Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתלטות גברית על מעיינות ושעות נפרדות בשמורות

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

@falou, כאחד שמגיע מרקע דתי (לא חרדי) זה בדיוק מה שלמדתי בבית הספר - התורה היא "הוראות היצרן" של האדם ויודעת מה טוב לאדם, בכלל זה גם האישה, יותר טוב מכל אחד אחר.

אתה יכול לקרוא לזה חוכמולוגיה/ ציניות כמה שאתה רוצה, זאת הפרדיגמה.

אם היית שואל את השאלה הזו באותו שיעור זאת התשובה שהיית מקבל מהרב, בלי שמץ של ציניות או זלזול.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 21 דקות, falou כתב:

בכל מה שקשור לילדים, מחקרים מראים שזה אכן עדיף לילדים שהתא המשפחתי לא ייתפרק.

האחרון שאחלוק על זה ולא ציינתי ילדים כסיבה כי אני רוצה להאמין שאין מישהו שמתגרש ולא עושה את השיקול הזה ללא קשר לשיוך הקהילתי שלו.

התייחסתי לעניין הילדים רק בהקשר לשידוכים שלהם מאחר ויש הרבה מקרים בהם ללא ספק לטובת הילדים על ההורים להתגרש, עדיין השידוכים שלהם יכולים להיות סיבה ללמה לא להתגרש למרות שהנזק שנגרם להם בדרך הוא גדול בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי Ranis7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקור נישואין היו עסקה כלכלית. הרעיון של נישואין על רקע רומנטי הוא די חדש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, sperial כתב:

במקור נישואין היו עסקה כלכלית. הרעיון של נישואין על רקע רומנטי הוא די חדש.

במקור נישואים היו דרך לגדל ילדים, עוד לפני שהיה דבר כזה ״כלכלה״.

לפני כשעה, Ranis7 כתב:

האחרון שאחלוק על זה ולא ציינתי ילדים כסיבה כי אני רוצה להאמין שאין מישהו שמתגרש ולא עושה את השיקול הזה ללא קשר לשיוך הקהילתי שלו.

התייחסתי לעניין הילדים רק בהקשר לשידוכים שלהם מאחר ויש הרבה מקרים בהם ללא ספק לטובת הילדים על ההורים להתגרש, עדיין השידוכים שלהם יכולים להיות סיבה ללמה לא להתגרש למרות שהנזק שנגרם להם בדרך הוא גדול בהרבה.

ללא ספק, וזה נחקר הרבה, עדיף לילדים שההורים שלהם לא ייתגרשו, ככלל. ילדים במשפחות חד הוריות או שמגדל אותם הורה לא ביולוגי, סטטיסטית, סובלים הרבה יותר מהזנחה והתעללות, ומצליחים פחות בחיים. כל זה לא אומר שאין דוגמאות הפוכות, יש הורים חורגים מעולים ויש ילדים מאוד מצליחים להורים שהתגרשו, אבל ככלל - זה נכון.

עכשיו, אתה אולי רוצה להאמין שאנשים מתגרשים תוך לקיחת כלל השיקולים בחשבון, ועושים זאת באופן רציונאלי ואחראי, אבל או שאתה ילד או שהניסיון שלך בחיים מאוד מוגבל כי... פחחחח.

גירושים לרב, גם אצל אלו שעושים את זה הכי טוב שאפשר, זה הליך אמוציונאלי, קשה, עם מחיר כלכלי ניכר ומחיר רגשי לא פחות, ומי שחושב שהוא יודע איך הוא ייצא ממנו, לא מבין כלום מהחיים שלו (יענו, כולם).

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדיונים האלו לגבי החרדים שהורסים לכולכם את החיים - הם פשוט עקרים בבסיסם.  ולמה?  מסיבה פשוטה. 

מפני שהדרך העיקרית להשפיע על החרדים אפילו במעט היא דרך המסגרת (Framework) שהם עובדים לפיה - ההלכה. ואת ההלכה ניתן לבקר, לטעון נגדית, וגם לשנות - בתנאי שההשגות נובעות גם כן מתוך ההלכה ולא מבחוץ.

Like it or not, it's a fact אצל ציבור החרדים.

