Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

prefab homes - איפה זה עומד? למה לא נפוץ בארץ?

arik100
 שיתוף

פוסטים מומלצים

אשמח אם מישהו שמבין או מתעסק בתחום יתן את השנקל שלו והתייחסות.

למה בעצם זה לא נפוץ בארץ? אני לא מדבר על המרכז, אלא יותר פריפריה ומושבים-יישובים.

זה יכול להיות אחלה פתרון נראה לי, חוץ מעלויות פיתוח של הקרקע וחיבור לתשתיות הכל מגיע AS IS , בלי שטויות במקום, כולל בידוד וקוסטומיזציה במידה ויש מגיעה כבר מהמפעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

prefab בעברית נקרה טרומי.

ואני בטוח ששמעת על בניה טרומית, במיוחד בפריפריה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה קיים בעבר, בימי האסבסט, מפעל בנהריה שייצר חלקים לבניה טרומית..

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ICF שמעתי עליו כבר.

אני יודע גם שיש קצת התקדמות בנושא של תקן בנייה ירוקה, אבל לא מספיק לעומת חול

בכללי כל הנושא של הבידוד ממש מוזנח לדעתי בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קיים בארץ. 

זה שהכל מגיע AS IS זה אולי נחמד כשאתה צריך לבנות מהר, זה פחות נחמד כשאתה מחליט להזיז חלון ומגלה שצריך להחליף את כל הקיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיות רציניות של בקרת איכות בתעשייה הזאת אפילו בבניה סטנדרטית, אז בבניה טרומית מפחיד לחשוב איך זה עלול להיראות. כנראה שכמו תמיד, החדירה המסיבית לשוק נבלמת ע"י לובי של יצרנים קיימים או ע"י הפשע המאורגן (לפעמים השניים גם קשורים ביניהם), אבל בהתחשב במשפט הראשון שכתבתי אני לא חושב שזה גרוע בהכרח. גם פל-קל נחשב פעם לשיטה מהפכנית שמזרזת תהליכים ומורידה עלויות.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פל קל היא לא שיטה רעה. 

הבעיה בשיטה היא בישום שלה מפני שהיא מאוד רגישה לביצוע שאינו נכון. 

אם היו מיישמים אותה כפי שכתב המשורר (המהנדס), לא היו כשלים. 

• רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה בפל קל ואין שום בעיה גורפת בביצוע ההנדסי של פל קל בארץ. האולם שהתמוטט בזמנו בירושלים התמוטט אך ורק בגלל עבירות הבנייה של אותו עבריין שהפליא גם לבצע עבירות בנייה בביתו שלו, בשני המקרים - ללא שום קנס/אכיפה/צווי הריסה.

לא הנדסה. לא ישראליות. לא חפיף.

משילות.

בנוגע לשאלה המקורית של פות"ש - אני מניח שזה בא מכיוון המחיר/זמינות - בפעם המיליון - בנייה פרטית איננה רלוונטית לאדם הממוצע בארץ והיא מיועדת רק לעשירים (במידה והקרקע קרובה יחסית לאזורים מרכזיים) או למשוגעים (שאיך שהוא השיגו קרקע בתיז-אל-חוריהו). אמריקה אמריקה, אבל אין מה לעשות עם prefab בניו יורק או בכל עיר גדולה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממעט הנסיון האישי ומחקר היוטיוב שעשיתי בנושא, יש לזה מספיק שימושים גם בבניה רב-קומתית נמוכה כמו קוטג'ים דו-משפחתיים או מבנים תעשייתיים. ובמזרח אירופה בנו בשיטה דומה "בנייני רכבת" עוד לפני שישים שנה, כך שהיעדר שוק לבניה פרטית לא לגמרי מסביר את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמנים לפתוח בגוגל maps את רחוב יחיאל פלדי ברחובות ולראות בנייני מגורים בני 8-12 קומות שנבנו בבנייה טרומית בסוף שנות ה90.
רואים יפה מאד את הקווים בין האלמנטים עד היום.
image.thumb.png.28c9a748033e777029cd8d5e41f6c6fe.png

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה לא ממשיכים לבנות ככה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי למגדלים.

אם אפשר להרכיב בניין דירות מיחידות מוכנות, למה להמשיך ולעשות את זה בדרך הקשה?

הרי אפשר לתכנן ולייצר חדרים או אפילו יחידות דיור שלמות עם ממשק סטנדרטי לחיבור תשתיות, לחבר בינהם בצורת סוג של עץ, ולהרים ככה מגדל דירות ממצב של מגרש ריק ועד מסירת מפתחות תוך כמה חודשים.

ולגבי בתים פרטיים - אפשר לשכלל את הרעיון ואפילו להציע תוספות מוכנות לבתים קיימים.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...