Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילה אצל השכן מלמטה אחרי שהחלפתי את כל הצנרת, איך מתקדמים?

Amired
שימו לב! השרשור הזה בן 883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הזהרתי אותך מחברות ביטוח. כמה מפתיע שהבעיה בכלל לא בתחום הביטוח.  זה מזכיר חוו"ד לבדיקת רכב מטעם מגרש ליסינג.

אני מכיר את המצלמה של אלביט (אופ-גל). יופי של חומרה, חרא של תוכנה. רק כמה אלפי שקלים והיא שלך. יש שתי גרסאות אני מעריך שהם הביאו את הדגם עם חיישן 384x288 פיקסלים (שזה נמוך)
המצלמה הזו היא הכי זולה בשוק ברמת הכניסה למקצועי. צריך לדעת לפענח את הצילומים שלה וזה רק בתוכנה עיבוד שמבצעים אחר כך ב PC. אחרי שאתה רואה הדמיה של מכשיר רציני של fluk (מחיר פתיחה באמזון 10000$)

וכמובן בשילוב כל המכשירים האחרים שציינתי.

איפה החברה הכניסו את הסיב האופטי (המצלמה) ? איפה קדחו לשים רגשים ? או שאפילו את זה לא ניסו ?

מאתר מקצועי נוסע בכל הארץ. יגיע גם לאשדוד , יעלה לכל הדירות וגם ימצא מאיפה זה נוזל. תשובה: "זה לא ממני. שלום" זו לא תשובה מקצועית.

עריכה אחרונה על ידי save
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו חיבורים שנוזלים אחרי פרק זמן מסויים: 

התקן ליישום צנרת דלוחין קובע שאסור להשתמש באביזרי צנרת עם חיבור "שקע תקע" שמכסים אותם בבטון. הסיבה: הגומיה שנמצאת בתוך הצינור עם השקע, נאכלת מהבטון. לכן בצנרת אופקית אין בעיה לכסות את הצינור עם גבס, אבל עדיף שלא להשתמש בבטון במקומות שיש חיבור תקע שקע.

לרוב - גם אם הגומיה נאכלת במקטע צינור אנכי, לא תרגיש שום דבר. עצם היות הצינורות מחוברים אחד לשני כ"שקע ותקע", יוצר מצב שלא תראה מהם בעיה - גם אם לא תשים גומיה בכלל.
אז איפה כן יש בעיות ? במקטעים שיש בהם אופקיות - או אם מישהו חיבר "מופה" בין 2 צינורות 4 צול אנכיים - ואז הגומיה התחתונה תמיד תהיה בסכנת דליפה.

לאחת החברות המוכרות בתחום (לא זוכר אם זו ליפסקי או חרסה או חוליות) יש מגן מיוחד לאטם הזה לצינורות 50 מ"מ. לא יודע אם יש לצינורות 4". יש אינסטלטורים ששמים סיליקון סופר 7 בחלק החיצוני של הצנרת (בדיוק בחיבור של השקע-תקע) לפני שמבטנים את הצנרת, בשביל למנוע מהמיץ של הבטון להגיע לגומיה.

החלק המוזר בכל הסיפור: בקופסאות ביקורת (מאספים) מתחת לריצוף יש חלק מהגומיה שתמיד נשאר חשוף - ותמיד עובר ביטון אינטנסיבי. מעולם לא נתקלתי שם בבעיה, אבל יכול להיות שאיכות הגומיה הנדרשת לאביזר הזה - עמידה במיץ של הצמנט.

כמובן שלא חסרות עוד מיליון סיבות לנזילות מהסוג שחווה פותח השירשור, אבל רק ציינתי אחת שהיא קצת פחות מוכרת...

אלו היו 30 שניות על חיבורי צנרת נוזלים :-P 

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, zaf כתב:

הגדג'ט שראית זו מצלמה טרמית ברזולוציה נמוכה כמו זו https://www.amazon.com/FLIR-One-Thermal-Imager-For/dp/B0728C7KND (יש כאלה עם רזולוציה גבוהה, עם אופטיקה וחישן של אלביט https://www.opgal.com/android-thermal-cameras/ 😉) שמשתמש בטלפון כיחידת תצוגה .

לא חייבים את ה"אקדח" מצלמה טרמית. אם כי מקצוען אמיתי יהיה מצוייד בכזה. אם המשתמש בציוד מיומן, יש מצב שהדיאגנוסטיקה שלו אמינה וטובה ואכן הבעיה לא אצלך, ומכיוון שאצלך התשתית חדשה ביחס לבניין, בהחלט יש מצב שבו הבעיה היא באותם חלקחם ישנים יותר. 

כן, מה שצירפת מאמזון נראה מאוד דומה למה שהוא הביא איתו...

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

הוא בדק בכל החדרים שגובלים בקולטן או רק בשירותים?

דבר עם הועד שיביא מאתר ושהדירה שממנה הנזילה תשלם.

בדק עם המצלמה הזו ב- 2 החדרים שמחוברים לצינור הראשי

ולגבי הוועד - כן, זה מה שאני מנסה לעשות.