ולכן, אתם יכולים להתלונן ב CarsForum עד שעמוס יצא לגמלאות עם פנסיה תקציבית (מזלו, חתם לפני 2003), להעלות את טומי לפיד מהקבר ולהכניס את כל הרבנים במדינת ישראל לכלא - אבל זה עדיין לא יזיז במעט אפילו חרדי אחד לכיוון מתרני יותר.

אז עכשיו שהגדרנו את הסיבה המרכזית - בואו נחשוב - כיצד מוצאים \ מייצרים \ משווקים רבנים אורתודוקסיים שנוהגים להקל בהלכה?

לפני 8 שעות, יבגניפ כתב:

אתה יכול לצטט את הרמבם (שבטח היה מת מצער אם היה חוזר לחיים  ורואה את היהדות החרדית של היום)

וברשותך יבגני, נקנח בדבר הלכה - https://he.wikisource.org/wiki/רמב"ם_הלכות_תלמוד_תורה_ג -

ציטוט

הלכה י

כל המשים על ליבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה, ויתפרנס מן הצדקה – הרי זה חילל את השם, וביזה את התורה, וכיבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא; לפי שאסור ליהנות בדברי תורה בעולם הזה.

עריכה אחרונה על ידי tzahico
  • מעניין 2

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, tzahico כתב:

אז עכשיו שהגדרנו את הסיבה המרכזית - בואו נחשוב - כיצד מוצאים \ מייצרים \ משווקים רבנים אורתודוקסיים שנוהגים להקל בהלכה?

כל רב שרק ינסה לעשות תהליך בכיוון "יישרף" ע"י המיינסטרים. החרדים האורתודוקסיים כבר מזמן לקחו בעלות על היהדות.

היהדות החרדית של היום היא יהדות שלא היתה קיימת עד לפני כמה עשורים, אז היתה שכבה דקה של תלמידי חכמים שלמדו כל היום וכל היתר עבדו לפרנסתם, קבעו שיעור יומי ללימוד התורה והקפידו על כל ההלכות קלה כחמורה. 

האינטרס של רבני המיינסטרים ושליחיהם בכנסת הוא דווקא להחמיר כי זה מה שישמור את הקהל אצלהם. (לדוג' התנגדות חברי הכנסת החרדיים למתן פטור לבני ישיבות בגיל 21. או המהלך בו החתימו מנהלי מוסדות שלא ייפגשו עם יועצים לענייני חרדים של שרים בקואליציה החדשה בשביל שחס וחלילה מישהו אחר לא ידאג להם למה שהם באמת צריכים וכו)

לכן נראה לי שמה שהצעת פשוט לא יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Ranis7 כתב:

כל רב שרק ינסה לעשות תהליך בכיוון "יישרף" ע"י המיינסטרים. החרדים האורתודוקסיים כבר מזמן לקחו בעלות על היהדות.

ראינו את זה כבר עם פרופ' ליבוביץ - שלמרות ששמר ועודד שמירת מצוות קלה כחמורה - נשרף על ידי רוב הרבנים (לאו דווקא חרדים) מכיוון שלא ישר קו מבחינת אמונה (לדבריהם...) וארץ ישראל השלמה.

אף אחד לא אמר שזה יהיה קל.  אבל זו הדרך היחידה.  כיצד לגרום לליבוביץ' הבא באמת להשפיע מבפנים ולא סתם לצווח מבחוץ.

מזכיר לך שגם את כתבי הרמב"ם שרפו (ועדיין נכון להיום ישנן חסידויות שלא מאפשרות לחסידים ללמוד את מורה נבוכים), והיום אין מי שיחלוק על עיקריהם.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, tzahico כתב:

זה לא ענייני לשווק רבנים.

שכל אחד ילך אחרי איזה רב שהוא רוצה.

אני רק רוצה שלרבנים לא תהיה השפעה על החיים שלי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

אני רק רוצה שלרבנים לא תהיה השפעה על החיים שלי.

צר לי לאכזב אותך ידידי, אבל כל עוד שאתה גר במדינת ישראל, הבקשה שלך לא תתממש.

אבל סתכל על הצד החיובי - תמיד אפשר לחזור לחארת' אל יהוד.  אני אחריך.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2021 בשעה 21:32, yd b-4 כתב:

היחס של היהדות לאשה הוא כמלכה לא פחות.

נכון הנה מלכת אנגליה יושבת בספסל האחורי של האוטובוס שלה. משם נלמד המנהג.

wen-wenn21875520.jpg

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...