Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לייעוץ מקצועי להמשך דרכי

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

אני חייל משוחרר, בן 23, ואני לא כ"כ מוצא את עצמי.

טרם הגיוס למדתי במכללת אורט לימודי טכנאי חשמל, ובאיזשהו שלב הבנתי שזה לא בשבילי ולכן לא המשכתי לכיתה י"ד ללימודי הנדסאי חשמל. כך שכרגע אני בעל דיפלומה של טכנאי בלבד ולא הנדסאי.  

אני מאוד אוהב את תחום המחשבים והחומרה בפרט, אני אוהב לפרק ולהרכיב מחשבים מגיל קטן, אני מרבה לגלוש ולהתעדכן בפורומים בחו"ל שמתעסקים בכרטיסי מסך, מעבדים וכו'. אני מגלה עניין רב בתחומים האלו. 

עד היום עבדתי בעבודה מועדפת בחברה שמתעסקת בענף הבניה והסלילה.

מה שהייתי עושה זה להגיע עם רכב לשטח הבנייה שבו יוצקים בטון, נוטל בטון טרי מהמיקסר ומשנע אותו למעבדה לצורך המשך בדיקה ובקרה של איכות וחוזק הבטון.

נהניתי מאוד מהעובדה שיש לי רכב חדש מהניילונים (אמנם דאצ'יה, אבל עדיין חדש) שאני לא משלם עליו שקל + דלקן חינם. אבל אחרי שנה וחצי דרכינו נפרדו, מיציתי. הייתי עובד בין 9 ל-12 שעות ביום ומגיע לשכר די עלוב ביחס לשעות. מעבר לזה, העבודה לא הייתה מאתגרת כלל, כל יום אותו דבר, שום דבר לא משתנה. מיציתי. 

התחלתי לעבוד במכון ויצמן כחרט וכרסם קונבנציונלי. גייסו אותי מתוך ידיעה שאין לי ידע בתחום הזה, התחלתי ללמוד את התחום אצל הוותיקים שם (בשכר כמובן), הייתי מקבל שרטוט מאיזה מדען ומכין את מבוקשו. אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי ולכן עזבתי מרצוני. על אף שאהבתי את המקום ואת תנאי התעסוקה שלו. 

בכל אופן, כרגע אני מחוסר עבודה, ואני לא רואה את עצמי לומד לתואר. 

יש לי בגרות חלקית, וגם מה שיש לא משהו. 

יש תחום שאפשר ללמוד, שהוא לא תואר, שיכול לספק לי עבודה יציבה? 

אני פחות מתחבר לעבודה פיזית, ובגלל זה לא המשכתי ללמוד הנדסאי חשמל. השחלה של כבלים, לקדוח בקירות זה לא אני. 

אשמח בבקשה לייעוץ והכוונה. לאן עליי לכוון? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כצעד ראשון ומתבקש תשלים בגרויות, חלק ממקומות העבודה ידרשו את תעודת הבגרות שלך (יוצא מנקודת הנחה שזה לא יהיה קריטי לכל מקום עבודה אבל כיום זה נראה לי מאוד בסיסי בשוק העבודה שיהיה תעודת בגרות). 

לאחר מכן כצעד שני הייתי פשוט מתחיל לעשות קורסים, זה לא משנה איזה האמת העיקר ללמוד.

חלק יתפוס אותך לא מוכן ותאהב בזה. חלק ישעממו למוות. 

בנוגע לעבודה כרגע, תחפש ברשתות הגדולות KSP, אייבורי וכדומה שלפחות יהיה לך בסיס לעמוד עליו ולהמשיך משם.

יותר משתלם לעבוד בעבודה מאשר להיות מובטל או בחל"ת. גם אם מדובר על יום אחד בחודש, כלכלית זה משתלם מאשר לשלם ביטוח לאומי.

אני די בטוח שכבר ראית את הסרטון אבל ליתר ביטחון, צפה בו אם לא ראית

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה כן רוצה לעשות? להרכיב ולפרק מחשבים זה גם סוג של עבודה, אבל לא מוצלחת במיוחד בתור שכיר, ודורשת כישורים אחרים כדי להצליח בה כעצמאי (וגם אז, זו מלחמה בלתי פוסקת והתקרה די נמוכה).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תמיד יכול ללמוד תואר בפתוחה, גם תואר כללי רק בשביל התואר.

בהרבה מקומות זה נדרש בהתחלה...

