Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לייעוץ מקצועי להמשך דרכי

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, vadim6385 כתב:

לא מכיר,

אבל אני באמת ובתמים לא מבין למה אנשים נגעלים מזה. יש דברים פי כמה יותר גרועים, שאני לא סובל, אבל כולכם מתלהבים מזה משום מה, כמו דגים מבושלים/מטוגנים למיניהם, מלון, רגל קרושה, קפה שחור, וודקה או וויסקי.

יש יותר גרוע: מוח. הסיבה העיקרית להתרחק מחתונות של מרוקאים.

דרך אגב - לגבי לוף: כמו אצל טרנספורטר, הוא צריך להיות באווירה הנכונה, עם לחם שחור, מלפפון חמוץ ועם "מוזיקה" וריח ממנוע של זחל"ד.

מי שהזכיר את הבולי-ביף - ואו. אני חושב שלא נתקלתי בדבר הזה מאז אימון בלבנון ב-1984. לוף של ריכרד לוי כנראה קיים בעוד כמה ימ"חים אישיים של פורשי צה"ל ותיקים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

מוח זה מעדן. זה טוב שאנשים נגעלים מזה אחרת היה מחסור עולמי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש מי שאוכל את זה, אחרת לא היו מגישים. 

מבחינתי, אם הדברים שפרט ואדים נעים בין "לא מזיז לי" לבין "מגעיל אותי" הרי שהמוח המוגש לשולחן יכול לגרום לי לרפלקס הקאה בלי שום השהיה. כשאני יודע שהדבר הזה צפוי להגיע לשולחן אני נסוג לטווח ביטחון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yorng כתב:

שלום, תודה לכל מי שניסה לסייע והשיב על השאלה המקורית שלשמה נוצר השרשור. 

כיוון שהשרשור גלש לכיוונים לא רלוונטיים, אני לא בטוח אם לפתוח שרשור חדש. 

כרגע אני מתלבט האם ללכת לכיוון ה IT ולעשות קורס ניהול רשתות, כיוון שזה תחום שאני מתחבר אליו. התעסקות עם חומרה/תוכנה זה משהו שלגמרי מדבר אליי. 

להבנתי מיקרוסופט ביטלו את ההסמכות שלהם (MCSE) כך שקורס ניהול רשתות אמנם מלמדים את התוכן של מיקרוסופט אבל לא מקבלים הסמכה שלהם אלא רק CCNA של CISCO. 

השאלה העיקרית מבחינתי היא מה הן אפשרויות התעסוקה לאחר מכן. האם יש ביקוש, לאיזה שכר אפשר להגיע לאחר ניסיון בתחום, באילו חברות אפשר להשתלב. 

אני רואה שבהרבה מקומות דורשים ניסיון, כך ממה שאני מבין, וממה שאמרו לי חלק מחברי הפורום באופן פרטי, זה שצריך להתחיל לעבוד כ Help Desk (לצערי כנראה בשכר נמוך) ומשם לתפוס הזדמנויות ולהתקדם. 

בנוסף, קיבלתי המלצות ללמוד במכללת ג'ון ברייס, אבל היו כמה שאמרו לי שהמחיר שמשלמים שם מאוד יקר בהשוואה למכללות אחרות (מדובר בסכום של כ 20K ש"ח) ושאפשר לקבל את אותה תמורה במכללה פחות יקרה. מעבר לזה, קראתי במאמר הזה שמסביר שלא כדאי ללמוד במכללות במרכזי לימוד, האם ישנם דברים בגו? 

אני רואה שיש קורסים שאפשר ללמוד במימון המדינה.

אופציה נוספת שאני חושב עליה זה להשלים את הלימודים להנדסאי חשמל. אמנם זה תחום שאני פחות מתחבר אליו, אבל אם זה יכול לסדר לי משרה טובה יחסית, שהיא לא בהכרח לחצוב בקירות ולהשחיל כבלים, אולי זה כן יכול להיות רעיון טוב? 

