Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אצל סובייטים לקטוף פטריות זה יכול להיות גם בקטע של בילוי בטבע עם משפחה/חברים.

- קמצנות זה כשהולכים לעשות את זה בלילה או למקומות מסוכנים. מישהו אצלי במשפחה היה עושה את זה - התגנב בלילות לשדות/מטעים וגנב שם תפוזים/אבוקדו/תפוחי אדמה/לא יודע מה, בלי לפחד משומרים וחזירי בר. לשמחתי הוא הפסיק עם זה.

- עוד קטע של קמצנות סובייטית - היה מגיע לשכונה מישהו עם סובארו ג׳סטי חבוטה ומכר חלב לא מפוסטר שהבריח מלא יודע איפה, אני זוכר שעוד היו עומדים בתור לקנות אצלו.

- לקנות פאקטים של סיגריות מוברחות בשוק. או משקאות אלכוהול מזוייפים לאירוע.

- לחתוך את העובש מפירות/ירקות ולאכול את מה שנשאר. כן, גם כשידוע אתה אלרגי לפניצילין (true story).

- למלא דלק ב20 שקל. ומדי פעם להחליף משאבת דלק ב1500 כי אתה כל הזמן נוסע על אדים.

אני יכול להביא עוד המון דוגמאות, בתור אחד שגדל בתרבות סובייטית, יש לי הרבה. לא יודע אם זה בא ממקום של מחסור או קיבעון או שניהם.

אם אתם חושבים שפרסים ותימנים המציאו את הקמצנות - הרשו לי להגיד לכם "פחחחחחח".

• מצחיק 5

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 דקות, vadim6385 כתב:

לקנות פאקטים של סיגריות מוברחות בשוק.

מה קמצנות בזה? 

אם אני מעשן ומוכרים לי סיגריות מברחות ביותר זול- איפה הפאן של הקמצנות פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Be roo כתב:

שכנה שהתעקשה לכבות את נורת ה-25 וואט בשטח המשותף, גם כשהסברתי שאני חוזרת מעבודה ב-3 לפנות בוקר, וחשבון החשמל של הבנין כל כך נמוך, שהם מאחדים אותו לכל ארבעה חודשים, כי אחת לחודשיים הוא לא מגיע לסכום המינימלי לגביה.....

בסופו של דבר דפקתי לה בדלת, דחפתי לי שטר של 50 שקל ליד והודעתי לה שהנורה דולקת עכשיו שנה רצוף, גם ביום!

קרעת אותי אחי!!. המנורה נשארה דולקת אח"כ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אחד:

דאבוס. שוויץ. מלון 5 כוכבים. חופשת סקי של שבוע. כמו שניתן להבין מהמיקום ומהות הבילוי חופשה לא זולה בכלל.

חבר מכין לעצמו מתחת לשולחן סנדוויץ בארוחת הבוקר כדי לקחת אותו איתו להר, ואז מבריח אותו במפיות מתחת לחולצה מהמסעדה.

בערב של היום השלישי הגיע הקונסיירג׳ ועידכן שמכיוון שהוא הכין לעצמו סנדוויצ׳ים (הם ראו את הכל בווידאו), הם חייבו אותו במחיר של lunch box בעלות של 25 פרנק שוויצרי ליום. הייתם צריכים לראות את הבעת הפנים של החבר באותו הרגע… פרייסלס.

• מצחיק 17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, vadim6385 כתב:

אצל סובייטים לקטוף פטריות זה יכול להיות גם בקטע של בילוי בטבע עם משפחה/חברים.

- קמצנות זה כשהולכים לעשות את זה בלילה או למקומות מסוכנים. מישהו אצלי במשפחה היה עושה את זה - התגנב בלילות לשדות/מטעים וגנב שם תפוזים/אבוקדו/תפוחי אדמה/לא יודע מה, בלי לפחד משומרים וחזירי בר. לשמחתי הוא הפסיק עם זה.

- עוד קטע של קמצנות סובייטית - היה מגיע לשכונה מישהו עם סובארו ג׳סטי חבוטה ומכר חלב לא מפוסטר שהבריח מלא יודע איפה, אני זוכר שעוד היו עומדים בתור לקנות אצלו.

- לקנות פאקטים של סיגריות מוברחות בשוק. או משקאות אלכוהול מזוייפים לאירוע.

- לחתוך את העובש מפירות/ירקות ולאכול את מה שנשאר. כן, גם כשידוע אתה אלרגי לפניצילין (true story).

- למלא דלק ב20 שקל. ומדי פעם להחליף משאבת דלק ב1500 כי אתה כל הזמן נוסע על אדים.

אני יכול להביא עוד המון דוגמאות, בתור אחד שגדל בתרבות סובייטית, יש לי הרבה. לא יודע אם זה בא ממקום של מחסור או קיבעון או שניהם.

אם אתם חושבים שפרסים ותימנים המציאו את הקמצנות - הרשו לי להגיד לכם "פחחחחחח".

יש לי קרוב משפחה כזה. מרוב שהוא קמצן הוא לא בולם כמעט בכביש כי הוא מתקמצן על הרפידות שלא יגמרו לו. מאיץ כמו אופניים ומדלק עד שהמנורה מהבהבת. יום אחד נתקע לו האוטו והמשאבת דלק נסתמה לו כי הוא נסע על הזבל שיש בסוף הטנק דלק. אנשים כאלה לא מבינים שרק נזק עושים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בעוד סיפור, 

נפגשתי עם חבר וסתם ישבנו בפארק וקנינו בירות באיזה פיצוציה, 

אז לפני שקנינו הוא עבר איזה 10 דקות על כול הבירות במקרר בשביל לקנות את מה שהכי זול ביחס לנפח. בסוף נמאס לי וקניתי את מה שאני לקחתי ושילמתי עבור שנינו. 