אופציה אחרת זה ללכת ללמוד אחד הקורסים בהייטק ביחד עם השמה, אפילו בדיקות.

ושתדע, לא כל המשרות באמת מעניינות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vogel כתב:

סליחה על הבוטות, אבל זאת אחת העיצות הכי גרועות שאפשר לייעץ.

אותי דחפו מיד אחרי צבא ללמוד ללמוד ללמוד. אז בתור ילד אחרי צבא ללא באמת ניסיון בעבודה רצינית הלכתי ללמוד תואר "על עיוור" , ובדיעבד היום בגיל 33 לגמרי הייתי הולך ללמוד משהו אחר. 

יש לבחור זמן לעבוד עד גיל 70, עוד שנה - שנתיים בדחיית התואר לא יעשו כלום. קל וחומר אם האלטרנטיבה היא לבזבז 3 שנים על איזה תואר בררה. 

לפותח השרשור, היתרון שלך שיחסית לזמן התעסוקתי שלך עברת לא מעט תחומים, ככה שקיבלת טעימה וניסיון מה כן יכול לעניין אותך ומה פחות. שים בצד שניה את התחומים הספציפים שבהם עבדת, האם היו אלמנטים כללים שאהבת/לא אהבת בעבודות שעבדת בהם? 

למשל, מה לא אהבת בתור חרט שגרם לך לעזוב? האם היו אלמנטים בעבודה שכן אהבת? כנ"ל לגבי הדוגם בטון. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, vogel כתב:

ספוילר - הימים שבהם תואר לא משנה במה נתן לך עבודה מובטחת עם משרד ממוזג, רכב חברה ומזכירה כוסית, נגמרו לפני 30 שנה, אם לא יותר.

היום תואר כללי לא שווה יותר מהנייר שהדיפלומה מודפסת עליו.

פות"ש - מעניין אותך מחשבים ולא רוצה תואר? חפש עבודה בתור טכנאי מעבדת בדיקות/QA/טכנאי אינטגרציה.

אני הייתי באותו מצב כמוך, בסופו של דבר, אם כי בגיל מאוחר למדי, הגעתי למסקנה שאני כן רוצה תואר, אבל העבודה בתור סוג של jack of all trades במקום שצמוד לפיתוח תוכנה, כן נתנה לי דחיפה לאיזה כיוון אני רוצה ללכת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין כל כך בתחום לגבי משכורות והמשך התפתחות.

אבל אם יש לך גישה בריאה טכנית ואתה יודע לקרוא שרטוטים תוכל לעבוד כמפעיל/תכנת מכונות CNC.

הדבר היחיד שאני יודע זה שחסרים אנשים טובים,איך למה וכמה תצטרך לברר לבד.

אולי איש התעשיה המסורתית @Night Driver יידע לתת כיוון

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, vadim6385 כתב:

פות"ש - מעניין אותך מחשבים ולא רוצה תואר? חפש עבודה בתור טכנאי מעבדת בדיקות/QA/טכנאי אינטגרציה.

אפשר גם IT.

אם הוא יהיה טוב, יוכל להתקדם גם במישור המקצועי וגם במישור הניהולי (עד גבול מסוים, לא ברמה של מהנדס\מפתח תוכנה או אלגוריתמאי) ולהרוויח משכורות לא רעות.

• רעיון טוב! 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחום הרכב מעניין אותך? יש יבואנים שמחפשים עובדים לתפקידים שונים, בעיקר בתחום המכירות. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה אתה כן אוהב.

עבודה פיזית/רצפת ייצור הבנתי שאתה לא רוצה, בגרות אין לך אבל לא אמרת מה חסר לך ולאזו תעודה תגיע אחרי שתשלים ושאתה טכנאי חשמל אז ראש יש לך.

אם אהבת להסתובב באתרים אז אולי עבודת מכירות שטח, אם אתה מעדיף מקום ממוזג אז אולי מכירות רכב.

השאלה היסודית היא מה אתה מחפש בעבודת חלומותיך (לא שכר או תפקיד אלא אתגר/לחץ/תחרות או תן להגיע, לחכות שהיום ייגמר ולא אכפת לי מה קורה בין לבין וכו').

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי חשמלאות רכב? תוכל לעבוד בהתקנות של מערכות אודיו למשל. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לילה טוב אחי מה שלומך?

האמת שאני בגיל שלך(22) וגם אני משוחרר טרי מהצבא כמוך.