אשמח לקבל מענה מכם,

תודה

הנדסאי חשמל יכול לעשות הרבה דברים, לא חייב לחצוב בקירות ולהשחיל כבלים.

יכול להיות גם דברים שקשורים לבדיקות חומרה, השאר אני פחות מכיר.

לגבי עבודה בהלפדסק, לא צריך שום קורס, אבל זה כן ייתן לך סוג של דריסת רגל במערכת. לא התפקיד הכי נחשק בעולם, אבל ישלם לך את החשבונות בזמן שאתה לומד משהו.

הסמכות אתה אכן יכול לעשות לבד. אבל במקומך הייתי משלים להנדסאי חשמל בכל מקרה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הנדסאי ובתחום המחשבים אולי תבחן משהו כזה ?

https://handesaim.ariel.ac.il/department/מחלקות-הנדסה-וטכנולוגיה/הנדסאי-תוכנה/

אח של חבר עושה את המסלול הזה וממה שאני שומע הוא די מרוצה, מצא איזשהי משרת סטונדט בשכר טוב ( הוא מדבר על יותר ממשכורות help desk ) וכנראה שעם אופק תעסוקתי מבטיח יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

דרך אגב - לגבי לוף: כמו אצל טרנספורטר, הוא צריך להיות באווירה הנכונה, עם לחם שחור, מלפפון חמוץ ועם "מוזיקה" וריח ממנוע של זחל"ד.

מנוע הזחלד והמוזחקה שלו לא עזרו.

לפני כשעה, sperial כתב:

מי שהזכיר את הבולי-ביף - ואו. אני חושב שלא נתקלתי בדבר הזה מאז אימון בלבנון ב-1984.

גם במילואים ב 93 או 94 עוד נתקלתי בזה. אני חושב שזה הדבר היחיד עם תעודת כשרות שאין אף אדם שחושב שזה טעים או אפילו אכיל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yorng כתב:

כרגע אני מתלבט האם ללכת לכיוון ה IT ולעשות קורס ניהול רשתות, כיוון שזה תחום שאני מתחבר אליו. התעסקות עם חומרה/תוכנה זה משהו שלגמרי מדבר אליי. 

להבנתי מיקרוסופט ביטלו את ההסמכות שלהם (MCSE) כך שקורס ניהול רשתות אמנם מלמדים את התוכן של מיקרוסופט אבל לא מקבלים הסמכה שלהם אלא רק CCNA של CISCO. 

בנוסף, קיבלתי המלצות ללמוד במכללת ג'ון ברייס, אבל היו כמה שאמרו לי שהמחיר שמשלמים שם מאוד יקר בהשוואה למכללות אחרות.

אז אתה מתכוון לשמוע לעצה הטובה וללמוד?
אם תחום IT נראה לך אז אולי תנסה באמת להשלים בגרויות\מכינה וללכת לכיוון הנדסאי מחשב כמו שהמליצו לך? אולי תגלה שהלימודים זה לא הח*א שאכלת בתיכון ותוכל לכוון יותר גבוה... (תעו"נ במגמת IT)

אני לא הייתי משקיע שקל בקורסים של המכללות האלה אלא אם כן יש להם התחייבות חוזית להעסקה בסיום הקורס.

הסיבה שמיקרוסופט הפסיקו את ה"הסמכות" האלה כי הם הבינו שזה כלום בפיתה ואף אחד לא שם לב אליהם (חוץ ממי שמלמדים את ההסמכות תמורת תשלום).

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Night Driver כתב:

אני חושב שזה הדבר היחיד עם תעודת כשרות שאין אף אדם שחושב שזה טעים או אפילו אכיל.

תעודת כשרות זה -5 לטעם

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, yorng כתב:

קודם כל , תעזוב את מה שאתה מתחבר אליו או מה שאתה לא מתחבר אליו.

אתה צעיר, לך תעשה כסף כל עוד המוח שלך עובד (או שיש לו פוטנציאל לעבוד).

