Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה דברים ביונדאי איוניק 2018 שלא הבנתי.

shai2010
 שיתוף

פוסטים מומלצים

אהלן שלום,

רכשתי לעצמי יונדאי איוניק שנת 2018 פרימיום. נרכש דרך אלבר 108 אלף ק"מ נורא שמורה חיצונית ומכנית.

עכשיו העניין הוא כזה אני מגיע מלנסר 1.8 (2009) וחוויות הנהיגה משם להיברידי זה עולם שונה לגמרי. (יותר נהניתי לנהוג בלנסר תאמת, תמרון יותר קל האצה יותר חזקה ויושבת בכביש הרבה יותר טוב.)

למרות שהלנסר היא גיר רציף והאיוניק כפול מצמדי 6 הילוכים הלנסר נתנה ביצועים הרבה יותר מרשימים וסל"ד נמוך במהירות גבוהה 100~120.

עכשיו לעניין החלפתי את הלנסר נטו בגלל הצריכת דלק שלה (1 ל 9 בממוצע) שהיא הייתה צריכה לעשות כבר טיפול אחזקה להחליף כבר בולמים דיסקים רפידות ומה לא אז וויתרתי על העניין קיבלתי עליו כמעט 10 אלף בטרייד אין, אז היה לי שווה).

עכשיו אני עם האיוניק כבר כמעט חודש יצא לי לתדלק פול טנק פעמיים  בפעם הראשונה עשיתי נסיעה צפון דרום 400 ק"מ ואז בין עירוני עוד 250 ק"מ ופה נגמר 650 ק"מ טנק.

עכשיו בפעם השנייה שתדלקתי החזיק לי טנק דלק לשבועיים אני עושה הלוך חזור מהעבודה 35 ק"מ לשני הכיוונים בנסיעה בין עירונית במהירות 100~120 קמ"ש.

ומידי פעם נוסע בעיר לקניות חברים. הצלחתי לעשות שוב 650 ק"מ בדיוק טנק.

שאלתי אנשים עם איוניק חלקם אומרים לי שהם עושים 1:20 והם נוהגים על 100~120 קמ"ש גם. שאלתי אדם מבוגר עם איוניק 2019 אמר לי שהוא עושה 1:24 נשמע לי כמו חרטא או שהוא נוסע 80~90 קמ"ש עם הרכב

אין סיכוי שהוא עושה 900+ ק"מ על טנק ואני רק 650 ק"מ.

ועוד דבר, לא הבנתי את המשחק עם הסוללה נגיד אני בולם המד סוללה עולה ואז יורד במה זה מועיל לי שהוא מתמלא בעצם? אני נוסע יותר על הסוללה מאשר על הבנזין?

אם כן צריך להיות בפקק וכל רגע לבלום ואז יוצא שאני נוסע יותר על הסוללה מאשר על בנזין? איך המדע הזה עובד בדיוק שם? לא יוצא לי הרבה לטעון את הסוללה אז כי אני  לא בולם הרבה ואין לי פקקים בנסיעות שלי אולי בגלל זה הצריכת דלק גבוהה או שאין קשר?

ועכשיו הבלמים, הרכב היה בשתי בדיקות ומשתי הבדיקות ועוד במוסך הרפידות והדיסקים תקין לחלוטין אבל הלבלימה מרגישה לי ממש חלשה ואני צריך להתאמץ לפעמים וללחוץ חזק כדי להגיע לבלימה סופית, במיוחד בירידות.

אשמח בכללי לטיפים ודברים שיועילו לי לשמור על חיי הסוללה של הרכב, ומי שמכיר מוסך טוב בצפון (איזור חיפה והקריות) שהוא לא מוסך יבואן אלא מוסך כללי שמתעסק באיוניק במחירים פחות שוחטים.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי shai2010
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המד הוא מד הטעינה והוא מראה לך שהסוללה נטענת בזמן בלימה, כאשר נגמרת הבלימה כבר אין טעינה ואז הוא יורד.

אתה כמעט אף פעם לא נוסע רק על סוללה. אם זה לא הדגם הנטען, אז הסוללה שלו מספיקה לכ 500 מטר אם נוסעים נטו על חשמל.

המטרה של המנוע החשמלי היא לתגבר את מנוע הבנזין ולתת לו בוסט של כוח במצבים בזבזניים בדלק כמו עליות והאצות וגם ביציאה ממצב עמידה ששם יש כמה מטרים בודדים בהתחלה שמנוע הבנזין לא יעיל בסל"ד נמוך ואז הרכב נוסע רק על חשמל לכמה שניות.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק בובי,

יש לחצן EV ברכבים האלה והוא מסוגל לשוטט בעיר על חשמל בלבד.

בנוגע לצריכת דלק שלך, לדעתי זה בגלל סגנון הנהיגה..

• רעיון טוב! 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx  🎌

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אחרי 127K ק"מ על האיוניק זה רכב סופר חסכוני ואכן ממוצע עם רגל כבדה של 1\18 זה לא משהוא נדיר בנסיעה רגילה (ואפילו קצת זהירה) תוציא ללא בעיה 1\20, מה שאומר כמעט 950 ק"מ למיכל,

מציע לך תשנה קצת את סגנון הנהיגה (לפחות לכמה מכלים לראות אם אתה משפר את הצריכה), תשתדל לא להאיץ חזק מרמזור לרמזור בכביש מהיר לשמור על מהירות אחידה (גם בכביש מהיר הרכב חסכוני),

לתכנן עצירות לפני רמזורים (או בהאטה בדרך) ולתת לרכב להאיט לבד, ותראה אם הצריכה משתפרת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, bobi כתב:

יש לחצן, אבל זה בעיקר גימיק, כי הוא מספיק לנסיעה של כמה מאות מטרים בלבד על חשמל בלבד.