בהתחלה כשמשתחררים מהצבא זה ממש קשה, כי זאת פעם ראשונה שאתה כבר לא נמצא בתוך מסגרת שמכתיבה לך מה לעשות, ואתה צריך לנהל את עצמך.

יש לחץ לא מוסבר של לסיים תואר ולהתחיל תואר בתחום אצל רוב החיילים שמשתחררים.

רשמת שאתה אוהב להתעסק במחשבים כולל הרכבה שלהם וכ'ו, חשבת על תואר בהנדסת חשמל, תוכנה או מדמח?

כי אלו תחומים שאתה יכול לקחת לכיוון שאתה נהנה מהם וזה משהו שמספק אותך, ואני מאמין שאם תעבוד בתחום גם תרגיש כאילו לא עבדת יום בחיים שלך כי זה משהו שאתה נהנה לעשות אותו.

לפי מה שרשמת הבנתי שאתה לא כל כך מתעניין בתואר, אבל לדעתי זה רק יוסיף לך ויכול גם לתת לך ביטחון תעסוקתי בתחום הזה.

יש לך זמן להשלים בגרויות, ואל תדאג אתה תצליח לעשות את זה כמו גדול כי בסוף אתה תבין שזאת לא כזאת בעיה.

אתה יכול גם להתחיל ללמוד לפסיכומטרי שזה החלק העיקרי והמשמעותי כשמסתכלים על תנאי קבלה לתואר.

אם כולם עוברים את זה, כמובן שגם אתה תצלח את זה.

שווה להשקיע 3-4 שנים בתואר באחד מהתחומים שאתה אוהב כי הם מאוד רווחים בכללי וגם כי זה יתרום לך הרבה מעבר לתואר.

שיהיה לך הרבה בהצלחה, אל תשכח שכולנו באותה סירה ואתה לא לבד, הקשיחם משותים לכולנו.

עלה והצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, FuriousLift כתב:

רשמת שאתה אוהב להתעסק במחשבים כולל הרכבה שלהם וכ'ו, חשבת על תואר בהנדסת חשמל, תוכנה או מדמח?

הוא כתב שהוא לא רוצה תואר.

ובתור טכנאי בעבר ובוגר מדמ"ח (ובתור אחד שעובד בתחום כבר קרוב לשנתיים), אין שום קשר בין טכנאות לבין תכנות.

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@FuriousLiftכנראה שאינך מכיר את תפקיד המהנדס, ואת הלימודים המוליכים אליו. מהנדס חשמל יכול לעסוק בהרבה דברים חוץ מהתכנות שהזכיר דור - מתכנון מעגלים זעירים לקוצב לב ועד לתפעול תחנת כוח שמספקת את צרכי כל גוש דן.

אבל המשותף לכל אלה הוא מסלול לימודים מפרך שמצריך השקעת מאמץ רב בלימודים תאורטיים, במיוחד מתמטיקה לענפיה, ברמה גבוהה.

הדבר הנכון שציינת הוא שצריך להיות סבלני. יש אנשים שבתקופת התיכון לא השקיעו את מרצם בלימודים אלא בדברים אחרים, ואחרי השחרור מהשרות הצבאי (ואפילו יותר מאוחר)  מצאו צורך לסגור את הפערים. אז, פות"ש נסה לחשוב לטווח יותר ארוך: האם אתה מעוניין להשקיע שנתיים או קצת יותר בלימודים פורמליים, או, שמא, אתה רוצה לצאת עכשיו לעבודה וללמוד כשוליה. רק אתה יודע מה יכולותיך ומה הגבול למאמץ שאתה רוצה להשקיע. אבל במסגרת הזו, כדאי לדעת, שאם אינך מתכוון להיות עצמאי כדאי שיהיו תעודות על השכלה, גם אם לא אקדמית, ואם אתה מתכוון להיות עצמאי תצטרך ללמוד לנהל עסק, וגם זה ממש לא טריוויאלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש דעה קצת אחרת.

לדעתי תעבוד בעבודה שמשלמת לך הכי הרבה כסף עבור הכי מעט זמן, ואת יתר הזמן תשקיע בתחביבים שלך. 

תעזוב את הניסיון לשלב את העבודה עם התחביבים, לבני אדם יש תחביבים מוזרים - מרובם אי אפשר להתפרנס, גם מהתחביב שלך (גם מהתחביב שלי) אין דרך לעשות כסף.

מה גם שדברים שאתה אוהב היום, אתה אולי לא תאהב מחר. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...