לפני שעה, save כתב:

הזהרתי אותך מחברות ביטוח. כמה מפתיע שהבעיה בכלל לא בתחום הביטוח.  זה מזכיר חוו"ד לבדיקת רכב מטעם מגרש ליסינג.

אני מכיר את המצלמה של אלביט (אופ-גל). יופי של חומרה, חרא של תוכנה. רק כמה אלפי שקלים והיא שלך. יש שתי גרסאות אני מעריך שהם הביאו את הדגם עם חיישן 384x288 פיקסלים (שזה נמוך)
המצלמה הזו היא הכי זולה בשוק ברמת הכניסה למקצועי. צריך לדעת לפענח את הצילומים שלה וזה רק בתוכנה עיבוד שמבצעים אחר כך ב PC. אחרי שאתה רואה הדמיה של מכשיר רציני של fluk (מחיר פתיחה באמזון 10000$)

וכמובן בשילוב כל המכשירים האחרים שציינתי.

איפה החברה הכניסו את הסיב האופטי (המצלמה) ? איפה קדחו לשים רגשים ? או שאפילו את זה לא ניסו ?

מאתר מקצועי נוסע בכל הארץ. יגיע גם לאשדוד , יעלה לכל הדירות וגם ימצא מאיפה זה נוזל. תשובה: "זה לא ממני. שלום" זו לא תשובה מקצועית.

לא סיב, לא קדחו, רק השתמשו במצלמה הזו שמחוברת לטלפון ופתחו קצת את ההסתרה שיש לי סביב צינורות ה- 4 צול של האסלה כדי לראות אם רואים משם נזילה.

פניתי ל"הדס בדק" אמרו שיחזרו אליי, עוד לא חזרו, נראה תחילת שבוע הבא.

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

אפרופו חיבורים שנוזלים אחרי פרק זמן מסויים: 

התקן ליישום צנרת דלוחין קובע שאסור להשתמש באביזרי צנרת עם חיבור "שקע תקע" שמכסים אותם בבטון. הסיבה: הגומיה שנמצאת בתוך הצינור עם השקע, נאכלת מהבטון. לכן בצנרת אופקית אין בעיה לכסות את הצינור עם גבס, אבל עדיף שלא להשתמש בבטון במקומות שיש חיבור תקע שקע.

לרוב - גם אם הגומיה נאכלת במקטע צינור אנכי, לא תרגיש שום דבר. עצם היות הצינורות מחוברים אחד לשני כ"שקע ותקע", יוצר מצב שלא תראה מהם בעיה - גם אם לא תשים גומיה בכלל.
אז איפה כן יש בעיות ? במקטעים שיש בהם אופקיות - או אם מישהו חיבר "מופה" בין 2 צינורות 4 צול אנכיים - ואז הגומיה התחתונה תמיד תהיה בסכנת דליפה.

לאחת החברות המוכרות בתחום (לא זוכר אם זו ליפסקי או חרסה או חוליות) יש מגן מיוחד לאטם הזה לצינורות 50 מ"מ. לא יודע אם יש לצינורות 4". יש אינסטלטורים ששמים סיליקון סופר 7 בחלק החיצוני של הצנרת (בדיוק בחיבור של השקע-תקע) לפני שמבטנים את הצנרת, בשביל למנוע מהמיץ של הבטון להגיע לגומיה.

החלק המוזר בכל הסיפור: בקופסאות ביקורת (מאספים) מתחת לריצוף יש חלק מהגומיה שתמיד נשאר חשוף - ותמיד עובר ביטון אינטנסיבי. מעולם לא נתקלתי שם בבעיה, אבל יכול להיות שאיכות הגומיה הנדרשת לאביזר הזה - עמידה במיץ של הצמנט.

כמובן שלא חסרות עוד מיליון סיבות לנזילות מהסוג שחווה פותח השירשור, אבל רק ציינתי אחת שהיא קצת פחות מוכרת...

אלו היו 30 שניות על חיבורי צנרת נוזלים :-P 

מאוד מקווה שאצלי זה לא משהו כזה שיצריך להרים את הריצוף בכל החדר :)

להערכתי יש באמת בעיה בחיבור (שלי או של דירה אחרת מעליי) של הניקוז של החדר (כיור, מקלחת) או של האסלה לצינור הראשי של הביוב. רק לא ברור לי לגמרי של מי האחריות לתיקון במקרה כזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה בחיבורים זו בעיה קלה מאוד לאיתור והיא מתבצעת באמצעות בדיקת בלון ומילוי מים של הצנרת ביוב. הופעת בועות לאחר כמה דקות של עמידה הן סימן לדליפה של מים מחיבור/ים.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמה של flir תוסף אייפון היא בדיחה. 160 פיקסלים רוחב החיישן ? 5% רגישות ?

זה טוב אולי לזהות גייזר רב עוצמה. 

מקוה שהדס יביאו משהו יותר יצירתי אבל לא הייתי מפתח ציפיות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לעבוד עם כמה מאתרי נזילות . יש לא מעט חאפרים בתחום ויש כמה תותחים. 