גילוי נאות, 

הבחור מתכנת שמרוויח 35 אלף בחודש. 

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, netanel1014 כתב:

סבתא שלי שתחי' לא זורקת סלטים. מה שנשאר מהסלטים של שבת עובר לקופסא במקרר. לדוגמא אתה יכול לאכול מטבוחה שהיא מעורבבת עם מטבוחה שהכינו לפני שבועיים.

בבית של חברה שלי אישתי שוטפים כוסות חד פעמיות - ולא חסר להם כסף.

אוי!! הזכרת לי

סבתא שלי היתה חוסכת בבקבוקי קולה וכל פעם שבקבוק היה מגיע לחצי, היא היתה משלימה אותו עם סודה לעוד סיבוב.

אני חווה עכשיו את הטראומה של הטעם כמו לפני 30 שנה 

• מצחיק 9

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, YNV כתב:

אוי!! הזכרת לי

סבתא שלי היתה חוסכת בבקבוקי קולה וכל פעם שבקבוק היה מגיע לחצי, היא היתה משלימה אותו עם סודה לעוד סיבוב.

אני חווה עכשיו את הטראומה של הטעם כמו לפני 30 שנה 

לפחות היה לך קולה בבית. אצלנו בבית הדבר הכי קרוב למשהו דקדנטי כזה היה גריקנים 4 ליטר של סירופ שהיו קונים במחסן לוגיסטי מאיזה בחור בבת ים. עד היום אני לא יכול לשתות שום דבר בטעם פטל.

משהו כזה:

image.thumb.jpeg.a3f9f93a53f3502397e77586ec7206bf.jpeg

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, אורח לרגע כתב:

מה קמצנות בזה? 

אם אני מעשן ומוכרים לי סיגריות מברחות ביותר זול- איפה הפאן של הקמצנות פה?

הקטע שזה ממש לא היה אותן סיגריות - אותם שמות מוכרים, אבל הסיגריות עצמן הרבה יותר מגעילות, היה להן מין טעם חמוץ כזה.

שמעתי מאיפשהו שהבריחו אותן עם סירות שזרקו קרטונים לים, ואז תפסו את זה בחוף, אבל לא יודע עד כמה זה אמין.

רוב הסיכויים שהסיגריות פשוט הובאו מרוסיה/אוקראינה, שיוצרו שם לשוק המקומי והיו ממש מגעילות. אני זוכר שפעם, כשעוד הייתי מעשן, הביאו לי LM לייט מאוקראינה, היה להן פילטר כתום וטעם של מוות.

רוצה לחסוך - תפסיק לעשן וזהו. הריאות והארנק שלך יודו לך.

לפני 10 דקות, garicho כתב:

לפחות היה לך קולה בבית. אצלנו בבית הדבר הכי קרוב למשהו דקדנטי כזה היה גריקנים 4 ליטר של סירופ שהיו קונים במחסן לוגיסטי מאיזה בחור בבת ים. עד היום אני לא יכול לשתות שום דבר בטעם פטל.

משהו כזה:

image.thumb.jpeg.a3f9f93a53f3502397e77586ec7206bf.jpeg

נראה לי מוכרים את זה באושר עד גם עכשיו.

רוצה לקנות מאכלים זולים מאיכות נמוכה, באריזות ענק, ומיצרנים עלומי שם באזורי תעשיה בעיירות פיתוח - אושר עד זה הכתובת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שנסע איתי לא פעם ולא פעמיים בארץ לנסיעות משותפות ולא השתתף בחיים על דלק (עד אותה התחשבנות), למרות שעשיתי סיבוב בשבילו, אבל בחו"ל התחשבן איתי על איזה 20 או 50 סנט.

• מבאס 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא של חבר שכסף זה הדברהאחרון שחסר לו לא היה מרשה להדליק אור בסלון כי האור של הטלויזיה מספיק.

עריכה: הקמצנים האמיתיים של הפורום לא יכתבו פה כי קמצן אמיתי לא יודע שהוא קמצן. הוא בטוח שהוא רק מתנהל נכון כלכלית.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 2
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, dorsht כתב:

חבר שנסע איתי לא פעם ולא פעמיים בארץ לנסיעות משותפות ולא השתתף בחיים על דלק (עד אותה התחשבנות), למרות שעשיתי סיבוב בשבילו, אבל בחו"ל התחשבן איתי על איזה 20 או 50 סנט.

אצל אנשים כאלה זה "מה ששלי - שלי, מה ששלך - שלנו".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מישהי מבוגרת שאני מכיר נהגה ללכת עם נעלי בית מרופטות שהיו גדולות עליה וממש השפיעו על ההליכה שלה. אמרתי לה הרבה פעמים שזה לא טוב לה אבל היא לא הקשיבה לי. בסוף קיבלה דורבן בכף הרגל והיתה צריכה לקבל את הזריקה האיומה בעקב.

2. הדודה של אבא שלי עליה השלום (גם היתה סובייטית של פעם) היתה מדליקה את האור בחדר המדרגות רק מהכפתור שבחדר המדרגות ולא מהכפתור בתוך הבית, כנראה מתוך אמונה שמלהדליק מתוך הבית זה על חשבונה.

3. חברה של ההורים שלי היתה עולה לדירה שלה בחושך בשביל לחסוך בחשמל. פעם באמצע הדרך רצתה להדליק את האור, גיששה גיששה ובסוף לחצה על ג'וק שהיה על הקיר (נראה לה בחושך כמו הכפתור של האור).

• מצחיק 9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...