הקורסים האלה חסרי משמעות, כל ילד בכיתה ט' עם אנגלית בינונית יכול לקחת קורס ביודמי ב30 שקל ולעבור את המבחנים האלה.

לפני 12 שעות, yorng כתב:

אופציה נוספת שאני חושב עליה זה להשלים את הלימודים להנדסאי חשמל.

הנדסאי חשמל כותבים בפורומים אחרים שהם חושבים להשלים למהנדס.

כרגע, מהנדסי חשמל מאיישים משרות של הנדסאים, כי יש ארגזים של מהנדסי חשמל ועוד יותר ארגזים של הנדסאי חשמל.

אם אני אגיד לך שכסף יותר לא יהיה בעיה בחיים שלך, אתה יכול להשקיע את כל זמנך בתחביבים, מה היית עושה ? היית הולך לעשות תעודת CCNA או לים ? היית משלים הנדסאי חשמל או מטייל ? 

אתה צעיר, תעשה משהו משמעותי, תאתגר את עצמך, צא מאזור הנוחות שלך, התחביבים שלך יתמוססו, הדברים שאתה אוהב יאבדו מהקסם שלהם.

תנתק את "מה אני אוהב לעשות" ו"מה משלם לי משכורת" ותנסה להגיע למקסימום בכל אחד בנפרד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, sperial כתב:

יש יותר גרוע: מוח. הסיבה העיקרית להתרחק מחתונות של מרוקאים.

אם המקום היחיד שבו טעמת מוח בסגנון מרוקאי זה בחתונות, אני מבין את הסלידה.

אבל אם אתה טועם מוח חריף בסגנון מרוקאי, שעשו כמו שצריך ולא בצורה תעשייתית, זה מעדן בקטע אחר.

למעשה זו אחת המנות האהובות עליי, והיא שמורה בד"כ לראש השנה ופסח.

לפני 12 שעות, sperial כתב:

מבחינתי, אם הדברים שפרט ואדים נעים בין "לא מזיז לי" לבין "מגעיל אותי" הרי שהמוח המוגש לשולחן יכול לגרום לי לרפלקס הקאה בלי שום השהיה. כשאני יודע שהדבר הזה צפוי להגיע לשולחן אני נסוג לטווח ביטחון.

מבחינת מראה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלי היא למראה של הדבר הזה. מעורר בי אסוציאציות קשות מתקופת הלימודים.

אבל בואו נפסיק לאכול לפות"ש את המוח.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זו כבר בעיה אישית, לי יש דברים אחרים הרבה יותר בעייתיים מבחינת מראה, ריאות למשל (ובטח תכף יגיע מישהו שיגיד שאני מרוקאי בלאי שלא אוכל ריאות 🤣), או רגל קרושה או גפילטעפיש.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם ריאות זה מעדן אם מכינים את זה כמו שצריך. אותו דבר שקדי עגל, עטיני פרה, לשון.

גם בשר ראש של כבש זה מאד טעים במרק.

הכל עניין של הרגלים ובאיזה שלב בחיים נחשפת לזה. לראות בפעם הראשונה מח על שולחן ניתוחים /סרט זומבים בגיל 20 זה לא כמו לראות את זה מתבשל במטבח של סבתא בגיל 5.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאני לא מכיר את הטעם של ריאות, אבל זה לא באותה סקאלה אצלי בכלל ביחד עם מוח.

ומבחינת המראה - של מוח (שמנקים אותו טוב) - יותר טוב מאשר המראה של הריאות.

גם בשר ראש אני מאוד אוהב. במיוחד כבש, אבל לא רק.

נחשפתי לכל אלה בגילאים צעירים, מרוקאי והכל...

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה מעדנים.

ריאות נחשבו בשר זול ואוכל של עניים אז בעירק המשפחות היותר מבוססות גידלו כלבים והיו אומרים לקצב שזה בשביל הכלב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...