יש אחד שהוא כל כך עמוס שבדיקה כזו עולה אצלו ₪4200 (והוא לא מדבר על מע''מ בכלל). הוא באמת מוצא נזילות שאחרים כבר התייאשו. 

לא ממליץ על היקר ביותר אבל

אני יכול לשלוח לך בפרטי מישהו ממידרג שיצא לי לדבר איתו . זה יעלה  חצי. אתה חייב להגיע להסכם עם הועד לגבי חלוקת העלות במקרה שזה לא אתה. 

מאתר מקצועי מגיע עם כמה מזוודות:מצלמה תרמית עם חיישן טוב. מצלמה על כבל גמיש לבדיקת כל הקוים בבית. מד לחות עם קוצים. מקדחה . פקקי וואקום ,צינור והרבה סבלנות ניסיון. 

עריכה אחרונה על ידי save
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא.

כנראה שהחשוב ביותר הוא הניסיון.

את הסיפור שהיה לי לפני מספר שנים כבר סיפרתי בפורום. בקצרה, קיר רטוב שמשך 3 חודשים לא נמצא המקור לרטיבות. הוזמן מאתר נחשב שהגיע עם כל הציוד, השחיל את הבורוסקופים לכל צינור, מדד טמפרטורות בכל פינה ב-4 קומות, ובסוף, אחרי יום עבודה מפרך, יצא רק עם איזה חשד לא ברור למקור הדליפה.

ואז הוזמן מאתר נוסף. את כל הציוד הוא השאיר ברכב. הסתכל על הקיר הרטוב, צילם 3 תמונות במצלמה התרמית, שבר פתח של 20X20 ס"מ בקיר ומצא את הצינור הסדוק. דרך אגב, מאז הזמנתי רק אותו. שילמתי יותר מאשר למאתרים אחרים, והיה שווה כל גרוש. ומה שאולי מסביר את הצלחתו: רואים אותו נהנה בעבודה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים,

שבוע הבא אדבר עם חברת הניהול בתקווה שהם יתאמו מאתר נזילות וכמובן שאשא בעלויות אם יתברר שהנזילה נמצאת באחריותי.

אם לא יילך אתחיל לפנות למאתרים שהמלצתם עליהם כאן.

אעדכן בתוצאות.. :)

שבת שלום!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים, חוזר לעדכן.

השכן מלמטה הזמין מאתר נזילות. המסקנה היא סדק ארוך בצינור הביוב הראשי של הבניין בדיוק בחלק שבין הרצפה שלי לתקרה של השכן, ככה שמים מחלחלים גם מתחת לריצוף שלי וגם על התקרה של השכן.

השכן נכנס עכשיו גם ככה לשיפוץ מסיבי אז יפתחו את המעטפת של ה8 צול מאצלו ויתקנו.

תודה רבה לכולם!

אעדכן אם יהיה עוד מה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בוקר טוב, חוזר לעדכן.

השכן התחיל שיפוץ, פתחו את הצנרת ותיקנו את החור שנמצא (מצרף תמונה).

הנזילה ממשיכה (לסירוגין - בחלק מהיום יש, בחלק אין)

או שהתיקון לא בוצע היטב, או שיש נזילה נוספת ממקום אחר.

הבוקר היה אצלי מאתר נזילות עם מצלמת סיב - נכנס דרך הצנרת של האסלה ודרך צנרת הניקוז של החדר. עבר על הגומיות והחיבורים ולא מצא מקור לנזילה.

הפעלנו מים בצורה די אינטנסיבית למשך 40 דקות, וקצת אחרי שהוא עזב, החלו טפטופים אצל השכן מלמטה. כלומר 45-50 דקות מהרגע שפתחתי מים כלשהם אצלי ועד שראינו טפטוף אצלו.

בנוסף השכן אומר שאתמול באמצע היום היו שוב טפטופים - שזה 7 שעות אחרי שיצאנו מהבית בבוקר...

מזכיר שאין אצלי אסלות סמויות (רק מונובלוק) ואין לדעתי מקור מים עומד אחר.

אפשר לראות בתמונה חלקים רטובים כהים בבלוק שמסביב לצינור בחלק העליון.

מחזק אצלי את ההנחה שהנזילה לא מאצלי..

227217820_373641784306603_1441377255829871441_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הזרמת מים?

דרך אגב, אסלה סמויה היא דבר מאוד לא שימושי. 😀. לעומת זאת מיכל הדחה סמוי זה יפה, אבל מסובך לתיקון.

• מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, אסלה סמויה היא דבר מאוד לא שימושי

כולם מחביאים את האסלות בכל מיני חדרים קטנים או באמבטיה. אצלך היא בסלון?

• מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בדקת עם הסיב רק בקומה שלך? אצלי כשבאו לבדוק בדקו גם בכל הקומות שמעלי, יכול להיות שיש חור בקומה עליונה והמים מטיילים מחוץ לצינור עד שהם נקווים בנקודה אחרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...