מאיפה הגעת לקביעה הזו של מאות מטרים בלבד ?

נוסע לעיתים מספר ק"מ על חשמל בלבד ללא בעיה, הכל כתלות במצב טעינת הסוללה.

Seat Arona FR– הבחירה של האישה..

Hyundai Ioniq Premium

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנירו 2018 שברשותנו, ללא ניסיון לחסכון באופן מיוחד, חצי עירוני וחצי בין-עירוני - הצריכה עומדת על 22 ק"מ לליטר במשאבה.

כפי שנאמר פה, ניתן לנסוע מספר קילומטרים טובים על חשמלי בלבד - תלוי במצב הסוללה. לדוגמא, ירידה מירושלים דרך 443 נעשית כולה על סוללה ואתה מסיים את הירידה עם סוללה כמעט מלאה שנותנת לך עוד כ-3-4 ק"מ על סוללה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל החישוב של ק"מ ל-"טנק" הוא מאוד לא מדויק. האם אתה יכול לומר כמה דלק מילאת (לפי המשאבה) אחרי נסיעה של 650 ק"מ? אם מדובר במשהו כמו 37 ליטר, צריכת הדלך שלך הייתה כ-17.5 ק"מ לליטר - הרבה יותר טוב ממה שהיה לך בלנסר.  כמו שאמרו לפניי ייתכן שזה קשור לסגנון הנהיגה שלך.
בנוסף, אני מבין שנסעת בעיקר נסיעות בין עירוניות - רכב היברידי (בניגוד לרכב בנזין או סולר) יהיה חסכוני יותר בנסיעות עירוניות שם השימוש במנוע החשמלי גבוה יותר.

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צריכת הדלק, נוהג בצורה לא חסכונית במיוחד , וביחד עם עליות תלולות של הרי הצפון אני מקבל צריכת דלק של 18-19 קמ"ל.

22 קמ"ל משמע נהיגה סופר חסכונית ומודעת מאוד , אני באופן אישי לא יכול להתנהל בצורה כזו.

Seat Arona FR– הבחירה של האישה..

Hyundai Ioniq Premium

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי עוד דבר מוזר שלושה פעמים,

פעם אחת שמתי קרוז קונטרול עם שמירת מרחק אני נוסע 110 קמ"ש נתיב שמאלי לפתע בנתיב הימני הרכב בולם מאט הרכב שלי דופק בלימה גם די משמעותית בלי שום קשר, הרכב מימין לא סטה מהנתיב לא כלום.

היה לי עוד מקרה שהרכב בלם לי בעלייה בפיתול במהירות 50~60 קמ"ש בערך, וזה מסלול שאני נוסע בו קבוע מהעבודה וזה קרה לי פעמיים בדיוק באותה הנקודה. (זה די מלחיץ לקבל בלימה פתאומית ועוד יש רכבים מאחורה שלא מצפים לזה).

החלפתי שמשה לשמשה חילופית אם יש קשר, אבל מממה שזכור לי זה קרה לי גם פעם אחת עם השמשה המקורית.

לחבר של אבא שלי באיוניק 2020 זה קרה גם בלימה פתאומית.

מכירים את זה ? ממה זה קורה מה אפשר לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- בקרת שיוט אדפטיבית: היא בקרת שיוט (בה אתה מכוון את המהירות שאתה רוצה לנסוע בה) אשר מסתגלת לרכב שנוסע מולך. 

אדפטיבית - מסתגלת, ז"א מתאימה עצמה. 

הבלימה הפתאומית קרתה לי עם מרצדס אס קלאס, רכב מושקע טכנולוגית בהרבה מהאיוניק המדוברת לכן אין אצלך תקלה באוטו. 

- צריכת הדלק מושפעת רבות מאופי הנהיגה ומתוואי הדרך, נסה לנהוג ביותר חסכוני. 

צריכת הדלק אצלך סבירה בהחלט אם אתה מרבה לעקוף, ולהאיץ ולבלום בלי סיבה טובה. 

ולכם קבל את הבא: 

טיפים לנהיגה חסכונית מאת חולה רכב#1: 

1. אל תיסע כמו נהגי הליסינג. 

2. תשתדל לא לבלום הרבה בעת נסיעה, תשמור על מרחק סביר ואל תנשק את הפגוש של המכונית שממול (מניסיון, זה עובד). 

3. אם אתה רוצה לעקוף, וודא שיש לך נתיב פנוי ואין מי שחוסם, אחרת תאיץ, תבלום (בגלל הרכב שחוסם את המשך העקיפה) ואז תצטרך להאיץ מחדש --> צריכת דלק מוגברת. 

-  מוסך מומלץ בחיפה זה מוסך "און-גל" - אינני מקורב לאף אחד הקשור לעסק זה, אני מטפל במכוניות שם והמחירים משתלמים בעיניי. 

- אין קשר בין השמשה החדשה לבלימה, זו שמשה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלימה תלוי במצלמה שנמצאת בצד הפנימי של הרכב. אם החלפת שימשה יתכן שהמצלמה לא מכוילת נכון מבחינה אופטית ולכן יש לה בעיה לאמוד את המרחק לרכב ולכביש שמקדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2021 בשעה 21:48, Mr.Hybrid כתב:

לא מדוייק בובי,

יש לחצן EV ברכבים האלה והוא מסוגל לשוטט בעיר על חשמל בלבד.

אין כזה באיוניק 2018. אולי בצורה החדשה יש, בקודמת אין.

ד"א אצלי בנסיעות של 120-130 קמ"ש הצריכה הייתה באמת 1:18-1:20, וממש לא הייתי עדין על הגז (דלקן וזה).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...