות devops וqa אוטומציה למיניהן), הבעיה שעל המשרות האלה צריך להתמודד עם עם טונות של בוגרי מדמ"ח ותוכנה.

ככה זה בעולם של אינפלציית תארים.

מהנדסים ממכללות עושים תפקידי הנדסאים,הנדסאים עושים תפקידי טכנאים וכו'...

Mazda 3 5D 2015

Honda Civic 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, vadim6385 כתב:

אבל פה בדיוק הבעיה.

אתה מתחרה מול אנשים שסיימו תואר במדמ"ח\תוכנה (או משהו מספיק קרוב כמו הנדסת מחשבים, הנדסת חשמל, הנדסת מערכות מידע וכו'), אין לך עדיפות מול בוגרי מכללות ובטח לא מול בוגרי אוניברסיטאות (על אחת כמה וכמה אם מדובר באחת מהאוניברסיטאות המובילות) גם אם סיימת עם ממוצע 100.

Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...